EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Верни мою любовь

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Верни мою любовь

Post by Marko on 12.05.15 13:10

ВЕРНИ МОЮ ЛЮБОВЬ

TK Russkoe Vremya, 2014-2015
Broj epizoda: 24

"Vrati moju ljubav" je priča o prelepoj devojci Veri koja svira violončelo. Po prirodi je veoma nežna i zbog toga je svi smatraju naivnom. Tokom jednog venčanja na koje je pozvana da svojom muzikom zabavlja goste Vera upoznaje dva mladića - Vlada koji je buntovni slikar i Antoana uspešnog i ambicioznog čoveka.

Vladov otac Sergej Orlov je priznat i bogat čovek. Vlad ne može da mu oprosti što je ostavio njegovu majku i okrivljuje ga za samoubistvo njegove devojke koju niko u porodici nije prihvatao.

Antoan je oženjen sa Sergejevom kćerkom Ilonom, i sanja o trenutku kada će preuzeti tastovu kompaniju. Vera ne znajući da je Antoan u braku predaje mu svoje srce. Nakon što sazna da je oženjen, zbog velike ljubavi koju oseća prema njemu pristaje da mu bude ljubavnica.

Za njihov odnos saznaje Antonova supruga, Ilona, koja je psihički nestabilna osoba, da bi se osvetila Veri odlučuje da je kazni na najgori način - pretuče devojku a kao rezultat toga Veri je povređena ruka zbog čega više neće moći da svira na instrumentu koji joj je značio sve u životu.

Kasnije, Vera saznaje da je trudna, ali je Antoan odbacuje. To je samo jedan u nizu prblema sa kojim će se Vera susresti dok napokon ne pronađe mir kraj osobe za koju to nije očekivala...

Uloge:
Olesya Fattakhova - Vera Nagornaya
Stanislav Bondarenko - Vlad Orlov
Dmitriy Pchela - Anton Karagod
Nastasya Samburskaya - Ilona Orlova
Vladimir Litvinov - Sergey Orlov
Elena Borisova - Valya
Yuriy Lakhin- Vasya
Mariya Tarasova - Katya
Nataliya Vasko - Tatyana Orlova
Alyona Yakovleva - Zinaida Karagod

Marko
Senior member
Senior member

Poruka : 683
Godina : 25

http://kulturna-srbija.blogspot.com/

Back to top Go down

Re: Верни мою любовь

Post by Marko on 12.05.15 13:17

Ova serija je došla u pravi trenutak. Taman malo da odmorim mozak od svega što sam gledao. Nežna, lepa priča. Ruski jezik za malu promenu od engleskog i španskog.

Priča sama po sebi nije ništa posebno, ali dosta opušta i radnja i gluma. Glumci su lepuškasti. Glavni trio je prelep, tu može i ova ludača Ilona da prođe što tuče ljude po radnjama sa ogledalom facepalm

Vera wub sad dok sam tražio sinopsis dosta toga će je snaći, nisam mislio da će tako ići, ali malo drame neće škoditi. Antoan debila na kub, ali dobro kakva mu je žena. Vlad mi je simpatičan, jeste tipični buntovnik biće lep par sa Verom  wub

Porodica Orlov, nikada neću razumeti takve ljude, posebno Tatjanu, ono na početku, ti ostaješ ne ideš sa mnom, pa posle ona sva sređena glumi ludilo pred slugama.

Kratka serija, ima 24 epizode hvala @helenna27  na prevodu. Nadam se će još neko gledati pa da mogu komentarisati  smile
Marko
Senior member
Senior member

Poruka : 683
Godina : 25

http://kulturna-srbija.blogspot.com/

Back to top Go down

Post by Jelenak on 12.05.15 14:00

Hello :caos:
Evo i mene ovde, baš mi je drago što je serija dobila svoju temu. Imaću sa kim i ja komentarisati. Drago mi je da se nekom dopada. Možda je sama radnja već izlizana ali toliko ljubavi, jakih emocija, odlične glume pa i odličnih dijaloga, nisam skoro videla u nekoj dramskoj seriji. Nešto poptuno drugačije, osveženje.

E da, ićiće serija redovno sa prevodom. Ja sam član Despine tima kao i @helenna27 pa ćemo je kontinuirano prevoditi, nećete puno čekati za prevod. smile

Vlad je tek priča za sebe, mene je oduševio svojim karakterom i stavom. Ja sam seriju već odgledala ali neću da vam spojlam.

Zaljubila sam se u njega wub

Jelenak
New member
New member

Poruka : 11

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 12.05.15 14:31

Pogledah trejler juce, deluje mi to dosta zanimljivo. smile Sada sam procitala i sinopsis, koji mi je vrlo lep, ali jos nisam odgledala 1. epizodu, pa cu seriju podrobnije komentarisati u pripadajucoj joj temi, kada to uradim. smile Sada bih da kazem nesto uopsteno o ruskim serijama.
Ovde ih je emitovano prilicno, pocev od "B92" ("Kneginja Anastasija", koju bih, tada, mozda i pratila, da na "Pinku" nije isla latino, a meni se nije davalo da ikada ijednu takvu telenovelu ppropustim),ka "Studiju B"("Za cara i otadzbinu","Moskovska saga"),"Prve"("Institut", za koju, iako je kod nas neslavno prosla, ne bih rekla da je toliko losa, samo sam je ja premalo gledala), do "RTS"-a,na kome nisam pratila nijednu, pa mi je najbolja ruska serija ikada- "Za cara i otadzbinu", i do dana danasnjeg, nijedna ruska serija nije uspela da mi je nadmasi. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3346

Back to top Go down

Post by Maja on 13.05.15 10:50

Obradovala sam se kad sam videla da je ruska serija i pogledala sam najavu,a i sinopsis,ima pristojno epizoda za gledanje.Radnja nije losa,cini se da je u stilu ljubav,ljubavne prepreke,a meni i takve price privlace paznju.

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 540

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 13.05.15 14:07

A u medjuvremenu, i ja odgledah 1. epizodu sinoc, pa sad mogu da napisem komentar o seriji kako valja (za prethodni se izvinjavam, jer ga nisam napisala u pravoj temi, posto ja imam tako obicaj da se raspisem na neodgovarajucem mestu, pa onda admistrator mora da mi stavlja poruku gde treba, tako da, hvala ti, Bayrone). smile Zelela bih da kazem da mi se serija veoma dopala, mada sam, na pocetku, kada sam videla Veru kako se "sporovozno" javlja roditeljima, mislila da ce me radnja smoriti, kad ono, malo po malo, uvukoh se ja u pricu. Porodica Orlov je ona klasicna, bogataska, ruska (a oligarsi su novi ruski bogatasi, koji bezobrazno plivaju u parama, i gde se sve zna, kako ko mora da se ponasa, i gde je kome mesto, a ni nezakonite radnje im nisu strane, dok za emocije gotovo da i nema mesta, jer se konstantno vodi racuna o prividu, i o tome kako ce to spolja da izgleda, sto vidimo iz ponasanja "pater familijasa" Orlovih. Pa se tu Vlad, sa svojom nekonvencionalnom ljubavnom pricom, tesko uklapa. Divne su mi bile scene susreta Antona i Vlada sa Verom, mada, posto se vec razlegla prica i komentari, ako moram da biram izmedju njih dvojice, biram Antona, ipak sam malo starija, a i vise volim te muskarce koji imaju neku predjenu zivotnu kilometrazu, pa i neke greske iza sebe, od tih neshvacenih "buntovnika sa razlogom", poput Vlada. Moram da priznam da me impresionirala Ilonina svekrva,Natalija(Antonova i Vladova majka), svojom pojavom, drzanjem i elegancijom, ma, kompletnim stavom, dabome i cinizmom upucenim snahi, koja je, dok su je ispitivali tamo, u onoj policijskoj stanici, meni licno izgledala kao da je u nju usao sam djavo. Mada, moram da priznam da je meni nje zao, jer, ona je zena koja je nesrecna u braku, nezadovoljna i nevoljena, pa zato trazi utehu u kleptomaniji (mozda se kasnije i predomislim u vezi nje, ali, za sada o njoj imam takav utisak. Inace, sva je izmucena nezadovoljstvima, ali, meni prelepa, podseca me cak na neke "Televisine" negativke.
Vera je tako draga, dobra i mila, nju i Antona smatram srodnim dusama, koje su se slucajno pronasle, i odmah se zavolele, pa zato on njoj, iz straha da je ne izgubi, i da ga ona ne ostavi, nije imao hrabrosti ni da kaze da je ozenjen, a mukici su se svi snovi srusili.
Uopste, sve scene u ovoj seriji su mi nekako pune snaznog emotivnog naboja, koji karakterise izmucene slovenske duse, kakve su i nase, a to se, negde, u ovoj seriji i vidi, a ova prica je vrlo savremena, realna i zivotna, sto mi se, takodje, veoma svidja, i od mene sve pohvale za ovu seriju. Nastavljam gledanje, sigurno, a svidja mi se i sto je moguce pronaci je na dve platforme za gledanje, sto je odlicno, pa sta kome odgovara. smile I jos nesto, svaka cast "Despine tim"-u, koji prevodi i sa ruskog, rekla bih to, po nekim recenicama, ciji prevod sam uspela da razaznam, da tako prevodite seriju, i beskrajno vam hvala na tome, pravo je uzivanje gledati je. smile Jos samo da se ja izvestim u citanju imena ruskih glumaca, ali, uspecu vec. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Jelenak on 13.05.15 15:40

@kristinkv86
Jedna ispravka, nije to Ilonina svekrva. Ona je njena majka, a Vladova maćeha. Anton je zet porodice Orlov. Antonova majka će se tek pojaviti, već u 2 epizodi. Neću spojlati dalje ali serija me je baš osvojila. wub

Do petka biće 2 i 3 epizoda postaljenje.
Da, da prevodimo sa ruskog i bugarskog i trudimo se da to bude odlično prevedeno. smile
Jelenak
New member
New member

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 13.05.15 17:41

Jaoj, da, pa rece joj ona nesto u stilu da ona muci Antona kao sto Natalija muci njenog (Iloninog) oca, i videla sam to, tako da ne znam sta mi bi da napravim ovako glup previd. smile Prvo sam napisala da je ona Ilonina svekrva, a potom pocela da ispravljam samu sebe u komentaru. Kao sto je tacno i da im je Anton zet, znaci, Ilonin muz. smile Ocigledno jos dobro nisam povezala likove, ali, leci ce i to, uskoro. smile
Isto tako, bilo mi je jako interesantno i ono kada je Sergej rekao Antonu nesto o prevelikim poslovnim apetitima, koji ne mogu da se izdrze, i propada se, kao sto se, pri jelu, stomak od velikog apetita nadima. Sve same metafore, a toliko govore onome ko ovo gleda, a ko ume da cita izmedju redova. smile
Ma, zaista odlicno prevodite, i ogromnu uslugu cinite nama, koji ne znamo/ne govorimo te jezike, da kroz vas prevod, koji je divan, upoznamo sadrzaj serije, koja je takodje predivna. smile Bolje ste od profesionalnih prevodilaca, ej, ozbiljno ti kazem. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Jelenak on 13.05.15 22:48

Puno je takvih metafora kroz seriju, videćeš i sama kako epizode odmiču. Dijalozi su im prejaki, pogotovo u razgovorima Vlada i Vere, pa onda Antona sa tastom, Sergejem. A luda Ilona je meni kraljica, ona sve redom pod*ebava. Prosto su mi ona i Anton prazne duše željne ljubavi a medjusobno jedan drugome je nedaju. I Ilonu uopšte ne razumem zašto ga želi pošto poto pored sebe. Mada pored onakve majke, koja je meni sva hladna, žena bez emocija prosto nije ni mogla bolja ispasti. LEpo joj je rekla na kraju prve kad je pitala mater na "na koga si takva" a ona joj odgovara "na tebe, majko".

A ova glumica koja igra Veru je tako lepa, mila i draga da se prosto čovek pogubi u onoj lepoti dok je gledaš. Ne možeš je voleti, ne možeš. wub Kao i Vlad, na stranu to što je glumac prelep, lik je pa mogu reći prosto savršen za jedno muško. Takvi u reali ne postoje, kako on zna da voli i da se bori za osobu koju voli. Ah, neću više, mada su me opili svojom lepotim, glumom, pričom. Prekrasni su mi wub

Sutra će biti 2.ep za gledanje postavljena.
Hvala na pohvalama. wub
Jelenak
New member
New member

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 13.05.15 23:00

E, super, jedva cekam 2. epizodu, mada ne volim da ispitujem kad ce, i te stvari, kao da neko samo snima i postavlja epizode na internet. smile Mislim da to sto je Natalija tako hladna ima veze sa njenom zivotnom pricom, zavisi kakav je bio njen zivot, mozda i nju upoznamo kako valja do kraja. A Ilona, pa, mozda ona i voli Antona na neki svoj, uvrnut nacin, samo njoj znan, ali, sigurno joj laska i njegov polozaj i bogatstvo.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top