EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pasión de gavilanes

Page 4 of 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Pasión de gavilanes

Post by Bayron on 18.08.14 10:00

postoje dve verzije serije za prodaju:
1. 188 epizoda (komplet, telemundo je to emitovao u 196 epizoda)
2. 110 epizoda (skraćena)

gledaj prvu. ako već ta od 110 ep nije seckana do 46. gledaj nju dotle, pa se do 58. nekako snađi, a od 59. do 188. imaš ovde sa hr rtla.
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stefy on 18.08.14 11:51

Okej, videću još da se snađem, ali ukoliko ne budem našao epizode sa boljom slikom od onih koje sam poskidao, gledaću ovu od 110 jer mi se ne da da gledam 50 epizoda sa nekom 360p rezolucijom. U svakom slučaju, nakon TVAEAQ ide ova. wow 

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3973
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by SomebodyUnique on 18.08.14 14:45

obavezno odgledaj pdg jer stvarno serija je izvrsna!
SomebodyUnique
Member
Member

Poruka : 486

Back to top Go down

Post by Stefy on 25.09.14 23:05

Počeo sam da gledam još pre neki dan seriju, ali nisam komentarisao dok nisam pogledao više od 1-2 epizode. Odgledao sam do 5. i zasad mi je telenovela solidna, ali mi nije nešto preterano zanimljiva. Fina je, radnja je lagana, zapleti su (zasad) mlaki, ali se nadam da će uskoro krenuti neka ozbiljnija radnja.

Malo mi je preterana veza Libije i Bernarda, pogotovo kada se otkrilo da ona ima 17 godina. shock Nekako mi je baš bilo previše, ali kontam da je to bio pokretač cele radnje. Sviđa mi se atmosfera, pejzaži, fino je snimljena serija i baš deluje nekako skupoceno i uzvišeno. Zasad mi nijedan lik nije omiljen jer niko nije ostavio neki utisak, svi su mi zasad mlaki, mada pretpostavljam da će se vremenom razviti. Ne sviđa mi se što radnja ide presporo i nije tako dinamična već je više statična i (dosad) se previše obraća pažnja na odnos među likovima nego na samo radnju. Prošlo je 5 epizoda, a nije se dogodilo toliko toga. Nema misterije, to mi je isto veliki minus. Trebalo je bar sad na početku da bude. Jedino sam skontao da Gabrijela nije onakva kako deluje i da je uradila nešto u prošlosti i Eva to zna. Eva mi je zasad najčudniji lik tu, deluje mi kao da je dobra, ali nisam skontao scenu kad je ušla kod Gabrijele i isprobavala njene stvari. stars Malo mi je to bilo bolesno. Jedino logično objašnjenje je da je bila zaljubljena u Bernard i da ga joj je Gabrijela preotela, mada mi ona nekako više ide uz don Martina koji mi je genijalan ovde zasad. rofl Ona pevačica mi se isto ne sviđa, bezveze mi je zasad. Kontam da će ovde glavna veštica i villana da bude Gabrijela, ali se nadam da će u toku serije da dođe neka mlađa koja će da pravi cirkus, ali mi nekako to deluje neizvodljivo. Jedina potencijalna mi je ova pevačica pošto će se zaljubiti u Franka, a on će verovatno u Himenu. Reakcija Rejesovih kada su saznali da je Libija umrla mi je bila emocionalno dosta slaba.

Glumci su mi odlični, jedino mi smeta Simaro sa svojim konstantnim vikanjem i šutiranjem i lomljenjem nameštaja. Razumem da lik treba takav da bude, ali mi je malo to preterano i moglo je dosta bolje da se iznese. Ostali su odlični, a Horhe Kao mi je ovde genijalan jer sam na njega navikao da bude Milsijades i ovde mi je prosto urnebesan. rofl Ima dosta glumaca i glumica iz TVAEAQ, ali mi to ne smeta.

Gledam verziju od 188 epizoda, tako sam na kraju odlučio ne znam ni sam zašto pošto mi je zasad baš razvučena serija. Snimak je dosta slabog kvaliteta, neki VHS rip sniman sa Telemunda, ali kad se pusti na LED TV-u slika nije toliko nepodnošljiva, tako da ću izdržati tako 58 epizoda, a onda ću gledati dalje sa hrvatskog RTL-a, već sam počeo da skidam i te epizode sa YouTubea.

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bayron on 25.09.14 23:12

jo, totalno si pogrešno doživeo seriju. moraš da se saživiš sa radnjom i likovima, a ne da na sve gledaš tek tako. serija je drama, sa opuštenim fazama. likovi su šareni. nema okorelih negativaca, bar do 50. epizode. u celoj seriji postoje samo 2 prava negativca, ostali imaju svoje faze, ali su humani.

uživaj u atmosferi, muzici, dijalozima, pejzažima. lepoj priči i odličnim likovima.
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stefy on 25.09.14 23:20

Ma uživam u tome, to je i razlog što sam uopšte nastavio dalje od prve epizode. winky Atmosfera je zaista divna, likovi su, kao što kažeš, šareni i sve je nekako divno, ali samo kažem da više volim dinamičnije serije nego ovako statične. Svakako ću je sigurno odgledati prvenstveno zato što volim Telemundo i mislim da ovakav masterpiece treba da se odgleda, a i zato što inače volim telenovele, pa ne bih voleo da nikad ovu ne odgledam. I deluje mi kao da nema mnogo negativaca, ali nema veze, serija opet ima tu divnu atmosferu i opuštajuću radnju. Prija mi da je gledam kad hoću da se opustim, tako da ću do daljnjeg da nastavim da je gledam.

Priznajem da sam joj prišao veoma nezainteresovano, slušao sam o njoj godinama, ali me nikada nije privukla da je gledam. Najveći problem je da telenovele uglavnom biram po glumcima i glumicama i onda kad vidim neku telenovelu u kojoj nema bar jedan glumac ili glumica koju volim, odmah sam nezainteresovan, mada sam vremenom počeo da gledam i telenovele sa glumcima koje ne znam ili ne gotivim baš mnogo i skontao da su takve ponekad i bolje od onih kojima prilazim sa velikim interesovanjem.

We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 25.09.14 23:38

Serija je lagana, fina, pitka, bez nekih većih cirkusa, ubistava, negativaca "koljača" i tome slično. Sušta suprotnost TVAEAQ, tamo je akcenat stavljen na spletke i negativce, ovde na odnose među likovima (porodične, prijateljske, ljubavne), a i prisutnija je komedija mnogo više u odnosu na TVAEAQ. Vremenom će ti serija postati mnogo bolja, u to sam siguran. smile Tek sad nakon Libijine smrti kreću prave epizode. popcorn

Inače, slažem se sa onim što si napisao na kraju posta, mene uglavnom telenovele i serije od kojih najviše očekujem razočaraju (btw, DB mi je nakon 120. epizode postala skroz negledljiva, barem se nadam da će ovih poslednjih 30 da bude zanimljivo), a one od kojih ama baš ništa ne očekujem me iznenade (sećam se "Nasleđa jedne dame", pogledao sam 1. epizodu na Pinku i uopšte mi se nije svidela, a kad sam se nakon 10-15 epizoda uključio, bio sam iznenađen, jer je serija postala odlična. wow Danas mi je to najbolja turska serija, nakon KVP. rofl Čak je sad i repriziram. rofl ). smile2
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6748

Back to top Go down

Post by *Fiorella* on 26.09.14 13:40

Stefy uzivaj u seriji, kao sto su ti ostali clanovi vec rekli, PDG je drugacija od ostalih serija, ako ocekujes neku veliku ozbiljnost razocaraces se, jer naravno bice i ozbiljnosti i drame, ali ne mnogo. Seriju krasi dobra ekipa, divni parovi, odlicna muzika i mnogo, mnogo komicnih scena. Kad sam je pocela gledati svidjela mi se ali nakon vremena sam odlucila da prestanem da je pratim upravo zbog nedostatka ozbiljnije price...i bas tad je doslo do preokreta u seriji, moj omiljeni par se zaljubio i ja sam nastavila sa gledanjem, i poostala ogroman fan ove serije....jednostavno sam shvatila da je serija zaista drugacija, opustenija u odnosu na druge, i bas sam uzivala gledajuci po prvi put kako negativcima (ako ih uopste ovdje mozemo tako nazvati) nista ne ide od ruke i kako ne uspjevaju da naskode glavnim junacima.

Member

Poruka : 368

Back to top Go down

Post by Ejpril on 26.09.14 18:03

I ja sam nedavno počela da repriziram, od prvog gledanja je prošlo pa jedno 10 godina tako da sam dosta toga zaboravila skoro pa sve što se tiče sporednih priča roofl  priče glavnih parova sam vrtela na yt tako da mi za to i ne treba neko podsećanje aw roofl  al lepo je ovako ponovo odgledati kompletnu seriju.
Trenutno sam na 21 epizodi, i meni su lično te prve epizode čisto solidne, uvod u priču, upoznavanje sa likovima...priča ima neki svoj tok sve je smišljeno, nisu odmah ispucani  svi zanimljivi događaji kako telemundo sad to praktikuje sa svojim serijama. Ovde ti se likovi polako podvlače pod kožu, i kako epizode odmiču ima sve više komedije što doprinosi da ti mnogi likovi postanu simpatični a inače ih ne bi gotivio.

Senior member

Poruka : 887

Back to top Go down

Post by Stefy on 29.09.14 0:40

Odgledao do 10. epizode. Solidna mi je serija, ali i dalje nisam preterano oduševljen, radnja mi je baš spora. zvizd Neki likovi su postali jasniji sad i nekako sam se sad povezao za likove. Zasad su mi Rejesovi i sestre Elizondo najmanje interesantni ovde. zvizd Ljubavna priča ide presporo, a Himena i Franko su mi lep par, ali koliko vidim po entradi, Himena bi trebalo da bude sa Oskarom, tako da me zanima kako će preći sa Franka na njega. Norma mi je tako dosadna i jednolična, ne znam zašto se ne probudi i prekine sa farsom od braka. Gabrijela mi je ovde najodvratnija. besan Volim negativke u seriji, ali ona ovde i nije negativka nego je od onih likova koji su stvoreni da bi se mrzeli, a likove poput nje najviše mrzim. Previše je autoritativna i ne sviđa mi se što joj se ćerke previše dodvoravaju i nijedna ne sme da joj se suprostavi, mada kontam da uskoro hoće. Kristina odlično iznosi ulogu- naklon Martin mi je urnebesan, on mi je ovde najsmešniji lik. naklon rofl Eva mi je sve vreme bila nedefinisana dok se nije otkrilo šta joj je Gabrijela uradila. Priča oko nje i njene ćerke me trenutno najviše zanima, pogotovo otkad joj je Gabrijela rekla da Rut mnogo liči na Libiju. wow Pretpostavljam da će Ana Lusija da glumi i nju, ali glavno pitanje koje me intrigira je na koju foru su njih dve slične. smile2 Zanimljiva mi je i Rosario, kao i onaj njen ljubavnik Armando, mislim da će on tu biti negativac. Uribeovi su mi haos. rofl Ona starica i starac su presmešni, a onaj debeli sestrić još više. rofl Baš bih voleo da ih Gabrijela nabacuje Himeni i Sari, bilo bi interesantno videti im reakcije.

Sve u svemu, fina je serijica, ne baš po mom ukusu, ali mogu komotno da je gledam. Dugo će mi trebati da je odgledam jer je prespora i ne mogu da gledam više od 3-4 epizode dnevno osim ako ne bude dinamičnija u narednom periodu. Ono što je ovde divno je, kao što rekoste, cela ta atmosfera i jeziva muzika, kao i likovi. Sad kad razmislim, mislim da bi se meni mnogo više svidela originalna verzija "Las Aguas Mansas" jer sam čitao da ste pisali da je napetija, misterioznija i mračnija, a to je ono što (možda) fali ovoj seriji. Baš imam želju da gledam sad tu originalnu verziju. Nažalost, i dalje nemam omiljenog lika. Najviše mi smeta Simaro, zaista mi je u svakoj seriji odvratan, pa i ovde. Uopšte ga ne podnosim.

Uvodna pesma mi je isto odlična.

Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down