EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Opšta tema

Page 6 of 33 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Opšta tema

Post by SomebodyUnique on Mon 18 Jan 2016 - 9:40

Da se nadovezem na razgovora.

Ja ranije sam gledao puno turske nego sada, sada gledam ponekad samo ukradeni zivot (bahar) jer je zesci cirkuz ala televisa presenta. Slazem se da ne moze se svi turske serije staviti u istom kosu jer su itekako razlicite. Serije kao KLP i KVP ne verujem da ce se ikada ponoviti. Za meni su to najbolje turske ever. Kao sto je spomenuo bajron, dok gledas klp ili kvp (narocito I sez.) toliko se sazivljavas sa likovima da ne ni trepnes dok gledas. Potpuno se slazem sa bajronom, opet, o tome da u spomenutih serija, places, smejes se, radujes sa likovima itd. Ja celosno sam se prepustao kvp dok je bila prva sezona. Plakao sam sa Osmanom, smejao sam se. To je bilo savrsenstvo i kladim se da nijedna produkcija iz bilo koje zemjle, nemoze proizvediti serije koje toliko dolovuju emocije i sa kojima mozes toliko da se sazivis.

I mislim da ne smeta to sto su kod nas u mk turske sinhronizovane. Kao sto je rekla barbie, na makedoncima da mu sada pustis tursku sa titl, ne bi je gledali ni 5%. I ja sam se naviknuo na sinhronizovane i kad pogledam na hajatu CR nije mi kao kad je pogledam na sitelu sa sinhronizacijom. Prosto nas narod se naviknuo na te glasove i voli ih. Narocito sto su im na babama olaksale situaciju pa nemoraju da citaju i da se zamaraju. rofl
SomebodyUnique
Member
Member

Poruka : 427

Back to top Go down

Post by Stef on Mon 18 Jan 2016 - 9:59

Ma da, htedoh da każem ranjivo. facepalm lol1 Ne znam za druga značenja, ali u kontekstu kod naziva KÇ bi trebalo da bude ranjivo. Nekako mi je bzvz "Uvređeno cveće". nezna

Da, kırık je slomljeno. smile

Što se te sinhronizacije tiče, video sam kako su to radili na nekim serijama, ono je ko kad je Happy radio na TR serijama. rofl rofl rofl Neozbiljno, loše, bzvz. Nemci rade dobre sinhronizacije, tačno usklade kako treba. Ja sam lično za sinhronizacije isključivo u crtaċima, ala Sunđer Bob i ostali, u svakom drugom slučaju - ne. smile

Posting Freak

Poruka : 6511
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Markovic on Tue 19 Jan 2016 - 3:51

Da, naravno, u tom kontekstu se kaže samo ranjivo. Slažem se sa tobom za sinhronizaciju, i ja sam za to u crtaćima. smile
Markovic
Member
Member

Poruka : 397
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Stef on Sun 14 Feb 2016 - 21:25

Pošto nema neke velike veze sa rejtinzima, ostaviću ovde....

jovanmilic97 wrote:pak cak i bili cirkusi(KVP, Ezel, Fatmagul dosta pred kraj).

Zato napisah KVP I, Fatmagul I. Naredne sezone sam izostavio.

Ezel meni nikad cirkus bio nije. Dosadnjikava u drugoj sezoni do krvave svadbe, ali od tog događaja do kraja izvrsna. naklon Prvih 10-ak epizoda isto jako dobro, upoznavanje sa Kenanovim likom i tako. Sredina je bila kritična.

jovanmilic97 wrote:i sve te sto si nabrojao su to imali

Ja ne znam šta su ostale serije kad za AIM i Lišće kažeš da su cirkusi. rofl

I ne znam zašto se u cirkuse svrstavaju šok događaji. Meni je cirkus kad počnu da od normalne serije prave gluposti, kad ubacuju T&T zaplete, ili kad nešto bude smešno, a manje realno da se desi. Isto važi za serije koje imaju ultra brzu radnju, samo nabacuju zaplete na zaplete tek tako.

Ja volim kad se u serijama desi nešto nepredviđeno, šokantno. Ali, naravno, da bude logičan splet događaja. Ne da nabacaju neke gluposti i onda svi treba da se divimo kako je to wow jer je neočekivano.

Što se Kördüğüma tiče, i meni deluje serija normalno. Samo eto, kažu da su baš usporili. To i nije za pohvalu jer je tek početak. Tu saobraćajku i ne svrstavam u cirkus.

Al' dobro, to je samo moje mišljenje. smile
Što se Poyraza tiče, videh šta se desilo. Mučna scena. horor Mada ne znam da l' taj zaplet ima uporište u radnji. Nekima se svideo zaplet, nekima ne jer nisu očekivali toliku morbidnost.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on Sat 5 Mar 2016 - 21:41

Ajd' da nastavim ovde priču o distribuciji serija....

Poyraza distribuira Kanal D, kao i inače sve serije koje se na njihovom kanalu emituju.

To što je @latinofan17 naveo/la nije kompletan spisak. Ima još dosta serija. Spisak serija - KLIK.

Od nedavno distribuiraju i Aci Aşk, ovo što je ukinuto na Showu.

Ma kakva Çilek Kokusu, to nema teorije. Jedino da uzmu Kıralık Aşk zbog glavnih (ključ uspeha ove serije), ostale serije tog tipa nemaju šanse za emitovanje na Balkanu. Možda jedino u MK jer se tamo SVE tursko kupuje. rofl

Uglavnom, očekujem ove mexicanade kod nas što su popularne u TR međ' anadolskim babama (Kara sevda i Asla Vazgeçmem).

Kosem verovatno i kod nas dolazi zbog Sulje. Zbog Beren sigurno ne jer su i AIM i Fatmagul flopnule kod nas. lol1 Možda već na leto/jesen kad Pink istroši Elif II.

Isto verujem da će i GK krenuti kod nas zbog Meryem i Murata čije su serije bile gledane kod nas (izuzev Suskunlara koji je flopirao).

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Bayron on Sat 5 Mar 2016 - 21:47

elif (100+), crna ruža (200+), bahar (200+)... zehra sa trećom sezonom (30+), kyg (150+), paramparca (200+)... uz sve to i farma, a vi očekujete da će se pink u skorije vreme da kupuje nove turske.
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stef on Sat 5 Mar 2016 - 22:06

Znamo da Pinku nikad problem bio nije da gomila serije. Sve da ih konkurencija (čitaj: Prva) ne pretekne.

Pa oni su ranije imali nekoliko telenovela na lageru koje su emitovali tek nakon godinu-dve od kupovine. I to ih možda ne bismo ni videli da nije Mitrović došao na ideju da otvara brdo kanala.

Farma neće večno. Tokom leta je sigurno neće biti, tad će da cepaju sa serijama. Videli smo kako je bilo prošle i pretprošle godine.

Uostalom, ne mora da znači da će ih striktno Pink kupiti. Možda i Prva kupi zbog glumaca iz serija koje su bile gledane. Možda kupi Happy. Možda Bogoljub (ako se stvarno vraća sa onim tajkunom). mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Maja on Sat 5 Mar 2016 - 23:18

Pink zna kako sa gledaocima kad je u pitanju termin u 19.Kosem bi mogla doci nakon Elif II,to je sve u stilu Pinka.Poceli od Sulejmana i dokle su dogurali.Prva pokusava nesto,ali tesko.Nema teorije da nakon Dnevnika ljubavi bude neka turska.Cak nista ne bi ni od Kara para ask.Kosem i Paramparcu distribuira Global agency,a poznate su te serije od tog distributera.Sve je to za Pink odlican izbor da privuku gledaoce nakon Elif,Ruze.Sad sam procitala da Paramparca zavrsava u junu sa 54 epizode.Jel istina?

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 559

Back to top Go down

Post by Stef on Sat 5 Mar 2016 - 23:37

Kako u junu sa 54 epizode kad je sutra u TR 55. epizoda? mrgreen

A to da l' će da se završi u junu ili ne, još uvek se ne zna. Uprkos Gulinoj smrti i padu rejtinga se dobro drži tu oko 7%. Mnoge serije ni 5% ne mogu da ostvare.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Maja on Sat 5 Mar 2016 - 23:47

Nesto su pogresili.Pise da druga sezona ima 54 epizode,a prva 31.Ne znaju sta pisu.Proverila sam na Star tv,Bice 55.epizode.Procitala sam na stranici sa prevodom da se jos snima.Prevod na srpski je Slomljeni,a za prikazivanje na Pinku pise 2016.godina.
(Jos smo pominjali da ne koristimo vikipediju jer moze da pise ko hoce i da izbegavamo takve sajtove.Nije mi takav propust trebao).

Last edited by Maja33 on Sun 6 Mar 2016 - 0:40; edited 3 times in total

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 559

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 6 of 33 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 33  Next

View previous topic View next topic Back to top