EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Dila hanım

Page 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

View previous topic View next topic Go down

Dila hanım

Post by Stef on 13.10.14 22:31

DILA HANIM
(DILA)

Gold Film, 2012-2014
Broj epizoda: 62

Dila Judžel je lepa mlada devojka, koja je završila studije advokature. Tokom studiranja, upoznala je Ihsana Barazoglua, u koga se zaljubila, a potom i verila. Zajedno sa budućim suprugom je otišla u mesto po imenu Sarigol, rodno mesto svog supruga. U tom mestu vladaju dve porodice, Barazogluovi i Selamogluovi. Ihsan je sin Sejita Barazoglua, poznatijeg kao Sejit-beg, glave porodice Barazoglu. Ihsan i Dila odlučuju da se venčaju u Sarigolu, ne sluteći da će im to promeniti živote.

Nakon venčanja, Sejit-beg i Riza, glava porodice Selamoglu, sklapaju ugovor o prodaji dela zemlje Barazogluovih Selamogluovima u cilju izgradnje fabrike na tom terenu. Azer, Sejitov drugi sin se izričito protivi prodaji te zemlje Rizi, zbog mržnje koju gaji prema njemu.

Azerova mržnja prema Rizi tinja već duže vreme, zbog šamara koji je dobio od njega, jer mu je oteo sestru. Bio je zaljubljen u Fatmu, Rizinu sestru, pa je oteo u nadi da će ga zavoleti i udati se za njega. Revoltirani Riza je pronašao sestru, udario Azera, i zabranio mu da prilazi Fatmi.

Da bi sve oko prodaje bilo završeno u dogovoreno vreme, Sejit je poslao Ihsana da se nađe sa Rizom, budući da je advokat. Međutim, Azer takođe stiže na dogovoreno mesto, protiveći se prodaji. Azer i Riza nakon žustre svađe pucaju jedno u drugo, ali se Ihsan ispreči između Azera, ne bi li ga zaštitio, i biva pogođen, dok Riza izlazi iz okršaja ranjen. Ihsan umire, dok Riza oseća grižu savesti.

Skrhana udovica Dila odlučuje da ostane u Sarigolu i pronađe Rizu, ubicu svoga muža. Ali, dešava se nešto čemu se nije nadala - zaljubljuje se u Rizu, ubicu svoga supruga, koji joj se predstavlja kao Javuz. Tako će Dila biti prinuđena da bira hoće li se osvetiti Rizi, ili će zaboraviti osvetu i dati sebi šansu za novi život sa Rizom.

Uloge:
Hatice Şendil - Dila Yücel
Erkan Petekkaya - Riza Selamoğlu/Yavuz
Hülya Darcan - Melike Selamoğlu
Engin Şenkan - Seyit Barazoğlu
Necip Memili - Azer Barazoğlu
Yonca Cevher - Sultan Barazoğlu
Ali Düşenkalkar - Canip
Özlem Tokaslan - Hayriye
Öktay Gürsoy - Metin Selamoğlu
Asuman Bora - Gurbet Selamoğlu
Ayfer Dönmez - Fatma Selamoğlu
Hüseyin Soysalan - Haydar
Ece Özdikici - Hülya
Güzin Alkan - Mürvet
Yeşim Gül Akşar - Eren Yucel
M. Sitare Akbaş - Yasemin
Mahir Günşiray - Selçuk
Can Nergis - Ihsan Barazoğlu
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 5958
Godina : 19

Back to top Go down

Re: Dila hanım

Post by -MILOS- on 13.10.14 22:44

pokusao sam da je gledam, ali mi nije legla pa je zato dobila sut kartu mrgreen

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3259

Back to top Go down

Post by Stef on 13.10.14 23:32

Odgledao sam do 8. boluma, serija je parodija žešća. rofl Bezvezna, ali mi lokacije i pojedini instrumentali (uključujući i onaj sa uvodne špice) prijaju. aw mrgreen Miloše, glumi i Ali Ihsan iz Iffet, ali se on kasnije pojavljuje (ponovo negativac rofl ). smile2

Ne znam da li uopšte postoji takav par, koji nema ni mrvicu hemije, kao Dila i Riza. rofl Pa dva drveta da staviš jedan do drugog, bi imalo više hemije, nego ovo dvoje. rofl Najjače je kad Riza zagrli Dilu, a ova ko da će da doživi orgazam svakog momenta. rofl Inače, poljubac je misaona imenica za njih (istina, Riza je jednom poljubio Dilu, ali se to uopšte nije videlo, nego je bilo zaklonjeno rukom rofl ). mrgreen

Koja komedija je bila ona scena u prvoj epizodi kad Dila odlazi sa imanja. Malo falilo da sedne u taksi, kad eto izjuri beli konj iz štale, milo pogleda Dilu, ona krene ka njemu, ogrne maramu i uzjaše ga (na stranu što je jedno u životu jahala konja) kao da je celog života jahala. rofl

Zatim, scena kad upada na imanje Selamogluovih sa praznom puškom da ubije Rizu za koga ne zna ni kako izgleda. rofl naklon

Riza je sav tunjav, nikakav, ali savršeno odgovara za bega (po izgledu). mrgreen

Ona Rizina majka, Melike, samo ubija i ucenjuje koga stigne. rofl Hadžer i onaj Serhat su prvi na listi mrtvih, a onog Mehmeta je ucenjivala. Biće veselo. look

Azer mi u početku nije legao, ali sad mi je super. naklon Ima žešće provale: "Svi su ludi, samo sam ja normalan." rofl ; "Samo nek' te neko zavoli kao ja, ubiću ga. Šalim se, prerezaću mu vrat." lol2 A tek kad slepljuje kosu rukom.  rofl Tresne se po glavi, pa pritiska kosu na glavu. rofl Memili (Azer) mi u početku nije bio ništa posebno, ali sad je već mnoooogo bolji. thumbup Nadam se da će dostići vremenom glumu iz Nasleđa (kao Ramazan je bio sjajan naklon ). Očekujem da on i Džanip (Dušenkalkar) budu genijalni kao što su bili i u Nasleđu (i tamo su bili pajtaši, Kabak Hafiz i Ramazan Zaloglu). mrgreen

Azer i Fatma aw Mislim da će biti dobar par. Najžešći mi je bio flešbek kad je otimao Fatmu. Umesto da otme nju, on otme neku drugu. rofl Kad je video u hodniku, brže bolje je onesvestio Fatmu i zamenio je sa nekom drugom. rofl Koja lujka. A tek što je benzinom ispisao "Volim te, Fatma", pa to zapalio. wow Premoćno je izgledalo. naklon

Onu Sultan ne znam da l' da žalim, ovaj Azer je isprebijao, ali ona neće da mu da razvod. Neće da se vrati u bedu. glare Ali mi je bila šou kad je išla sa Hajrije kod vračare, pa je to što joj je ona vračara dala, zakopala na nekom groblju. rofl Al' džabe, Azer joj se ne vraća. ne

Dilina majka i Sejit su mi najbolji likovi u seriji. naklon Odlični glumci, odlični likovi, naročito Sejit (Engin Šenkan naklon ). naklon Pravi roditelji.

Odlično što su Sejita pokazali kao pravičnog, ali ne i zatucanog čoveka (kao što smo imali prilike da vidimo po ostalim turskim serijama). Sejit je želeo da ima ćerku, više nego sina, zato je Dilu zavoleo kao rođenu ćerku. Predivne su mi njihove zajedničke scene, baš kao pravi otac i ćerka. aw Ono u 1. epizodi kad je Sejit delio pravdu kad su mu dolazili seljaci, kad je jednom seljaku dao pištolj da upuca onog drugog, jer ga je upucao u nogu - premoćno. naklon Pištolj je bio prazan, ovaj seljak je pucao, a Sejit: "Jesi li se sad osvetio? Da li je pravda zadovoljena?" (nešto tako) naklon A tek scena kad plače na Ihsanovom grobu. naklon Kao da uživo gledaš oca kako plače na sinovljevom grobu. cry Šenkan je maestralan. naklon Baš mi je bilo krivo što je Sejit doživeo srčku. sad Sreća, pa je preživeo.

Metin i Hulija su mi bili dobri, mislio sam da će da dave. thumbup Ona mi je bila genijalna kad se šetala u kupaćem po imanju, pa se sunčala, a sunca nigde. rofl I kad ljubi i grli Metina pred ostalim ukućanima, a Gurbet (Metinova majka) samo koluta očima. rofl Uopšte nisam očekivao da će ga ostaviti, a kamoli da je zapravo prevarantkinja. shock Radila je zajedno sa još nekim, ukrali su jedan Metinov auto. Zapravo se zaljubila u Metina, pa je izašla iz tog posla. U večerašnjoj epizodi mu se vratila, on je primio nazad. Videćemo šta će i kako biti dalje.

I da, žešće me iznerviraju kad kažu konak umesto imanja. facepalm Odmah me podsete na ono smeće LJVN. roll

Muzika u seriji je solidna, ima odličnih instrumentala, mada ima i nekih koji mi se i ne dopadaju baš. Mazlum Čimen se nije nešto mnogo potrudio oko muzike, budući da je u Nasleđu muzika bila sjajna (mada je tamo radio zajedno sa bratom, Sakijem). Mada, gledajući malo neke epizode unapred, primetio sam da ima i nekih instrumentala iz Nasleđa. zubo

Produkcijski je serija solidna, mada može i bolje (nadam se da će biti bolja u drugom delu, kad na čelu režije budu Adnan Guler i Nihat Durak, koji su režirali Nasleđe).

Serija je glumački jako tanka. Da nema par odličnih glumaca (Memili, Dušenkalkar, Šenkan i ova što glumi Dilinu majku), glumački bi serija bila jako loša, ovi odlični im vade prosek. Čak je i onaj beli konj bolji glumac od većeg dela glumačke ekipe. rofl

Zasad nisam uopšte oduševljen, ali ni razočaran previše, ali verujem da će vremenom biti bolje (čitaj: zabavnije mrgreen ). Kako god bude, gledaću seriju do kraja, samo zarad lokacija i muzike. aw roofl
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 30.10.14 20:52

Stigao do 14. boluma, cirkus se povećava. wow Azer platio nekom da kokne Dilu, Sultan ljubaviše sa starim dečkom, Melike ucenjuje Gurbet nekim provokativnim slikama (Gurbet plesačica rofl ), Metinu podmetnuli neko "silovanje", Dila je trudna 4-5 meseci, a da nije primetila..... rofl Veselje u punom jeku. mrgreen

Ona Hajrije mi je genijalna, kako samo laže i maže onu Sultan. rofl Traži joj pare za nekog hodžu, a ustvari uzima pare za sebe. lol1 Još kaže kako "hodža" hoće još para, pa iskamči još para ovoj tupavici. lol1

Saznali su svi ko je Hulija, pa je rešila da se osveti Metinu tako što je našla neku koja će da kaže da je Metin silovao. Naravno, svemoćna advokatica Dila je rešila problem. buum

Kad rekoh Dila, setih se da je u 9. bolumu Dila upucala Rizu. wow naklon Koliko dugo već gledam serije, dosad video nisam da glavna upuca glavnog namerno. roofl
Nadam se da će serija u nastavku biti još veća parodija nego sad. jupi look

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 30.11.14 22:45

Stigao do 25. boluma. Konačno su poslednjih par boluma bila interesantna, ovo pre toga je bilo užas! puke Ono, serija je parodija od starta, ali je barem bilo zabavno.

Tačno su mi sjebali par Azer-Fatma. wall Fatma ga nasamarila pred gomilom prijatelja, on se razočarao u nju, pa je silovao. wall Katastrofa! A i ona je ispala glupa, otišla da se nađe sa njim, da mu se izvini, a zna kakav je i da može da je povredi, a opet je otišla. facepalm Pa još joj je rekao da uđe u kola da idu na neko mesto da razgovaraju, a ona 'ladno uđe. facepalm Ma ne, ništa joj neće biti. I kad je zaključao vrata od kola, ona je počela da histeriše, i šta li već sve nije. roll A i on je našao kako će da joj se sveti, silovanjem. facepalm Tačno mi je došlo da prekinem. puke

Međutim, drago mi je što nisam, jer je stigao novi cirkus. jupi rofl Uveli su lik Rizine bivše, Arzu (kakvo ime rofl ), koju su jurili neki mafijaši (pitaj Boga šta se krije iza toga, mada mislim da folira samo da ponovo osvoji Rizu rofl ), lik koga glumi Mahir Gunširaj (Ali Ihsan iz Iffet, Ekrem iz Nasleđa), Seldžuk (Selska Džukela look ), i njegovog brata Serdara, oni se sad valjda svete Rizi, jer je Rizin otac koknuo njihovog oca, ako mi se dobro čini. hmm

Umro Sejit. cry Saznao da mu je sin silovatelj, doživeo drugi infarkt i umro. sad Šteta, baš mi je bio drag lik. Ali mi je drago što je sve ostavio Dili, najviše zbog one glupače Sultan. aplauz

Inače, Sultan je zatrudnela sa bivšim dečkom, Rašitom. Hajrije ih je videla u štali, pa je ucenjivala.

Najjača mi je bila Dilina otmica. Otimaju Dilu u nekoj vukojebini, a ona se dere: Upomoć! Riza! rofl naklon Pa ja sam se odvalio, dere se Riza, Riza, a on kilometrima od nje udaljen. rofl

Sklonili su Gurbet i Metina, hvala Bogu. Dojadiše i Bogu i narodu. Hteli da nasamare Rizu tako što će da mu ukradu novac, on ih je provalio i oterao. A da ne zaboravim da je ispalo da Metin nije Rizin brat, kao i to da je Riza znao za to. rofl Šou.

Melike naklon Za ono što je pucala u Azera, a za sve ostalo - facepalm Sad još namešta Arzu Rizi, samo da ga razdvoji od Dile. roll

Džanip i Hajrije rofl naklon Genijalci! Ovaj Džanip, kad god se pojavi u kadru, samo jede nešto, ili drži neki tanjir u ruci. lol2 A Hajrije: Da se svet sruši, ti bi najviše tugovao za hranom. (tako nešto) rofl

Sultan je naredila da otmu Dilu (neopisivo mi je drago što je zaglavila u zatvoru, da je ne gledam više). Dok je davala instrukcije otmičarima, Azer joj je stojao nad glavom i slušao je. rofl Kako je samo vrisnula kad ga je videla. rofl Ali je Azer bio najžešći kad je izigravao hirurga koji će da odere kožu Sultan, ako mu ne kaže gde je Dila. rofl

On ima genijalne provale, bio bi mi super da nije maltretirao žene i silovao. Umro sam kad je uperio pištolj u Džanipa i rekao bum!, a ovaj pao na stolicu. rofl Ili kad je postavio Fatmin portret na stolicu preko puta nega, kao da zajedno večeraju, pa je celu noć razgovarao sa portretom. rofl A Džanip: Bolje da zaključamo vrata, možda nas ovaj noćas napadne. rofl A tek kad je pričao Džanipu priču kako se plašio da seče nokte kao uvod u ono što će da uradi - da čupa Džanipu nokte, ako mu nije nabavio Fatmin broj. rofl Pa još kaže: Odlično čupam nokte. Sigurno se pitaš da li sam nekad čupao nokte? Nisam. Ovo će mi biti vatreno krštenje. rofl I još se iskezi. rofl

Čekam dalje, sigurno će Dila sad da ljubomoriše, jer je videla Rizu kako teši Arzu. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 19.12.14 13:54

(32/62)

I dalje zabavno. mrgreen Azer oteo Fatmu, Riza ih našao, pa ispalio 6 metaka u Azera, ovaj preživeo, sad su obojica u zatvoru u istoj ćeliji. rofl Ma komedija. rofl

Ova tupava Fatma povukla tužbu protiv Azera, zaljubljena u njega. facepalm Heloooou, pa on te je silovao, šta povlačiš koji k.... tužbu? facepalm Glupača.

Izgleda da će da provale Selčuka, bio bi red. buum

Pojavili su se Ali Ihsan (zelenaš) iz Nasleđa (glumi nekog zatvorenika) i onaj komandant iz Nasleđa (ovde neki tužilac, Selčukov prijatelj).

Od ove epizode je pisanje scenarija preuzela Gamze Ozer, radila kraj 1. sezone Nasleđa, sad ovde radi kraj 1. sezone. mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 09.02.15 19:21

(50/62)

Ovo je postalo totalno negledljivo. zzzzz

Jedino što su interesantni Džanip i Hajrije oko ovoga što Hajrije hoće da zatrudni ( rofl naklon ), hodajući šou. Najjače mi je bilo kad hoće da legne kod nje u krevet, pa ga ona izbaci što neće da ide kod lekara na analize, a on progunđa: Ne mogu da legnem u rođeni krevet, samo zato što nisam ostavio seme u glupu plastičnu kutijicu. rofl

Ili onda kad je došao neki poštar sa cvećem za Azera, pa je Džanipa pitao da l' je on Azer, a Džanip: Ne d'o Bog, sinko. rofl

Azer tu i tamo provali nešto, al' nije to to. Mada, on i ona cvećarka Suzan ne deluju kao loša kombinacija, i ona je blesava kao i on. mrgreen

Onaj Suat je preužasan. I lik i glumac. puke Nadam se da niko pametan neće ovoga što ga glumi da angažuje u nekim narednim serijama.

Nije mi jasno koji andrak je ovaj Kadir, kakva je njegova svrha ovde? stars

Jedva čekam da završim sa ovim, još 10-ak epizoda do kraja.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 20.02.15 22:40

I ja jedva cekam da zavrsis da procitam nastavak.  rofl

Ne znam kako si uspio da tu tragikomediju od serije (odustala sam na prvoj epizodi jer nisam znala da li da se smijem ili da placem na glumu i hemiju glavnog para  shock  ) pretvoris u zabavno stivo za citati.  lol1
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 104
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Stef on 20.02.15 23:48

@Pahuljica77 wrote:I ja jedva cekam da zavrsis da procitam nastavak.
rofl

Veliko finale 12. marta. lol1

Ne znam kako si uspio da tu tragikomediju od serije (odustala sam na prvoj epizodi jer nisam znala da li da se smijem ili da placem na glumu i hemiju glavnog para ) pretvoris u zabavno stivo za citati.

Vala ni ja ne znam. mrgreen lol1

Ma serija je užas, ali je meni u startu ovo bilo zabavno za gledanje. Naročito glavni par, koji nema ni krvicu hemije, a još smešnije je bilo što grozno glume. Te njihove "izjave ljubavi" su vrh. rofl

Prvih 15-ak epizoda je serija bila čista parodija. Posle su promenili scenariste (posle toga još par puta), pa su novi scenaristi ubacili onaj najgori mogući kliše u turskim serijama - silovanje. Došlo mi je da istog momenta prekinem, kad se između silovatelja i silovane žene rodila "ljubav". roll Dodatno je to bilo što su pre tog silovanja njih dvoje bili odličan par, uništen tim silovanjem.

Što se trenutnih dešavanja tiče, ono je preeeeedosadno. Dok mi je upaljena serija na TV-u, daj Bože da 2 minuta gledam. rofl Večerašnju epizodu nisam gledao, ali ću to sutra-prekosutra da izvrtim. Samo znam da je Dili neko zeznuo kočnice na kolima i da se survala niz neko brdo. rofl

Jedino ko je dosad bio super u seriji su Džanip i Hajrije. Genijalci. rofl Ima i Azer neku izjavu da se preturiš od smeha.

Najjače je bilo ovo sad oko otkopavanja tela Kadira (fala Bogu što skloniše njega, krajnje bespotreban lik) i njegovih pomoćnika (ubio ih je Fuat, Suatov brat (imena rofl naklon , čak se rimuju look ), pa Azeru tutnuo pištolj u ruke (a ovaj raširio ruke, ko da je čekao kad će da mu stavi onaj pištolj na ruke rofl ), kao da ih je on ubio, jer se pištolj vodi na njegovo ime rofl ), kad su ih Džanip i Azer otkopavali, pa ga Džanip pita šta je to, a on mu kaže: Vreća krompira. rofl Pa se Džanip onesvesti, a ovaj ga udara pesnicama u stomak, tj. burence, da se probudi i nastavi sa otkopavanjem. rofl

Ko zna, valjda sad postane zabavno pred kraj. zubo

Posting Freak

Back to top Go down

Post by danijela1 on 21.02.15 10:59

ja sam je odavno odgledala celu i svidela mi se, riza mi je super, dzanip i azer su mi povremeno komicni, azera sam gledala i u nasledju jedne dame, svidja mi se kako glumi, naravno ukusi su razliciti

danijela1
Junior member
Junior member

Poruka : 107

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics