EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Doña Bárbara

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Go down

Doña Bárbara

Post by Bayron on 11.02.14 16:08

DOÑA BÁRBARA
(DONJA BARBARA)

Telemundo-RTI-SPT, 2008-2009
Broj epizoda: 190

Barbara Gvajmaran je lepa, srećna i divlja devojka. Odrasla je kraj obale reke, pomažući svom ocu pri radu sa barkom koja je prevozila robu i rudare preko reke do rudarskih predela.

Jednog dana upoznaje i zaljubljuje se u Asdrubala, mladog i obrazovanog čoveka koji dolazi da služi njenog oca. To izaziva ljubomoru kod grupe rudara koji jedne noći odlučuju da ubiju svog kapetana i Astrubala, a potom i brutalno siluju Barbaru. Od tog dana, Barbarin život se u potpunosti menja.

Pronalaze je indijanci i spašavaju od sigurne smrti. Nakon nekog vremena, uz njihovu pomoć, Barbara počinje da izučava veštine magije i veštičarenja. Godinama kasnije, Barbara se vraća u svoje mesto gde upoznaje i zavodi bogatog zemljoposednika Lorenza Barkera. Njega je, kako kažu zli jezici, omađijala i proterala u džunglu, te preuzela svu njegovu imovinu, uključujući i najproduktivniju hacijendu u kraju – „Barkerenju“, kojoj je promenila naziv u „Strah“. Od tada je svi zovu Donja Babara, i smatraju nesavladivom, strašnom i legendarnom ženom koja želi da vlada celom rečnom dolinom.

Santos Luzardo je zgodan i sposoban advokat, poreklom je iz rečne doline. Vraća se svojoj rodnoj zemlji nakon više godina odsustva kako bi prodao svoje imanje, i mogao otići živeti u Francuskoj sa svojom budućom ženom, lepom i neozbiljnom Lusijanom Rekena. Ono što nije očekivao je da je njegovo zemljište, jedino što mu je ostalo u nasledstvu od njegovih roditelja, gotovo unušteno i srušeno zahvaljujući nevernom nadzorniku koji je imanjem upravljao - Balbinu Pajbi, ljubavniku popularne Donja Barbare.

Barbara je u međuvremenu, iz prikrada posmatrala Santosov dolazak i, oduševljena njegovim izgledom, zabranjuje svojim sledbenicima da ga povrede, te donosi odluku da sa njim uradi isto što je uradila pre više godina sa njegovim rođakom – da ga osvoji. Lorenzo sada živi u teškim okolnostima sa mladom Mariselom, Barbarinom i njegovom ćerkom, koja Santosu zapada za oči zbog svoje neuobičajne i divlje pojave.

Santos otkriva loše namere Giljerma Dangera prema Mariseli, stranca severnoameričkog porekla koji je u rečnu dolinu došao kao običan lovac, a završio pod zaštitom Donja Barbare. Kako bi odbranio Mariselu, Santos je zajedno sa Lorenzom dovodi na Altamiru, gde svoju divlju rođaku počinje da izučava lepom ponašanju i obrazovanju. Međutim, za to vreme Marisela se u njega zaljubljuje.

U međuvremenu, Santos primećuje da je famozna Donja Barbara uz pomoć svojih saučesnika krišom pomerala granice imanja u svoju korist, te odlazi da joj se suprotstavi. Barbara svojim adutima pokušava da ga spreči pri napadu, no Santos se ne predaje tako lako, i ona biva zaintrigirana činjenicom da je on prvi muškarac koji je uspeo da odoli njenoj igri zavođenja.

Nakon nekog vremena, Barbara odlazi na Altamiru kako bi sa Santosom obavila poslovne pregovore od obostranog interesa. Tom prilikom otkriva da njena davno napuštena ćerka, koja je sada već zrela i privlačna žena, živi sa čovekom za koga je zainteresovana. To dovodi do napada ljubomore između Barbare i njene ćerke, prilikom čega Barbara uviđa da Santos za nju više nije običan hir, već iskrena i prava ljubav.

Uloge:
Edith González - Doña Bárbara Guaimarán
Christian Meier - Santos Luzardo
Génesis Rodríguez - Marisela Barquero / Bárbara Guaimarán (mlađa)
Katie Barberi - Cecilia Vergel
Roberto Mateos - Lorenzo Barquero
Arap Bethke - Antonio Sandoval
Juan Pablo Shuk - Gonzalo Zuloaga
Paulo Quevedo - Balbino Paiba
Raúl Gutiérrez - Coronel Diógenes Pernalete
Lucy Martínez - Eustaquia
Iván Rodríguez - Melesio Sandoval
Martha Isabel Bolaños - Josefa Munria
Alberto Valdiri - Mujiquita
Amparo Moreno - Casilda Bernard
Lucho Velasco - Melquíades Gamarra "El Brujeador"

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6929
Godina : 28

Back to top Go down

Re: Doña Bárbara

Post by Ángel on 27.04.14 20:06

Hoce to neko snimati? cesces 

Moderator

Poruka : 7942

Back to top Go down

Post by Marido98 on 27.04.14 20:35

Super je Donja Barbara, ali prevod, ono jos u svom zivotu nisam video sad  facepalm

Senior member

Poruka : 831
Godina : 18

Back to top Go down

Post by Marko Antonic on 28.04.14 17:11

snimaju je na tabanu

Marko Antonic
New member
New member

Poruka : 46

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 28.04.14 19:03

Sto se "Gospodje Barbare" tice,danas nameravam da odgledam prvu epizodu,pa cu videti dokle cu stici. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3228

Back to top Go down

Post by tae on 28.04.14 22:12

@Marko Antonic wrote:snimaju je na tabanu
A kad su to natabanu i balkanje i slični išta snimali? Oni samo uzimaju (da ne kažem nešto gore) tuđe linkove i kažu kao "Tabanko snimio.. stavio.." Ma i prevode Tabanko i ekipa!  I s turskog i sa španjolskog, s čega treba! A ljudi lajkaju i pitaju kad će nova epizoda, umjesto da kliknu na onaj znakić od youtubea, dailymotiona, vimea ili čega već i odu na kanal osobe koja postavlja pa tamo nju pitaju.
tae
Member
Member

Poruka : 313

Back to top Go down

Post by Bayron on 28.04.14 22:21

upravo tako, tae. zbog takvih ja sve što penjem i stavljam na unlisted i objavljujem isključivo ovde u multimediji. pa neka gleda i samo dvoje, troje ljudi, briga me. neću da niko zarađuje na mom bezuslovnom radu. a oni zarađuju, i to debelo, od silnih spam-reklama i virusa.

Administrator

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 28.04.14 22:40

Sto se tice "Gospodje Barbare",ja malopre rekoh sta rekoh,medjutim,sada to povlacim,i posle odgledane 1.epizode,svecano objavljujem da-odustajem od gledanja.I to ne zato sto mi se serija ne dopada,jer je ona perfektna,i ima sve sto jedna dobra serija treba da ima-nego iskljucivo zbog neuskladjenosti prevoda,i onoga sto se u seriji govori.Majko mila,ovako nesto u zivotu videla nisam.Hvala Bogu,pa nemam "Pink Soap",sad mi jos i drago.Pritom,ja zaista sve razumem,i mogu da je gledam i bez prevoda,ali,ovako nesto me zaista iritira,i potpuno mi ubija zelju za gledanjem jedne,cak i tako odlicne telenovele,koja mi se,ni kriva ni duzna-smucila,zbog zlocinacke obrade.Na ovakvu ruku,bolje mi je da kupim knjigu i da je procitam,osecacu se neuporedivo bolje.Bayrone,kazi mi,molim te,ko je radio prevod,koja firma,pojedinac,cisto informativno me to zanima,koji debil uradi sve ono?Napominjem da i ja vecinu telenovela,koje su vec prosle,gledam na gorepomenutim domacim sajtovima,i pojma nisam imala da sve to rade.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3228

Back to top Go down

Post by Stefan on 28.04.14 22:44

Barbaru su "stručno" preveli u distributerskoj kući "DI&MA Vision".  facepalm 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2817
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Bayron on 28.04.14 22:47

prevodioca je angažovao distributer dima vision. ja sam video još pre par godina dok se serija emitovala na crnogorskom kanalu tv in, jadniji prevod nikad na tvu nisam video. šteta za ovako dobru seriju. sad ali ne znam da li će tako i na daljim epizodama da bude. aura? ti si gledala seriju na tv in.

Administrator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics