EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Páginas da vida

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

View previous topic View next topic Go down

Re: Páginas da vida

Post by Miloš92 on 26.02.17 3:04

Ne vredi mi bez sinhronizacije. Probao milion puta i ne ide mi portugalski. Mada sam sinoć odgledao prve dve epizode PDV bez sinhronizacije jer ih nije bilo na španskom i na iznenadjenje dosta sam pohvatao. Mislim da mi zavisi i od samih glumaca, odnosno koliko razgovetno pričaju. Npr kada je krenula Babilonia, mene je ta serija tolko zanimala da sam krenuo da je gledam na portugalskom. I npr Gloru Pires sam dosta razumeo, ona mi nekako baš lepo i razgovetno priča. Al zato npr Esteves već nisam mogao da pohvatam. I tako sa mnogim glumcima. Uhvatim jednu rečenicu, drugo ne razumem. Prosto mi ne ide. Probao sam nekoliko serija i uvek odustanem.

Što se EF tiče. Daleko od toga da je bila loša. Komentarisao sam ja nju u njenoj temi. Ali opšti utisak je da je sve to moglo biti mnogo bolje. Džaba sve kada je glavna glumica bila scenografija. Za celu seriju imala je maksimalno 5 dobrih momenata. Premalo. Mada kapa dole na tome što je bila dosledna sebi i što je od prve sekunde sadašnjosti do poslednje sekunde serije mrzela Laertea. Al nešto mi je falilo. Sve vreme sam čekao to zbližavanje Laertea i Luize, ali ni posle toga nije bilo ništa posebno. A i tu su bili problemi sa godinama glumaca. Znam da se ovde na forumu tome nije pridavalo značaja ali meni je baš smetalo. Ništa mana glupost nego što sad Olmo glumi Ronovu majku. Za mene to nisu sitne greške, već velike greške u startu. Razumem ja da ti brazilski scenarsti imaju svoje miljenike, rezervišu ih unapred ili kako već ide, ali prosto ne ide da guraš nekog glumca na silu a ne ispunjava osnovni kriterijum a to su godine.

Šteta za Arosio. Predivna je. wub Zašto se nikada ne povuče neka loša i ružna glumica, već sve lepe i dobre. Colchero, Carillo, Mori...

PA mi deluje najzanimljivije od svih njegovih serija. Priča mi baš deluje dobro. Valjda je nekada odgledam.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10269

Back to top Go down

Post by Stef on 26.02.17 5:29

Prva faza je bila sjajna. Ja sam tad bio oduševljen.
Posle je do polovine valjda bilo super pa su onda počeli da razvlače.

I onda poslednjih 20-30 epizoda sjajno.

Kako je to u nacionalnoj verziji izgledalo, ne želim da znam. rofl
Verovatno je ne bih ni dovršio.

Helena je sjajan lik. Ali je problem što je tokom serije dosta slabo bila u centru pažnje, praktički su svi drugi bili bitniji. Oko nje se ništa nije vrtelo.

Carmen i njena familija super, pogotovo ona. Greg, ona i Sandra su mi bili prepiš. naklon rofl

Olivia u početku draga, kasnije nisam mogao da je smislim. Definitivno najgori Ana Paulin lik.
Ona i Leo dva najodvratnija lika. puke puke puke

Fe Vasconcellos divna u svakoj ulozi. aw aw aw

Marta isto sjajan lik, dosta složen. Lilia razvalila. naklon

Što se samog Maneca tiče, meni generalno njegove serije ne leže.
Ima sjajne dijaloge, sjajno napisane likove, ali je majstor da vrti serije oko jednog te istog.
Ko i Benedito Ruy Barbosa.

Ne tražim ja sad neki haos na svake 2 sekunde jer je nemoguće, ali barem neki razvoj (da l' same radnje ili razvoja u međusobnim odnosima likova), nešto mora da postoji.

Em Familia mi nije prijala, VAV, MA, kao i sve ove njegove iz 80-ih i 90-ih. Ništa.
Paginas mi je zasad njegova najbolja, iako ni ona u globalu nije wow.

Još imam u planu da dam šansu PA i LDF, pogotovo PA.
Deluje mi da je njegov najveći novelão, samo neke svađe i šamari. aw rofl rofl rofl

Posting Freak

Poruka : 6060
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Soleil on 26.02.17 17:34

Marta i Helena su mi ovdje bili najbolji likovi. Cabral i Duarte naklon

Grega uopšte nisam podnosila, prenaporan lik glare

Šteta što
Spoiler:
pred kraj serije Carmem nije koknula Grega, umjesto što ga je samo iz pištolja ranila kad ga je uhvatila u hotelu sa Sandrom roll

Posting Freak

Poruka : 1656

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics