EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Páginas da vida

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

Páginas da vida

Post by Soleil on 08.08.14 15:44

Ukoliko nekog možda zanima, neko je prošlog mjeseca na DM-u počeo sa uploadom "Páginas da Vida" (audio na portugalskom, titlovi na ruskom).
Inače, internacionalna verzija ima 150 epizoda: "Pages of Life".
1. epizoda: http://www.dailymotion.com/video/x21pp7u_paginas-da-vida-cap-1_shortfilms

1. epizoda:

Amsterdam je baš prelijep grad. aw

Naslovna pjesma "PdV" je tako divna (iako se u aberturi čuje samo instrumental pjesme). aw

Helena (Regina Duarte) i Marta (Lília Cabral) se sudarile autom na cesti, pa se posvađale. Marta sjela u auto da se odveze, a zatim pokazala srednji prst Heleni i njenoj prijateljici Selmi (Elisa Lucinda).

Helena priča Selmi o svojim bračnim problemima, kad je posljednji puta imala odnose sa mužem Gregom (José Mayer); pa kaže: "Greg só comparece burocraticamente".

Tide (Tarcísio Meira) e Lalinha (Glória Menezes) su tako divan par. aw Kad je bila njegova rođendanska zabava, kako joj se samo lijepo zahvalio, da sve u svom životu njoj duguje. aw

Helena Ranaldi (Márcia) i Vivanne Pasmanter (Isabel) su ovdje potpuno iste kao i u "Em Família", od tada kao da nisu ni dana ostarile.

Marta se čula telefonom sa svojom kćerkom Nandom (Fernanda Vasconcellos), koja je u Amsterdamu. Rekla joj da je imala san, tj. noćnu moru, da je Nanda trudna. Zato kad sazna da je ova stvarno trudna.

Sandra (Danielle Winits) je već nešto napakostila Jorgeu (Thiago Lacerda).

Thiago.

@Soleil wrote:
Tarcísio Meira & Glória Menezes (koji su već 50 godina u braku) su glumili bračni par César-a & Martu u noveli "Torre de Babel" (Sílvio de Abreu) (1998/99).
Njihov brak je u krizi, pa se rastaju.
César zatim sreće svoju staru ljubav Lúciju (Natália do Valle), sa kojom započinje vezu.
Nekad kasnije pak César & Lúcia raskidaju vezu, pa se César & Marta pomire.

U noveli "Páginas da Vida" (Manoel Carlos) (2006/07), Tarcísio & Glória su opet glumili bračni par, Tide-a & Lalinhu. Tide & Lalinha su bili roditelji od Carmem (Natália do Valle).

Posting Freak

Poruka : 1636

Back to top Go down

Re: Páginas da vida

Post by nanchika on 10.08.14 0:32

Soleil,hvala na linku za PdV, pocela sam da pratim!

Ana Paola A. wub Za sada, 2 epizode pogledane, skroz sam zadovoljna pricom!
nanchika
Member
Member

Poruka : 313

Back to top Go down

Post by Soleil on 10.08.14 1:11

@nanchika wrote:Soleil,hvala na linku za PdV, pocela sam da pratim!

Nema na čemu. Super da još neko "PdV"  prati. Inače, dosad je 56 epizoda postavljeno. 
smile 

@nanchika wrote:Ana Paola A. wub Za sada, 2 epizode pogledane, skroz sam zadovoljna pricom!

Uf, tek trebam 2. epizodu pogledati. zbun Prva epizoda je odlična bila. thumbup Radnja se brzo odvija, izgleda da već u 2. epizodi Helena saznaje da je njen muž vara.

Zanimljiv je bio ovaj susret Helene i Marte (kad su se posvađale) na samom početku novele, jer će se kasnije još jednom sresti, nekim drugim povodom. Što će biti "okidač" za daljnji tok glavne radnje.

Posting Freak

Back to top Go down

Páginas da Vida

Post by nanchika on 10.08.14 20:39

Da,da, Helena je vec videla muza sa ljubavnicom ( Jose Mayer-a ne mogu da podnesem  puke )
Citala sam otprilike o cemu se radi u noveli,pa cemo videti dalje kako ce se odvijati radnja i hoce mi se svideti.
Mulheres Apaixonadas sam pratila nekih 15ak epizoda pa stala, nadam se da to nece biti i sa ovom Manecovom novelom!
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Soleil on 11.08.14 16:15

Već mi je super ova Helena. Kada je uhvatila Grega i Carmem u restoranu (prethodno ih vidjela kako zajedno izlaze iz nekog motela), nije galamila, nije napravila skandal (scenu) pred drugima. Samo je sjela za stol, rekla Gregu da dođe kući samo po svoje stvari, a da ne želi ništa ni savjetovati Carmem, već da se sama uvjeri kakav je Greg zapravo ("sama pala, sama se ubila"). thumbup

Slika od prošlog mjeseca, Helena & Greg.

Helenina kćerka je umrla u dobi od četiri godine. sad Helena se, kada se vraćala kući, zadesila na dječijoj rođendanskoj zabavi i majci slavljenice rekla "da iako je prošlo 20 godina, i dalje boli, i dalje zamišlja kakav bi život njena kćerka imala danas"sad 

Lalinha je teško bolesna, što skriva od ostalih članova porodice. sad

Nanda priznala Léu da je trudna, on loše primio vijest, misli da je namjerno zatrudnila.

U 2. epizodi se uopšte nije pojavila Marta. blink 

Gledanost prve epizode: 50%
Gledanost posljednje epizode: 53%
Srednja gledanost: 47%
Repriza, prošle godine, na portugalskom SIC-u je imala odličnu gledanost.

@nanchika wrote:Da,da, Helena je vec videla muza sa ljubavnicom ( Jose Mayer-a ne mogu da podnesem  puke )

Meni je Zé OK kao glumac. Jedino što izgleda da u novelama uvijek glumi neke ženskaroše i nevjerne muževe.

@nanchika wrote:Citala sam otprilike o cemu se radi u noveli,pa cemo videti dalje kako ce se odvijati radnja i hoce mi se svideti.

Mulheres Apaixonadas sam pratila nekih 15ak epizoda pa stala, nadam se da to nece biti i sa ovom Manecovom novelom!

Kod mene je "MA" trenutno na pauzi, dok se ne pogleda "PdV".

Dokle si stigla sa "EF"? Planiraš li nekada nastaviti sa gledanjem "MA"?

Posting Freak

Back to top Go down

Post by nanchika on 11.08.14 17:32

Odgledala sam EF winky. Nisam fascinirana, ali je solidna!
Već neko vreme želim da pogledam MA, ali nikako da ugrabim vremena! Ali zanima me jako trugao Diogo- Luciana - Marina winky
Gledam 5.epizodu PdV, Greg je stvarno  puke puke ! Olivia je hit, mada mi je onaj njen Silviu sav nikakav. A ona- prelepa!
Leo klinac nezreli, coitada da Nanda!
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 11.08.14 17:32

Soleil, hvala na ovom linku.  naklon Planiram da gledam PDV, ali sam trenutno krcat sa serijama, možda počnem tek u septembru/oktobru. Odlična glumačka postava, zanimljiva priča (Manecova VAV mi se nije dopala, pogledao sam par epizoda, bilo mi je dosadnjikavo (inter. verzija), a i poprilično su osakatili novelu, nešto više od polovine izbacili  facepalm , original ima previše epizoda (209 za ovakvu priču je previše), tako da VAV ne planiram da gledam, za razliku od ovoga), 150 epizoda - taman.  thumbup
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 5640
Godina : 19

Back to top Go down

Post by nanchika on 13.08.14 0:23

Dijalog Helene i Karmen iz 6. epizode  naklon naklon naklon Bez scena, bez svadja, Helena me odusevjava - zrela, smirena zena!
nanchika
Member
Member

Back to top Go down

Post by Soleil on 13.08.14 12:22

Wow, baš je super napravljena ova chamada de elenco "PdV"! thumbup

Pogledane četiri epizode.

Greg je baš odvratan. puke 
Tokom svađe sa Helenom, optužuje je da je i ona bila nevjerna, optužuje je da je čitavo vrijeme opsjednuta svojim poslom u bolnici. Iako je ona fino rekla da je bila sa tim kolegom doktorom mjesec dana nakon raskida sa Gregom i nakon što su rekli da je taj raskid definitivan (tj. da nema povratka).
Isti taj Greg govori Carmem da nije izbačen iz kuće, već da je sam otišao.
Poslije svega, u restoranu sreće neku žensku sa kojom je nekad ranije bio, čijeg se imena uopće ne sjeća (neka Paula), i sjeda za njen stol. A u tom istom restoranu Helenina prijateljica Selma i njen muž Lucas.

Helena je baš fino rekla Gregu, "ako već nije bio sretan u braku, ako je više ne voli, onda joj je trebao fino reći, a ne da je ide okolo varati". thumbup

Ova Helena Ranaldi (Márcia) izgleda uvijek ima neke kretene od muževa u Manecovim novelama. U "MA" je Raquel maltretirao Marcos; dok je u "EF" Laerte bio grozan prema Verônici. Ne znam kakav je njen lik bio u "LdF".
Márcijinog muža Gustava (Antônio Calloni) interesuje samo njen novac. Izgleda da on samo čeka da njena mama Lalinha umre; jer se, u tom slučaju, nada prodaji kuće i novcu od te prodaje. besan

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Soleil on 13.08.14 20:11

Prošlog ljeta sam gledala "VAV". Novela mi je, uprkos loše napravljenoj internacionalnoj verziji, odlična bila. Zato mi je tada odlična vijest bila da Maneco za ovu godinu priprema "EF"; koja mi je isto tako odlična novela (bila). smile 

Nakon "PdV", u planu je gledanje ostalih novela Manoela Carlosa. smile 

"PdV" Trailer

Regina Duarte & Joana Mokarzel (Clarinha) su nedavno zajedno učestvovale u kampanji Instituta Olga Kos (organizacija koja pomaže osobama sa Downovim sindromom). Izvor

Inače, Lília Cabral je za ulogu negativke Marte bila nominirana za International Emmy Award (Best Actress).

A família Fragoso Martins de Andrade
- Tide & Lalinha su u dugogodišnjem braku, roditelji su: Carmem, Leandra, Elise, Márcije, Jorgea i Olívije.
- Carmem (Natália do Vale) i Bira (Eduardo Lago) su u braku, roditelji su Marine (Marjorie Estiano). Carmem već godinama želi razvod od svog muža, alkoholičara.
- Leandro (Tato Gabus Mendes) i Diana (Louise Cardoso) su u braku, ona je umjetnica. Roditelji su Maurícija (?) i Rafaela (Pedro Neschling).
- Elisa (Ana Botafogo) i Ivan (Buza Ferraz) su u braku, Elisa je instruktorica plesa. Roditelji su problematičnog Felipea (Armando Babaioff). Ona iz prijašnje veze ima kćerku, razmaženu Camilu (Luciele di Camargo).
- Márcia (Helena Ranaldi) i Gustavo (Antônio Calloni) su u braku, on je broker, interesuje ga samo njen novac. Roditelji su Nine (Manuela do Monte) i Tidinha (Gabriel Lepsch).
- Jorge (Thiago Lacerda) i Simone (Christine Fernandes) će kasnije započeti vezu. Jorgea proganja kućna pomoćnica Sandra (Danielle Winits), a on je bio u vezi sa njenom sestrom Thelminhom (Grazi Massafera).
- Olívia (Ana Paula Arósio) i Silvio (Edson Celulari) su u braku (vjenčali su se u 3. epizodi).

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics