EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Hermanos

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Hermanos

Post by Stefan on 04.10.14 22:06

HERMANOS

Mediaset-Multipark Ficción, 2014.
Broj epizoda: 6

U drugoj polovini osamdesetih godina, u radničkom kraju u Madridu, živela su braća Tores - Huan i Alberto. Obojica su bili zaljubljeni u svoju komšinicu, ujedno i najbolju prijateljicu Virhiniju, koja je sanjala o novinarskoj karijeri. Huan je bio najstariji od njih i cilj mu je bio da zarađuje za život kao profesionalni bokser, ali impulsivnost i jak temperament stvorili su mu mnoge probleme. Sa druge strane, Alberto je bio inteligentan, privlačan i veoma ambiciozan mladić koji je planirao karijeru u oblasti prava.

Sticajem okolnosti, Huan je morao da napusti rodni kraj i iz Madrida pobegne u Vigo. Prekinuo je gotovo svaki kontakt sa porodicom i prijateljima i postavši deo sindikata, pretvorio se u glasnogovornika eksploatisane radničke klase. Za to vreme, pokušavao je da pronađe ljubav i privrženost koji su nestali iz njegovog života kada je rekao zbogom dvema osobama koje je voleo najviše na svetu: svom bratu i Virhiniji.

Istovremeno, Alberto je uspeo da postane deo visokog društva, u kome moć i novac otvaraju sva vrata. Mada se u početku osećao kao uljez, vremenom je postao deo političke scene i iskoristio svoje kontakte da se pretvori u uspešnog mladog biznismena, koji je posvećen izvođenju javnih radova. Iako se u međuvremenu oženio Pilar, kćerkom uglednog bankara, ljubav prema Virhiniji nikada nije prestala da opseda njegovo srce.

Virhinija je takođe pronašla svoj put - nakon što je završila studije novinarstva, našla se u središtu madridske alternativne kulturne scene osamdesetih. Iako je svoju novinarsku karijeru započela u skromnom magazinu, zahvaljujući svojoj odlučnosti, devedestih godina izveštavala je sa ratišta na području bivše Jugoslavije. Ipak, profesionalni uspeh nije pratio i uspeh na privatnom planu - Virhinija je kao samohrana majka rodila dete, a morala je da se odrekne mnogih stvari ne bi li ostvarila svoj san i postala ugledna novinarka.

Uloge:

Antonio Velázquez - Juan Torres
Álvaro Cervantes - Alberto Torres
María Valverde - Virginia Rodríguez
Sonia Almarcha - Jimena Olmedo
Elvira Mínguez - Julia Rodríguez
Aura Garrido - Pilar Yagüe
Fernando Cayo - Alfonso Yagüe
Roberto Álamo - Xabi Andrade
Daniel Grao - Víctor
Javier Godino - José Luis Salcedo
Carlos Hipólito - Antonio Torres
Miquel Fernández - Anxo Castro
Irene Montalá - Esther Blanco
Víctor Clavijo - Damián Jurado
Henry Sinclair - Ben Temple
Carla Díaz - Marta
Juan Carlos Vellido - Daniel Pastor
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2951
Godina : 28

Back to top Go down

Re: Hermanos

Post by Stefan on 04.10.14 22:18

Počeo da gledam ovo iz dva razloga:

1. Priča, tj. zamisao koja mi je delovala odlično. Vrlo ambiciozno, pa sam hteo da vidim kako izgleda.

2. Alvaro Cervantes. Kakav Mario Casas, kakav Miguel Angel Silvestre, ovaj momak obojicu može da ih nosi u zubima. Posebno ovog drugog.

Prva i druga epizoda su mi se dopale, zamerki nemam. Gluma na nivou, ma sve pet. Jedino nisam ukapirao poentu one scene u bazenu u prvoj epizodi (u smislu da je moglo i bez nje), ali dobro, treba publiku privući nekako. aplauz

Antonija Velazqueza nisam nigde gledao do sada (bar mislim da nisam) - odličan je. Generalno, svi glumci su mi baš onako "seli", mada ništa manje nisam ni očekivao od španske produkcije.

E sad, ono što me jako buni jeste treća epizoda, koju sam samo izvrteo kad sam je skinuo, malo kasnije ću je i pogledati. Virginia je otišla u BIH da izveštava sa ratišta koliko videh. E sad, nisam ukapirao u kom kontekstu pominje Srbe, a vidim da ih pominje i u avanceu za četvrtu. Pa ako je neko već pogledao i ukapirao, bio bih zahvalan da me prosvetli.

Znam da Sava gleda, možda i Miloš. Ostali? Gledate? Utisci?

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 04.10.14 22:43

Stefane salji linkove smile2 ispitni rok je u toku tako da sam slabo poslednjih mesec dana i jace pratio novosti vezane za spance. Glumacka postava uopste nije losa wow
Da li je to mini serija? Vidim pise da ima samo sest epizoda.

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 61/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3479

Back to top Go down

Post by Sava on 05.10.14 21:23

"... ante la brutal represion serbia... estan llevando limpieza etnica sin ningún tipo de cortapisa. Se producira una autentica masacre."

Jasno je u kom kontekstu pominje. Jaun valjda u sledećoj epizodi odlazi u Sarajevo, gde će opet Virginia izveštavati.

Ovih 6 epizoda treba da obuhvate period od preko 20 godina, jer, kako sam negde pročitao, na kraju bi radnja trebala da bude u sadašnjosti.

Posting Freak

Poruka : 1945

Back to top Go down

Post by Stefan on 07.10.14 14:09

Pogledao i ja treću epizodu. Meni je ova serija premoćna. naklon Ajde priča tu i tamo, ali režija, gluma, fotografija naklon

Mnogo su dobre scene s kraja treće epizode - kad Alberto dolazi u crkvu na bdenje (to je valjda crkva) i ono kad Huan zaustavi radnike i kaže da se ne vraćaju na posao. naklon

I sjajna mi je ona scena kad Huan razgovara sa Esterinim ocem (zaboravih mu ime ako su ga pomenuli uopšte) i kaže nešto na foru da još ima vremena da ne nosi nikog na duši, jer kad se to desi, onda nikada ne možeš da uživaš, jer smatraš da nisi zaslužio. Sjajno rečeno (nije ovako, ali ne sećam se tačno kako je išlo, a mrzi me da motam sad). naklon

I zanimljivo mi je ovo da sad oba brata nose nekog na duši - Huan svog oca, Alberto Henrija.

Virhinija je ok, s tim što ja Mariju Valverde u nekim momentima ne razumem. Moguće da je to zbog toga što retko gledam španske stvari, pa ne mogu odmah da se naviknem na njihov naglasak. Recimo ovo što je Sava napisao gore da je rekla, pustio sam baš tad opet scenu, ja te reči uopšte ne razaznajem. rofl

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 10.10.14 2:04

U petoj epizodi Arkanovi tigrovi. Mislim really?! naklon facepalm Vrhunac je kad se onaj jedan rokne uz reči "Za veliku Srbiju". A sve na prelošem srpskom. povraca

Ako izuzmem to, epizoda mi je bila odlična. S tim što stvarno ne znam čemu ti delovi gde se Srbi predstavljaju kao negativci (nije da nismo navikli, al ono... Bzvz je). To je igrana serija i mogli su da odrade scene bez pominjanja nacionalnosti. visi

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefan on 22.10.14 11:41

Pogledao sam finale uživo sinoć. Propustio sam možda 4-5 minuta u sredini, ali ništa strašno. Epizoda mi se baš baš svidela.

Raskrinkavanje Kluba je odlično, ali odlično odrađeno, to je prvi put posle ne znam koliko vremena da gledam seriju i nemam predstavu šta će se dogoditi, već iščekujem svaki novi sekund. Nisu me razočarali uopšte, jako dobro su uradili sve.

Poslednje scene su posebno dobre - ništa od siempre juntos. cry

Inače, kad je serija počela, mislio sam da se hermanos odnosi samo na braću. Ali odnosi se i na Virginiju.

I da, ne znam kakve su im ovo promo fotke, kad likovi ni u jednoj fazi serije nisu izgledali tako. facepalm Baš bzvz, ali dobro, da ne tražim dlaku u jajetu.

Sve u svemu, serija je ispunila moja očekivanja (ako izuzmemo deo sa Arkanovim Tigrovima u Sarajevu). S tim što mislim da bi bila još bolja da je bila za nijansu usporenija, recimo dve epizode po periodu (ne jedna).

Cervantes je opet dokazao da je glumčina, Velazqueza sam gledao prvi put, takođe je savršen, Valverde isto tako, ona mi je bila posebno dobra u poslednjoj epizodi. Jedino što na 3-4 mesta tokom serije uopšte nisam razumeo šta kaže, ali to pripisujem tome da retko gledam baš španske stvari, pa mi je zbog toga teško da nekad pohvatam njihovo brzo pričanje i naglasak. rofl

Od mene preporuka za seriju. naklon

Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 06.11.14 1:00

sa uzivanjem sa pogledao prve dve epizode, da nije kasno pogledao bih i trecu smile2
ovo do sada sto sam pogledao je i vise nego dobro naklon
definitivno mi je najzanimljivija Albertova prica. Ja sam oduvek mislio da taj krug najjacih ljudi zaista funkcionise kako je prikazano i seriji. Rano je jos da komentarisem taj deo njegove price zato sto nisam pogledao i ostatak epizoda, ali ovo sto sam do sada video me je mnogo rastuzilo. Prvi put posle duzeg vremenskog perioda sam se sazivio sa nekim likom. Prvi lik je bila jos odavno Lejla iz turske serije Kad lisce pada i evo sad Alberto. Gledam i ne verujem koliko je cena slave zaista skupa. Imas sve benificije, svi ti se klanjaju, uspesan si u svom poslu, od obicnog gradjanina postajes neko i nesto ali na veoma jadan, bedan, grozan nacin... Ne znam, nema reci na koji bi opisao onaj njegov put do slave. Prvo kad je dosao po prvi put u kucu kod njegovog profesora pomislio sam prof je peder cim ga ovako gura. Najgore od svega je to sto je Himena na samom pocetku serije vec favorizovala Alberta dok za Huana nije ni marila sta mu se desava. Jedva cekam da pogledam i ostatak epizoda.

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 07.11.14 0:18

Fin smile
ceo dan sam gledao seriju smile2 odlicna je, moje tople preporuke! Ne pamtim kad sam poslednji put gledao nesto sa uzivanjem kao ovu seriju. Moram da priznam da sam zamalo zaplakao na ovu poslednju scenu sad nisam ocekivao da ce Marta da umre, mislio sam da ce se spasti. Mnogo mi je bila dirljiva scena kada je umrla Virhinijina majka pa kad je Marta pocela da joj odlepljuje ono oko ruku sad Alberto je nazalost sam zasluzio ovu kaznu. Bas mi je drago sto je Huan ostao sa Ester, bas su lep par, voleo bih ponovo da ih vidim negde zajedno. Glumica koja glumi Ester je meni jedna od omiljenih spanskih glumica i bas volim sto je bila deo ove serije wub generalno cela glumacka postava, od glavnih likova pa i onih sporednih su stvarno bili odlicni. Bas sad citam i ne mogu da verujem da je poslednja sesta epizoda u Spaniji imala ovako malu gledanost shock e da srpski je svima bio ocajan mrgreen

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 23.04.16 2:05

Malopre završio sa serijom.

Pravo malo remek-delo. naklon naklon naklon Sve, ali sve je bilo fantastično ovde, od scenarija i dijaloga, do režije, glume, fotografije, likova, znači SVE! aplauz

Da ne ponavljam sad sve, uglavnom se slažem sa Milošem i Stefanom.

Alberto je i meni imao najbolju priču. Stvarno kompleksan lik. naklon

Ova serija je definitivno nešto najkvalitetnije izašlo iz Španije.

Jedine zamerke bi bile ono sa Arkanovim tigrovima (ne znam samo šta će im te gluposti) i preloš srpski. Al' dobro, pregrmeh i to nekako.

Ocena - čista desetka, 100-tku bih dao da mogu.

Btw, mali off, tiče se Lejle iz KLP..... Mene je ona nervirala. roofl Ja sam bio Necla team. aw

Posting Freak

Poruka : 6747
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics