EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Μπρούσκο

Page 1 of 23 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

View previous topic View next topic Go down

Μπρούσκο

Post by Bayron on 28.04.14 16:11

ΜΠΡΟΥΣΚΟ
(BRUSKO)

Make It Productions, 2013-2014
Broj epizoda: 194

Ahil je mladić sa Kipra koji se zaljubljuje u Melinu, devojku sa Krita. Njih dvoje pronašli su sreću, ali tu ljubav ne odobravaju njihove porodice koje će učiniti sve da ih razdvoje za sva vremena. Ahil i Melina moraće da se izbore i sa kulturnim razlikama svojih sredina.

Zaplet počinje u Atini u jednom baru gde 25-godišnja Melina (Elena Vaitsu) proslavlja devojačko veče pred udaju za Sifisa (Apostolisa Totsikasa) svog dugogodišnjeg mladića sa Krita. U istom baru naći će se i 30-godišnji Ahil, koji se opušta u društvu brata i drugova sa fakulteta. Ahil će ponuditi budućoj mladoj takozvano “Brusko” vino i od tog trenutak njih dvoje će “izgubiti glavu” jedno za drugim. Sledećeg jutra, kada alholol ispari i kada se glave ohlade, Melina će se brže-bolje spakovati, i posramljena pobeći na Krit kako bi nastavila pripreme za venčanje.

Iako je Ahil neće potražiti, jer se neće sećati njenog imena, sudbina će ih ponovo spojiti. Upravo vino “Brusko” biće razlog da se njihove dve porodice sastanu nakon nekoliko godina. Kada se ponovo budu videli, stast između Ahila i Meline će se rasplamsati, tolliko da više neće mariti za fatalne posledice do kojih njihova veza može dovesti.

Serija je snimana na Kritu i Kipru, pa ćte gledaoci putovati i uživati u pejzažima ovih božanstvenih ostrva. Većina scena snimana je na predivnim poljima vinove loze na Kipru, slikovitim ulicama prelepog grada Hanja, u bogataškim kućama  Nikozije i uzbudljivim plažama Krita.

Uloge:
Andreas Georgiou - Achilleas Matthaiou
Eleni Vaitsou - Melina Giannakaki
Apostolis Totsikas - Sifis Giannakakis
Varvara Larmou - Anastasia Giannakaki
George Zenios - Diamantis Nikolaou
Evelina Papoulia - Dafni Nikolaou
Joys Evidi - Konstantina Eleftheriou
Julie Tsolka - Vasiliki Papadaki
Alexandros Parisis - Minas Doukakis
Koulis Nikolaou - Matthaios Matthaiou

Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6913
Godina : 28

Back to top Go down

Re: Μπρούσκο

Post by kristinkv86 on 28.04.14 19:00

Ogledala prvu epizodu,i mogu da kazem da mi se serija bas dopada,a i jako sam srecna i zbog toga sto prva otvaram ovu temu sa komentarom. smile Najjaci utisak iz prve epizode mi je kada upoznajemo Melinu i Ahila,dok,svako sa svojim drustvom,slave devojacko i momacko vece.Tada njena drugarica kaze ovima iz kluba da puste pesmu "Crvena haljina",i dok se Melina penje na sto i igra,Ahil je fotografise,a posle pocnu da piju cuveno vino brusko,i tu se dogodi hemija izmedju njih,pa se poljube,i provedu noc zajedno.Sutradan,Melina trceci odlazi iz hotela,dok je Sifis zove,i pita,kao,kako je bilo,probdele ste noc,a ona mu kaze da ne izmislja,da nije bilo nista posebno,i da ide da kupi vencanicu,a posle svojoj drugarici Vasiliki prica o tome sta je bilo,i ona joj kaze da se ne brine,jer nikada vise nece ni da vidi tog tipa,a Melina kaze:"Sta ce da misli,da sam laka"?Ahil stize kuci,na Kipar,na aerodrumu ga ceka devojka,Evderiki,kojom treba da se ozeni,a do oltara ce je,umesto oca,odvesti brat.Posle se ispostavlja da Sifisova i Ahilova porodica treba da se udruze,zbog proizvodnje vina,protiv cega je Sifis,jer je medju njima pre tri godine bio neki sudski proces,koji se duguje tome da je,izgleda,Ahil na vencanju ostavio Sifisovu sestru,koja,je valjda,posle toga pokusala da se ubije,ili se ubila,ovaj deo mi je malo konfuzan,i neki ujak mu kaze,koga proziva zato sto je i Kipranin i Kricanin:"To nije bila prava ljubav,niti iskrena osecanja,sa strane tvoje sestre to su bila samo osecanja adolescentkinje".I Sifis se svega toga priseca,jer ju je on pronasao mrtvu.Pa onda neki lik vara Evridikinu drugaricu,kako li se zvase,sa plavusom,Kristinom.A u sledecoj epizodi,porodice se vec sastaju,i Sifis pita Ahila:"Sta ce slika moje zene u tvom telefonu"? smile Veselo ce biti. smile Iskreno,mislim da moze i bolje,ali je tek bila prva epizoda,pa cemo videti.Je l' gledao jos neko? smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3192

Back to top Go down

Post by Stef on 28.04.14 19:30

Gledao sam ja, čini se da će ovo biti fina novela.  thumbup Inače, 1. epizoda traje 80-ak minuta i završava se scenom kad se Ahil i Melina ponovo susretnu.  winky Jel se samo meni čini, ili je Prva u gledaćete ubacila dešavanja za celu nedelju?  huh Nešto mi se čini da je ovo što su najavili mnogo za jednu epizodu.  rofl Inače, (Prvina) 1. epizoda mi se svidela.  thumbup Samo ima mnogo likova, ko da ih popamti. lolsign Al' ona crvenokosa je šou.  rofl Dal mi je bila smešnija kad je dolazio onaj deda pa kad je zvao Bu (  rofl ) ili kad je Melini objašnjavala šta da radi prve bračne noći, a ova ne kapira ništa.  rofl Biće sa njom veselo.  jupi Sve u svemu, nastavljam dalje, biće ovde zanimljivih zapleta.  thumbsup
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 5633
Godina : 19

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 28.04.14 20:03

Da,crvenokosu Dafni Nikolau sam zaboravila da pomenem,ona je stvarno sou. smile Izgleda da je u proslosti bila "zena lakog morala",ili tako nesto,pa je zato pobegla od dede,koji je konstatovao:"A,znaci,udala se".A sve je to tako komicno. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Shone89 on 30.04.14 16:23

Dobra serija svidja mi se nastavljam da gledam mislim da ce ima 163 epizode winky
Shone89
Senior member
Senior member

Poruka : 563
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Aleks on 01.05.14 0:30

Da kažem neku reč i o ovome. Prošle su tri epizode i sve sam ih odgledao zahvaljući web tv-u Prve.  thumbup  smile Serija mi se sviđa, lagana je. Nešto novo i drugačije malo za mene. Ima dosta likova pa ne mogu da pohvatam baš najbolje sve, niti imena da im popamtim  lol1 ali dobro. Doći će to s vremenom na svoje mesto jer nastavljam gledanje.
Aleks
Moderator
Moderator

Poruka : 1263
Godina : 25

https://www.facebook.com/EMDTforum

Back to top Go down

Post by FanSte on 01.05.14 4:01

Povući ću reči koje sam rekao za ovu seriju pre početka emitovanja, jer me je i te kako privukla kada sam iz znatiželje pogledao prvu epizodu prekjuče.  Zaista sam prijatno iznenađen, s obzirom da su mi sve dosadašnje grčke serije koje su se emitovale kod nas delovale smorno i previše razvučeno. smile2 U pitanju je prava ona sapunjara koja te prikuje za ekran, uvek se nešto dešava (da ne ureknem  zubo ) i sve tri epizode su mi držale neprekidnu pažnju. Mada su preterali sa brojem likova, kao da je Mehijina ženica bila producent.  rofl  Svega 4-5 imena sam uspeo da zapamtim, a ponekad se pogubim i treba mi vremena da razmislim ko je Kipranin, a ko Krićanin. Najviše mešam Sifisovog ujaka i Matea, boga pitaj zašto. Ali sve će to vremenom doći na svoje.  smile Jedva čekam da se smuvaju Ahil i Melina, pa da ovi ostali oko njih prave haos.  smile2 Zanimljiva mi je i ova priča oko Anastasije i Matea, kao i pojava Sifisove bivše ribe s detetom. Biće svega i svačega tu.  juhu I da, Dafni zvana Bu je kraljica nad kraljicama. Slatko se ismejem na njene scene.  smile2 

Drago mi je što mi je nešto govorilo da joj dam šansu, inače bih bio uskraćen za jednu (dobro odrađenu!) cirkus sapunjaru, a upravo su mi takve serije omiljene. smile2
FanSte
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1569
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Stef on 01.05.14 18:31

Popamtio sve likove i njihova imena. Bravo ja.  jupi look Inače, meni ovo i nije neki cirkus.  nezna Više mi je normalna, porodična novela sa normalnim, crno-belim likovima. Svako od njih ima i dobre i loše strane, niko nije ni previše dobar ni previše loš. Nema ni nebuloza, sasvim opuštajuća novela sa laganom radnjom. Današnja epizoda odlična.  thumbup Melina saznala da Sifis ima sina sa Angeliki.  wow Sad će da bude veselo.  thumbsup
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 5633
Godina : 19

Back to top Go down

Post by FanSte on 01.05.14 19:29

Mnogo likova, ne zna se ko koga j*be (Ahil pred svadbu prevari buduću ženu sa Melinom koja je u istoj situaciji kao on, Nektarije vara ženu sa Kristinom, Sifis kresnuo onu likušu jer nije mogao da oprosti Melini što je otišla na studije, koja mu je rodila dete...), događaji se brzim tempom nagomilavaju. Šta je to ako nije cirkus? smile2 Ali dobro odrađen, kao što sam i rekao. Inače, povećao se broj likova kojima sam zapamtio imena.  juhu
FanSte
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1569
Godina : 22

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 01.05.14 19:41

Jaoj,ja sada moram da odgledam 4.epizodu,posto danas nisam bila kod kuce.Hvala WebTV-u "Prve".Skontah u medjuvremenu da su Mateo i Anastazija trebali da se vencaju,a bila sam napisala da je to Ahil,koja nepaznja(ovo dvoje se nije vencalo iz nekog razloga,ne kontam jos kog.I mislila sam(pogresno,takodje),da se Anastasija ubila,a ono se ispostavi da nije.Sto se likova tice,zapamtila sam Melinu,Ahila,Evridiki,Matea,Anastaziju,Sifisa,baku(kako li se zove),ujaka Dijamantisa,Dafne,Sifisovog ujaka,Kristinu,Ahilova baka joj je rekla da traci najbolje godine pored onog,kako li se zvase,a on svoju zenu,sa kojom ima i dete,vara sa njom.FanStePall,nije ni cudo sto mesas Matea i Sifisovog ujaka,veoma se lice,kao da je ovaj drugi starija verzija onog prvog. smile Kao sto mozete videti,ni ja ne stojim bas najbolje sa imenima likova,ali,i kod mene ce to da dodje na svoje,jer nastavljam gledanje,posto mi se ova telenovela mnogo svidja.Jos kad bih umela da citam imena glumaca,gde bi mi kraj bio,ali,i to cemo da savladamo polako. smile Sada bih htela da kazem nesto uopsteno o grckim serijama."Ostrvo" sam odgledala u celosti,"Ranjeno srce nisam,ali me je prema grckim serijama definitivno opredelila ukinuta "Karma",cijih 17.postavljenih epizoda sam odgledala na internetu,sa sve prevodom(moram,nema sile bez prevoda),i sa tom serijom sam sam shvatila da u grckim telenovelama definitivno ima sta da se vidi,cuje,i upozna.A tek ce. smile Nego,ne znam da li je,u 1. ili 2.epizodi,neko primetio pesmu na grckom,koja je zapravo "Vivo por ella" Andree Bocelija i Marte Sances(snimio je to Boceli sa jos nekom italijanskom pevacicom,ne mogu da joj se setim imena),a kod nas su je,devedesetih,Zeljko Samardzic i Ruzica Cavic,pevali pod naslovom "Nikad ne reci uskoro"? smile Ne izmisljam,ovo je ziva istina. smile Jaoj,sto mi se svidja serija,zaista sam odusevljena. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 23 1, 2, 3 ... 12 ... 23  Next

View previous topic View next topic Back to top