EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pasión de gavilanes

Page 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Pasión de gavilanes

Post by Stefy on 28.07.14 12:53

Našao sam linkove, čim završim sa TVAEAQ, skinuću je i počeću da je gledam, ali ne znam kako ću brzo gledati jer će početi školska godina. Gledao bih i "Gitanas" jer je postavljena u multimediji, nju ću takođe da skinem uskoro.

Inače bih gledao samo zato što ima dobre kritike, što se glumaca tiče iz ove serije, ne glumi niko koga ja gotivim ili obožavam.

Moderator

Poruka : 3731
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Stef on 28.07.14 13:13

FanSte, mislim da ti FELS ne bi bila odlična, da si gledao PDG.  smile2 Meni je ta FELS nešto predebilno, pregrozno.  puke Likovi ko iz crtanog filma, previše su izveštačeni i retardirani.  facepalm  rofl Da ne pričam za glumačku postavu, totalno promašena (Adela sa 40 godina šluša mamicu, koja joj ne daje da izađe iz kuće, kao da ima 15-20 godina facepalm  rofl ).  nesvest 

Inače, možda bih odgledao jednog dana i Tihe vode (original PDG-a), samo šteta što na internetu ima sa ruskom sinhronizacijom.  sad Čujem da je sušta suprotnost PDG-u, mnogo mračnija i jezivija.  popcorn

Stefy, kod mene situacija obrnuta, ja završavam sa PDG i umesto nje počinjem TVAEAQ.  mrgreen

Posting Freak

Poruka : 5838
Godina : 19

Back to top Go down

Post by FanSte on 28.07.14 13:20

Moguće. smile2 Nisam bio upućen u radnju PDG, nisam imao net u to vreme tako da je ta serija bila nešto novo za mene. Ne možeš da kažeš da je Gabriela bila lik kao iz crtanog filma, ipak ju je igrala legendarna Diana Bracho.  wub  Od tri glavna para najviše su mi se sviđali Himena i Oskar, Sofia i Huan su mi bili blagi užas a Sarita i Franco su bili simpatični, ali je ceo utisak što se tiče njih dvoje  kvario Pablo Montero sa svojim marijači pesmama.  facepalm

Posting Freak

Poruka : 1597
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Stef on 28.07.14 13:53

Diana Bracho jeste legendarna glumica, ali je lik Gabriele bio pregrozno napisan, baš kao iz crtanog filma.  facepalm rofl Mora da je dobila masne pare, kad je glumila onako debilan lik. rofl Gabriela u PDG nije bila negativka bez srca i duše, kao što je bila Gabriela u FELS. Ako se dobro sećam, u FELS-u je Gabriela volela Juanovog oca, pa ga posle ubila, tako nešto, pa je i Fernando ubijao koga je stigao. facepalm rofl Kad se setim scene kad braća Reyes odu na Libijin grob, pa tamo "ćaskaju" sa njom, pa onda cvetić na grobu zasvetluca (to je valjda Libija rofl ), valjda kao znak odobravanja/razumevanja onoga što Reyesi govore.  facepalm rofl Prevrne mi se stomak kad se setim.  nesvest

A to nije najgore, čekam sad da Telešundo smisli svoju verziju, to će da bude na nivou FELS-a.  pop

Opet, kao što kažeš, tebi je FELS bilo nešto lovo, jer nisi gledao ni LAM, ni PDG, pa ti je zato bilo super. Ko zna, možda meni PDG ne bi bio super, da sam gledao LAM.  nezna

Posting Freak

Back to top Go down

Post by *Fiorella* on 28.07.14 14:52

Pasion de gavilanes je jedna od najboljih serija koje sam gledala (isto jedna od meni najomiljenijih) i mogla bih je opet pogledati. Da se razumijemo ima i ovdje glupih, debilnih dijelovala, ali isto tako ima i savrsenih koji ti zauvijek ostaju u sjecanju  wub  naklon , i tuznih i smjesnih, zatim predivni glavni parovi, muzika, ambijent....ono sto mi se posebno svidja je to sto su glavni junaci bili mladji glumci po godinama, dok su recimo u Fuego en la sangre bili prestari, i ta mi je serija bila odvratna  thumbdown . Na sva zvona su pricali kako je njihova verzija ozbiljnija i bolje uradjena - aha, kako da ne. Muka mi je bila gledati one nebuloze, isli su iz krajnosti u krajnost sa beskrajno dobrim i beskrajno zlim likovima. Dok su u PDG i zlikovci bili interesantni, Dinora je bila luda totalno, nikad necu zaboraviti scenu kad su momci dosli na neku zabavu kod njih pa kad je ona pretukla onog momka sto parkira auta  wow ...znaci hit.....zatim Armando i oni njegovi ljudi sto su htjeli ubiti Franca, citavu seriju pokusavaju ali bezuspjesno.....negdje sam procitala da je lik koji je adaptirao pricu bio nezadovoljan time sto je dobio zadatak da pise novu verziju Las Aguas mansas pa je zadrzao samo tu osnovu o braci koja svete smrt sestre a sve je ostalo po svom, i sve te urnebesne scene je napisao po modelu Pere Kojota i price trkacice zato oni 'zlikovci' nikad nisu uspjevali da ucine zlo glavnim junacima  tease1  aplauz . Omiljeni par su mi bili Sara i Franco  wub , ali voljela sam i ostale parove i malenog preslatkog Juan Davida, obozavam don Martina i Pepitu, Leandra....ma sve....serija je zaista odlicna.  aplauz thumbup ziveli

Member

Poruka : 359

Back to top Go down

Post by Stef on 28.07.14 15:38

Fiorella, apsolutno se slažem sa tvojim komentarom.  thumbup FELS ozbiljnije urađena?  lol2 Pa ti Meksikanci ne da nemaju mozga, nego imaju kikiriki/grašak/pasulj umesto mozga.  pop U PDG-u svi negativci (ajd' da ih tako nazovem) imaju dobru pozadinu, nisu tek tako postali negativci, od danas do sutra, pa menjaju osobine kako dune vetar.

Gabriela nije bila negativka, već autoritarivna majka, koja sve voli da drži pod kontrolom (sam Jimenez je izjavio da je Gabrielin lik pisao po svojoj babi), realističan lik, iako jako glupa, mada, razumem je, mukica se zaljubila u Fernanda.  smile2 

Likova kao Fernando imaš na izvol'te u životu, neodgovorni, bahati, pijavice, bezvredni crvi (Gabrielin izraz smile2 ), besposličari, rasipničari, kukavice. To su neke od osobina koje krase Fernandov lik. Nije ni on bio neki negativac, više realističan lik, kao i svi ostali u seriji.

Dinora jeste baš bila negativka, ali sa dobrom postavom. Otac joj je stalno zamerao zato što je žensko, jer je želeo da ima sina. Zato je ova dobila komplekse, počela da se ponaša kao muškarac, ojačala (k'o od brega odvaljena  look ), nije dozvoljavala da je iko gazi, igrala se muškarcima, a kad bi ti muškarci ispunili njena očekivanja/hirove/zadovoljstva, ubila bi ih i zakopala, i tako dokazivala da su muškarci, kako ona kaže beznačajni, kad žena može protiv njih. Ja nju obožavam, jes' da Lorena Meritano preglumljava 100 na sat, al' kad počne da pravi šou, da se dernjoše i da se tuče  aw rofl A tek kad se prerušila u muškarca, pa prebila onog što mu je Fernando dugovao, znači, preturio sam se.  rofl naklon 

Armando je samo bio bolesno ljubomoran, mislio je da će Rosario svakog trena otići kod Franca, zato je i bezuspešno pokušavao da ga ubije.  rofl Njemu, Herzogu, Rubinskom i Memu ništa, ali ništa nije pošlo za rukom.  rofl Memo pokušavao da ubije Armanda - neuspešno; Herzog, Rubinsky i Armando pokušavali da ubiju Franca - neuspešno. rofl naklon To za Peru Kojota i pticu trkačicu sam već komentarisao na prvoj strani, pokušaji da ostvare svoje zamisli su im bili kao kod Pere Kojota.  rofl

Iako su poslednjih 30-40 epizoda, da kažem bespotrebne (moglo je to u 20-ak epizoda da stane maksimum), serija mi je savršena.  aw Širok dijapazon različitih likova (jako realističnih sa vrlinama i manama), divna muzika, ambijent, atmosfera, ma sve je odlično uklopljeno.  aw naklon

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 28.07.14 16:39

LAM i PDG nemaju mnogo sličnosti.  smile Priča je ista u prvih 50ak epizoda, nakon toga ne. LAM tad postaje misterioznija, jezivija... Ja sam pre nekog vremena popeo samo poslednju scenu LAM na YT - čak je i ona jeziva, ali lepa, baš u Jimenezovom stilu - klik. Inače sam hteo da popnem celu seriju, jer je nema nigde, ali nigde na netu sa originalnim zvukom, ali fale mi epizode 1-4 i 25-29, pa mi bzvz da penjem. Ajde ovo 25-29 manje-više, ali 1-4  cry Naravno, ko je gledao PDG, nedostatak tih prvih epizoda ne bi ni osetio, jer je u petoj Libija još živa. Pritom, na dm postoji prvi deo prve epizode, tako da priča lako može da se isprati.

Sorry za ovoliki off o LAM, ali kad ste se već dotakli te telenovele...  popcorn

EDIT: Još samo jedna stvar u vezi sa LAM/PDG - Kristina Lili je preslikana original Gabrijela, ali preslikana.  naklon Isti imidž, isti stav, čak i glumice liče. Sa druge strane, Horhe Kao je takođe preslikani Martin iz originala.  naklon 

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2817
Godina : 27

Back to top Go down

Post by Stef on 28.07.14 16:49

Hvala na ovom I delu 1. epizode, pogledaću kasnije. thumbup Poslednju scenu LAM sam skoro video, odlična je, baš jeziva.  naklon Kad sam video tu poslednju scenu, mislio sam da je Lilley i tamo glumila, pošto je bukvalno preslikana.  rofl Isto i Martin (Cao), baš sam to pomislio kad sam gledao, s tim što se više primećuje da je neki drugi glumac.  smile2 

I od mene izvinjenje na offu za FELS i LAM.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 31.07.14 23:40

Iiii FIN.  cry Odlično finale, baš će mi novela nedostajati.  cry 

Epizode 185-188 su bile odlične, najbolji deo dijalozi Juana i Gabriele u močvari.  rofl
Gabriela: Zar želiš da izgledaš kao Raspućin?  rofl Ili onda kad je rekla: Moj unuk ne liči na tebe, tako je plav. Liči na mene., a Juan: Znate šta, hajdemo da nastavimo.  rofl Ima još mnogo dobrih, ali me mrzi da ih sve kucam.  zubo 

Umro sam na jedan komentar sa YT-a, nešto tipa: Jadne životinjice, šteta što su ostavili Dinoru u močvari. rofl naklon 

Scena kad su ih našli  cry  aw 

Malo mi je bezveze ono Gabrielino cmizdrenje što Reyesi nisu dočekali kad je izašla iz bolnice.  facepalm Al' ajd', nije toliko strašno. Onaj doček na imanju je bio predivan.  aw naklon 

Ono što mi se najviše svidelo je to što nije sve otkriveno, tj. Ruth nije saznala da joj je Anibal otac (i da, malo me čudi da se nije raspitivala kod Eve za oca  zbun ). Anibal je ukapirao, ali mu Eva nije ništa odgovorila.

Rosario na Armandovom grobu, flešbekovi i Sobre Fuego  cry naklon Predivna scena.  aw 

Pepita se porodila u Parizu, na putu za London.  smile2 Rosarijin komentar: Sad će da se hvali kako ima sina Parižanina. rofl 

I finalna scena kad glavna šestorka jaše na konjima, a u pozadini Fiera Inquieta je predivna.  aw Odličan način da se novela završi.  naklon 

Sve u svemu, nakon trećeg gledanja, novela se dodatno učvrstila na prvo mesto, kao moja najbolja/najdraža telenovela. Nešto ne verujem da će se situacija menjati, jer čisto sumnjam da se ovakvo nešto može ponoviti.  aw Takva divna atmosfera je vladala u seriji, odlični glumci koji su dočarali svoje likove, odnosi među likova, ma sve.  naklon Svaka čast Jimenezu na scenariju (188 epizoda je trebalo napisati, a da ne vređaju inteligenciju). Moglo je bez poslednjih 30-40 epizoda, ali su barem dobro napisane.

Moja ocena za novelu je 10/10.  aw ziveli

Adios, PDG, me vas a extrañar.  :byebye:

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 18.08.14 6:54

Našao sam verziju serije od 110 epizoda i piše da je to kompletna serija. Epizode traju po 45 min, kvalitet slike je super, nema znaka nikakve televizije. Sad, ne znam da li je to cela serija ili skraćena. stars Pretpostavljam da je neka skraćena verzija. Našao sam i neke od po oko 190 epizoda, ali je slika znatno lošija.

Sad ne znam šta da radim, da li da gledam ovu verziju od 110 ili da nađem onu dužu. Čisto sumnjam da je to jedno isto jer da jeste, epizode bi trajale duže od 45 min.

EDIT: Sad sam našao da je od 46. epizode skraćena verzija. Da vas pitam sad, da gledam ovu ili kompletnu? smile
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3731
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next