EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La sombra del pasado

Page 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

View previous topic View next topic Go down

Re: La sombra del pasado

Post by Ángel on 19.05.15 12:49

Zasto niko ne komentarise finale? mrgreen
A dobro, da budem iskren, i mene je mrzelo.

Moram priznati da sam zadovoljan sto Candela nije imala srecan kraj. Da budem iskren, taj lik ne zasluzuje srecan kraj i da prodje nekaznjeno, i prilicno sam siguran da to u Manantialu nije bio slucaj samo zato sto je Daniela Romo igrala taj lik.
Ali bez obzira, lik Margarite/Candele je celu seriju bio negativan, mrznja, ljubomora, spletke, napadi na glavnu, cirkus sa urnom, zaljubljenost u popa i na kraju kulminacija - ubije muza. Takav lik po meni ne treba da prodje bez kazne.
Svidja mi se sto su to ispravili u ovoj verziji.

Sa Valeriom su malo ostali nedoreceni posle onog porodaja, ona je ostala u zatvoru? Mislim da je u Manantialu s majkom napustila selo. I ovde je dobila zasluzeno kaznu. Klitbo ostala alkos na ulici... Postovanje za Klitbo, jedna od najboljih latino glumica. naklon

Svidja mi se poslednji deo sa glavnim, nista nisu cenzurisali aw divne su im scene bile... Od skakanja u jezero u odeci, preko vencanja, medenog meseca, golotinje, svega... A posebno mi je drago sto su na kraju stavili i onu scenu sa koje je na pocetku bio onaj 'perverzni' promo poster.

Sve u svemu pristojna serija, bila bi mnogo bolja da je bila kraca, tj. da nije ovoliko razvucena i da su sporedni likovi imali mnogo manje prostora.

Do sledeceg MaPatinog projekta :caos:

Moderator

Poruka : 8046

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 19.05.15 14:41

A kako je zavrsila Kandela? Pitam, posto me zanima, a mrzi me da gledam, iskreno.
A sto se "Izvora" i Magaritinog kraja tice, ja tu nista ne bih dirala, iz prostog razloga sto karakteizacija tog lika takva, da je Margarita jedna nesrecna i ogorcena zena, a sve zbog muzevljevih neverstava, izneverenih nada, ocekivanja. Pa je zbog toga htela da mu se osveti bilo kako, pa cak i tako sto ga je lisila deteta, koje je dobio sa ljubavnicom, a muza je ubila, zato sto se uplasila da bi, posle svih njegovih pocinjenih svinjarija, Alehandro mogao da ga ubije, a nijedna majka nece dozvoliti da joj dete ode ode u zatvor, nego ce njegovu sudbinu uzeti u svoje ruke i zastiti ga, je l' tako? Pogotovo tako jedna dominantna i posesivna majka, kao sto je Margarita, ali i puna ljubavi. Volim sto Magarita na kraju nije zavrsila tragicno, ako i nije, makar to bilo i zbog Danijele Romo. smile Izvinjavam se na upadu ovde, samo se nadovezah na ono sto je Angel rekao. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3278

Back to top Go down

Post by Ángel on 19.05.15 14:56

@kristinkv86 wrote:A kako je zavrsila Kandela?

Ubio je Severiano. Prvo je upucala ona njega, a onda on nju.

@kristinkv86 wrote:Pogotovo tako jedna dominantna i posesivna majka, kao sto je Margarita

Dominantnost i posesivnost nikako ne mogu ici zajedno. Jedno iskljucuje drugo. smile2
Ako je neko dominantan, jak, hrabar, nikako ne moze biti posesivan i nesiguran.

Moderator

Poruka : 8046

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 19.05.15 18:21

U pravu si, pogresno sam se izrazila. smile
Svejedno, mislim da je takav kraj dostojan lika kao sto je Kandela, i drago mi je da joj nisu ponovili Margaritinu sudbinu.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 20.05.15 22:36

Odgledao i ja konacno finale. Krenuo sam da ga gledam uzivo al mi je nesto crkao net. I tek sam danas nasao vremena da sednem i odgledam.

Skroz sam zadvoljan poslednjom epizodom. Pre svega Candelinim krajem. Kraj Romo u EM mi je bio glup. I ako smatram da je taj lik velika zrtva i da je sva njena zloba posledica onoga sto joj se desilo, lik nije zasluzio srecan kraj. Meni je stvarno bilo besmisleno to sto je Margarita ubila Justa i nista. Ajde da je to bilo neko gurkanje, samoodbrana ili sta vec, ne ona je otisla sa idejom da ga ubije i to je uradila.

Super mi je bila scena kad se Michelle ruga Ayali u facu i preti mu pistoljem, a onda i samo pucanje u uvo.  naklon

Lyle je bio odlican u sceni kada Candela umire. Mozda cak i najbolji od samog pocetka.  naklon

I Valerijin kraj je ovde bolji nego u EM. I treba da ostane u zatvoru, ubila je coveka.

Poslednji minuti su bili predivni.  wub Mada kao i u LMDV i AV previse dugo je trajalo. Al stvarno lepe scene.

I na kraju eto nam cuvene scene sa postera na samom kraju.

Sve u svemu ja sam zadoovljan serijom. I ako je rimejk vidi se da je to Blanco-Pena stil, samo malo razvucen.

Ne zelim da na kkraju ne spomenem Susanu koja je pokidala u prvim epizodama.  naklon Meni se stavrno svidela ona ideja koju su pisali fanovi da treba da se pojavi Robertina sestra bliznakinja (slobodnih hvatanja kao i sama Roberta) koja ce pomoci Aldonzi da se osveti.  rofl  Mislim da bi tako zadrzali rejting sa pocetka.

Michelle nije bila bas sjajna. Imala je svoje dobre, ali sito tako dosta losih momenata. Al opet nadam se da ce nastaviti da igra glavne uloge. Devojka je stvarno prelepa. U televisi odavno nije bilo toliko lepe glavne glumice. wub Izdvojila sa Navarrete, evo sad ova.

Sasvim pristojna serija. Neka moja ocena bude 9/10.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10266

Back to top Go down

Post by Sasha on 23.05.15 2:36

Odgledao finale ...

Nista spektakularno, pomalo klise, ali opet gledljivo ...

Sve u svemu nije lose, ako nista drugo videli smo nova lica za protagoniste, i nadam se da ce se tako i nastaviti ...
Slazem se sa Milosem da su scene pucanja Aldonse, i smrt, tj. oprostaj Kristobala sa Kandelom, dobro i emocijalno odradili ..
Poslednje scene, su prelepe, voda providno plava , oni plove u onom camcu ka onoj kucici .. Pa tek skidanje i telo Michelle wub wub wow wow popcorn .. I vodjenje ljubavi na balkonu aw jupi
I zadnja scena  (sa postera) je extra ispala, posle onolikih slika i prilika smile2 , bas sam mislio sta ce/ gde ce na kraju biti FIN  smile2

I dok sam trazio gde da odgledam online epku naletim na neku kritiku, koja se koliko vidim dosta slaze sa vasim misljenjima smile2 La Sombra del Pasado, la telenovela que nunca debió existir

Seriju sam "gledao" svremena na vreme, osim zadnjih 15-ak epizoda koje sam redovno pratio, i moja ocena je 7/10 (zbog novih lica)

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1872

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 24.05.15 14:09

Meni je ova kritika toliko fenomenalna, da ja, jednostavno, moram da je prevedem. smile

"Senka proslosti", telenovela koja nikada nije trebalo ni da postoji

Uvod

Ove nedelje se zavrsila telenovela "Senka proslosti", prica u kojoj su glavne uloge tumacili Misel Renaud i Pablo Lajl. I, sta se desilo? Pa, nista...
Dodje trenutak u kome covek vise ne moze da se zabavlja, kao pre 15 godina, kada ne trebaju da se i dalje slede i prave iste formule, a jos manje ako ih lose produciraju, ako ih modernizuju na los nacin, ili, jednostavno, televizijske gledaoce smatraju budalama. Ali, na kraju, red je da pricamo o ovoj telenoveli.

Kraj

Bila je to tacna kopija kraja "Izvora", ali produzena, da bi trajala dva i po sata.
Vidimo glavnu junakinju, Aldonsu (Misel Renaud), koju je oteo "glavni negativac", Severijano Mendosa (Aleksis Ajala), na mestu na kome su pocele tragedije, i u pomalo cudnoj koreografiji, dodavali su jedno drugom pistolj, udarali se, skakali, i tako dalje.
Kandela (Alehandra Baros), se osetila vodjenom od strane Boga, i otisla je za Severijanom, sa pistoljem. Kada ga je pronasla, pucala mu je u srce, ali je takodje i on upucao nju, cineci da ona umre. Aldonsa i Kristobal (Pablo Lajl), vide smrt ovo dvoje zlobnika, i iznenada svice, kao da ce "senka proslosti" da nestane, dajuci nam da razumemo da to nije bio samo Severijano, nego sama Kandela. Proslo je malo vremena, a izgledalo je da glavnom kavaljeru vise nije ni vazna cinjenica da su mu roditelji mrtvi.
U drugom razvitku price, zlobnica Valerija (Telma Madrigal), zavrsava u zatvoru. Mesecima kasnije, izlazi iz zatvora, poradja se i dete poklanja svojoj porodici sa oceve strane. Muci je duh njenog oca Umberta (Luis Havijer), i zavrsava lose, kao i njena majka Prudensija (Sintija Klitbo), koja je utociste pronasla u alkoholu, i koja izgleda kao da ima nadu u figuri svog bivseg lubavnika, koji se sada sprema da se zaredi. Radi se o Tomasu (Dijego de Erise).
Na kraju, sta mozemo da dodamo? Romantican kraj Aldonse i Kristobala, koji sada, konacno, mogu da se predaju svojoj ljubavi. Kraj.

Produzen kraj originala

Kao i na samom njenom kraju, "Senka proslosti" je bila potpuna kopija "Izvora". Ovo je moglo da funkcionise, ali je lose to sto su je iskopirali toliko lose, da ce ova prica pasti u potpuni zaborav. Nije imala cak ni bilo kakav obris noviteta, osim Kandeline smrti.
Ako kraj nije ono najgore sto smo videli, ako ga uporedimo sa mucnim raspletom telenovele "Do kraja sveta", nije ni ono najbolje, u poredjenju sa krajem telenovele "Ne verujem muskarcima". Po mom misljenju, "Senka proslosti" nije ni trebalo da postoji, a jos manje usred 2015. godine, sa tako losom glumackom postavom, osim nekih casnih izuzetaka, i klimavom produkcijom.
Drama je, umesto da nam proizvede osecanje strepnje, proizvodila usiljeni humor. Mislim da je ono sto je ukralo sou, u svakom slucaju, osim Kandeline smrti, bio Prudensijin alkoholizam i, na nesrecu, veoma komicna sminka doktora Umberta, koji je, kao, bio duh.

Dobro

Celu katastrofu, koju smo videli u "Senci proslosti", spasili su poslovi Liset, Sintije Klitbo, Luisa Ksavijera, Beatris Moreno, Dijega de Erisea, Jolande Venture, Marka Urijela, i specijalno ucesce Susane Gonsales (sa kojom je vredelo truda videti prve tri nedelje ove price). Cini mi se da su svi oni uspeli da nam pruze nesto drugacije, neki posebniji smek od onog koji je vec bio utisnut u originalnu pricu.
Steta je sto su oni odrzavali citavu telenovelu.

Lose

Nikada im necu oprostiti sto su u prvim epizodama ucinili da vidimo Sakatlan u Mansanaresu, kao da je Spanija. To je velika steta, bili su to dobri eksterijeri, ali su publiku napravili budalama sa ovim stvarima ili sa "drustvenim mrezama" likova. Bilo je to kao videti parodiju loseg ukusa.
Sta mi kazete o glumi glavnog para, koji su cinili Misel Renaud i Pablo Lajl? Bili su toliko pateticni da nema dalje, oboje su se toliko borili da desifruju jedno drugo. Kome je bilo neprijatnije?
"Negativci" Alehandra Baros, Aleksis Ajala i Telma Madrigal poklonili su nam katedru smeha. Kao prvo, bilo je nemoguce poverovati u taj lik ogorcene majke, kao drugo, nije nam poklonila nista novo i, kao trece, bila je gora od Renaud.
Skecevi Saci Tamasiro nisu izazivali smeh. Cemu adaptacija takvog lika?
Orasio Panceri nije mogao da izgleda komercijalnije. Adaptirali su taj lik na jedan tako nepodnosljiv nacin, sa akcentom losijim od icega. A nema ni govora o ostalim mladim clanovima glumacke postave, osim De Erisea, koji nam je poklonio nesto drugacije.
Sta je zapalo Manuelu "Flaku" Ibanjesu u ovoj adaptaciji? Patio je zbog slucaja slicnom Tamasirovoj. To nam je pokazalo da "Televisa" ima veoma izgorelu glumacku postavu.
A kad vec govorimo o izgoreloj glumackoj postavi, vise ne znaju ni koje glumce gde da stave. Mogli bismo da se setimo prvih nedelja, i specijalnog ucesca glumacke veteranke Aurore Valje, koja se smejala kao ludaca.
A govoreci o pseudo-glumackim veteranima, ko je rekao Sintiji Klitbo i Aleksisu Ajali da su vec glmacki veterani, da bi na entradi to tako i pisalo?
A ako pogledamo literarni kontekst, plakacemo jos vise. Zasto "Televisa" zeli da producira kao pre 15 godina, cak i gore, sa nizim kvalitetom produkcija? Zasto producenti kao MaPat ili Pedro Damijan, sa svojom "Nevestom iz Italije", izgledaju toliko zadovoljni na pocetku, toliko odusevljeni, a na kraju od svojih verzija naprave one pocetne? To je, vec, veoma bolestan stav od strane producenata firme.
Pothitno im fali modernizacija, pothitno im fali da ispricaju nove price, pothitno im fale noviteti, pothitno im fale dobre glumacke postave, pothitno im fale bolji pisci. Vec ovim opisujem ogromnu manu, koju je imala "Senka smeha". Izvinite, "Senka proslosti".

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 43 of 43 Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43

View previous topic View next topic Back to top