EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Kara para aşk

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Kara para aşk

Post by Pahuljica77 on 10.04.14 18:48

U cetvrtoj epizodi, bas kako je i najavljeno, Elif je priznala Omeru da su joj kidnapovali sestru i ucjenjuje je s njom, ali nije priznala da je oprala lovu za mafijase.
On joj nudi pomoc i predlaze da glume par. Ona mu kaze da niko ne bi povjerovao da su njih dvoje par, tj. da bi ga ona izabrala za svog momka.

Kuci se iz Rima vraca bez sestre i ne zna sta vise da slaze majci. Spasi je Metinov poziv. On je prisilio Nilufer da slaze majci da je dobila stipendiju i opet ide za Njujork.
Sve vise me cudi koliko tu botoksiranu majku i nije briga za svojom djecom.

Dok Omer sa prijateljima caska o svemu i istrazuju Elifinog bivseg dragog i njegovi prijatelji ga zezaju da on stvarno nema sanse kod Elif, kad vide kakav je njen bivsi. A bogme se i on zainteresovao da odmjeri tog bivseg.

Na grobu svoje "umalo zarucnice" Sibel, Omer posipa vodu iz fontane zaljubljenih, prica joj da je bio u Rimu bez nje i gledao taj grad njenim ocima. I suvenir, u vidu magnetica iz Rima, ostavlja na njenom grobu, da bi bar tako podijelio s njom dozivljaj Rima, njihovog nesudjenog bracnog putovanja.  cry

Po povratku s groblja ga ceka suocavanje s teskom situacijom u rodnoj kuci, njegovi jako tesko zive, jer je jedini priliv novca u kucu bratova plata. Rupe na sve strane koje on ne stize zakrpati. Omer velikodusno daje bratu karticu sa svim svojim novcem, da ga trosi po potrebi. Ali ne zeli se vratiti na posao, ne moze, dok ne nadje ubicu svoje vjerenice.

Pod novim Metinovim prijetnjama Elif odlucuje doci kod Omera i prihvatiti ponudu, jer drugog izlaza ne vidi. Odradila je sto je trazeno od nje, novac je oprala, ali joj sestru nisu pustili.
Omer je neprijatno iznenadjen, jer zna da je prate, a ona mu je dosla u kuci. Elif je ipak bila dovoljno lukava da umakne pratnji. U kuci je svi zacudjeno gledaju, sem Omerove majke, koja je prijatna prema njoj, kao prema Sibelinoj drugarici. A snajka opet sipa otrov, kako negativna zena, da te Bog sacuva. Dovoljan je suzivot s njom za ekspresan cir na zelucu. Treba to slusati svaki dan.  besan 

Omerov i Elifin plan pocinje u hotelskoj sobi, nakon sto se ona osigurala presetavanjem ispred firme da ima pratnju.
Omer je docekuje u hotelskoj sobi u elegantnijem izdanju, u kojem bi neko mogao povjerovati da su par.
Dok izlaze iz hotela pale su nove fotografije. A na njima se vidi i Omerov specijalni pistolj. Moj licni utisak je da ga je namjerno pokazao, buduci da je cijelo vrijeme svjestan da su pod prismotrom. Motiv za tako nesto moglo bi biti slanje poruke - Elif vise nije sama, ima zastitu, a njena zastita, Omer, ima specijalni pistolj. Pa ko voli, nek izvoli.  plez 

Iako su se dogovorili da dogovor otpada cim ga ona prvi put slaze, svjestan je Omer da Elif nije iskrena prema njemu vise nego sto mora biti.

Bahar, najbolja prijateljica Elif (po Elifinom misljenju, a ustvari guja u njedrima) je napokon uspjela nagovoriti svog bljedolikog dragog da se udruzi s njom, da se on priblizi Elif preko firme, zavede je, a kad ova nadje dijamante, on ce ih maznuti i nestati sa Bahar na putu ka luksuznom i lagodnom zivotu na tudji racun.

Fotografije Omera dilbera Metin nosi nacelniku policije, koji mu otkriva pravi njegov identitet. On je policajac i "umalo zarucnik" pokojne Sibel.

Posto Omer ne vjeruje Elif, prisluskujuci njen telefon saznaje da je dobila novi poziv od otmicara, pa stize na vrijeme da je vidi kako prima kovertu sa stikom.
Dok ona u kuci gleda snimak sebe kako pere lovu, s kojim je otmicari ucjenjuju, Omer gubi strpljenje i ulazi u kucu, dolazi do njene sobe skupa s njenom majkom i ulazi dok se na ekranu Elifinog laptopa vrti inkriminirajuca snimka...
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 106
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 10.04.14 19:33

Peta epizoda pocinje zavrsnom scenom iz prethodne.
Majka i Omer se upoznaju i Elif ga predstavlja kao svog momka. Prije toga predaje Omeru stik, ali ne onaj, vec ga na brzinu zamijeni sa svojim crnim stikom koji je bio na stolu.
Majka je iznenadjena postojanjem muskarca u njenom zivotu, za kojeg ona nije znala.

A i Tylar, koji se od Ahmetove smrti ne odvaja od njihove porodice, je prisutan u kuci i jako zainteresovan za Elif, njen zivot, momka i kretanje.
Na srecu, majka mu samo moze reci da je Elif opet otisla van kuce, sa svojim momkom, a ne zna ni zasto, ni gdje.

Omerov brat shvata da Pelo i Arda iz policije pomazu krisom njegovom bratu.
Za to vrijeme on se javlja Pelo, otici ce do nje kuci i tu ce je cekati, a ona mu otkriva da je kljuc ispod saksije.
U njenoj kuci Omer stavlja stik i gleda snimak, ali na snimku je "rodjendanski dokumentarac o Elif", snimke nje kad je bila mala.
On sumnja da je to sve sto su joj otmicari poslali, ali ga ona uspjesno zavarava uz pomoc oprobanog recepta - sve negira i pocne plakati, kukati kako je i ona zrtva svega, kako je njen otac mrtav...

Metin groznom Tylaru javlja porukom da je saznao ko je Omer dilber. Tylar odlazi od Elifine majke, zeljan novih informacija. Ali Metin mu laze. Kaze da ga je provjerio i da nema dosije u policiji. Prosto, poduzetnik koji radi sa dijamantima.
Nakon toga Metin odlazi da posjeti majku. Iako obicno psiho, vidimo da ima i ljudsku toplu zastitnicku stranu u susretu s majkom.
Govori joj da je doslo vrijeme...za osvetu...
Tylar je njegov pravi otac. Saznajemo to kad se Metin prisjeca dogadjaja iz djetinjstva, dok je kao djecak trcao kuci iz skole i kroz prozor vidio Tylara kako je njegovoj majci odsjekao jezik da ne bi nikom mogla otkriti da je Metin njegov sin, kako bi zauvijek ostao striko tom djecaku.

Pelin i Arda dolaze, pa svi skupa razgovaraju o tome gdje se kretao signal telefona od Nilufer. Elif se sjeti da joj je majka rekla da je telefon zvopnio kad ju je zvala, a trebala je biti na aerodromu. Ujutro ce krenuti u potragu za tom lokacijom.

Elif se pokazala veoma lukava i uspjesna u obmanjivanju, ne zeli ici kuci svjesna da ce ujutro otici bez nje u akciju spasavanja njene sestre, pa ostaje na caju i druzenju, napravi se da spava, ne bi je top mogao probuditi (a zapravo glumi), a ujutro pri prvoj skripi vrata skace na noge lagane i pita da li to odlaze.

Majka ulazi u sobu i u cudu je da cerkice od samo 31 godinu nema u krevetu.  rofl 
Zove Tylara koji ih sve poziva na veceru.
I njegov sincic je prihajao, pa i njega zanima gdje se on skitao. Mert odgadja razgovor, ali cisto sumnjam da ce mu ikad priznati svoj put u Njujork i naganjanje Nilufer, koju tamo nije ni nasao.

Jedan od otmicara krece da napastvuje Nilufer.
Omer i Elif su nadomak kuce u koju su ih doveli nakon otmice, ali Nilufer nije tu, preselili su je u medjuvremenu.
Nilufer je od silovanja spasio Metin, a u toj prvoj kuci otmicara Omer pronalazi slupani Niluferin telefon i prsten. Elif se, poovo na mjestu dogadjaja, prisjeca da ih je bilo cetvorica, da su ih tu doveli, da joj je Metin udarao sestru...
U sumi kraj kuce nalaze i izgubljeni privjesak ronilackog kluba, novi trag koji vodi do zlocinaca.
U klubu im teta ne zeli ista reci bez naloga, dzaba sto je Omer policajac, pa se posluze igrom, Elif glumi da je trudna i da joj je slabo, pa dok joj zena sprema secer i vodu, a ova je zapricava razgovorom o trudnoci i doktoru, Omer caprka po kancelariji.

Baharinog dragog Elifina neuroticna seka odluci ipak otpustiti iz firme, iako Elif samo sto ga je primila, bio mu je to prvi dan na poslu.
Metin, nakon sto je natabao nasilnika, servira Nilufer susi.

Sibelina majka odlazi u banku podici novac sa cerkinog racuna, pri tom ima laznu licnu kartu sa Sibelinom slikom, ali na ime Mine Kazim  shock , majka je opunomocenikm i moze dici novac sa racuna.
S kim je to komesar Omer trebao stupiti u brak??? Ocito nije bas znao mnogo o pravoj SSibel. KO zna sta ce se sve otkriti. Ali u svakom slucaju, iako je nacin grozan i neprimjeren (smrt), Omer i ne zna koliku srecu ima sto nije zavrsio s takvom osobom u braku.

Izvukli su podatke sa Niluferinog telefona i vide snimak nje i Merta kako se ljube, ali i da mu ona prijeti. Pa Omer pocinje sumnjati i na Tylarovog sina Merta.

Metin poziva Elif i organizuje novi sastanak. Govori kako je spasio njenu sestru Nilufer od silovanja, ali ako Elif ne bude slusala, mozda drugi put i nece.
Zeli da Elif spasi i sebe, a tako ce spasiti i njega...mora naci dijamante...
On izgleda, kao i vecina drugih u ovoj igri, zeli da ona nadje dijamante...jer i on ima plan sa tim dijamantima...  smile2 
Ona po izlasku iz kola odmah zove Omera, slomljena i zeli da joj pomogne, da spasi njenu sestru.

Omer u svojoj kuci sprema se za veceru kod Tylara psihopate, a za Elif striceka koji im se nasao u muci poslije babine smrti.
Elif se takodje sprema kod svoje kuce.
Obe izgledaju ekstra. Bahar stize kod Elif da je smata svojim problemima, eto Asli sizika otpustila covjeka kojeg je ona preporucila kao radnika. Elif kaze da ce to rijesiti, ali u sve uskace majka koja spominje da Elif ima i momka, pa je Bahar digla nos i ljuta otisla, jer ona o tom nista ne zna (a i kako ce sad svog ljubavnika uvaliti Elif, kad ona vec ima nekog, plan joj bas nikako ne ide od ruke, em covjek dobio otkaz, em mjesto na koje ga je mislila ugurati u Elifinom intimnom zivotu - vec zauzeto).
Elif ga ceka na dogovorenom mjestu kad se parkira neki mocan automobil. Ona se malo odmakne, automobil se vrati za njom. Oma prevrce ocima, a onda je Omer pozove i ona shvati da je on u autu.  wub 
Spremio se i pripremio da sve izgleda stvarno, buduci da je trgovac dijamantima iznajmio je bijesan sutomobil.
Bahar u svom autu sjedi i gleda sve, pratila je prijateljicu da vidi tog njenog voljenog i sad kad ga je vidjela, nadam se da joj je jasno da onaj njen isprani nema nikakve sanse.

Pred ulazak na veceru...

Na veceri kod Tylara Omer je uspio izvuci iz sizike Asli lice ljudskog bica. Bilo joj je drago kad je rekao da mu je Elif pricala o njoj puno i o nekom izletu (Elif je iznenadjena jer mu tako nesto nije rekla, ali iz prisjecanja Omera vidimo da je to saznao sa slike iz Elifine kancelarije, kad ga je nakon poljupca ostavila da je ceka tamo, a ona pobjegla).
Glume pred svima par i to uspjesno (jos od otvaranja vrata gdje Tylara zatice slika njih dvoje jedno kraj drugog, rekao bi covjek da su se ljubili dok on nije otvorio vrata).
Omer prica dogovorenu pricu - upoznali su se poslovno, svidjela mu se, ali je ona inatljivica (izraz koji je naisao na odobravanje kod familije).
Majka pita kad su se upoznala, Elif kaze na proljece, a Omer ljeto, pa se ispravi da je on zimsko dijete i da cim se pojavi sunce, njemu je ljeto.
Asli siziku cudi kako sa njim saradjuju oko dijamanata, kad dijamante dobijaju iz Afrike, ali joj Elif pojasni da od njega uzimaju za specijalne kolekcije.

U toku vecere iz razgovora sa Mertom pokusava saznati da li ima opsnova njegovoj sumnji da je on otmicar.
Nakon toga u vrt dosetava Tylarova ljubavnica, pocinju caskati, ali onda slijedi bomba. Naziva ga njegovim pravim imenom i prezimenom, zna ko je, ali misli da se uvukao u bogatstvo (kakav covjek, takva i asocijacija) radi pohlepe za Elifinim novcem. Oni su prijatelji iz osnovne skole i ona se cudi da je se ne sjeca, ali ona se njega sjeca.
Omera je uspjesno iznenadila, ali i on nju, kad kaze da zna da se petlja sa muzem od sizike seke Asli, pa je sad i ljubavnica u soku, jer zna ona ko je Tylar, da bi je isjeckao u sekundi. Sklopljen je pakt o cutanju, ti ne pricaj o meni, pa necu ni ja o tebi.
(Omer je odmah na ulasku u kucu, dok se upoznavao sa Tylarovom ljubavnicom, uoci pogledavanje Aslinog muza prema ovoj. Covjeku ne promicu takvi detalji, ali mu promaklo da ispred njega stoji skolska kolegica.)

Za to vrijeme Elif pokusava saznati nesto iz razgovora s Mertom, on je iznenadjen sto ona zna o njegovoj vezi sa Nilufer koja je bila tajna, priznaje da je isao u Njujork da je trazi.

Omer i Elif odlaze s vecere pod izgovorom da sutra imaju poslovnih obaveza. Majcica bi izgleda cerku rado odmah udala. A i siziku Asli je izgleda kupio Omer dilber.
U autu Omer dobije poziv od Pelo.
Za to vrijeme, Nilufer trazi od Metina casu vode i iskoristava trenutak njegovog udaljavanja da pobjegne, a on cini se i nema namjeru trcati za njom. Nije mi bas jasno kako misli ostati ziv kad tu vijest cuje ludi Tylar. Ali mozda ona i nema zapravo gdje pobjeci. Vidjecemo u sledecoj...
Omer i Elif nasli su se sa prijateljima Ardu i Pelo i prelistavajuci zaposlene ronilackog kluba Elif prepoznaje otmicara (a i umalo silovatelja njene sestre, sto ona zapravo i ne zna). Sretna sto ce joj Omer spasiti sestru baca mu se u zagrljaj u kojem oboje sijaju od srece i prvi je zagrljaj koji nije gluma, vec od srca...

Zagrljaj...

Sta nas ceka u sledecoj, jedva cekam da vidim. egyptian  wub   juhu 
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by danijela1 on 10.04.14 22:37

meni se serija mnogo svidja, njega obozavam, a i ona mi je ok, super glume oboje, jedva cekam petu sa prevodom

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 10.04.14 23:53

Njih dvoje su cist zgoditak. I kao par na TV ekranu, a odlicno se slazu i iza kamere. Vrijedilo je cekati da Tuba pristane na ovu ulogu.

U fragmanu za sestu epizodu vidimo da ga je i Bahar prokuzila, da ga zna od nekud i da nije bogatas, kako se predstavlja (Omer).
Po svemu sudeci sjetila ga se iz druge epizode, kad je nakon poljupca usao sa Elif u firmu, a onda je Elif zbrisala da istrazuje Sibel, a njega je Bahar otpravila.

U fragmanu ih prate kamere i paparaci. Bice zanimljivo.

Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by mak on 03.07.14 17:15

Pocela sam gledati seriju,pre 3 dana sad sam na cetvrtoj epizodi i odusevljena sam!Zaista odlicno odradjena sa mnogo specificnih likova(a to mi uvek pase),kod nas je do danas prevedeno 13 epki,svaka po 2h,slika odlicna jedino titlovi se skidaju prebrzo.Dobra glumacka postava,zanimljiva radnja,intrigantni pojedini likovi!Posle serije SON,OVA MI JE NAJZANIMLJIVIJA,pa je preporucujem,jer mislim da ce se istomisljenicima dopasti.

mak
Junior member
Junior member

Poruka : 83

Back to top Go down

Post by danijela1 on 27.07.14 17:38

odgledala sam svih 13 epizoda, serija je extra, kraj trinaeste je za mene bio neocekivan, totalno mi nije palo na pamet ko bi mogao ukrasti dijamante, ali kad videh kraj sa nestrpljenjem ocekujem nastavak uf.....

danijela1
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by mak on 27.07.14 22:47

Nove epizode idu od septembra,tj.IIsezona.Extra serija,a pink kupuje Zehru i slicne serije,pored ovakvih serija,znam da je ovo taze,ali ima jos dobrih,urbanih tema,a serviraju nam zatucane obicaje i kuknjavu! ljut 

mak
Junior member
Junior member

Poruka : 83

Back to top Go down

Post by danijela1 on 16.08.14 7:29

ukusi su razliciti, ja volim da pogledam cak i te njihove serije sa njihovi obicajima, silu sam gledala u jednom dahu, sto da ne, treba se upoznati i sa obicajima drugih

danijela1
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 25.08.14 22:51

Malo me stisle obeveze, pa kasnim.
Ali nastavljam gdje sam stala u nadi da ce se neko pridruziti.  smile2
Vidim ima novih gledatelja serije i to me raduje.

Posto sam utiske za petu pisala nakon gledanja bez prevoda, a u medjuvremenu pogledah i prevedeno i uz mogucnost vracanja scena - prvo dvije ispravke:
- Elif nije Omeru dala drugi stik, radi se o istom stoku, samo je ona nekako uspjela da izbrise snimak njenog pranja love, a snimi umjesto toga 'rodjendanski dokumentarac' na stik.
- Mert je ipak ocu spomenuo da je bio u Njujorku, ali je nastavak razgovora prolongirao kad budu nasamo.

Sesta epizoda…
Metin je ipak uhvatio Nilufer, bjeg nije dugo potrajao.
I mala promjena kod njega. Posao ju je osamariti i zastao, predomislio se.

Za to vrijeme Omer, Elif, Arda i Pelo u Pelinom stanu traze adresu otmicara/silovatelja Sitkija. Adresa se pokaze kao beskorisna, jer je zgrada ispraznjena i ko zna sta ce se tu graditi.
Pelin tjesi Elif da pregledaju i snimke s kamera kad ju je Metin presreo ispred kuce. Ali za Elif to nije nimalo utjesno, jer zna da bi se i njena tajna o pranju love mogla otkriti. Boji se da ce vidjeti i papire koje joj je Metin dao.
Dok se Omer zahvaljuje Pelo i Ardi na pronalasku Sitkija, Pelo mu otkriva da je zapravo njegov brat Husejin sve odradio, jer je sef Ali njih stalno slao na teren.

Mert priznaje babi ‘sajko Tayaru’ da je isao u Njujork za Nilufer i da su u ljubavnoj vezi.  Iznosi ocu i svoje strahove da joj se nesto desilo ili je oteta, jer nje nigdje nema.
Pravom je nasao reci, hehehehe. Tayar mu bjasnjava da je neprihvatljivo sto su u vezi, kad je ona cerka porodicnih prijatelja. [A prihvatljivo je cerku porodicnih prijatelja oteti i kasapiti ljude okolo? Zanimljivi stavovi sajko Tayara.]
Pada dogovor – sajko babo ce naci Nilufer, a Mert ce da cuti da ne uznemiri Zerinku hanumu (zapravo da babi ne kvari planove).
Ovo zanimljivo klupko informacija zaplice se dalje. Tayar govori Metinu sve sto mu je Mert rekao o svojoj ljubavi i zabrinutosti.
Nakon toga sajko Tayar odlazi kuci da malo pridavi onu svoju ljubavnicu Pinar. Covjek izmerio, citavih 7 minuta pricala je sa Omerom u vrtu. Kad je ona zakovrnula ocima, mislila sam krepucnula je.
A sajko Tayar sa orgazmickim grcem na licu.
Ne znam da li na srecu ili na zalost, ali ljubavnica je ipak prezivjela. Tezak je kruh koji ona jede, onaj rudarski sa 7 kora je super naspram njenog.  

Baharka svom dragom govori da ce ga Elif vratiti na posao. A onda malo traca kolegicu. Bila je debela u skoli, a pogotovo je njupala slatko za vrijeme ispita (i sad jede kad je nervozna), ali i kad je tuzna.
I taman tad prikazuju Elif koja moli Omera da stanu kraj slasticarne. Dok ona tamani kolace, Omer pokusava saznati sta mu taji, jer je shvatio da ju je uznemirilo saznanje da pregledaju snimke tog Metinovog zaskakanja nje ispred kuce. Omer je ljut i spreman otici, ali Elif skace na noge lagane i priznaje mu ono sto moze, a to je da joj je Metin rekao da je neko od otmicara umalo silovao Nilufer, a Sitki koga su prepoznali kao otmicara ima dosije silovatelja.
Omer, koji je inace sav rezervisan po pitanju “pipe, dire, stipe” sam je utjesno zagrlio Elif. S obje ruke.
Bahar za to vrijeme informise svog dragog kako da se priblizi Elif.
Saznali smo da je (barem Bahar to tako vidi) Elif hladnokrvna, ali se raduje tudjoj sreci i nije snob, iako bogata kupuje i nosi stvari sa placa. Voli sport, prati NBA, trcala je maraton u Engleskoj, pentra se po planinama i pri tom ne kuka i ne mari za frizuru (to Bahar svakako ne razumije), kampuje…i zeli jakog muskarca (a ko ne zeli???? kenjkave zene ne mogu podnijeti, a kamoli muskace).
Znace da su postigli cilj jer Elif kad je zaljubljena vozi bicikl i crta, te ne zeli ici kuci.

Cim je odveo Elif kuci, Omer se vratio kod Pelo da istrazuje dalje. Zaista su ga pogodile Elifine suze.

Ujutru se sa bratom susrece na stepenicama, dok se on vraca kuci, a Husejin odlazi, te mu se zahvaljuje za pomoc oko slucaja. Ide dirljivo sjecanje na djetinjstvo, kad je Omer pao niz te stepenice, a Huso, kao stariji brat, nije ga zastitio, nije stigao na vrijeme. Tada se zakleo: “Spasicu ga, cak i ako su mi ruke pune krvi.” Vraca Omeru njegovu karticu i bodri ga da rijesi ubistvo. Bio je to divan bratski trenutak.

Elif doruckuje sa Baharinim dragim, gdje on ima super ideju, da firma pred kolapsom pravi motivacioni parti, sa novinarima u kompletu da isprate vijest. Stupa decko u ofanzivu, na pitanje da li to znaci da se vraca na posao, odgovara da je tu za nju, a onda dodaje da on zapravo i ne doruckuje, pa navali na dorucak (kao zbog nje) .
Stize i Bahar, ona ima da organizuje parti u roku keks.
Elif joj daje skice nakita koji je uradila za Metina, da se to sve izradi u nekoj radnji, ali sa jeftinim draguljima. Bojim se da ce joj ovo jednog dana prisjesti.
Kad ne lezi vraze, stize garavi Omer, a napuhani Baharkin dragi u soku. Nije covjek racunao na konkurenciju. Mislio da ce kod takve ljepotice kao sto je Elif biti jedini udvarac.
Taj ne da nema pojma o zenama, nego ni o muskarcima, rekla bih ja.
Sreca njegova (a zapravo zabluda) je da se Baharka sjetila kako se Elif skrivala od Omera u holdingu i umakla mu (jos u drugoj epizodi), pa ga tjesi. Ja sam mislila da je povezala i da tad nije bio obucen kao bogatas, ali nije.

U stanici sef Ali-smutljivac vidi fotku onog silovatelja Sitkija kojeg Pelin istrazuje. Odmah javlja Fatihu (Metinu) za to.

Metin se dogovorio s Nulefer da nazove Merta, kaze mu da je u San Francisku sa ljubavnikom, a on ce je nagraditi.  A mala mu je jos zaprijetila necim sto on radi i sto je i nju natjerao da uzme (nije tesko zakljuciti, sudeci po Mertovim ocima od prve sekunde pojavljivanja u seriji – neki opaki narkotici su u pitanju, neka psihodelija), pa ako je bude i dalje trazio sve ce reci njegovom babi Tayaru.
Nagrada joj je gledanje filma u Metinovom drustvu. Mala se uzivila, izabrala film,  zvace kokice, cereka se, nedostaje joj Metin kad izadje da malo iznabija Sitkija i tako. A luda Elif se pretrze da je spase.
Matina je potaknula informacija o njoj i njemu omrazenom Mertu, pa se raspituje o toj vezi, za nju beznacajnoj.
U jednom momentu kad ga nema ona pokusava u njegov telefon ugurati svoju karticu i biva uhvacena na djelu. Bogme je neocekivano zavrsilo. Sta bratska ljubomora ucini. Pade poljubac, da sve prsti. A ni Nilufer se ne buni, uzivila se, masala. Odmah pruza ruke i privlaci mahnitog Metina. shock

I Omer ima novi trag, pa on i Elif idu do Sitkijeve zene, ciju je adresu nasao. Prave se pred zenom da su Sitkijevi jarani, ali zena se pravi luda, nema ona pojma gdje je probisvjet od njenog muza. A zapravo dobro zna da on nema prijatelje, pa cim ovi okrenu ledja, obavijesti ‘muzjaka u sebe’ telefonom.

Taner i Pinar se krisom sastaju u nekom wc-u. Prigodno za njihovu pis vezu. Jadnica zeli pobjeci od istanbulskog davitelja, kuka Taneru da Omer nije bogatas, te da je Omercek odmah provalio njihovu kres-semu. Ionako od para Asline porodice nista, pa bi ona da daju petama vjetra dok su im jos zive glave na ramenima.

Dok Omer otkriva da Elif zapravo voli da se prepire s njim, zove je Sitki (potaknut batinama), trazi million lira i reci ce joj gdje Metin krije njenu sestru. Elif pokusava pozajmiti novac od Tayara, ali ne ide, pa od kolege iz Italije, ali ni on nema. Na kraju, kao s Marsa pao (a ustvari od Tayara stiglo naredjenje), pojavljuje se Metin u autu i daje joj proviziju za pranje love. I njoj nista nije cudno. Proviziju nisu dogovorili, a on dolazi sa torbom para bas kad joj pare trebaju.

Parti pocinje. Peinka se drpa sa onim svojim u wc-u, a Omera i Elif zaskacu novinari.
Na motivacionom partiju Pelin (bas joj ime pristaje, puna je cemera) ima iznenadjenje – karaoke, a prvu pjesmu na talijanskom trebavu otpjevati glupcici Omer i Elif. Posto Omer ne zna jezik izvukao se da lose pjeva, ali pogledi koje je upucivao Elif bili su divni. Odusevila ga zena svojom hrabroscu, pjeva i smijesi se, a o pjevanju pojma nema.
Palo i zvanicno upoznavanje Omera i Leventa.
Pinar je ugrabila prvi zgodan moment kad je Omer sam da se nacrta ispred njega i kaze mu da je pitala njihovu uciteljicu i saznala da je Omer postao detektiv. Zena je prije luda nego hrabra, prici opet Omeru nakon onog pridavljivanja je presisalo granicu ludosti dobrano, po mom misljenju. A Omer je opet podsjetio na vezu sa dva ozenjena muskarca (mada cisto sumnjam da je Tayarova zakonita ziva, sigurno ju je pridavio, pa pretvorio u hranu za ribice).
Naravno da je sajko Tayar uocio te dvije minute razgovora. Sad je jos ubjedljiviji, iako nema davljenja. Njenoj majci je poslao otrovno meso, pa nek gukne sve sto zna o Omeru ili ce majka imati poslednju veceru.  blink
Guknu Pinar odmah - isli smo zajedno u skolu, nije bogat, laze sve...pa trk na telefon da mamu obavijesti da je meso star i pokvareno i da ga baci...

Na povratku sa partija Zerin hanuma poziva moguceg zeta na kaficu. On pristaje jer skupa s Elif ocekuje Sitkijev poziv. Poziv stize u ranojutarnjim satima. Sastanak je dogovoren u maloj kucici gdje su nju i Nilufer doveli prilikom prve otmice.
Pelin i Arda krecu iz njenog stana, jer prisluskuju Elifin telefon.
Iako Omer kad su stigli do kucice kaze Elif da ostane u autu dok je ne pozove, a ako cuje pucnje da pali auto i bjezi, cim je on izasao, a ona primila sms od Sitkija, krenula je prema kucici i upala u klopku.
Omerov uzvik da stane stigao je prekasno. otvorivsi vrata pokrenula je mehanizam i aktivirala pistolj koji je opalio u Sitkija vezanog za stolicu i bez svijesti. Mada, vec je izgledao mrtvo, a ne omamljeno.

*   *   *

Za one koji su odgledali prvu sezonu, stigle su najave za drugu sezonu (teaser/fragman).

Jedna medna. wub
https://www.youtube.com/watch?v=qg_lMZjvk5s&list=PLfEjylKCnCIQAU4jdoIpyiZzdoJlRGhPb&index=2

I jedna cemerna. cry
https://www.youtube.com/watch?v=WkkyuK7MMYM&index=1&list=PLfEjylKCnCIQAU4jdoIpyiZzdoJlRGhPb
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Phoebe on 29.08.14 18:59

Nova sezona 3. septembra u 20h.

Phoebe
Senior member
Senior member