EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Opšta tema

Page 3 of 33 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Opšta tema

Post by -MILOS- on 07.12.15 13:09

ja sam u poslednje vreme procitao mnogo negativnih komentara kako za pomenutu seriju tako i za Paramparça te sam odustao i od jedne i od druge smile2 iako su mi bile u planu mrgreen

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3416

Back to top Go down

Post by Stef on 07.12.15 13:30

KYG je navodno bila dobra negde do 25. boluma (čitaj: do promene scenarista), pa je sve krenulo nizbrdo. Tako se barem priča.

Za Paramparçu kažu da je zasrana oko 20. boluma, ali ne zbog promene scenarista, već su se pogubili. Navodno je II sezona bolja od I.

Ja planiram da gledam obe kad dođu na Pink. Ako me kupe, gledam dalje.

Posting Freak

Poruka : 6511
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Stef on 08.12.15 12:24

Da se nadovežem ovde na temu o turskim serijama sa Karagül topica.....

Današnje TR serije su mahom TS&Televisa šablon. Bez neke jake priče poput starijih serija, sve neke besmislene osvete, tajne ala "yo soy tu padre/madre" oko čega se sve vrti, ukradena i zamenjena deca, limunada komedijice, ništa neviđeno. Ali dobro, uz dobru produkciju, kadrove i muziku, to može i da bude nekad gledljivo. Naravno, pod uslovom da je scenario zabavan za praćenje.

Za sve je kriva hiperprodukcija. Do pre 5-6 godina je na ekranu bilo max 20 serija u sezoni. Kako su stekle planetarnu popularnost, vremenom je broj serija rastao, da bi se ove sezone 2015./2016. našlo čak 80 (slovima: o-s-a-m-d-e-s-e-t) serija!

U TR je dobar dan ako se naprasno ukine serija, bez ikakvog završetka. Naravno, dežurni krivac je loša gledanost. Nije ni čudo kad na svakom kanalu ima po 10 serija, nekad u jednom danu ima i po 2 serije u PT, ko sve da stigne da to proprati. Nekad ispaštaju glupe serije, nekad serije koje imaju potencijala, kako se omakne. Zavisi i od konkurencije.

Trajanje epizoda je posebna priča. Pre ekspanzije TR serija na inostrano tržište, 1 epizoda TR serije je trajala od 75 do 90 minuta, mada je nekad znalo da se zakači kraće, nekad čak i 60 minuta. Znači, 90 minuta je tad bio plafon. Danas bez 2h 1 serija ne može da prođe, nedavni slučaj je bio rekord u trajanju jedne epizode koji je Karagül postavila, skoro 3h!

Nije ni čudo što dobre serije gube na kvalitetu sa tolikim trajanjem 1 epizode. Traju ko Gospodari prstenova od 100 i više delova. rofl

Jedino rešenje je ograničenje epizode na 60 minuta, za šta su se brojni TR glumci zalagali. Ne samo da njihovi napori nisu urodili plodom, već ko za inat producenti i dalje produžuju trajanje serija.

Više ni rejting nije bajan, nekad je Sulja znao da ide i do 17%, sada je plafon ako neka TR serija ostvari 10-11% (slučaj Paramparça nakon par boluma emitovanja). Da ne spominjem da je KVP rasturala u I i II sezoni, išla je i do 25%. Ali dobro, konkurencija je danas znatno jača nego 2010. i 2011., pa su ovi rezultati prihvatljivi.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by lidiya on 08.12.15 15:00

Ja pratim KYG. meni je serija super opustajuca i zabavna. Mislim da bi mogao bit dobar uspjeh kad krene. Nije nista losije od smora Sulejmana,meni je ta serija bila veca sapunjara od ove...

lidiya
Senior member
Senior member

Poruka : 571

Back to top Go down

Post by Stef on 08.12.15 15:38

Mislio sam na Tursku, tamo je Sulja razvalio u I i II sezoni. Već u III i IV su imali značajan pad.

KYG je daleko slabije prošla u odnosu na njega u Turskoj. Sada ima solidan rejting, skočili su za procenat.

Kod nas uspeva sigurno, veoma gledljivi cirkusi najbolje prolaze na Balkanu. mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by helenna27 on 08.12.15 16:49

StefanJ wrote:

Nije ni čudo kad na svakom kanalu ima po 10 serija, nekad u jednom danu ima i po 2 serije u PT, ko sve da stigne da to proprati.

Samo da dodam ispravku na ovo, nekad u jednom danu ima i po 5-6 serija
koje idu u udarnom terminu, npr. petak kada ide pet serija.
helenna27
Senior member
Senior member

Poruka : 824
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Stef on 08.12.15 17:09

To da, ali sam mislio na jedan kanal. U PT se nekad nađu po 2 serije na jednom kanalu, jedna ide u 19, druga u 22. Nisam siguran da je sad tako, ali mislim da je ranije bilo slučajeva.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by helenna27 on 08.12.15 18:04

Nisam shvatila da se na to misli.
Sada pocinju u 20h epizode, a neke sa izuzetkom u 21h.
helenna27
Senior member
Senior member

Poruka : 824
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Stef on 13.12.15 22:49

Da se nadovežem na Milošev post sa Karagül teme.....

Ezel je odlična serija, probaj obavezno. Druga sezona je doduše znala da smara, ali poslednjih 15 boluma naklon naklon naklon

Son je na istu foru, ali je više nalik na američke serije. U svakom slučaju, odlična serija. Dosta je kraća od Ezela, samo 25 boluma.

Od drama bih ti preporučio Kako vreme prolazi i Nasleđe jedne dame. Prvu odgledaj samo 1. sezonu, druga je užas. Treća je korektna, iako je prvih 15-ak boluma presipanje iz šupljeg u prazno.

Nasleđe je super, prva sezona malo ozbiljnija, druga zabavan cirkus. Uz to, jako dobra gluma i super muzika. Meni najdraža turska. aw aw aw

Mislim da bi ti se i A.Ş.K. svidela, 13 boluma, ali jako dobra radnja.

I možda bi ti se Kaderimin Yazıldıgı Gün svidela, Ángel je oduševljen. mrgreen

Ostale turske sumnjam da bi ti se svidele. Možda Kayıp, al' nje nigde nema sa prevodom.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 13.12.15 22:59

Pre neki dan si ti komentarisao onu sa onom malom iz zabranjenog voća, to je valjda ova ASK. Ona mi se učinila zanimljivom. Jel to ova glavna nešto tipa villagonsita? Ima malo epizoda pa im možda dam šansu.

Ezelu ću sigurno nekada dati šansu, samo da nadjem vremena. Ja gledam mali milion ovih španski. rofl

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10568

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 33 Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics