EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Sete vidas

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic View next topic Go down

Re: Sete vidas

Post by Sava on 24.03.15 20:07

Odgledao 12 epizoda. Skroz simpatična serijica. Lagana, opuštena, nema tu neke prevelike dinamike u radnji, akcenat je više na odnosima među likovima plus lepi kadrovi, dobro napisani dijalozi. Nema ni puno likova, pa se lako isprati sve. Ogroman plus je što se već zna da neće imati puno epizoda, oko 100 bi trebalo.

Julia i Pedro su upoznali i problematičnog polubrata Bernarda i na kraju 12. epizode Laila i njen brat blizanac je zovu i žele da zakažu susret. Tako da posle njih dvoje, ostaje još jedan polubrat. Iako se vidi da se J&P lože jedno na drugo (ona nije ćerka donatora, majka ju je lagala, pa nije incest u pitanju), meni ne idu zajedno. Julia je mnogo bolja u paru sa Edgardom.

wub

Čak ju je i zaprosio i ova će po svemu sudeći pristati. 

Miguel naravno nije mrtav, vratio se natrag u grad, ali je ipak odlučio da opet nestane iz života svih, kada je video da je Ligia u braku sa Vicenteom i da život teče dalje.

Voleo bih da više aktiviraju Julijinu majku, ta glumica je bila genijalna kao Vitoria u AVDG, a i ovde je opet kučka.

Posting Freak

Poruka : 1970

Back to top Go down

Post by Sava on 05.04.15 15:04

Odlične epizode i dalje. Čak mi je i bolja od AVDG, jer je fokus na više likova (uglavnom na decu kao što naziv kaže), a ne na najviše dva, kao što je bilo tamo.

Julia se udala. Izraz lica njene tetke je pobedio. lol1

Čeka se Miguelov i Pedrov povratak.  popcorn

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 27.04.15 1:43

Odgledana i 40. epizoda. Radnja ide finim tokom, nema tipičnih negativaca,stvari se dosta brzo otkrivaju. Baš su fini.

Pojavio se i poslednji brat Felipe, kojem je potrebna transplatacija jetre. Kako niko od braća i sestara nije kompatibilan, Miguel odlučuje da se vrati i testira kako bi pomogao svom sinu. Otkriće se da je živ. Još jedna odlična stvar je što je on već upoznao Pedra, Bernarda i Juliju, dok je bio predavač na onom ostrvu, gde mu je učenik bio upravo Pedro.

Susreće se sa Ligijom u bolnici. Jedva čekam. wow

Pedro i Julia su otkrili da nisu brat i sestra i da je sve bila laž njene majke, pa su odlučili da budu zajedno. Ali, njegova devojka Tais je trudna. Svidelo mi se što su izbegli standardni klišeji da on ostane sa njom iz sažaljenja ili čega već, jer izgleda da će ovaj put odlučiti da ostane sa Julijom. Mada će se sigurno opet rastati u nekom periodu, jer nismo ni na polovini radnje.

Odlična je kompatibilnost između likova. Svi međusobno imaju hemije. Pejzaži, rad kamere, scenografija, gluma, ma sve je za pohvalu. Prava životna serija, čak ni sapunica, jer kao što rekoh, nema negativaca, cirkusa ni klišej momenata, nego životi nekoliko likova, sa svojim usponima i padovima u životu.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 16.05.15 3:15

Najzad odgledao sve emitovane epizode. Neću previše ulaziti u detalje, ali moram da ponovim da je 7V tako lepo napisana, ljudska, bez nepotrebne drame i histerije, a opet te svaka epizoda vuče na dalje gledanje.

Prelepa scena kada se braće i sestre nađu ispred ulaza u zabavni park (Julijina ideja), kako bi rešili međusobne nesuglasice.

"Pedro, Felipe, Bernardo, Laila, Luís e Joaquim...
Será que é possível enviar um convite com 20 anos de atraso?
Será que um convite sem pé nem cabeça pode ser sincero de coração?
Será que seis adultos, girando num carrossel, podem recuperar a memória o que nunca foi vivido?
Oito da noite, no estacionamento do parque. Será que ainda dá tempo?
Ou será que a briga de ontem é maior do que tudo o que a gente pode e tem pra viver amanhã?"

Júlia convida os irmãos para irem a um parque de diversões

Os irmãos se encontram na porta do parque de diversão

wub

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 22.01.16 2:53

Sava
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 21.06.16 2:58

Odgledao prvu, inter. verzija sa izraelske Vive.

Dobar uvod, baš mi je proletelo vreme.

Zasad mi je sve divno i sjajno, ništa mi ne smeta.

Znači, ne verujem, Gisele Froes opet bitch ko u AVDG. rofl Al' mi se čini da će ovde biti zabavna, a ne odvratna ko Vitoria. mrgreen

Nisam skapirao, zašto Miguel ne želi da se ženi sa Ligijom? Jer je donator sperme, ili ima nešto drugo tu? Video sam neki flashback, al' u tom momentu sam nešto drugo radio, pa nisam pohvatao. zubo

Ovaj deo sa donatorom sperme Licia ko da je pokupila iz AVDG.
I ovo sa nesrećom u nekoj ledari isto uzela iz AVDG. rofl

Posting Freak

Poruka : 6970
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Sava on 21.06.16 12:26

Froes je genijalna. rofl Imaće odlične scene sa Drummond.

Miguel je samotnjak i ima neraščišćene probleme sa samim sobom, ne želi da se vezuje, smatra da bi bio loš muž i otac. Videčeš već razloge kako bude prolazila radnja. Bio je taj flešbek, a biće ih još. Nema veze što je bio donator sperme, nego stvari iz prošlosti.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 10.07.16 22:49

(15/75)

Nadoknadio zaostatke.

Dobra serija. Neću reći odlična jer mi je ova debilana da Pedro ne zna kako mu izgleda otac pokvarila utisak o seriji.

Znači, traži oca, nađe sestre i braću, a za ove 2 godine ne potraži sliku kako mu rođeni otac izgleda?! facepalm

Ne sviđa mi se što je Licia ovo ubacila. Bolje da se Miguel krio po institutu, pa da ovaj ne može da ga vidi, nego što su se sreli, a ovaj pojma nema da mu je otac.

Julia je glupača neviđena. Nemam komentar na ovu debilanu da se udaje za čoveka koga NIKAD volela nije. Pa ni pre Pedrove pojave nije imala neku vezu sa Edgarom.

A tek ovo što savetuje rođaku da ne sluša rođenu majku mi je isto van svake pameti. Kao, žena ima predrasude. Kakve crne predrasude, žena se brine za ćerku. Onaj ladno ulazi u restoran da traži manekenku (baš me zanima ko tako ide po kafićima i traži manekenke), a ova priča o nekim predrasudama. facepalm

Julia mi je i sa Edgarom i sa Pedrom u paru podjednako ravna linija. zzzzz zzzzz zzzzz

A i ova kombinacija Pedro i Tais isto smara.

Sve to motam. cool

Vicenteova majka i brat isto 0 bodova za svrhu i zabavu.

Čim mi se pojavi u kadru ovaj tunjavi Thiago Rodrigues, odmah motam.

Ostalo mi je manje-više super.

Najlikovi definitivno Laila i Marta. naklon naklon naklon

Marta juri ovog aukcionara, baš se pitam ko je kriv za ovaj prsten, ona ili neko deseti. Čisto sumnjam da je aukcionar jer je čovek bio vidno zabezeknut. rofl

Laila nema šta nije radila ovih 5-6 epizoda koliko se pojavila. naklon rofl

Prvo je napravila haos u noćnom klubu jer je Bernardo bio nevaspitan naklon pa onda poljubila Vicentea rofl rofl rofl zatim slupala kola rofl napravila cirkus na večeri kad je rekla pred Edgarom sve za Juliu i Pedra naklon rofl rofl rofl i na kraju završila u zatvoru jer je zveknula staklenom činijom tatinog sinčića koji je hteo da iskoristi Julijinu rođaku, pa je ovaj sad u bolnici i bori se za život. naklon naklon naklon

Obožavam Mariju Eduardu, uvek otkačena. aw aw aw

Vicente najlik od muškaraca. Odmah posle poljupca sve rekao Ligiji. naklon naklon naklon A najbolje od svega je bilo kad je ona počela da histeriše, a on joj reče: Samo sam hteo da budem iskren i otvoren, ja Miguel nisam. aplauz

Malo zanimljivosti:

- Emilio de Mello se u LAL prezivao Guerra, ovde Guerreira.
- Angelo Antonio i Malu Galli su u AVDG bili par, ovde je njegov lik oženjen njenom sestrom.
- Vicente je odgajao Pedra, koji je Miguelov sin. Sad odgaja Joaquima, takođe Miguelovo dete.

mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 12.07.16 1:41

Upravo odgledao 16., Marta naklon naklon naklon

Ovo dvoje daveža se venčalo, posle svadbe ona i Eriberto gledaju poklone, a ona ko najveća seljančura razgleda one poklone i opanjkava rofl pa uze one čaše iz kineske radnje što je Bernardo kupio i baci u onu crnu kesu za đubre. naklon rofl rofl rofl

Gledam malo od naredne epizode, umro Miguelov otac. shock cry
Jbt, šta se sve ovom Miguelu izdešavalo, nije stigao ni da se pomiri sa ocem. sad

I da, koja je ova što se javila Miguelu kad su Pedro i Tais otišli po sendviče?
Neka ex-namorada?

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 31.07.16 23:40

Odustajem.
Pogledao 25 epizoda i rekoh ćao.
Jedva se i tu 25. nakanih da odgledam.

Ništa se skoro 10 epizoda ne dešava. zzzzz

U odnosu na AVDG, preslabo.

Prosto nemam osećaj da serija ima nešto još da pokaže.
Sve bitno se desilo u prvih 10 epizoda i mlate praznu slamu 15 epizoda.

U AVDG si barem imao osećaj da sve postoji, početak, sredina i kraj, neka celina.
Ovde sve nešto zbrda-zdola, ovako mogu još 300 epizoda da teraju. zzzzz

Isto mi je ogroman minus što nema emocija. 0 bodova.
Skroz plastična serija, što me čudi jer obično kod serija koje Monjardim režira nije tako.
U AVDG je sve prštalo od emocija.

Da se nije desila ova debilana da Pedro i Bernardo ne znaju kako im rođeni otac izgleda, pa i da zažmurim. Ovako mi nema smisla da gledam kako mlate praznu slamu oko gluposti.

Definitivno razočarenje godine.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics