EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Bugünün saraylısı

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Go down

Bugünün saraylısı

Post by -MILOS- on 03.07.14 14:48

BUGÜNÜN SARAYLISI
(AJŠEN - ZLATAREVA KĆI / DRAGULJAREVA KĆI)

Avşar Film, 2013-2014
Broj epizoda: 36

Ajšen, koja zajedno s Jašarom, za kojeg misli da joj je otac, živi u Kajseriju, prije nekoliko godina izgubila je majku, a sama je plod nesretne ljubavi proživljene prije puno godina u Istanbulu. Njezina majka Asuman proživjela je naivnu ljubav sa sinom jedincem Atom iz obitelji Katiboglu, čiji korijeni sežu do osmanske palače, dok je radila kao njihova služavka, no kad se pročulo za njihovu ljubav, Atina ju je obitelj udaljila iz Istanbula. Dok se Ati govorilo da je Asuman pobjegla sa sinom upravitelja imanja Jašarom, Ata nije znao da je Asuman bila primorana udati se za Jašara niti da je ostala trudna. Obitelj Katiboglu nije propustila dati Asuman poprilično bogatstvo koje joj je omogućilo da tijekom cijelog života živi lagodno i to zato da ih ona i njihova neželjena unuka ne dovedu u nevolju.

Ambiciozni je Jašar bogatstvo koje je njegova žena dobila pametnim ulaganjima kroz godine udvostručio te postao jedan od najbogatijih ljudi u današnjem Kajseriju. Iako je Jašar postigao sve u životu zahvaljujući Ajšen, nikad je nije prihvatio, gledao je na nju kao na dokaz da nikad neće osvojiti srce žene koju voli. Ajšen, za koju zna da je Atina kći, za Jašara je najteži i najbolniji poraz. Danas je Ajšen prava ljepotica, pametna mlada djevojka. Na neki način živi zatočena pod Jašarovim nadzorom. Jašar, svjestan njezine ljepote, ne želi da se Ajšen ikad uda samo da ne izgubi bogatstvo te je drži u kućnom pritvoru, što dalje od očiju drugih, pod izlikom konzervativizma. Ajšen, prisiljena napustiti školu, u svom životu između četiri zida nema nijednog prijatelja, nijednu prijateljicu s kojom bi mogla porazgovarati.

Uloge:
Selçuk Yöntem - Ata Katiboğlu
Nazan Kesal - Üftade Katiboğlu
Cansu Tosun - Ayşen Yılmaz
Ali Ersan Duru - Fatih Soysal
Serhat Teoman - Savaş Ataman
Gülenay Kalkan - Rezzan Ataman

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3307

Back to top Go down

Re: Bugünün saraylısı

Post by -MILOS- on 03.07.14 15:05

Odlicna prva epizoda smile
Hvala Bogu pa posle nekoliko turskih serija koje se emituju na nasim domacim kanalima napokon i meni neka da zapadne za oko smile2 ova mi je najbolje legla tako da cu nastaviti da je gledam. Prava Turska Pepeljuga smile2 Skroz meni nepoznati glumci sto je dodatni plus, osim Selcuka (Zabranjeno Voce) i Nazan (Ljubav i Kazna) smile

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 03.07.14 17:03

Meni se prema ovoj najavi čini OK, što me čudi, s obzirom na to da seriju radi Avşar Film (iz čije produkcije su proizišle grozne Ljubav, vera, nada i Polje lala puke ).  wow 

Mada, sad kad sam pročitao sinopsis, malo me vuče na Televisu (ovaj deo sa trudnoćom služavke zubo ).  lol1

Od poznatih glumaca je tu i ovaj što glumi Jašara (u Suskunlaru je bio Edževitov otac, Naim). Vidim ja nešto mi ova glavna poznata, kad ono, glumila u Gospođici (ona što je išla na Pinku, pa je ukinuta, i tamo je bila glavna).  wow Tamo su je maćeha i polusestra kljukale nekim lekovima, i uživale u njenom bogatstvu što joj je otac ostavio testamentom, nešto tako.  zubo Očigledno je ovoj suđeno da glumi stalno neke Pepeljuge.  rofl Reditelj je Kudret Sabandži (režirao Ljubav i kaznu i 1001 noć ).  winky 

Ne verujem da ću pratiti, barem ne zasad (em gledam puno serija, em ne znam kako radnja teče, možda se pokvari, a i još nije završena u TR, može to da traje beskonačno dugo, ko zna).

Posting Freak

Poruka : 6059
Godina : 19

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 03.07.14 17:10

znas da na momente podseca na 1001 noc smile2 pogotovo soundtrack-ovi smile
Da vuce na Televisu to itekako, vidi se da ce serija biti u sapunica fazonu smile Gospodjicu nisam gledao tako da ne znam kakva je tamo bila, ovde je protagonistica sasvim solidna, lepo glumi, nije neka lepotica ali ima to nesto u pogledu *_* da

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 03.07.14 17:58

Meni je tamo bila ništa posebno, kao da je drogirana (možda jer su je kljukale ove dve sa lekovima).  rofl Nisam ni ja redovno pratio tu seriju, znao sam da bacim ponekad pogled.  smile2 Pogledao sam malo kraj, čisto da vidim kako će da se završi, i opet mi je utisak bio kao da je drogirana, iako se prolepšala i nije više bila pod lekovima.  zubo  Al' ko zna, možda je ovde mnogo bolja.  mrgreen 

Što se 1001 noći tiče, verovatno je režiju mrzelo da ubacuje nove soundtrackove, pa su uzeli iz 1001 noći.  lol1

Posting Freak

Poruka : 6059
Godina : 19

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 13.07.14 19:36

za sada su se emitovale cetiri turske epizode smile meni se serija svijda, opusta me, nije preterano zapetljana, malo likova, svi manje vise zanimljivi, dovoljno za pocetak smile glumci su stvarno odlicni naklon tok radnje je relativno brz. Ata je odmah po kraju prve epizode saznao da mu je Ajsen cerka, a evo vec na kraju cetvrte epizode govori Fatihu da mu je Ajsen cerka. Od likova mi uzasno ide na zivce Sureja, pravo olicenje vuka u jagnjecoj kozi.
znaci nikad ne bih rekao da se iza ovako milog zenskog lica krije kobra najgore vrste smile2 Ajsen mi je skroz gotivan lik, takodje Feride iako je koristoljubljiv lik, onako gotivna je smile2 malo sam zbunjen, ne mogu nikako da provalim koje glavni muski lik u seriji Savas ili Fatih smile2

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 05.08.14 10:28

Nova, druga po redu, sezona od septembra na kanalu ATV!

nisam odavno komentarisao seriju smile i dalje je gledam smile2 gotovo je, vec sam se zarazio i jedva cekam da vidim da li ce Nova u korak sa turcima emitovati seriju kao sto su to ucinili sa serijom Milost ili ce ipak biti pauze kao sto su to uradili sa Fatmagul smile2 sve u svemu, ovo je i vise nego gledljivo, s tim da sam i dalje zbunjen, ne znam koje glavni muski lik smile2 iako navijam za Fatiha sve vreme, Savas je vec uspeo da osvoji Ajsen, koja je tupava i mutava, prava seljanica koja vec pocinje da se menja... promenila je stil oblacenja a i pocela je malo da radi neke stvari na svoju ruku, a ne da slusa sve okolo pa ako joj oni dozvole da ona nesto uradi. Uftade i Rezan  naklon obozavam njihove zajednicke scene smile2 uvek se prepucavaju i bockaju na fin i kulturan nacin smile2 iznenadio sam se kada sam saznao da je Rezan zaljubljena u Atu  wow u prethodnom postu sam napisao za Sureju da je pravo olicenje zla, medjutim, kako su epizode prolazile, svaki lik je otkrio nesto vise o sebi, tako da smo i saznali koje ustvari Sureja. Sureja je luda osoba, ali bukvalno. Bila je u ludnicu jedno vreme, ali da ne bi novinari otkrili da je ona luda Rezan ju je izvadila iz ludnice i drzala je zatvorenu u sobu u kojoj je provodila uglavnom ceo dan. Non stop ima one njene napade, izlive besa, ponasa se kao malo dete, mnogo je hirovita... stvarno specifican lik ne znas da li je u nekom odredjenom trenutku normalna ili ne... osmeh joj je pravi onaj ludacki  mrgreen a glumica odlicno radi svoj posao, doduse cela glumacka postava je za meni jedno pozitivno iznenadjenje naklon Feride je trudna, Atif je iskoriscava, Neslihan se malo "smirila"... s obzirom da su kod nas emitovane Polje Lala i sada Ljubav, Vera, Nada iz produkcijske kuce koju snima i ovu seriju, mogu slobodno da primetim da su se oko ove serije mnogo vise potrudili nego za ove dve vec spomenute. Mozda zato sto se emituje na ATV ko zna lol1 nisam izdrzao pa sam odgledao sve turske najave do kraja sezone, bice zanimljivo po onome sto sam video.
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 06.11.14 1:13

napokon sam odgledao prvu sezonu smile
mnogo mi je krivo sto je serija ukinuta u Turskoj sad mogli su bar jos jednu epizodu da snime da bi smo znali kako je Ajsen prihvatila to sto joj je Ata otac. Prva sezona je stvarno odlicna, doduse ove poslednje epizode su bile malo slabije i izgubile su na momenat onu car iz prvog dela prve sezone. Savas mi je odvratan iz epizode u epizodu mi se sve vise gadi i gadi. Da bi vise da se dogovori sam sa sobom da li ce da slusa svoje srce i prizna vise sam sebi da je zaljubljen u Ajsen ili ce poslusati mozak i nastaviti sa svojom glupom osvetom. Najaci likovi su mi definitivno Uftade i Feride naklon na momente me odusevi i Sureja (iako je luda) ali sto zna da me odusevi, tako zna da me i brzinom svetlosti tako zgrozi onim njenim ponasanjem. Nacin na koji je Uftade saznala da je Ata Ajsin otac je tako Televisa presenta lol1 Nadam se da ce se u ovoj drugoj sezoni Selim i Feride spandjati, tako su mi slatki dok su zajedno. Atif i Neslihan yawn stvarno su jadni, a sto je najjadnije je to da im do sad od milion planova da napakoste Savasu uspeo samo jedan i to jedva naklon Sokirao sam se kada sam video da je Sureja trudna facepalm samo joj je jos to falilo. Nadam se da ce gospoda sa Movtexa resiti da prevede i poslednju 36. epizodu. Samo ce tako imati smisla da pogledam i ovo ostatak epizoda iz druge sezone.

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by mak on 06.11.14 13:40

I ja cekam prevod zadnje,serija i nije u sustini losa,iako mi nije jasno zasto nisu napravili jos nekoliko epizoda pa lepo zaokruzili u neku celinu,a ovako ni na nebu ni na zemlji.Inace ovih 35 epizoda sam odgledala za 2 nedelje,i mogu reci da mi je bilo interesantno sve,vrlo gledljivo,likovi interesantni,radnja relativno se brzo odvija,sve u svemu bolja od mnogih na slicnu temu.

mak
Junior member
Junior member

Poruka : 81

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 02.12.14 11:22

i posle dugo ocekivanog prevoda poslednje epizode resio sam da pogledam i drugu sezonu. Odlicno su stratovali, epizode su bile uzbudljive, pojavili su se novi likovi ali zato i otisli stari, tacnije isparili odjednom puf nema ih a bili su prisutni u svim epizodama prve sezone. To je jedina zamerka za ovu drugu sezonu sto nismo videli sta se desilo sa Fatihom i njegovima. Tokom trajanja serije sve vreme sam navijao za Fatiha i na kraju je samo ispario, ne znam samo zasto... verovatno mu je Savas zapretio pa je on otisao ali mi je nelogicno to sto kada je Sureja krenula da abortira on je dosao i sprecio je u tome a nakon toga joj rekao nista nije nista gotovo, tek je sad pocetak svega aludirajuci na stvaranje porodice sa njom. Bas mi je bilo zao nju prvenstveno a i sokirao sam se kada ga je ona cekala na autobuskoj stanici sa koferima gde joj je stigla poruka da on odlazi i da ne moze da bude otac njihovom detetu puke tu je ispao djubre ma koliko god da mu je Savas zapretio. Ja ne mogu da verujem da su seriju ukinuli, sve epizode druge sezone su bile odlicne a pogotovo sesta naklon nacin na koji je Ajsen saznala istinu pa do toga da su Turkan i Edze shvatile da su one jedine naslednice Jasarovog nasledstva je odlican. Zalim sto nisu snimili bar jos jednu epizodu da vidim samo kako bi se one ponele prema celoj Atinoj porodici a pogotovo prema Ajsen. Najbolja scena od svih je Atifovov pad sa zgrade naklon iznervirao sam se i kada je Selim sad u poslednoj epizodi rekao Feride da je voli ranting deset epizoda cekam da to uradi i na kraju joj prizna u poslednjoj i to preko telefona gde joj pored toga nudi da pobegne sa njim u inostranstvo zato sto je Atif ucenjuje time da ce reci da ga je ona gurnula ako ga ostavi wall jednostavno serija je ostala nedovrsena, ja ne znam samo koji je mozak resio da je ukinu a pogotovo nacin na koji je saopsteno da se serija ukida nesvest sve u svemu mnogo ce mi nedostajati svadje Rezan i Uftade, mogu da zamislim tek kakav bi bio sou da su nastavili snimanje sa Turkan pogotov sada kad je saznala da je milionerka lol2 generalno serija mi se svidela, jedina mi je ona privukla paznju od ovih novijih a ne zna im se broj vise smile2 odlicna muzika, glumci, lokacije, prica televisa presenta fazon... ma sve pet *_*
posle ovoga sam zakljucio da ja vise turcima ne dajem sansu sve dok lepo ne zavrse sa snimanjem serije kako treba. Sledece na spisku su Merhamet i Bir bulut olsam ali tek za koji mesec egyptian
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics