EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La viuda de Blanco

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: La viuda de Blanco

Post by Stef on 14.07.16 14:37

ECDD i LVDB rimejk su bile dobre jer su verno pratile original.
A i za vreme snimanja tih serija je RTI još držao studija u Majamiju.

Posle TDP su kupili ta studija od RTI-ja i napravili TSM.

Od tih TSM serija jedino su dobre PA (Perro amor, nikako ona kršina Pecados Ajenos rofl ), ATM i MSED. Ostalo dno. puke
A što je najgore, te 3 serije su rimejkovi.
Ništa oni originalno nisu doneli, samo su reciklirali šta su stigli.

Posting Freak

Poruka : 5619
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Stef on 17.07.16 23:58

Eto, završi se i ovo. cry cry cry

Julio Jimenez naklon naklon naklon Niko i nikad ga neće nadmašiti.  cool

Od svih autora telenovela, on je #1, pa 5 mesta prazno, pa Campos-Neira, pa Romero-Uribe, pa Benedito, Braga, Silvio de Abreu, Blanco-Peña, pa svi ostali.

S razlogom ga zovu ocem suspensa i misterije u telenovelama, čovek ima najnapetije serije.
Mene srčka kad nije strefila tokom ovih epizoda kad su klinci ostali sami sa Amadorom i Cañonom, a da ne pričam za ove epizode oko vampirovog i Fabiovog sukoba. nesvest

A tek ova jeziva nota koju ima u serijama naklon
Mada u PDG nije toliko dolazila do izražaja, ovde jeste.

Čovek strašno fali telenovelama, ali strašno.

Za mene je ovo najbolja telenovela posle PDG. Ipak mi je ona za mrvicu draža.

Mislio sam da je najgore prošlo nakon Haydeine smrti, al' mene je još više pogodila Brinionova smrt. cry cry cry Navijao sam da preživi i ustane iz kreveta i pošalje stoku u zatvor, ali se to nije desilo. sad

Jednostavno, nije moglo da bude drugačije, previše je vremena ležao na podu.
A i u rimejku je umro.

Scena kad ga je Alicia videla na venčanju aw cry

Uglavnom, nemam nijednu zamerku na seriju. Savršenstvo i remek-delo. naklon naklon naklon
Nijednu jedinu scenu premotao nisam.
To mi se jedino desilo sa PDG i TN, i sad sa LVDB.

I ovde je isto bilo ko u PDG, Amadora nisam podnosio ko i Fernanda.
Ali kako je serija odmicala, odvratnost prema Amadoru je nestala, ali sam zato Fabija strašno zamrzeo zbog ove situacije kad je ostavio vampira na podu u nesvesti. ranting

Fabio mi je u početku bio ko Armando u PDG.
Niko i nizašta ga nije zarezivao, niti mu je bilošta prolazilo. rofl
Ali posle besan

Scena kad se Amador oprašta od blizanaca i Iluminade naklon naklon naklon

Prvo mi se nije svideo izbor nove Iluminade.
Mislio sam da je trebalo da izaberu neku kučkastiju kao što je prošla bila, ali sad u poslednjim epizodama sam video da sam se prevario. Jednostavno se i Iluminada promenila na bolje, pa se ova glumica sva mila i draga savršeno uklopila u seriju. aw

Sve glumce su odlično odabrali za likove, ja bolje ne bih izabrao. aplauz
Pogotovo je Danilo Santos bio pun pogodak za Amadora sav ovako jeziv. naklon
Karpan jeste super, al' je smešan odabir za Amadora.

Diego i Alicia jedan od najboljih parova ikad. aw aw aw

Blizanci naklon naklon naklon Nema šta njih dvojica nisu radili.
Najjače je bilo ono kad je pao luster i kad je eksplodirao Amadorov pehar. naklon rofl rofl rofl
Još ovo na kraju kad se svađaju da se sin Diega i Alicije zove Mateo ili Santiago lol1

Sve u svemu, divna jedna serija koja će jako faliti. cry

Možda večeras krenem sa još jednom Jimenezovom serijom iz doba RTI, al' razmisliću.
Ako ne danas, onda sutra.
Moram večeras ostale serije da nadoknadim, ova 2-3 dana sam samo ovo gledao. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 21.12.16 1:52

Jedna od mojih najdražih serija. Iako sam je početkom ove godine prvi put pogledao, voleo bih kad bi je nekad reprizirali, ponovo bih pratio, mada teško da će to biti, ovakve serije se kod nas više ne prikazuju sad

Meni su omiljeni bili blizanci, Alisija i Hayde. Takođe su odlični i Diego, Brinjon, Perfekta, ma svi likovi su na svoj način posebni.

Negativci - Jimenezova klasika; neki se pokaju, neki ne...nisu monstrumi koji su poubijali pola serije smile2 neki su čak i komični. U ovoj seriji su svi super, pa čak i ona Valerija koja je umela da smori nekad, može da prođe.

Ono sa imenima "Mateo i Santiago" mi je odlična fora rofl Baš sam tražio informacije o njima da vidim čime se danas bave, šteta što nisu ostali u glumi smile2
Poslednja scena sa letenjem kola je najjača! cool

Smrt od Hayde i Brinjona... shock ipak sam se više potresao za nju, to se nije moglo ni naslutiti, znam da je pevačica morala da napusti seriju zbog turneje, a posle udesa odmah scena sahrane i pesma "Tu, tu, tu" cry onda Dimasova secanja i priviđenja...odlično urađeno sve, iako neplanirano. Mogli su ubaciti i Hayde u poslednjoj epki, na venčanju Alisije i Dijega, kada je ona "videla" Brinjona, mogao je i on nju smile2 Brinjona mi je isto bilo žao, ali pretpostavljao sam da će umreti u toku serije...drago mi je što je ipak raskrinkao Fabija. Fabio Huster....koji ludak...nikad necu zaboraviti scenu kada je izašao go pred Alisiju rofl facepalm

Maria Helena je prelepa u svakom smislu, belo joj fenomenalno stoji! Bolju glumicu nisu mogli naći za tu ulogu. Lep je par sa Osvaldom. Njihove zajedničke scena, i sa decom, su tako drage wub

Amador...sav tako mračan, misteriozan, jeziv, odlično se uklopio u profil Jimenezovog novog lika u novoj etapi smile2 Serija postaje još zanimljivija kada se pojavi, i kad Perfekta počne da se menja smile2 Inače, Consuelo je isto maestralno iznela ovu ulogu, bolja mi je ovde nego u Los Cuervos, mada je i tamo dobra.

Super mi je bio deo kada su linčovali onog jezivog profesora mrgreen

Pesme iz serije su sjajne, Yolandita je baš kvalitetna pevačica, a lepo je i Osvaldo otpevao uvodnu, duetsku pesmu, koja odlično pristaje neobičnoj i lepoj entradi.

Ove pesme su pobedile:

To je taj stajling, Hayde u provokativnom izdanju! smile2 smile2 smile2

Kada su blizanci slušali na kasetofon premijerno novi album Yolandite smile2

Srki22
Junior member
Junior member

Poruka : 52

Back to top Go down

Post by Stef on 21.12.16 2:10

Ah, LVDB..... Fantastična serija. aw aw aw
Odmah nakon PDG najdraža.

Poslednja scena naklon Prvo sa imenima pa kola koja lete naklon

Obe smrti su me potresle, i Haydeina i Brinionova.
Možda njegova za mrvicu više.

Fabija sam PREZIRAO! ranting Ali tek pred kraj kad je ubio Briniona.
Tako sam navijao da dobije najgoru moguću smrt, tipa Fernando u PDG.

Diego i Alicia aw aw aw Jedan od najboljih glavnih parova ikad! Sjajni pozitivci. naklon

Amadora sam mrzeo u startu, ali se do kraja tako dobro razvio kao lik da mi je postao drag. aplauz

Perfecta isto sjajna. Consuelo Luzardo maestralna kao i uvek. naklon

Jao, taj deo sa profesorom obožavam. Pogotovo ono kad su Alicia i Perfecta otišle kod Alicijine majke koja je na samrti, a za to vreme Amador i profesor iskorišćavaju blizance da proriču budućnost celom selu. wow

Špica je savršenstvo. Muzika predivna, divni kadrovi, uvek se naježim kad slušam. aw aw aw
Eh, RTI, eh..... cry

Yolandita je divna. Anđeoski glas, Hayde je odlično iznela. Šteta što je napustila seriju.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 25.12.16 18:17

Meni je ova serija jedna od omiljenih.Najbolja uloga Osvalda Riosa od svih u kojima sam ga gledala.Dečaci koji su glumili u seriji su bili fenomenalni,ne znam da li su nastavili da se bave glumom.
To što su ubili neke likove poput Ajde mi je bilo razočaravajuće.Njen lik sam volela i ne znam zašto su odlučili da kraj tog lika bude takav.
Prva Iluminada mi je bila bolja,navikla sam se posle i na drugu ali ipak mi je prva bila bolja.Ne znam zbog čega je usledila ta zamena.
Sve u svemu odlična serija sa odličnim glumcima,autori i produkcija su zaista znali kako da privuku gledaoce i da im drže pažnju.Nijednog momenta serija nije prelazila u dosadu.
~dragana~
Member
Member

Poruka : 364

Back to top Go down

Post by Stef on 25.12.16 18:31

Mateo i Santiago nažalost nisu nastavili da se bave glumom.
Šteta, u LVDB su bili sjajni.

Mislim da je Hayde ubijena jer je Yolandita napustila seriju.
Meni je bilo baš krivo s jedne strane, ali sa druge je dobro što su to uradili iz 3 razloga:

1. Ne mora svaka priča da se završi hepiendom, što je po meni plus. Atipičan završetak za pozitivan lik.
2. Njena smrt je na gledaoce ostavila jak utisak, još jedan plus. Svaka kvalitetna telenovela mora da ima poneku antologijsku scenu, a to je upravo ova. Pamti se i dan-danas.
3. Koju god glumicu da su doveli, bio bi promašaj. Onakav anđeoski glas i svu tu draž koju je Yolandita prenela na Hayde je teško nadmašiti. aw

Što se Iluminade tiče, pretpostavljam da je iz istog razloga kao i sa Yolanditom.
Ali je Iluminada skroz druga dimenzija u odnosu na Hayde, tako da je zamena glumice OK.

Ja ko papagaj, al' Jimeneza niko i nikad nadmašiti neće.
Čovek zna da uradi telenovelu da drži pažnju i bez cirkusa, haosa, klanja i sličnog.
Ne zovu ga za džabe Kolumbijci ocem misterije i suspensa u telenovelama. cool

Posting Freak

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 25.12.16 18:40

Naravno da ne mora sve da se završi srećno ali mogli su nešto drugačije da urade,recimo da je otišla iz tog mesta kako bi napravila muzičku karijeru ili samo otišla.Opet se ne bi pojavljivala u seriji ali ne bi tragično završila.Ne volim kad lik tako "ubiju".Kad glumci napuste seriju meni je najgore rešenje da ih ubiju.Ok,možda to daje neku težinu seriji ali meni je ipak žao.
~dragana~
Member
Member

Poruka : 364

Back to top Go down

Post by Stef on 25.12.16 18:43

Jeste, slažem se, mada su ovako ostavili jači utisak na gledaoce.
Ali da, svima nam je bilo krivo kad je umrla. cry

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Barbie on 25.12.16 20:00

Za Ajde smo rikali od plac s moja baka. To je bio strasno, totalno neocekivano, tuzno. Jedna od najtuznih scena iz telenovele.

Nadovrzim se na komentare, divna serija, unikatna, originalna, jedina. Sve, od prica, radnja, likove, muzika, ambijent.

wub
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1131

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top