EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

El Principe

Page 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: El Principe

Post by Angie on 05.03.16 13:21

Poslednjih 5 minuta 12. epizode su bili savršenstvo. wub Čini mi se da sada sve kreće nizbrdo. nene
Angie
Senior member
Senior member

Poruka : 913

Back to top Go down

Post by helenna27 on 20.04.16 23:41

Da se osvrnem na ove epizode drugog dela sezone, pre nego sto se emituje i ta finalna, poslednja epizoda.. Uglavnom, drugi deo je slabiji od prvog, kao i cela druga sezona koja je slabija od prve. Ali to je i logicno, tako bude sa vecinom serija.. Najveca zamerka mi je na Fatimin lik, u prvoj sezoni je bila drugacija,
u ovoj novoj je bila previse slaba, previse tipican zenski lik koji ceka da je spasi njen heroj, sa nekim zrtvovanjima i dramom oko trougla..

Prvi deo se odlicno zavrsio, sve je bilo neizvesno oko Najat i Moreja,
pa mi je sam nastavak nekako bio mlak. Oboje su se spasili u istoj epizodi,
pa je nastavak bio manje zanimljiv. Bilo mi je zao Faruka koji je sve probao da je spasi, a na kraju neki heroj ispadne Halid. Sto se Najat tice, uglavnom me je nervirala tokom ovih epizoda, mogu sve da razumem ali da se ne zapita odakle Halid zna te ljude i sta ce on u tom okruzenju, tako da mi nije bilo preterano napeto oko nje u Granadi, u sve se sama uvalila. Ponasala se kao da ide na neki izlet, pa ce se vratiti kad ona hoce i otici od dzihadista..roll

Sere mi jeste na kraju bilo zao, ipak je pokusao da sredi stvari. Ali previse su zakomplikovali sa tim suprotnim interesima, mada to nije daleko od istine. Ne ocekujem da nesto previse raspletu u samom finalu, kad nisu do sada..

Fatima i Morej mi nemaju hemije iz prve sezone, prilicno sam ravnodusna na njihovu pricu u ovoj sezoni, onaj beg u Madrid, pa ponovno vracanje facepalm

Faruk jeste imao zanimljive momente, drago mi je sto je uspeo da se izvuce iz Seute i kraja, moram da istaknem scenu kada odlaze pa one suze naklon
Takodje scena kada ga uhvate u kradji i Salman ga davi u bazenu, a on se posle toga samo kida od smeha rofl
Kada Ajsa i Lejla odlaze da isprate Najat do Sevilje, jedan detalj mi je zapao za oko, a to je razgovor Faruka i njegove majke u kojem ona govori da je Lejla imala mucnine na trajektu, tada sam pomislila da ce na kraju ispasti da je najzad zatrudnela. Za sada nema naznaka za to, ali mozda u finalu prikazu ishod toga.. Ne dopada mi se sto nije bilo Faruka i porodice u prethodne dve epizode, mogli su makar na minut, dva da prikazu gde su i kako stoje stvari. Videcemo ih sve u finalu makar..

Dogadjaj u Granadi, previse su otegli dogadjaje do samog datuma, jer vec negde na pocetku govore kako je to ovog vikenda, tako nesto.. I onda gledamo par dana u toliko epizoda, mislim da bi bilo bolje da su stavili malo veci vremenski razmak.

Maruanovo hapsenje previse lako izvedeno, ocekivala sam da prikazu dublje oko Akraba, iako to nikad nece biti okoncano, uvek ce se slati novi da formiraju celije i vrse napade. Mozda sam ocekivala da nesto zanimljivo ispliva na povrsinu nakon njegovog ispitivanja..

Ova 30.epizoda je bila dobra, mozda i najbolja u ovom drugom delu sezone. Bilo je zanimljivo videti sta ce na kraju biti sa tim bombama, glupo je ispalo da je samo Najat uspela da se spasi, previse predvidivo, ali dobro, bilo bi previse da i ona strada. Nisam ocekivala da Nasira samu sebe raznese, ocito su previse uticali na njih dok su bile tamo zatocene. Imalo je dobrih kadrova sa Fatimom u onoj divnoj crvenoj haljini, sve je to doprinelo dramaticnijem prikazu situacije, dok ona luta i posmatra sta se dogodilo.. Takodje, nisam ocekivala da Halid ubije Salmana, kao sto nisam ocekivala da ce izvrsiti napad zbog svojih uverenja, makar ne Halid. Njega sam uvek posmatrala kao nekog ko to radi iz koristi, novca, svog interesa a da one poznate fraze samo izrecituje. Mati je ostala u stanici da vodi slucaj, Navila ko sisa rofl

I eto, simbolicno je Morej spasio Najat, kao sto je nekada upucao Abdua..
Kraj epizode i Halidovo odvodjenje Fatime mi nije ostavilo neki utisak, jer me vise interesuje ostatak price od njihove ljubavne. Nadam se da ce to u finalu relativno brzo resiti, da ce je pronaci, a da ce se radnja prebaciti na ostale stvari i ako je moguce neko razresavanje..
Ocekujem svakako za nekoga tragican kraj, nekako ne vidim ovde hepi end za sve. Cini mi se da vise sansi ima Morej da strada, veciti borac za pravdu, a i njega bi mi bilo vise zao, od npr. Fatime..
I drzim fige da Faruk ostane citav, i Fran mrgreen
helenna27
Senior member
Senior member

Poruka : 733
Godina : 26

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 21.04.16 0:28

zavrsi se i ovo. Odlicna je poslednja epizoda. Nisam zeleo samo da Fatima umre i na kraju se to desilo cry cry cry inace zadovoljan sam sto je kraj tragican. Stvarno bi bilo smesno da je na kraju ispao final feliz.

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3160

Back to top Go down

Post by helenna27 on 21.04.16 13:50

Alternativni krajevi za sada nece biti prikazani, pokrenula se peticija fanova
da se to uradi. Ali opisi tih krajeva jesu dostupni.
U drugom finalu Fatima jeste umrla, ali je Fran preziveo.
U trecem finalu su preziveli oboje, proslavlja se vencanje u Seuti,
dve strane cine primirje na taj dan. Mladenci su Fatima i Morej, dok je Fran kum.
U cetvrtom finalu vidimo Norvesku, Fatimu i Moreja zajedno,
ali pod drugim imenima, daleko od svojih porodica i ranijih zivota..

helenna27
Senior member
Senior member

Godina : 26

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 21.04.16 17:12

Meni su ostale jos 3 epizode da odgledam ali sam video kraj. Ja sam zadovoljan i bilo bi glupo da je srecan kraj. Nisam ni ocekivao takav samo sam se dvoumio da li ce umreti Fatima ili Morey. Al nekako je ovako bolje. On je tajni agent, njemu je ovo ko zna koja misija po redu, zavrsila se kako se zavrsila, sad nastavlja dalje sa svojim poslom... Jedino mi je suvisno sto su ubili Frana.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 9980

Back to top Go down

Post by Angie on 24.04.16 23:26

Meni je dobar ovakav kraj i ne planiram da gledam te alternativne ako ih ikad objave. Serija je sve u svemu bila odlična. thumbsup
Angie
Senior member
Senior member

Poruka : 913

Back to top Go down

Post by nixpetarns on 25.04.16 11:00

Odlicna serija i realan kraj

nixpetarns
Newbie
Newbie

Poruka : 5

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 17.05.16 19:27

Univision je kupio prava za emitovanje, medjutim, premijera ce biti na UniMas smile U Latinskoj Americi serija je bila frakaso, e sad videcemo kako ce proci u Americi.

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3160

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 12.07.16 1:39

Danas sam konačno odgledao poslednje tri epizode. Poslednju sam izvrteo još kad se emitovala i nikako da odgledam do kraja.

Definitivno jedna od najboljih španskih serija. Sve mi je ovde bilo sjajno. Sama priča, glumci, produkcija... Evo i ovi su snimali u studiju al sve deluje tako realno. Kad vidim onu mučenu embajadu ne mogu da verujem kako im izgleda "Tajland". Znači kao da su zalepili tapetu na zid i sede ispred nje.

Što se samog kraja tiče dobro je što je tragičan. Sve ostalo ne bi išlo uz ovakvu priču. Jeste da su Fatima i Morey bili divni i da su svašta prošli ali previše bi bilo da su ostali srećni na kraju. Ja sam i očekivao tragičan kraj samo nisam bio siguran ko će da umre od njih dvoje. Dok mi je Frannova smrt stavrno bila suvišna.

Hiba je prelepa. Al što se glume tiče u ovoj drugoj sezoni je bila daleko slabija. Mada i sam lik joj je bio slabiji u druoj sezoni.

Morey je bio super od početka do kraja.

Fran mi je bio omiljen lik. Koja suprotnost od onoga kako je na startu predstavljen.

Faruk je isto bio dobar. I ne znam što su njega poslali u francusku tri epizode pre kraja.

Sve u svemu odlična serija. Ko nije gledao od mene sve preporke.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 9980

Back to top Go down

Post by helenna27 on 18.07.16 23:47

Izasli su i alternativni krajevi..

helenna27
Senior member
Senior member