EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Telenovela nostalgija

Page 41 of 82 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 61 ... 82  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Telenovela nostalgija

Post by FanSte on 04.06.16 2:48

Pa to sam i rekao - sveukupno gledano priča je sasvim ok ali ništa više od toga. Može da se gleda što bi se reklo, ali Karlota vadi prosek što je neosporivo.

Kamila i njena dva galana najviše liče na Blako-Penju koje ja lično ne volim, i zato mi to sve oko njih nit smrdi nit miriše.

Već sam komentarisao da je Romina iritantna do bola, ali i te kako ima potencijala da postane dobra villana.

Diana (Bucio) ume da mi izmami osmeh na lice, ali je lik debilan.

Paloma i Emiliano. puke Alison je meni bila gledljiva i simpatična u ADCLG. Ovde ne mogu da je smislim. Dok Zuritu nigde ne bih mogao da smislim. rofl

Sama činjenica da je villana ukrala ćerku ženi svog ljubavnika iz neobjašnjenog razloga i odgajila je kao svoju ćerku je bilo van svake pameti.

Toliko o savršenstvu Blanko - Penje. smile2 Ovo ovde jeste čist Televisin kliše, ali opet bar ima nekog smisla.

Posting Freak

Poruka : 1795
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Ángel on 04.06.16 2:54

FanSte wrote:
Sama činjenica da je villana ukrala ćerku ženi svog ljubavnika iz neobjašnjenog razloga i odgajila je kao svoju ćerku je bilo van svake pameti.

Toliko o savršenstvu Blanko - Penje.

To uopšte nije njihova priča.

Moderator

Poruka : 8251

Back to top Go down

Post by FanSte on 04.06.16 3:00

Pa koja je serija CDM? Ja rek'o on misli na original, CDA pa pogrešio slučajno jedno slovo. smile2

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 04.06.16 3:13

Mislio sam na Cuando me enamoro ali sam omasio slova.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10711

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 04.06.16 15:02

Posto se vec prica o "En nombre del amor", moram da kazem da je i ja gledam, i da je meni cela ta prica bas onako lepo legla. Klasicna cirkus-telenovela, neprocenjivo zadovoljstvo mi ju je gledati, pogotovo sto sam to uvek zelela, a nikada nisam imala priliku za to, i jednom udjem na fb, i slucajno vidim prvu epizodu, i pomislim da me to bas interesuje, i da mora da se odgleda.
Meni je Alison toliko slatka i ljupka, i obozavam je takvu, ali je Sebastijan, vec utvrdismo, uvek i u svakoj ulozi isti, pa mi se i ne svidja bas. Romina mi je ok, ona pati sto ju je otac napustio, ali me nervira sto joj je lakse da ide linijom manjeg otpora i da majku krivi za sve, a Palomi zavidi za sve pare. Karlota je posebna prica, mada ju je Leti odlicno odigrala, iako, slazem se, prenaglaseno. Makarenu bas volim, kad pomislim da ce uskoro da je nema, ne bude mi fer to, al' posto znam da je tako bilo i originalu i ovde, nisam u komi zbog toga. Viki divno pati, za sve pare.
Onda, i Kamilu i Lauru Flores mnogo volim, kao i Artura Penicea i njegov lik, a posebno mi je drago sto sam ponovo videla Luisa Acu i Lolu Forner (Injakija i Karmen). Nju bas, bas volim, steta sto joj je lik tako malo zastupljen. A tu je i Manuel Navaro (Injakijev otac Ramon). Inace, njih troje su glumili porodicu u spanskoj seriji "Tajna", gde glavni behu Lola, Eduardo Kapetiljo i Lorena Bernal. Inace, Moreno je jedan od producenata i te telenovele.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3418

Back to top Go down

Post by Stef on 04.06.16 15:20

Što se B-P tiče, to što ja volim neke njihove serije, ne znači da ih sve volim.

Od tih što su 90-ih radili mi nijedna nije legla. Priče su dobro postavljene, al' mi nešto fali. Ali zato Manantial, ECDLP i MP jedne od najdražih. Manantial je doduše tu i tamo znao na sredini da smara, al' za MP i ECDLP nemam zamerki.

Kris, kad već spominješ Secreto, voleo sam je kao mali. aw Ne znam kakva bi mi sad bila, al' meni je u sećanju ostala kao normalna serija.

Posting Freak

Poruka : 6745
Godina : 20

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 04.06.16 15:31

Jeste, vrlo je normalna serija, imala je sve sastojke takve telenovele, u samo 100 epizoda.
Inace, sto se tice prevodjenja "ENDA" na "Novoj", moram da opisem i pomenem nesto, sto mi je bilo mnogo smesno. Naime, dolazi Karlota u crkvu, i trazi Kristobala, satro da joj pomogne oko resavanja nesuglasica u kuci ("de limar asperezas en el planton de mi casa"), sto "Nova" prevodi kao "da mi pomogne oko biranja sadnica za kucu". Pa sad vi vidite. smile Ja oplakala. smile I sad mi je smesno, a i zanimljivo koliko se netacnim prevodom menja kontekst, tj. znacenje recenice. Neki, bre, stvarno spanski dozivljavaju kao da je atomska fizika u pitanju.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3418

Back to top Go down

Post by FanSte on 04.06.16 18:28

"da mi pomogne oko biranja sadnica za kucu".

I ja sam oplakao. rofl rofl rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Nathan on 04.06.16 23:08

To je prijevod Mediatranslationsa koji ne znaju prevoditi i samo Bog zna zašto imaju monopol u HR jer se sve prevodi kod njih. Kada su neke stvari prevodili za srpske tv kuće pa kod nas išlo kasnije, ispravljali titl i zaboravili na ekavicu. Užasno nešto.

Što se tiče ENDA to je serija koju sam krenuo gledati uz MEPS, doduše dosta poodmaknuto od MX (mislim da su bili pred kraj) i dosta se iznenadio. Nisam fan Morenovih prerada jer uvijek se pogubi no ovu je dosta pristojno odradio. Carlotu je Leticia izvukla najbolje što je mogla, bila je zbilja odlična no što ćeš ti kad je pisac lika bio psihopat i od samog lika je isto to napravio. Alisson i Zurita no comment, Ruffo je izašla na vrijeme iz serije, a ostatak casta tako tako. Iznimno mi se sviđala priča od Laure Flores, Alfreda Adamea i Victora Camare. Serija u suštini nije imala lošu premisu, ali je to u konačnici provedeno malo lošije od zamišljenog tako da si samo čekao kakve će spaćke Carlota raditi. rofl

Senior member

Poruka : 733

Back to top Go down

Post by FanSte on 09.06.16 0:04

Opalaaaaaa, dočekah i ovaj trenutak. Pa-pa iritantna Rufice. :caos: lol1 thefinger

Pamtiće se 64. epka. ziveli

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 41 of 82 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 61 ... 82  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics