EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Salve Jorge

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Salve Jorge

Post by -MILOS- on 15.06.14 23:59

ne moras nista da stavljas pod spojlere, ipak na kraju samo ja gledam seriju na ovom forumu smile2 o da, Aida je pored sto ima komicnih momenata, veoma naporan lik, tako da me ti komentari ne iznenadjuju smile2 za ostale likove ne zelim da saznam sta ce im se desiti na kraju, neka to bude iznenadjenje za mene smile2
ti sto posto znas, da li su stvarno snimali u Istanbulu i Kapadosiji? smile

a za Murata i Arlet rofl 
uloge su im zaista male, ali toliko da ne zna o kojim likovima se radi je malo preterano, jos autor novele blink oni su ostali zajedno, Murat je dosao iz Turske u Brazil i odmah na prvom susretu sa Arlet nije pao boljubac vec baklave smile2 inace Arlet je malo punija pa voli da jede, sve u svemu susret je bio sladak smile2

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3196

Back to top Go down

Post by Soleil on 16.06.14 0:03

Pogledah tu scenu. Ova služavka se samo išetala iz "Indije" u "SJ", čak je ostala ista frizura. lol1 U "Indiji" je bila Melissina služavka.

Wanda govori "kako je Nunes posljednja osoba od koje je očekivala takvu "crocôdilade" (nešto tako izraz lol1) - izdaju".

Prilikom editovanja prethodne poruke, greškom obrisala taj dio sa spojlerima. shock lol1

Odoh sad da gledam utakmicu BiH-Arg, pa se drugi put javim na ovoj temi. smile

Posting Freak

Poruka : 1636

Back to top Go down

Post by Soleil on 16.06.14 2:59

Stavljeno kao spojleri, u slučaju da možda ipak ne želiš čitati ko će biti zajedno na kraju novele, ili šta će biti sa T&L. smile 

Autor/ica tog članka nije znao/la koji su to likovi Murat i Salete, pa otud takav komentar.

Inače, Murat (tj. Anderson Müller) je glumio supruga od Lucimar (tj. Dira Paes) u "Indiji". Njihovi likovi tamo, Abel i Norminha, su bili show. lol1

"SJ" je snimana u Kapadokiji i Istanbulu.

Globo je na svojoj web stranici objavio online časopis, sa reportažama iz Turske: A Turquia de 'Salve Jorge'.

Imaju slike iz Turske, slike znamenitosti i informacije o istima, slike likova iz novele i izjave glumaca u vezi Turske.

Inače, da li u tim epizodama internacionalne verzije puštaju pjesme Gorana Begovića?

Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 16.06.14 11:48

po tebi vec dosta likova je iz Indije preslo u SJ smile2
vidi se da su pojedine scene snimane u Turskoj, ali opet rekoh mozda su sagradili mali grad koji podseca na Kapadosiju, ali vidis prevario sam se.
Lusimar je i ovde sou zivi smile2 inace Murat je jedno vreme glumeo Moreninog decka i oca njene bebe, dok je bila u Kapadosiji.
Pustaju se Goranove pesme, najvise kad je neko slavlje ili kad su "turski" likovi srecni pa pocnu da vicu masala, masala smile

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 17.06.14 21:12

Glória Perez inače, manje-više, sarađuje sa istom glumačkom ekipom. Dok su neki glumci iz "Indije" promijenili likove u "SJ", Luci Pereira je potpuno ista u obje novele: Ondina @ "CdI", Creusa @ "SJ".

Kad sam vidjela ko glumi Murata, odmah sam se prisjetila Abela i Norminhe. Kad je Abel konačno sve saznao, pa Norminhine stvari kroz prozor pobacao. lol1

Inače, kakav je lik Lurdinhe (Bruna Marquezine; Helena/Luiza @ "EF") u "SJ"?

Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 18.06.14 12:59

Lurditas i ima i nema neku pricu smile
Prvih 50 epizoda, a mozda i vise ona sve vreme sedi u baru kod Donja Dive i tracari sa drugaricom i mladjom sestrom, samo se seta, znaci lik koji je tu samo da bi popunio minutazu, ali kako vreme prolazi njen lik dobija na "znacaju". Ne znam koliko si upucena u radnju serije smile2 ona je Ajsina bioloska sestra, inace Ajsa je bila prodata od strane Vande u Turskoj Mustafi i Berni, poznatim turskim trgovcima koji plivaju u parama ali eto nisu imali tu srecu da dobiju biolosko dete, pa su resili da usvoje dete. Sve je to Berna smutila na brzinu, ilegalno je usvojila Ajsu i sada je Vanda sve vreme ucenjuje. Inace Ajsa kad je bila rodjena majka joj je stavila narukvicu, istu takvu ima i Lurditas i njena mladja sestra. Slucajno su i Ajsa i Lurditas posecivale sajt koji pomaze da se pronadju ljudi koji su nestali ili koji su dati na usvojenje. Obe su stavile fotografiju narukvice na sajtu, onda du prepoznale narukvice, nakon toga stupile u kontakt, ugovorile dan kada da urade DNK analize, medjutim, Elo nalazi stari dokument u kome pise da je Ajsina bioloska majka Vanda. Vanda je tako neku decu koju je davala tj prodavala registrovala kao svoju i medju njima je bila i Ajsa. Ajsa zaludjena da nadje majku slepo je poverovala da joj je bioloska majka Vanda odmah je upoznaje, vodi na vecere, poklanja skupocene nakite, daje novac, a DNK i Lurditu ostavlja sa strane ne sanjajuci da joj je ona prava sestra. Inace Lurditina majka Delsuite je ubedjena da je mala devojcica (Ajsa) mrtva i sahranjena, tako su njoj rekli kada se porodila, da je posle nekoliko sati beba umrla, nakon toga je usledila i sahrana (to oko sahrane ni meni nije bilo jasno, zato sto kada je posle 18 godina Delsuite otvorila sanduk, posto joj je Elo rekla da je njena beba prodata, nasla je prazan sanduk a objasnjenje za to je bilo da su sanduk otvorili lopovi zbog zlatne narukvice i da su ispraznili sanduk, ali ona je i dalje ubedjena da je beba umrla zato sto ju je ona sahranila u sanduku koji su otvorili), tako da se ne opterecuje oko DNK analize, dok je Lurdita bila ubedjena da joj je Ajsa sestra. Jedva cekam da vidim kako ce se stvari dalje odvijati, sve u svemu Lurditina prica u seriji je ta. Nadam se da si ukapirala smile2
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 22.06.14 15:14

^^ Čovječe, šta reći, osim blink.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 13.07.14 19:50

napokon je dosla i ta epizoda da se spoje Livija i Morena smile2 kakvi su samari samo leteli, odlicna scena smile2 prvo sve fino, lepo, a onda fajt smile2 ako cu po cemu pamtiti ovu seriju onda su to odlicne scene kada Morena bije Vandu, onda kada Lusimar bije Vandu u faveli, onda kada se Lusimar prerusava u sobaricu i tako ulazi u Vandinu sobu da bi je ispremlatila i sad ovaj fajt Morene i Livije naklon Ajsa je napokon saznala ko joj je bioloska porodica i zgrozila se kada je videla i upoznala svoje. Tolike godine ih je trazila i sad posle tolike potrage, ona se razocarala  stars ne svidja joj se to sto su njeni mnogo siromasni dok je ona zivela sa trulim bogatasima u Istambulu. Najava za 112 epizodu je veoma zanimljiva. Hvala Bogu pa se zavrsava svetsko prvenstvo da normalno nastave sa emitovanjem ove serije smile2

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 22.07.14 1:32

Rachel i selfie fotka pred ogledalom u kupatilu: Vídeo. rofl

I, "SJ" zvanično nije više novela das nove sa najlošijom gledanošću (34%) za svoj termin. Tu (neslavnu) titulu je preuzela "EF" (30%). zubo

Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 29.07.14 9:39

ja stvarno ne znam zasto su ljudi toliko osudjivali ovu telenovelu. Meni je bila krajnje zanimljiva radnja od prve do poslednje epizode, naravno kao i svaka druga telenovela pai ova je imala svoj dosadan deo, ali taj deo se ovde nije zadrzao nesto puno, hvala Bogu. Definitivno radnja jepostala neuporedivo bolja kad se Morena vratila sa Dzesikom u Brazil,e tad je poceo pravi sou. Svaka epizoda je bila zanimljiva, neka manje, neka vise, ali opet svaka epizoda mi je drzala paznju od prve do poslednje minute. Evo sad na kraju, mogu da kazem ko mi je bio medju najboljim likovima. To su definitvno Elo i Berna, nebo i zemlja, toliko razlicite, a obe su mi prirasle za srce, mnogo sam ih zavoleo kao glumice, sinhronizacija mi uospte nije smetala i evo sad dok gledam neke scene na portugalskom uopste nemam utisak da sam gledao internacionalnu verziju i to na spanskom. Svaki lik je dobio ono sto je zasluzio na kraju. Tokom cele telenovele Elo i Estenio su imali svoje smesne momente, krajnje zanimljivi likovi, medju njima je bila ogromna hemija, tako da mi je bilo dovoljno da ih gledam dok se onako smeskaju, a da uopste ne progovore. Mnogo mi je drago sto su Berna i Mustafa ostali na kraju zajedno, bilo bi glupo da ne ostanu. Ajsa je napokon pronasla svoju porodicu, zavolela ih, cak je i izvesno vreme bila njihov gost, ali opet bukvalno od rodjenja zivi u Turskoj, tako da je odlucila ipak da se vrati svoji turskim roditeljima, jer kako ona kaze Berna i Mustafa su za nju njeni roditelji bez obzira sto ju je Delsuite rodila. Bas je bila tuzna scena kada se Ajsa oprastala od Delsuite, Lurdite i Samante. Marija Vanubia, toliko nebitan lik, lik koji je popunjavao bukvalno minutazu ali opet krajnje zanimljiva likusa. Toliko sam se smejao kada je dosla u Istanbul i shvatila da je dovedena na prevaru da se prostituise. Dosla, malo se pobunila, pocela da radi prvo vece i odmah im pobegla naklon Lusimar i Tomson su ostali na kraju zajedno aplauz Livija uospte nije bila udata za italijanskog grofa, vec se smucala sa nekim mafijasem, dok je radila kao striptizeta u Bugarskoj wow njen kraj je odlicno osmisljen, hapse je Riva i Elo dok je izvodila svoj striptiz sou u Pragu smile2 nije ocekivala da ce je tamo naci, samo kad se setim njene face kad joj Riva stavlja lisice mrgreen jedina zamerka je to sto nisu pokazali kakav je zaista Rosanhelin kraj. Videli smo samo da je uhapsena na aerodoromu i to je to. Ruso, negativac, ali opet i on mi je bio zanimljiv. Dzojs mu je priredila najbolju mogucu kaznu, onako vezan za krevet je dobio po koji samarcic od Morene, Valeske i ostalih devojaka, mnogo dobra scena, eto ni kraj epizode nije mogao da prodje bez samara rofl Sija i Ajla su definitvno ostali zajedno, cak i cekaju dete, a toliko dugo nisu mogli da ih imaju. Malo mi je zao Bianke, ustvari mnogo, toliko se zaljubila u Siju, cak je ostavila sve u Riju i preselila se u Kapadokiju i na kraju Sija pored onolike ljubavi prema njoj, on se vraca Ajli. Drika i Pepeu cekaju dete, Estenio se sokirao kad je cuo tu vest, dok je Elo prokomentarisala u svom fazonu da ce posle toliko godina opet biti mama smile2 inace Estenio i Elo su se vencali opet u poslednjoj epizodi wub Vanda je postala pobozna u medjuvremenu, pocela je da cita knjige, svaki dan jedna knjiga, smirila se toliko da je najbolja zatvorenice u zatvoru, Livija naravno tera svoju pricu i priprema se da osvoji direktora zatvora mrgreen Turski deo ekipe zivi slozno, svi su ostali srecni... Morena se napokon vratila u Brazil sa Teom i Dzesikom. A da umalo da zaboravim Amanda i Selso su ostali sami na kraju zajedno naklon 
Meni je bas legla telenovela, nedostajace mi malo, ipak gledam je vec mesecima unazad, uopste se nisam pokajao. Cisto sumnjam da ce poceti na nekoj domacoj televiziji, a ukoliko pocne radocu pogledati i verziju na portugalskom smile2 inace Canal 13 je po nekad emitovao i po skoro dve epizode, tako da na kraju "njihova" verzija broji 122 epizode. Inace internacionalna verzija ima 140 epizoda smile
Ovu fotografiju je Canal 13 izbacio nakon emitovane poslednje epizode na drustvenim mrezama smile
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics