EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Dueños del paraíso

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

View previous topic View next topic Go down

Re: Dueños del paraíso

Post by Miloš92 on 31.03.15 23:42

Pa od početka se znalo da će imati 65-70 epizoda. Dobro je pa sam odustao na vreme. Serija je totalno razočarenje. Daj sad da prodje ESDLC 3 pa da krene SA, ona je od svih tih narko jeidna vredna pomena.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10275

Back to top Go down

Post by Stefy on 01.04.15 0:10

Da, znam, samo što sam je ja gledao u dahu više nego premijerno i onda mi je sve to proletelo da nisam ni provalio da je već prošlo 55 epizoda.

Jeste razočarenje. Ja nisam očekivao ništa spektakularno, ali ovo je ispod očekivanja. Ideja odlična, produkcija solidna, glumci tu i tamo solidni, a realizacija nikad gora.

Planirao sam da krenem da gledam SA u bliskoj budućnosti, ali s obzirom da će imati više od jedne sezone, sigurno će je upropastiti. Imam utisak da te Telemundove narko serije (ESDLC jedina trenutno) sa više sezona idu u nedogled i gube više smisao.

Moderator

Poruka : 3836
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 01.04.15 0:12

Ne verujem da će tako biti sa SA. SA ima dobro konstruisanu priču sa dobro napisanim likovima. Kraj prve sezone uopšte nije zaokružen. Sve priče su ostale otvorene tako da imaju materijala za drugu sezonu.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10275

Back to top Go down

Post by zzz369 on 03.04.15 19:03

@Miloš92 wrote:Pa od početka se znalo da će imati 65-70 epizoda. Dobro je pa sam odustao na vreme. Serija je totalno razočarenje. Daj sad da prodje ESDLC 3 pa da krene SA, ona je od svih tih narko jeidna vredna pomena.

Prije će bit da se znalo da će DDP imati 80-85 epizoda, a ne 65-70. Čini se da su ju ipak malo skratili.

zzz369
Member
Member

Poruka : 351

Back to top Go down

Post by Hierro on 03.04.15 19:25

ESDLC startuje 21. aprila! wow
Hierro
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1660
Godina : 23

Back to top Go down

Post by Stefy on 12.04.15 19:56

Odgledao sve emitovane epizode. Poslednje epizode su manje zanimljive, ali mi zaista nije jasno kako će ovo sve skončati sada kada su ostale samo 6 epizode. Po mom mišljenju, Čileance su prekasno ubacili u celu priču jer oni sad tek kreću da se povezuju sa Anastazijom, a uskoro će kraj serije. Osim ako ne planiraju drugu sezonu ili tako nešto, ali sumnjam. Mislim da će kraj biti zbrzan i bez veze skroz. Najbitnije što se desilo je to što je Veronika umrla, ubio ju je onaj plaćeni ubica kome je Irene naredila da ubije Eriku, a pošto je ona sa Vero bila na plaži, on je promašio i ubio pogrešnu. facepalm Adan sad pati, tako da će sad da bude drama u sledećoj epizodi oko toga. Ovi Čileanci su zanimljivi, ali ne znam kako će oni završiti sve u 6 epizoda. Muka mi je više od Đinine bebe i pokušavanja da je ukradu. roll Svidela mi se scena kada je Anastazija otišla u bolnicu i rugala se Elizondu jer je ostao impotentan i nepokretan nakon što ga je upucala, a onda je pošteno prebila iritantnu Paolu. Rastanak Konrada i Anastazije mi je bio tako patetičan, znači njihova veza je bila skroz suvišna ovde. Nisu nimalo gradili njihov odnos nego je samo tako išao sa strane, nebitan, i ostao do kraja dok se nisu rastali. roll

Znači, nikad bolji glumci i ideja za seriju, a nikad gore napisana priča i likovi. Ovo je stvarno katastrofalno napisano. facepalm  Nijedan lik vredan pomena, moćan, koji privlači pažnju. Svi jednolični, kontradiktorni sebi, baš pravi besmisleni narko cirkus uz toliko sapunjastih elemenata da serija bude smorna. Centralni lik, Anastazija, je tako bez veze i uopšte nije moćna nego je tako patetična i jadna u više navrata, a glumi neku jaku i moćnu ženu. Erika. facepalm facepalm Gospode, da mi je znati ko je mogao da napiše tako retardiran lik. rofl Znači, definitivno sam razočaran serijom i jedva čekam da se završi. Je l' sigurno neće biti druge sezone?

Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 17.04.15 1:56

Znači, kakav je ovo cirkus. rofl Odgledao danas 66. epizodu i sada su odjednom ubacili veliki kao plot twist. Naime, Adan je ubio Boba jer mu je Anastazija rekla da je on ubio Veroniku. Nakon toga, Erika odlučuje da ode u Los Anđeles, Adanova porodica posećuje Veronikn grob. U Čileu, Analija slučajno ubija Ines, Herardovu navodnu devojku, služavka zove policiju da ih prijavi, Analija i Vanesa je uhvate dok priča mobilnim, Vanesa je upuca, a Horhe dovrši posao. Nakon svega toga prolaze dve godine odjednom i prebacujemo se na 31. decembar 1979. god., proslava Nove godine. stars Anastazija i grupa na nekom ostrvu slavi, Silvana sa policijom sarađuje i policija im upada na proslavu da ih sve uhapsi. Odjednom, Ferara odvodi Anastaziju u kupatilo, govori joj da ju je konačno pobedio, ljubi je i oni odjednom kreću priču o tome kako su imali nešto, a onda kreće neki flešbek u kome se oni navodno upoznaju. Prekinuta je bila epizoda usred njihovog dijaloga. rofl Znači, tako bez veze, sad je on kao zaljubljen u nju i ona u njega, a u celoj seriji je juri i pre nekoliko epizoda se u policijskoj stanici Anastazija prema njemu ponašala kao prema potpunom strancu. rofl Znači, glupost. I sve to 3 epizode pred kraj serije. Baš me zanima kako će se sve ovo okončati. U međuvremenu je i Esparsa izašao iz zatvora, a Anastazija tajno planira da se osveti Konradu tako što će Eriku da strpa u zatvor. facepalm

Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 18.04.15 19:37

Dakle, deli nas (me, u stvari rofl ) još jedna epizoda do kraja. blink Ja sam poprilično siguran da će od ovoga nastati druga sezona jer nema šanse da oni zaključe celu priču u jednoj epizodi. Ostaće previše toga otvorenog. S obzirom da je Anastazija umrla, a Kejt je verovatno jedina glumica koja je problematična što se tiče druge sezone, ja mislim da će oni snimati drugu sezonu, samo bez Anastazije. Ili će možda Čileanci da snime spin-off nastavak u Čileu jer će oni, kako mi se čini, najviše ostati nedorečeni.

Dakle, likovi u ovoj seriji su stvarno krajnje debilni. Uopšte mi nije bilo jasno Silvanino kukanje pre nego što je Adan pošao, a onda mu je priznala da je zaljubljena u njega. stars U kom trenutku u seriji se to desilo!? Ona se muvala sa Rikelmeom i bila je priča oko njih, a sad u jednoj epizodi otkrivaju da je zaljubljena u Adana. facepalm Dakle, Adan se predao. Konrado i Esparsa su se vratili u Čile i tamo primetili da ih neko prati. Analiju i Vanesu je uhapsila policija u Majamiju, a Leandro i Elizodno su spalili Anastaziju. Ta scena Anastazijine smrti je krajnje glupa i uopšte nije jaka. Samo su bacili, malo vatre, i to je to. Nema vrištanja ili tako nešto ili bar neko verbalno suočavanje, skroz me je razočarala ta scena. Očekivao sam da će odnekud da se pojavi Renato i da je spasi, ali na kraju epizode se videlo da je umrla kad su pronašli njen leš (valjda je njen). smile2 Ferara je u stvari pored DEA agenta, bio i špijun za Natanijela. Anastazija i on su imali vezu dok je ona bila sa Natanijelom, ona odabrala Natanijela i ovaj je izvisio, a nakon što je Natanijel umro, ovaj je bio DEA agent. Nije je uhapsio nego su zajedno otišli u Akapulko odakle su nju kidnapovali Leandrovi ljudi za koje je ona mislila da ih je poslao Renato. rofl facepalm Leandrova žena je na kraju živa, došla je da mu se osveti i sarađivala je sa njegovim sinom.

U svakom slučaju, bez veze kraj za Anastaziju. Tj. ne bi bio bez veze da nije scena bila moćnija i jača, ali s obzirom da je u ovoj seriji sve traljavo i mlako, nije ni čudo. Mada, ne bi me ni čudilo da se nekako na kraju i spasila ona, da je Renato umešao prste u to, spasio je, zamenio telo ili tako nešto. Čekam(o) utorak da vidimo.

Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 21.04.15 22:47

Odgledao sam još po podne poslednju epizodu. Meni je kraj skroz bez veze i nedorečen. facepalm Imali su 69 epizoda i umesto da su sve ovo što su gurnuli u poslednje 3-4 razvili i detaljnije obradili na bar 10 i zaključili pojedine priče, oni su u ovoj poslednjoj sve zbrzali i smućkali, pa to sada ne liči ni na šta. Očigledno je da su ostavili prostora za drugu sezonu koje, nadam se, neće biti.

Konrada i Esparsu su uhvatili Herardo i Horhe. Konrado je prethodno primio poziv da je Anastazija umrla, pa je rekao Herardu da neće da prodaje smeće koje oni proizvode već samo čist kokain. Oni ga upucali i odveli i Konrada i Esparsu negde, ali nisu prikazali gde. Vanesa je plakala tu nešto zbog Esparse, a Analija sve lagano iskulirala. Onda je na kraju, kada je pisalo šta se desilo sa glavnom trojkom, pisalo da je Konrado uhapšen u Čileu. Što se Esparse tiče, ne zna se šta se desilo, kao ni kako su Vanesa i Analija odreagovale na sve to. Montalbanu je stigao izveštaj za Anastazijino telo u kome očigledno piše da nije mrtva. Renato je potplatio Leandrove ljude, i kada su Leandro i Elizondo otišli iz onog skladišta, doveli su Đinu, te je ona bila živa spaljena, a ne Anastazija. Erika je završila u zatvoru jer joj je Anastazija podmetnula nešto, a i Irene i Benavides. Leandru je bivša žena podmetnula i došla je policija do skladišta, on je valjda pobegao, ne zna se sa sigurnošću, a Elizondo je isto valjda uhapšen. Sve je to nedorečeno. Renato i Anastazija na kraju završili zajedno na nekom udaljenom ostrvu severno od Brazila. stars

Sve u svemu, nakon 69 odgledanih epizoda, meni se ova serija generalno nije uopšte svidela. Sada kada se osvrnem, vidim da se ni u jednom trenutku nije desilo nešto wow što sam sve vreme čekao već se sve stalno vrtelo u krug. Jedine "jače" scene koje bih izdvojio i koje zapravo pamtim iz cele serije je kada Anastazija zarobi Leandra, pa ga tuče i onda ga automatska puška upuca, scena kada napadne Elizonda na svadbi i pre toga u striptiz-baru i to je to. Od ostatka je sve mlako i uopšte ne ostavlja utisak. Radnja je mnogo loše napisana, nije nimalo dinamična, predosadna je. Mnogo je malo pažnje posvećeno samoj prodaji kokaina u Majamiju i borbi za tržište, to nekako sve vreme visi u vazduh i na svakih 15 epizoda imamo neki obračun Leandra i Anastazije, ali potpuno nebitan i uobičajen. Nemamo uopšte u stvari pravu borbu nego samo male sukobe, ali zato plakanja i sapunica oko Adanove porodice i ljubavnog trougla Anastazija-Konrado-Erika ima na pretek, kao i besmislenih tinejdžera koji apsolutno, ali apsolutno nikakav uticaj na celu priču nemaju, a to je trebalo da bude u drugom planu. Čileanci su prekasno ubačeni u celu priču, površno su obrađeni, dosta malo znamo o njima, kao i onoj sobi za mučenje gde hvataju komuniste (nisam ni siguran više) i onda ih ubijaju. Nemamo detalja o Herardovom i Horheovom životu, kao ni kako je njihov posao u Čileu tekao. Mislim da je Čileance od samog početka paralelno trebalo obraditi i stvoriti jednu kompleksniju priču, bilo bi i mnogo zanimljivije jer su meni oni daleeeeeko zanimljiviji od dosadnih Kolumbijanaca. Dakle, ocena za opšti utisak neka bude 2-/5. Dosta loše. Nije 1 samo zato što je u nekim trenucima sve to delovalo okej.

Imam i veliki problem sa likovima. Svi likovi su loše napisani. Nedosledni su sebi i uopšte nisu kompleksni. Centralni lik, Anastazija, je možda najzapaženije od svih loše napisan. Od početka serije ona menja raspoloženje kako joj dune. Na početku je naivna Natanijelova žena, onda odjednom postaje krvoločna, ubija muža i dune joj da postane narko dilerka. Nema nikakav motiv, razlog, sve je to površno prikazano. Onda predstavljena je kao jaka žena, a sa druge strane se predala Konradu, u koga se navodno zaljubila i rekla da je čovek njenog života da bi na kraju završila sa Renatom sa kojim od početka ima poslovni odnos. stars Erika je definitivno najbesmisleniji lik, ali me mrzi više i da pišem.

Glumci su bili skroz okej. Dakle, niko sem one tri idiotkinje iz Lusijanine škole, Dajtona i ostale, nisu bili iritantni. Odlično su svi odradili svoj posao. Kejt nije ovde briljirala, ali nije to problem do nje, već do njenog lika koji je katastrofalno loše napisan. Ovi čileanski glumci su odlični, oni su mi možda ovde i najbolji. Ovaj Horhe Zabaleta je odličan. Dakle, za glumce ocena 5/5.

Scenografija je isto skroz pristojna s obzirom na Telemundove standarde prethodnih godina. Tu nemam neke veće zamerke, čak je bilo dosta lepih predela i scena. 5/5

Ovo je ono što je pisalo nakon "Fin".

Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down