EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Isabella, mujer enamorada

View previous topic View next topic Go down

Isabella, mujer enamorada

Post by Sasha on 13.07.14 13:28

ISABELLA, MUJER ENAMORADA

América Producciones, 1999.
Broj epizoda: 140

Radnja započinje početkom dvadesetog veka na plantažama pamuka u Peruu. Leandra je lepa seljanka koja ostaje trudna sa svojim gazdom, Andresom, koji sa suprugom Rosario nije mogao da se ostvari kao roditelj. Leandra rađa bliznakinje i odlučuje da pobegne od Andresa, no jedna ćerka završava u njegovim rukama. Leandra pronalazi utočište u kući porodice Riveru. Tu joj vlasnica pomaže, usvaja devojčicu i daje joj ime Clara, dok Leandru zapošljava kao služavku. S druge strane, druga bliznakinja prijavljena je pod imenom Isabel.

Prošlo je više od dvadeset godina, a nijedna od devojaka ne zna za postojanje one druge. Clara je odrasla u Evropi, a na povratku kući zatiče svoju majku koja se u međuremenu smrtno razbolela. Obećava joj da će se udati za bogataša Fernanda de Alveara, uprkos tome što ga ne voli. Nedugo posle majčine smrti to i učini, no nastaju problemi i par ne može da dobije potomstvo, zbog čega Clara okrivljuje Fernanda. On u Evropi slučajno upoznaje Isabel, sestru svoje supruge, s kojom započinje ljubavnu romansu. Clara pada u depresiju, zgrožena kožnom bolešću koju je dobila. U avionskoj nesreći Clara gubi život. Nakon toga, Fernando započinje potpuno nov život i pretvara svoju ljubavnicu u suprugu. Vraćaju se vilu Alvearovih, gde ih sve još podseća na Claru, ne znajući da ih u potkrovlju kuće čeka vešto pripremljena osveta i neko ko će im svojim spletkama zagorčati život...

Uloge:

Ana Colchero - Isabella Linares / Clara "Claire" Riveau De Alvear / Leandra (mlađa)
Christian Meier - Fernando De Alvear
Teddy Guzmán - Leandra
Lucía Irurita - Gertrudis de Linares
Javier Valdés - Andrés Linares
Concha Cuetos - Madame Riveau
Nancy González - Victoria De Alvear
Yajaira Orta - Rosario de Linares
Javier Echevarría - Gabriel Linares
Santiago Magill - Augusto Calderón
Paul Martin - Francisco De la Vega
Reynaldo Arenas - Padre Rubén
William Bell Taylor - Daniel Zavala
Élide Brero - Adelaida
Eleana Carrión- Amelia
Antonio Dulzaides - el Dr. Quesada
Rossana Fernández-Maldonado - Patricia Armendáriz
Julián Legaspi - Sebastián
Gladys Hermosa - Lucía
Jimena Lindo - Alejandra Marina
Maryloly López - Olga
Zonaly Ruiz - Felícita
María Pía Ureta es Mariana Linares
Regina Alcóver es Carmela
Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1872

Back to top Go down

Re: Isabella, mujer enamorada

Post by Sasha on 13.07.14 14:38

Poceo sam da gledao ovu seriju , pa rekoh da je prokomentarisem, (a adekvatno mesto za to nisam nasao pa otvorio temu smile2 )

Odavno sam planirao ovo da odgledam, i do sada sam se pitao zasto vise nema tako dobrih peruanskih serija kao nekad i mislim da sam shvatio zasto.
Isabella, mujer enamorada es una telenovela peruana producida por José Enrique Crousillat

José Enrique Crousillat

1994-1995 Morelia (Televisa)
1997 ----  Leonela, muriendo de amor (América Televisión)
1998-1999 Luz María (América Televisión)
1998-1999 Cosas del amor (América Televisión)
1999-2000 Isabella, mujer enamorada (América Televisión)
1999-2000 María Emilia, querida (América Televisión)
2000-2001 Pobre diabla (América Televisión)
2000-2001 Milagros (América Televisión)
2001 ----- Soledad (América Televisión)

Odgledao sam 6 epizoda i iznenadjen sam u kojem smeru ovo ide .. Nekada davno sam odgledao zadnju epizodu , i kroz maglu se secam necega ali necu je ponovo pogledati dok ne dodje pravo vreme

Pocetak serije je smesten u 1910. godinu , gde na imanju Linares , radi kao sluskinja Leandra (Ana Colchero), i ona je u tajnoj vezi sa mladim gazdom, koji je ozenjen, ali ne moze da ima decu sa svojom zenom. Njegova majka Gertrudis (Lucía Irurita), cini sve da njena snaja ostane trudna, cak dovode nekog vraca, koji je poliva nekom krvlju, zrtvuju jagnje, svasta rade, a za to vreme Andres i Leandra vode ljubav smile2 . Gertudis javljaju da je neki njiivoh rodjak iz Spanije umro i da su brodom poslali njegovu decu kod njih da zive jer nemaju vise nikog..
Nakon nekog vremena Leandra  saznaje da je trudna. Gretrudis takodje saznaje (a pre toga je videla sina i Leandru zajedno) i govori sinu da je srecna sto ce postati baka, da imaju naslednika, ali mu govori da ni slucajno ne sme ostaviti svoju zenu, jer nikada sluskinju kao snaju nece prihvatiti.. Meseci prolaze i Leandra se poradja.. Porodjaju prisustvuje Getrudis, i Leandra radja devojcicu, a zatim jos jednu ...
Andres je srecan sto je dobio cerke i govori Leandri da moraju odmah da idu odavde ili ce ih njegova majka rastaviti (to slusa druga sluskinja i govori Getrudis sta se desava i Getrudis zakljucava sina u sobi).. Leandra uzima obe devojcice i bezi po noci, Getrudis salje pse i radnike da je nadju, sa naredjenjem da joj dovedu devojcice a Leandre da se rese.. Dva radnika je stizu kod reke , ona ih moli da je puste da pobegne sa cerkama, i jedan od radnika joj govori da uzme jednu devojcicu i da bezi, ili ce je ubiti .. Ona prelazi reku a radnici se vracaju i govore da su uspeli da spase samo 1 devojcicu da je majka sa drugom devojcicom udavila u reku..
Getrudis uzima devojcicu i nosi je snaji, i govori joj da ce od sada to biti njena cerka..  Andres posto misli da je Leandra mrtva miri se sa sudbinom i ostaje sa Rosario i njegovom cerkom (Rosario nikada nije saznala da je Andres varao sa Leandrom i da je ta devojcica njegova cerka)
Leandra stice do neke kuce i moli za pomoc. Gospodja koja je zivela tu je (Madame Riveau), inace je iz Spanije a muz koji je skoro umro je bio Francuz .. Leandra i Madam se dogovore da ce se devojcica zvati Klara i da ce joj od sada ona biti majka i da ce joj istinu reci tek dada ona odraste.. A za to vreme Leandra ce ziveti tu sa njima i biti njena dadilja, zena od poverenja... A drugoj devocici daju ime Isabela ..

20 godina kasnije

Klara (Ana Colchero ) je u Parizu, i upravo zavrsila studije, i javljaju joj da joj je majka mnogo bolesna i da mora da se vrati .. Fernando De Alvear (Christian Meier) je takodje tamo, zavrsavo neke poslove i on se vraca istim brodom .. Na brodu upoznaje Klaru i zaljubljuje se u nju.. Ona mnogo i ne obraca paznju na njega .. Ispricala mu je da se vraca jer joj je majka bolesna.. i jedan dobar deo teksta je rekla na francuskom.. smile2
Isabela (Ana Colchero), zivi na imanju zajedno sa ocem i majkom, kao i sa rodjacima Gabrielom (Javier Echevarría) i njegovom sestrom Marianom (María Pía Ureta).. Isabela i Gabriel su se zaljubili, ali se bore protiv svoje ljubavi jer su prodjaci ... Isabelina majka to sazna i govori Andresu da bi trebali da kazu Isabeli da ona nije njihova rodjena recka i da nepostoji prepreka njihovoj ljubavi, ali Andres se tome protivi jer Isabel jeste njegova cerka... Gabriel planira da ode u Spaniju da zavrsi studije, da bi bio sto dalje od Isabele i na kraju 6 epizode i odlazi...
Klara zatice majku veoma bolesnu,a Leandra (sada je glumi Teddy Guzmán) zahteva od Madam da kaze istinu Klari, pre nego sto umre, ova se tome protivi ali Leandra joj svakako govori ... Nedugo zatim Madam umire, i Klara saznaje da su u dugovima, da je Madam svav novac potriosila na Klarino skolovanje i putovanje... Sebastijan (Julián Legaspi) je zaljubljen u Klaru i cini sve da joj pomogne ali ona nece nikakvu pomoc od njega.. Klara prodaje nakit i slike, da bi platila troskove sahrane.. Fernando dolazi na sahranu i cuje raspravu u vezi novca izmedju Leandre i advokata, i daje im cek da pokriju troskove..
Klara odbija Leandru kao majku i govori joj ako mislis da ostanes blizu mene, oslovljavaces me kao Gospodjica Klara, jer ja sam "Claire Riveau" izgovara svoje ime na francuskom smile2 i to cesto radi..
Banka dolazi da joj zapleni stvari jer joj je kuca kao i imovina pod hipotekom .. Klara ne zna sta da radi, i tada joj Leandra savetuje da prihvati Fernandovu ponudu i da se uda za njega .. Klara nakon mnogo razmisljanja pristaje .. Fernando je dovodi kod njega kuci na neku zabavu u njenu cast i svi su iznenadjeni njenom lepotom...

I za sada to .. smile2 .. Ko hoce da gleda neka pocne od 7 epizode jer sad opisao sve u detalje smile2 smile2 smile2 smile2

Sad me kopka kao ce na kraju Fernando ostati sa Isabel .. Ono ce biti kao u Zlobnici izgleda smile2 smile2

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 13.07.14 16:51

Meni je ovaj sinopsis prezanimljiv,a i obozavam Anu Kolcero(dosad sam mislila da nista osim "Alondre" nije snimala).

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3279

Back to top Go down

Post by nex on 13.07.14 17:23

slažem se sa Kristinom, sinopsis je jako zanimljiv.
i ja sam mislio da Ana posle Alondre ništa nije snimala i naletim na ovo  shock 
Auuu, Hose Enrike nije ništa snimio od 2001, mislio sam da on već uveliko snima nešto u Peruu, šteta meni su njegove serije baš gledljive (luz maria, pobre diabla, soledad).
nex
Senior member
Senior member

Poruka : 671

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 13.07.14 17:52

Saha a gde gledaš ovo? Imaju neke epizode na yt ali kvalitet je očajan.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10274

Back to top Go down

Post by Sasha on 13.07.14 18:07

Gledam na YT , jeste da kvalitet nije neki, ali opet moze da se gleda i interesnatna mi je serija za sada ..

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 13.07.14 20:04

Mozda i ja privirim u ovo,jednog lepog dana(sada nema teorije da postignem).

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3279

Back to top Go down

Post by tae on 13.07.14 20:11

Ja sam ovo odavno gledala i samo se sjećam da mi je bilo OK. Sad čitam gore sadržaj i ništa mi nije poznato osim da su bile dvije sestre. A negdje sam vidjela da ima i za skinuti, još kad bih se sjetila gdje..

Member

Poruka : 315

Back to top Go down

Post by Sasha on 15.07.14 2:09

7 epizoda

Leandra i Klara pricaju o vencanju, i Klara govori da joj muska ljubav nije potrebna da jednostavno ne zudi da bude sa muskarcem.. Leandra joj govori da ce se sve to promeniti i da ce zavoleti Fernanda, kao i decu koju ce imati, nasta joj ova odgovara da ne zeli decu, da deca nikog ne usrecuju, upucujuci joj pitanje"Da li je tebe usrecilo?"
Andres i njegova bratanica Marijana dolaze u Limu na vencanje Klare i Fernandra. Po zavrsetku ceremonije prilaze mladencima da cestitaju i oboje ostaju iznenadjeni slicnosti sa Isabelom... Andresu pozli i Leandra ga vodi u sobu da se odmori, i tu jedno drugom pricaju svoju pricu.. Andres krivi sebe zasto je poverovao u pricu koju mu je majka rekla, da su se one udavile u reci, zasto nije nijednom u to posumljao znajuci kakva mu je majka.. Leanda mu govori da je Klara odrasla misleci da joj je ona dadilja/sluzavka i da je istinu saznala nakon smtri njene "majke" Madam Riveau ... Andres govori da je Isabela ista Klara, i zeli Klari da kaze istinu, medjutim Leandra mu zabranjuje i govori mu da ne zeli nista da zna u vezi Isabele, jer kako su one  godinama bile mrtve za njega, tako se i Isabela udavila u reci one noci za nju.... Andres prihvata za sada da cuti i obecava da Klari nece reci istinu da joj je otac .. Odlazi do Klare i moli je za ples ... Marijana je iznenadjena koliko Isabela i Klara lice i zeli da se slika sa njom da bi pokazala Isabeli sliku, medjutim Andres joj ne dozvoljava i hoce da je vodi kuci ...
Na imanju Linares Isabela je u depresiji jer je Gabrijel otisao, u crkvi se molila Bogu i trazila oprostaj zato sto volim zabranjenog coveka .. Uvece dobija groznicu i razboli se.

8 epizoda

Isabela ima temperatiru i u bunilu prica kako je gresna i sl .. i Rosario joj govori kako Gabrijel nije njen rodjak (medjutim ona se toga kasnije ne seca)
Sebastijan je predlozio Klarii tokom plesa , da pobegnu zajedno,.. Klara se dosta predomisljala pre nego sto mu je rekla "Ne"..
Dok je Klara bila u sobi da se spremi za svadbeno putovanje, Andres je usao u njenu sobu . Ona ga zacudjeno pitala, sta radi on ovde, nasta joj je on rekao da je dosao da joj kaze istinu .. Da joj je on otac, pravi otac .. Klara cim je to cula izletela je iz sobe i naisla na Fernanda, zagrlila ga je i rekla "Idemo odavde" , i i odmah su otisli, seli u kola i otisli na put.. Leandra  ulazi u  Klarinu sobu i zatice Andresa u njoj,  i pita ga sta radi tu, sta se desilo, i on joj govori da je rekao Klari istinu..
Isabel u svojim snovima vidi Klaru kako ljubi Gabrijela... i to joj ne da mira, pita se ko je ta osoba...
U hotelu Andres govori bratanici Marijani "istinu", tj. zaklinje je da nikom ne sme reci da su Isabela i Klara sestre bliznakinje i da su on i Rosario usvojili jednu devojcicu, i da su mislili da su se Leandra i Klara udavile u reci .. I ova se zaklinje da nikom nece reci (izostavio je deo, da im je on otac)

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics