EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La vecina

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: La vecina

Post by tae on 04.03.15 22:18

I mislila sam tako, bilo je previše podudarnosti. Ajde neka, da vidimo što će od toga biti. Meni je LCYEC bila dobra, nije mi ono wow (imam nekih zamjerki), ali ima neke super elemente. Serija je zabavna, dijalozi su dobri, duhoviti, svi likovi uvjerljivi, i glavni i sporedni. Kemija izvrsna (iako se glavni glumci nisu podnosili).

Priča ide ovako: ozbiljan, uštogljen i introvertiran inženjer iz Bogote (cachaco je naziv za stanovnika glavnog grada Kolumbije kao što Meksikanci svoje zovu chilango) dolazi poslom na more na neko vrijeme i tamo za susjede dobiva totalno ludu lokalnu ekipu (među kojima je i protagonistica). Ne podnosi tamošnju klimu, masakriraju ga komarci, i još napravi katastrofalnu grešku i odbije lokati rum sa besposlenim susjedima, i općenito nije dovoljno prijazan s njima (po njihovim, primorskim mjerilima), pa mu se svete tako da ga muče na razne načine (najviše pjevanjem vallenatos po cijelu noć, a imaju i okrutnijih metoda).
Protagonistica je njegova potpuna suprotnost, ekstrovertirana, impulzivna i nepromišljena, manje više se ničim u životu previše ne zamara, tulumari s ekipom po cijele dane, mozak počne koristiti tek kad se uvali u neku frku što joj se češće događa. Ukratko, kako protagonist za nju kaže: "tiene en la cabeza una pelota de navidad".
Oboje su u vezi, ona sa sebi sličnim budalašem, primitivcem, Gorilom (kako mu protagonist tepa), a on s rafiniranom umjetnicom koja živi jednako dosadno kao i on.
I njih dvoje završe (naravno, njenom krivnjom) na 4 dana u nekom selu u vuko*ebini, moraju dijeliti straćaru u prostibulo-nazovi-hotelu i tu počinje njihova priča koja je ispočetka barem s njegove strane čista seksualna privlačnost (dobre su im te scene kad on jadan izgara tih 4 dana dok se ona prešetava polugola i uopće ne primjećuje da je ovaj već lud) a kasnije postaje solidna i originalna ljubavna priča (uz iznimku jednog tipičnog sapunjarskog zapleta koji kvari dojam cijele serije).
Vidjet ćemo kako će to Meksikanci prilagoditi, čitam da će snimati na više lokacija, možda će raditi suprotnosti tipa kontinent-more ili neke druge svoje specifičnosti (u LCYEC protagonist nije kužio pola izraza koje koriste costenos, tako da pretpostavljam da će Meksikanci iskoristiti neke svoje regionalne suprotnosti).

Esmeralda bi mogla biti dobra u ovoj ulozi, mislim da će biti bolja od Perezice iz originala koja nema veze s glumom, ali joj je nekako pošlo za rukom da to ne ispadne katastrofalno, valjda zato što izgleda fenomenalno i ima neku urođenu prirodnost i milinu, pa joj je i lik dobro sjeo. Za Covarrubiasa sam skeptična, on mi i nije neki glumac, a Abello je bio prilično dobar u originalu, pa ne vjerujem da bi on mogao ostaviti bolji dojam.
Najviše me strah kako će Televisa odraditi humorne elemente.. Nekako im se rijetko smijem, čak ako kopiraju duhovite scenarije..

Member

Poruka : 330

Back to top Go down

Post by tae on 11.03.15 23:00

http://mixedvoces.com/espectaculos/alegre-pizarrazo-de-la-vecina-19130#.VQC3p96oHjF

Bajo la premisa de que las buenas historias deben ser contadas una y otra vez, la productora Lucero Suárez escogió la de “La Costeña y el Cachaco” (Colombia 2003), original de Mónica Agudelo, para recrearla como “La Vecina”...  La historia original es muy buena, pero siempre hay formas de enriquecerla aún más,  hemos quitado algunas partes, otras las hemos cambiado, pero siempre conservando la línea de comedia fina”, agregó la productora.
Nadam se da su promijenili onaj zaplet koji ne valja, ali da nisu dirali ostalo.

Member

Back to top Go down

Post by Eiza on 12.03.15 20:01

A koji je to zaplet što ga spominješ već 2-3 puta? hmm

Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by tae on 12.03.15 20:22

Da ne spojlam, imaš ovdje komentar na seriju, pa ćeš pod "lo peor" naći to što su ubacili u zadnjih 40 epizoda.

Member

Back to top Go down

Post by Eiza on 12.03.15 22:16

Hmm, treba vidjeti u kolikoj je mjeri Lucero kopirala posljednju DQTQTQ, pa da imamo neku pretpostavku bi li moglo do toga doći, ali stvarno glupo. Ako dođe do produžavanja, ne bi me čudilo da to i naprave. huh
Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by Vlad on 25.04.15 14:29

Prvi tizer/promo:

Vlad
Senior member
Senior member

Poruka : 849

Back to top Go down

Post by Sasha on 25.04.15 15:07

Il' se meni cini ili je ovaj sve ruzniji i ruzniji .. Esmeralda je bas simpa wub
Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1893

Back to top Go down

Post by Ángel on 25.04.15 15:40

Ne cini ti se, uzasan je.
I fizicki, a pogotovo kao glumac. yuck

Moderator

Poruka : 8347

Back to top Go down

Post by Vlad on 25.04.15 17:22

I meni je bzv, u ono malo DQTQTQ što sam video bio je kritičan.

Kad je reč o seriji, nadam se da će biti smislena i zanimljiva, a ne bućkuriš kao DQTQTQ.
Vlad
Senior member
Senior member

Poruka : 849

Back to top Go down

Post by aura on 25.04.15 17:26

Simpatičan je promo. Ja ću svakako gledati seriju zbog Esmeralde. wub Glavni i nije nešto. Nije mi se dopao u DQTQTQ.
aura
Senior member
Senior member

Poruka : 551

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Back to top