EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La querida del Centauro

Page 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: La querida del Centauro

Post by Miloš92 on 18.07.17 19:23

I konačno stigao premijeru. Gledam manje više redovno od početka, čekam da se nakupi par epizoda pa odgledam i sve tako. Ali nikako da prokomentarišem.

Šta znam, da je gledljivo jeste ali daleko je ovo od prve sezone. Pridukcijski i dalje odlični, gluma dobra ali priča škripi. Razvučeno, samo neka jurnjava, pucnjava a neke velike priče nigde. Da se razumemo, nije dosadno jer stalno neko nešto juri, neko se obračunava sa nekim. Ali glavna priča ne mrda celu sezonu. Za 85 epizoda nisu se sreli Gerado, Yolanda i Centauro. NEDOPUSTIVO.

Besmisleno je što je Yolanda 40 epizoda provela kod Centaura ne znajući ko je. Apsolutno se ništa pametno tada nije dešavalo. Ona tamo ludi, sa druge strane Gerardo i Ana samo jure nešto. zzzzz Sve to je moglo da se spakuje u 10 epizoda.

Ludwika je sjajna. naklon Ali nekako je čitave sezone isključena iz akcije. Da nema ovog ludila i scena kada poludi ništa. Više Ana i Gerardo nešto jure, dok ona sedi sa strane i čeka da poludi i krene na sve redom.

Eto da pohvalim scenu kada se srela sa Gerardom. Da se naježiš. naklon

Ana i Gerardo cele sezone samo idu tamo ovamo. Prepešačili su ceo grad i sedeli na svim mogućim krovovima. A šta su uradili na kraju? Ništa. roll

Ana je baš razočarenje od lika. Da li je realno da su 5 epizoda pred kraj otkrili ko je ona zaista? facepalm

Ubacili su mnogo nebitnih likova, tipa Lalo i Isidro koji samo popunjavaju minutažu. Pa onda oni iz barria gde su bili Ana i ekipa. Davili su sa njima pola sezone da bi ih ubili i kraj. Dok su od likova Nicolasa, Paule pa i Mariane mogli mnogo više da izvuku a nisu. Marianu su prerano smakli.

Eto ostalo je još da se vidi šta će Ana da uradi sa Centaurom. Ja sve mislim da ona igra neku duplu igru i da nije otišla kod Centarua kako bi mu predala Yolandu. Otprilike će Emilio i ona da ga na kraju sjebu. U prošloj sezoni ga je Emilio spasao na kraju, sada će da ga uništi.

Eto još 5 epizoda do kraja. Zanima me kako će da završe.

Opšti utisak je da je ovo mnogo slabije od prve sezone.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10458

Back to top Go down

Post by Stefy on 19.07.17 2:39

Veliko finale u ponedeljak, 24. jula.

Jeste slabije, ali meni je sve vreme bilo gledljivo sem evo ove poslednje 2 nedelje gde su ga baš razvukli. Nakon što se desila ona pucnjava u skladištu Tajsonovog dede i ovi pobegli u manastir, radnja je naprasno stala i sve se vrtelo oko Elvire, Paule itd. Evo dosad su baš spori bili i sad pred kraj se malo aktivirali zbog ovoga sa Anom.

Ja sam pratio redovno, ali nisam komentarisao jer su baš razvlačili ove 2-3 nedelje bespotrebno.

Sve u svemu, slažem se, a i pisao sam, da su ubacili toliko nebitnjakovića da bi popunili minutažu i isto tako razvlačili sve bespotrebno očigledno se nadajući većem rejtingu, ali su na kraju sjebali sami sebe.

Ana katastrofalan lik. facepalm Nimalo iskorišćena, celu seriju nikakvu svrhu nema, baš veliko razočarenje. Herardo me je razočarao kad je spavao sa njom u onom skladištu po drugi put, to mi je nekako bilo baš suvišno.

Mislim da je problem ove sezone i to što su je dosta "telenovelisali". U prvoj sezoni nije bilo toliko telenovelastih elemenata, već akcije i napetosti, a ovde su baš ubacili dosta elemenata telenovele da bi sve produžili, a to uz ovu seriju nikako nije išlo.

U poslednjih 15-ak epizoda bih izdvojio samo onu scenu Paulinog ubistva, svidelo mi se baš kako su glumci izneli, a ovo ostalo se sve vrtelo u krug i ništa se nije događalo.

Po svemu sudeći, izgleda da ni ovih poslednjih 5 epizoda neće biti nešto napeto, imam utisak da će da sklepaju sve u poslednjoj na brzaka. Kako god, i mene interesuje kraj i iskreno se nadam da ovog puta neće biti cliffhangera jer je 3. sezona sigurno nemoguća.

Meni se priča sviđa kako je osmišljena, najveći problem mi je to odugovlačenje i ubacivanje ovih nebitnjakovića. Sve je ovo moglo da stane opet u 50 epizoda i bude deset puta gledljivije i zanimljivije.

Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3896
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 19.07.17 3:07

Ma oni nemaju priču u drugoj sezoni. Od starta je jasno da je druga sezona krajnje bespotrebna. Pobili su dosta bitnih likova. Znalo se da će se sve svoditi na Centaurovu osvetu. Vauuu. roll A i osveta mu je ludilo. Zurita je celu sezonu proveo po nekim kućama odvojen od svih bitnih likova. Ok sjebao je Yolandu, izludeo je, napravio zavisnicu od nje. Al ja zaista ne razumem scenariste koji prvo 40 epizoda drže Yolandu kod Centaura gde se ne dešava ništa prezanimljivo sa njima, a onda mu ona pobegne i on 30 epizoda ne mrda već šalje svoje ljude koji 30 epizoda ne mogu da je nadju. facepalm Pa mislim ono. Jasno je da će ih u poslednjoj epizodi sve spojiti i obračunati.

Važna dešavanja u 85 epizoda. Povratak ovih glavnih u Meksiko. Otmica/"Smrt" Yolande. Ispiranje Yolandinog mozga. Saznanje da je Yolanda živa. I sad saznanje ko je Ana.

Sve ostalo izmedju je smorčina. zzzzz Samo neka jurnjava i pucnjava.

Ana je kao nek lik koji je trebalo da se osveti Centauru. A za 85 epizoda je uradila jedno veliko ništa. 99% sam siguran da će ga ona na kraju sjebati uz pomoć Emilia, a nju će verovatno u celom tom haosu Centauro ili neko od njegovih ubiti jer jelte Yolanda i Gerardo moraju biti srećni na kraju.

Kao što sam već rekao nisu dosadni. Retko koja narko serija je dosadna jer ne može biti dosadno kad se 20 minuta po epizod neko juri kolima, bije, puca... Ako ništa drugo bar vizuelno dobro odrade. Al glavna priča se nije mrdnula tokom čitave sezone.

Cela ova sezona bi imala poentu eventualno ako na kraju ubiju Yolandu ili Gerarda. Sve drugo nema smisla i moglo se završiti sa prvom sezonom. A od toga nema ništa jer je Ludwika odavno postavia poslednju scenu gde se vidi da su YOlanda, Gerardo i Gato zajedno na kraju.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 19.07.17 3:25

Meni nije bila toliko dosadna kao tebi. Slažem se da nije wow jer je ubačen motiv osvete, ali meni se nekako sve to svidelo, iako jesu bili dosta sporiji i odugovlačili. Te epizode u Sentaurovoj kući su mi možda i bile najzanimljivije jer je stalno vladala neka napetost sa Jolandom. Najmanje mi se svideo ovaj poslednji deo, od skrivanja u crkvi pa sve dosad, to mi je bilo baš dosadno i vrteli su se u krug stalno.

Ovo za Anu se slažem. Mislio sam da će mnogo ranije da se otkrije ko je ona u stvari. Isto tako, ta scena kada Herardo i ekipa saznaju je bila tako bezvezna i ravna crta. Očekivao sam da će bar biti neke drame i nečega, a ono se svelo na raspravu njih dvoje o njihovoj vezi i Jolandi. facepalm

Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 22.07.17 19:48

Sjebali su skroz ove poslednje epizode. Kad se setim poslednjih epizoda 1. sezone, ovo ne može ni da priđe. zvizd Umesto da je bilo napeto, neka akcija, cele nedelje se nisu mrdnuli i jedni pregovaraju s Anom, a drugi planiraju da unište Sentaura i pregovori tako cele nedelje. facepalm Baš sam se razočarao ovim poslednjim epizodama, a meni je lično cela sezona bila dobra i zanimljiva, ali poslednje 2-3 nedelje su stvarno udavili. roll Nedopustivo mi je što se Jolanda cele nedelje nije ni pojavljivala, nego je kao nestala i već 4 epizode je nema. facepalm

Mislim da će kraj ponovo biti nedorečen i zbrzan jer po avanceu deluje da će svašta da se izdešava. Bar da je dvosatno, pa ajde, ali ovako... facepalm

Last edited by Stefy on 25.07.17 14:27; edited 1 time in total
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 22.07.17 20:13

Ja nisam gledao ovonedeljne epizode. Sutra cu.

Nema uopste Yolande? Čudno. hmm Pitanje je koliko je Ludwica na kraju mogla da snima, ona je na kraju snimanja bila u odmakloj trudnoći. Sad gledam ona je okačila 17. marta da snima poslednju epizodu a porodila se nešto krajem maja. Mada nije se izvaljivalo da je trudna a još je nosila blizance. Jeste da su je malo ležernije oblačili ali ko ne zna da je bila trudna verujem da ne bi ni primetio jer ona inače nije neka mršavica. Možda to i jeste jedan od razloga što je nije bilo toliko u akcionim scenama.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 24.07.17 13:32

Ne bih rekao da je zbog trudnoće jer scene akcije koje i jesu bile u seriji nije snimala ona nego njena dublerka, objavljivala je na instagramu slike sa njom, tako da verujem da joj je produkcija maksimalno tu izašla u susret. Mislim da jednostavno scenaristi nisu znali šta će s njom ovih poslednjih epizoda i rešili su da bude missing 4 epizode i da se vrati u velikom finalu. facepalm Nadam se da će finale biti epic, ove poslednje epizode su mi baš nekako pokvarile utisak celokupne sezone.

Ovaj avance je meni super, ali šteta što već svi znamo kraj zbog Ludvike. azdaja Meni bi npr. bio mnogo moćniji kraj kada bi u ovom okršaju Jolanda ubila Herarda ili sebe npr., ili ona umrla od bolesti ili sl. Jeste da bi bilo tužno, ali bi svakako bilo nekako originalnije nego onako kako će biti.

Večeras ću gledati uživo finale i jedva čekam. jumping:

Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 25.07.17 12:32

E sad sam prijatno iznenađen. naklon naklon naklon Jeste finale bilo zbrzano i videlo se da su neke likove otkačili tek tako, tipa Adrijana, Ernesto i Nikolas, ali kraj stvarno nisam očekivao, ali ovako je i trebalo da bude i to samo potvrđuje da su scenaristi i ovog puta odradili to fenomenalno. naklon Poslednja scena slična kao u "Donji", ali dobro, sviđa mi se što je ostalo nedorečeno. Ja sam PREZADOVOLJAN. naklon Pisaću kasnije detaljnije, taman da čujem i utiske drugih ako je gledao neko sem Miloša.

Možda je Ludvika ono namerno objavila ili je to potpuno druga scena ili je možda trebalo da bude nekog dijaloga dok oni kleče nad njom, ali je izbačeno. Ko zna, ali svakako je kraj premoćan. wow
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 25.07.17 12:42

Video sam kraj. Ostalo mi je da odgledam još dve poslednje epizode pa ću ostaviti duži komentar. Odličan kraj, dostojan jedne narko serije. naklon

Možda je Ludvika ono namerno objavila ili je to potpuno druga scena ili je možda trebalo da bude nekog dijaloga dok oni kleče nad njom, ali je izbačeno. Ko zna, ali svakako je kraj premoćan.

Ili su prosto snimili dva kraja u zavisnosti od uspeha serije i toga da li će biti treće sezone ili ne. Kako su fracasirali zapečatli su im sudbinu. smile2

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 30.07.17 21:33

Evo konačno da stignem da ostavim komentar. Finale mi se baš svidelo, odlično su odradili i dobro je što je Jolanda umrla jer bi bilo skroz nerealno da preživi. cool Uzevši u obzir i da je imala psihičkih problema, pa je i onaj doktor više puta rekao da će umreti sigurno, bilo bi skroz nerealno da je preživela. Mnogo mi se svidela ta poslednja scena kada su se Sentauro i Jolanda poubijali, sve se tako brzo odvilo, a opet je bilo puno emocija. cry Baš tužna scena. Tako mi je bilo drago kad je Lučo nahvatao onog gada Romana i ubio ga. diablo

Ono što mi se nije dopalo je što su se ovih sporednih likova tek tako rešili, a mogli su u ranijim epizodama da ih nekako smaknu: Adrijana, Ernesto i Nikolas. Za Nikolasa sam očekivao da će biti neka brutalnija smrt jer je zaslužio, a ne samo da ga Ernesto upuca i gotovo. Loko se spasio očigledno, Migel takođe umro, ta scena je isto bila dobra. Ne sviđa mi se ni što su Emilija ubili i možda bi bilo bolje da su nekako napravili da Emilio bude taj koji će Sentaura da odvede u propast.

Poslednja scena je isto dobra. Kao što rekoh, zameram na originalnosti jer je identična kao ona u "Donji", ali sviđa mi se što su donekle ostavili otvoren kraj. naklon

Zamerka drugoj sezoni je broj epizoda. Negde do 20 epizoda pred kraj mi je i bilo nekako podnošljivo, ali poslednjih 20-ak epizoda su tako udavili i bez veze razvlačili do samog kraja i onda uglavili sve u poslednju. Mogli su da snime mnogo manje epizoda i da skrate, isto tako da izbace gomilu nekih sporednih likova koji nisu imali toliku važnost za glavnu radnju. Onaj prvi deo sezone mi je nekako bio zanimljiviji i napetiji, dok Jolanda ne ode opet sa Herardom.

Mislim da bi bilo još dosadnije da su se regularno emitovali, ovako je mesec dana išlo po 2 epizode i opet se osećalo da odugovlače, a mogu da zamislim kako bi to bilo da je išla po jedna. Sve u svemu, prva sezona jeste mnogo bolja i napetija i više skoncentrisana na akciju i narko kartele, dok su se u drugoj okrenuli međuljudskim odnosima među likovima, Sentaurovoj opsesiji, a taj deo sa narko kartelima je bio u skroz drugom planu. Serija kao celina je meni fenomenalna, nešto najbolje iz latino produkcije što sam gledao. naklon Tako da ocena za seriju skroz mi je 5+/5 zajedno sa prvom sezonom.naklon

Definitivno mi se više dopada i od najpopularnije LRDS jer je produkcija nekako bolja i liči na američku, a priča mnogo dinamičnija, brža i neočekivana. Serija je baš imala par neočekivanih obrta i nikad se nije znalo šta će se sledeće desiti i to mi se mnogo dopalo. Da je snimljena pre LRDS, siguran sam da bi bila stoput popularnija i da ne bi prošla ovako nezapaženo kako jeste. Zbog toga mi je baš žao jer je pored LRDS najkvalitetnija narko serija i prava superprodukcija. ESDLC i ono smeće DDP ne mogu ni da joj priđu. Džaba ESDLC ima 500 epizoda i ne znam kakav rejting kad je krš i priča, i sve, dok ovde sve pršti od kvaliteta. naklon

Nadam se da će Telemundo ponovo sarađivati sa Sonyjem i snimiti nešto ovakvo. cool
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next