EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Antes muerta que Lichita

Page 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Antes muerta que Lichita

Post by machy26 on 19.02.16 20:21

U subotu logično, jer babe idu u izlazak. ziveli
machy26
Member
Member

Poruka : 366

Back to top Go down

Post by Ángel on 19.02.16 20:36

Ali nedeljom spremaju takose i tortilje i enćilade za prodaju ispred kuće u ponedeljak ujutru. cry

Vidim da najavljuju final inesperado... Sumnjam da će biti nešto wow.

Moderator

Poruka : 7938

Back to top Go down

Post by machy26 on 19.02.16 21:03

Imaće sigurno vremena da pogledaju Alisiju, Roberta i Matea na plaži Kankuna (ili gde već). aw
machy26
Member
Member

Back to top Go down

Post by Ángel on 19.02.16 21:12

Do sad nešto nisu pokazali da imaju ni interesovanja ni vremena za njih. sad

Moderator

Poruka : 7938

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 19.02.16 21:29

Avance za subotu i nedelju deluje zanimljivo. Ne očekujem neki drugačiji kraj jer Lichita ove nedelje više nije Malicia kao prethodnih nedelja. Augusto će da upuca Roberta, pa kapiram da će do poslednjeg minuta praviti dramu oko toga da li je živ. Uopšte mi se ne svidja što ostaje sa njim jer ponavljam njih dvoje nisu par. Bolje da je ostala sama. Al svakako avance obećava. Biće juranjave, pucnjave, udes, Santamarina gura Maite...

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10071

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 22.02.16 18:36

I odgledao poslednju epizodu.

Nekako mi je cela bila tužna. Kraj je srećan a meni nekako opet tužno. Očekivano Lichita je završila sa Robertom, kao što sam već rekao to mi se ne svidja. Njih dvoje nisu bili par tako da mi ove njihove scene na kraju nisu ni najmanje dotakle. A i nekako su u tim scenama Lichitu napravili baš tužnom. Ne znam zašto. Ili je samo moj utisak takav.nezna Najgluplje mi je što je na kraju dala otkaz u Iconici. Sve što je tolike godine želela ostavila je i otišla da piše neke kolumne za časopise.

Kao što sam i pretpostavio mlatili su skoro celu epizodu oko toga da je Roberto umro. facepalm

Augusto završio u zatvoru iz koga je pobegao. Njegov kraj su ostavili otvoren. Ne zna se šta se deislo sa njim od kada je ušao u tunel.

U Iconici svi srećni. Svi postali dobri. Mada realno niko od njih nije ni bio neki veliki negativac. Lichita prepustila predsedničku poziciju Sandri. Nestor postao generalni direktor. Cuchette napisala knjigu i spandjala se sa onim kubancem. Brisa i Braulio su se venčali.

Magos i Ximenita otišle da žive u Gvadalaharu. Od početka sam voleo njihov odnos. Eto njihov odlazak je bio izenenadjenje, ali to je bio jedini način da konačno postanu majka i ćerka.
.
Luciana i Gumaro su baš slatki zajedno. Eto koliko su njih dvoje bolji par od samih protagonista.

Dobra mi je bila scena kada su dočekali Lichitu u Iconici kako i proslavili njenu novu nagradu, sa sve perikama u fazonu svako je od nas nekada Lichita. Baš mi je bila tužna ta scena kada je svakom govorila šta je od njih naučila. cry

Kako bi se drugačije završilo nego Lichitinim razmišljanjem. Sam monolog na kraju kada šeta kroz praznu Iconicu je bio odličan. naklon naklon naklon Lep način da se zaokruži cela priča. Rekla je manje više sve ono o čemu su govorili kroz čitavu seriju. O ljubavi, porodici, postizacnju uspeha, bulingu, mobingu, homofobiji, greškama, drugim šansama... Posebno mi se svideo deo kada je rekla da je porodica jedina prava reč koja može da opiše ljubav. Jedino mi je bio suvišan izlazak iz okvira scenografije i šetanje po praznom studiju. Nije im trebala ta reciklaža Eve.

Maite je bukvalno pokidala. naklon naklon naklon Ovo je definitivno uloga njene karijere. U svim etapama je bila odlična. I jeste da nemaju nikakav značaj ali više je nego zaslužila negradu Tvynovelas. Ako bilo koja druga osvoji neće biti pošteno. Lichita je jedan od najboljih glavnih ženskih likova ikada. Greška je u startu napravljena oko prvog looka jer nije bilo potrebe za njim, a onda i to što su je stalno najavljivali kao villagonsitu. Ona prosto to nije. Eto trepadora kako su je nazivali u samoj seriji je prava reč da se opiše. Sad u ovom poslednjem obračnu sa Augustom lepo joj je sasuo sve u lice. Jeste ona u suštini dobra, ali je u jednom trenutku postala ista kao i on čovek koga mrzi i prezire. Lagala je, pravila spletke, ucenjivala, pela se sa pozicije na poziciju na ne baš najpošteniji način, u ovoj poslednjoj etapi je udarala baš nisko negativce... Al opet nije to villagonsita u stilu Rubi i Terese. Stvarno je odlično napisan lik. Pa mi i ovo pokajanje na kraju možda i nije tako loše. Jeste da bi neki loš kraj bio upečatljiviji ali nije ona to zaslužila. Kroz tu njenu priču su pokazali to da nije sve u poslovnom uspehu, sve je to postigla ali je na putu do uspeha ostala sama, nije imala sa kime da proslavi svoj uspeh. I da ne zaboravim njene monologe sa kamerom. naklon To im je bio pun pogodak. Svašta je nešto pametno tu pričala. naklon

Serija je od starta drugačija. Obradjivali su neke savremene teme i sad kad se sve sagleda lepe su poruke poslali. Kroz Lichitu je jasna poruka poslata. Onda Sandra žena kojoj je prošao život u želji da postigne što više na poslovnom planu zbog čega je ostala bez kučeta i mačeta što bi se reklo. Nasuprot njoj Fatima, na prvu loptu obična sekretarica, al kroz seriju shvatamo da je u jednom trenutku morala da bira izmedju posla i porodice gde je ona izabrala porodicu. Cuchette koja je sve postizala zahvaljujući svom telu a sada kada se približila 40-im shvatila da to ne vodi nigde jer dolaze mladje i lepše. Onda Nestor je na kraju imao zanimljivu priču. U serijama obično žene predstavjaju kao nekoga ko ne može da kombinuje posao i porodicu, evo ovde su sad muškarca provukli kroz takvu priču. Onda buling koji je trpela Dafne od strane svih pa i svoje porodice. Pa konačno da u televisi i gej priču obrade normalno.

Al kad se sve sabere i oduzem moglo se sve to mnogo bolje odraditi jer je priča imala baš potencijala. Sam početak je zakazao, tamo negde do 40-epizode nije postojao ni jedan drugi lik osim Lichite. Sporedni nisu imali baš nikakvu priču. Ne može jedan lik nositi celu radnju. Posle su se aktvirali, sa prvom promenom izgleda su već postali mngoo zanimljiviji, a nakon konačne transformacije tamo nede oko 70 epizode su postali odlični. Uglavnom zakazali su u prvih 40 epizoda, što je previše i posle je već bilo kasno. Al opet falile su dobre sporedne priče. Glavna je od starta odična, ali sporedni likovi su bili baš slabi, tj. nisu likovi toliko loši koliko nisu iskorišćeni.

I da neizbežna tema. Da li je kopija Betty ili nije? Smešno bi bilo reći da ne vuče na Betty, ali osim toga da je gavna ružna priče su skroz drugačije. To bi isto bilo ko kada bi rekli da su sve priče sa dobrim i klasičnim junakinjama iste. Ili večito poredjenje Rubi i Terese i ako su meni njih dve skroz različite. Ovi su veoma brzo celu priču i samu Lichitu odveli u skroz drugom pravcu. Lichita od početka teži ka tome da postane villana, dok kod Betty to nije bio slučaj. Zato mi je i žao što su joj napravili onakav look u prvoj etapi i bespotrebno navukli na vrat sebi poredjenje sa Betty.

Sve u svemu, kada se sve sabere i oduzme meni se serija svidela. Definitivno nisu zaslužili da budu ovakav fracaso. Mada i ako će Angel sad verovatno da se uključi, ja sam siguran da ne bi imali ovako bedan rejting da su se emitovali pre npr godinu dana. Verovatno ne bi bili boom, ali ne bi bili ni ovakav fracaso. Uglavnom nedostajaće mi Lichita. Neka moja ocena bude 8/10 zbog prvih 40 epizoda.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10071

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 22.02.16 19:31

Milose, ja sad citam ovaj tvoj komentar, i toliko si ga dobro napisao, da mi je, prosto, zao sto nisam gledala seriju (prekidoh je tamo negde na 17-oj epizodi). I premda su svi poredili Licitu i Beti, a na stetu Licite, ja cu reci da su i meni ta dva lika, ono malo sto sam gledala od obe- nebo i zemlja, zato sto su mi te dve price veoma razlicite, kao i Beti i Licita, a price, osim nepostojanja fizicke atraktivnosti glavne junakinje na pocetku (namerno necu reci ruznoce), nemaju ama bas nista zajednicko. Prosto ih nisam tako dozivela, da je Licita kopija Beti.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3218

Back to top Go down

Post by Jenna Maroney on 22.02.16 21:10

Evo i Marjorie i Maite su izmjenile par rječi na temu Licihite smile2

Meni je super ovo kada glumci javno upute pohvale jedno drugom smile2
Jenna Maroney
Senior member
Senior member

Poruka : 635

Back to top Go down

Post by Eiza on 23.02.16 1:37

Završi nam Lichita. cry

Definitivno nisam trebala ovoliko dugo čekati na finalni osvrt, jer mi je sve Miloš oteo s tipkovnice. rofl Uglavnom, od A do Ž se slažem sa njim, pa i sa onim dijelom oko pogrešnog mjesta u pogrešno vrijeme u kojem se Lichita našla. Da nije Ocampo izgubila protiv Larrose mjesto nasljednice MCET-a, uvjerena sam da bi stvari bile kudikamo drugačije. Jer ono što Miloš jedanput reče, nitko me neće uvjeriti da je ACT bolje od ovoga.

Šta na kraju reći novog, a da već nije rečeno...? Eto, priznat ću da mi se finale jako svidjelo. Mislim da odavno nisam pogledala bolje finale. Neuobičajeno za Televisu da nije bilo onih klasičnih preseravanja kako su svi sretni i zadovoljni na kraju. Jedino mi se, recimo, nije svidio onaj dio kada su Nestor, Sandra i Fatima pjevali u uredu, ali hajde, mogli smo proći puno gore. Krivo mi je što Sandra na kraju nije završila s nikim, pa ni s Eliasom. Jest on dao ostavku i pokupio se iz Icónice, ali sam opet mislila da će nekako ostati u kontaktu i da će se opet spanđati, te si pružiti drugu priliku i krenuti otpočetka. Ili ako ne to, onda barem da će Beatriz ostati sa njim.

Ovo oko Robertove smrti, kada sam pročitala da su pravili dramu oko toga, pomislila sam da je kao umro, ali mu se onda ukazala Virhensita od Guadalupea i rekla: Sinko, još ti nije vrijeme (što i nije baš rijedak slučaj kod Televise), ali vidim da su lažirali smrt zbog mafijaša, i tu su dobili veliki plus od mene jer su me od zapravo očekivanja neke takve gluposti, na kraju su me vrlo ugodno iznenadili. Bilo kako bilo, bolje i to nego 10-ak sekundi koliko je, primjerice Rulli dobio u finalu LQLVMR. Roberta nije bilo sve do nekih 30-ak minuta do prije kraja, ali zatim je išlo više njegovih scena u neprekidnom nizu, gdje je odlazio kod ostalih likova, a mi na taj način doznavali što se sve događalo s njima.

Ona scena kada se pojavio na bazenu, i ona vrlo slaba reakcija Alicije doista me neugodno iznenadilo kako je loše izvedeno. Ali onda doznajemo da je ona već saznala da je živ, pa rekoh lažna uzbuna. Ovo s Magos i Ximenitom je izvedeno sjajno. Definitivno se morala udaljiti od cijele svoje obitelji, jer su svi nad Ximenitom imali veći autoritet od vlastite majke. Drago mi je da se napokon na kraju okanila one svoje ekipe i posvetila se Ximeniti.

Definitivno najveći nedostatak ove telenovele jesu vrlo slabe sporedne radnje. Ovdje je zapravo napravljen kontrast kakav još dosad nisam vidjela: s jedne strane stoji Alicia Gutiérrez kao najrazvijeniji i najrazrađeniji lik ikad kojeg sam vidjela, a s druge strane stoje svi ostali kao najslabije prikazani ikad. I to je vjerujem odmah u startu telenovelu osudilo na propast. A mislim da je i suvišno spominjati katastrofalnu prvu epizodu s onim Eliasovim divljanjem po Icónici, nakon koje su mnogi odmah digli ruke od cijele serije. Doista im je puno trebalo da se primire i stalože. Velika je šteta što ova treća etapa (profinjeni look, ali s opuštenom kosom) nije počela ranije. Definitivno mi je najbolja etapa ova zadnja (s repom, op.a. pamtim etape po Maitinoj kosi rofl ).

A što njoj reći, osim... naklon naklon naklon Da mi se samo sviđala prije ovoga, sad bih joj bila smrtni fan. Sjajno je iznijela sve četiri različite strane iste osobe. Recimo, jedino što joj vidim kao nedostatak jest ta neka krhkoća u glasu. Kada je ljuta, jači glas bi joj došao kao šlag na tortu, ali eto ajde nema veze.

Osim Maite, još mi se jako svidio i Santamarina. naklon Jednostavno, što Miloš jednom reče, na njemu se prosto vidi da je nekada bio galan, nešto što Arath nikada nije bio niti će biti. Santamarina i Maite su sjajno izgledali u zajedničkim scenama, bilo je tu kemije. Meni se on i dalje sviđa i ovakav debeljuškast i oooogroman. wub

Završna scena, govor i hod kroz Icónicu bili su mi odlični. Stvarno mi se scena svidjela. Samo doista ne vidim svrhu otkaza u tvrtci za koju je toliko života dala, da bi otišla tamo negdje na plažu i pravila turističke kampanje. Ali htjela je krenuti od nule, započeti sve iznova, a upravo je Icónica bila najvažniji dio tog starog života, kojeg je ostavila iza sebe, tako da mogu razumjeti.

Augustov otvoreni kraj i enigma što se dogodilo u tunelu... naklon

Što se tiče uspoređivanja Betty s Lichitom, jedina sličnost je ta ružnoća na početku. S jedne strane Betty se mijenja samo fizički i ljepotom stiže do poštovanja, što u biti šalje jednu vrlo lošu i neprimjerenu poruku da ako želiš biti poštovan i voljen, moraš biti i lijep i zgodan i imati veliku guzicu, sise etc. da bi se šef (uzmimo za primjer radno mjesto) preko noći zaljubio u tebe. Ovdje jedan dio ima toga, ali to je toliko malo da je to gotovo neprimjetno. Ovdje se glavni zaljubljuje u glavnu kada je ona u svojoj najružnijoj fazi. Ovdje se negativac zaljubljuje u glavnu upravo zbog njezine hrabrosti i smjelosti, dakle opet je to fizičko potisnuto u stranu. Glavna ne napreduje samo fizički, nego i psihički - upoznajemo sve njezine stavove, želje, usađene vrijednosti i najveće strahove. Pratimo njezine moralne dvojbe i principe koji se mijenjaju od početka do kraja, ali ipak na kraju ostaje ona dobra djevojka iz susjedstva. Zapravo je vrlo zgodan za usporedbu primjer Rubi vs. Teresa, Betty je Rubi koja ljepotom stiže do onog što želi, Alicia je Teresa koja pameću (ali čak i ucjenama) stiže do željenog cilja.

Jako, jako, jaaaaako lijepa ova scena... wub  cry Gotovo sam zaplakala zajedno s Lichom.

Imala bih ja još toga za napisati (iako na početku rekoh da mi je Miloš preoteo dosta toga rofl ), ali sumnjam da će itko čitati i ovo gore jer na kraju ostadošmo gledajući samo on i ja, pa kako nema svrhe, bolje da podvučem crtu. Seriji dajem isto tako 8/10. Nisam mislila da hoće, ali mi evo već sada nedostaje.

Hasta nunca, mi Lichis triunfadora... naklon wub cry

Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by machy26 on 23.02.16 9:22

Lepo ste sve rekli. I meni je najupečatljivija scena bila kad su svi stavili perike i  kad i ih je ona poslužila kafom, kao u stara ''dobra'' vremena. Bilo je baš emotivno.

Inače te poslednje dve epizode su bile predugačke, pa sam ih kao i celu seriju, odgledala na preskoke.

Roberto je užas! Ne znam da l' je do uloge ili glumca, ali bio je negledljiv tokom cele serije,a u paru sa Gumarom nepodnošljiv! Nije mi jasno od koje mafije je on morao da se krije, ali ta farsa oko njegove smrti mi je bez veze.

Ako mi je Maite bila nesigurna i neubedljiva u scenama sa Santamarinom, u finalu svakako nije! Bukvalano je pokidala u tim scenama. naklon Mada tokom većine epizode je briljirala.  thumbup
Pokazala je koliko može i da joj za ozbiljnu villanu fali samo grublji glas. smile2

Emotivna je scena bila i kad je Himenita po prvi put nazvala Magos mama, ali ne znam da l' je to bilo u poslednjoj ili pretposlednjoj epizodi. mrgreen

Sam kraj i Maitin monolog i ''izlazak'' iz scenografije mi se dopao, ali ako je tako bilo i u PESE, onda i nije inovatno.

Uglavnom, bilo je lepo gledati Maite u drugačijoj ulozi i u novom izdanju. A serija kao serija, imala je svoje zanimljive, kao i dosadne delove. Šteta što je ''upala'' u vreme kad su rejtinzi na istorijskom minimumu, jer sama serija nije tome mnogo doprinela.
machy26
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics