EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La querida del Centauro

Page 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: La querida del Centauro

Post by Vlad on 23.03.16 22:35

Poslednju epizodu??!?!?

Mnogo kasnim i ne smem da čitam komentare, bacim pogled samo, na 36. epizodi sam, ne mogu da verujem da će tako brzo kraj. sad

Odlični su i dalje, drago mi je da sam im dao šansu, iako nisam ljubitelj Telemunda.
Vlad
Senior member
Senior member

Poruka : 849

Back to top Go down

Post by Stefy on 24.03.16 15:54

Jutros nisam gledao jer je stream koji sam našao nakon 5 min bio prebačen na Telemundo 39 gde su pričali o nekom tornadu, a kad se to završilo, nisu nastavili tamo gde je serija prestala nego pustili samo dalje. Ne znam zašto se i kako to desilo, verovatno je to do streama bilo jer sam video na Twitteru da su ljudi komentarisali seriju.

Tek sam sada odgledao finale i izmešani su mi utisci stars Prvo, očekivao sam mnogo uzbudljivije, emocionalnije i detaljnije finale kako je bila i cela serija, a ovo je sve bilo tako zbrzano i što je najgore od svega - nedovršeno. besan Kraj ostavlja više cliffhangera, tako da je druga sezona i više nego sigurna, samo treba da potvrde. roll Ne znam koliko je to dobro, komentarišem znajući sudbinu ostalih dveju Telemundovih narko serija sa više sezona, a nadam se da sa ovom neće biti tako. Ne znam da li da se radujem ili ne drugoj sezoni, ali ako naprave dobru priču i bude na nivou prve, može da ispadne dobra, ali ne da ode u nedogled kao ESDLC. Koliko će biti zanimljivo gledati Sentaura kako se sveti svima, ne znam, ali vreme će pokazati.

Dakle, očekivao sam da će Dijego umreti i da će ga baš Emilio ubiti. Zanimljive su mi bile scene na ranču, kao i trenutak kada Sentauro na televiziji čuje da je Hulija mrtva i kada mu zasuze oči jer shvata da ga je jedino ona iskreno volela pošto ga je Jolanda izdala. Veoma emocionalna scena. naklon Nakon toga, svideo mi se tim Kristina i Sesar, a Sesar mi je još više postao omiljeni lik ovim što je na kraju uradio. naklon Scena kada ubija Sentaura i kada posle toga Sentauro umalo zaplače mi je najemocionalnija scena sa Sentaurom dosad. naklon naklon naklon Mnogo mi je bilo krivo što su ubili Sesara, očekivao sam da će on biti taj koji će Sentaura ubiti. Ovo ostalo sa Salgadom mi je sve bilo zbrzano, a isto i sa Lučom i Gatom nismo videli ništa posle. Scena kada Herardo upuca Sentaura mi je isto nekako mlaka, nikakva dramatična muzika, baš su je nekako beživotnu ostavili. Da su stavili neku jaku muziku, ili tako nešto, mnogo bi bolje ispala. Onaj poljubac Herarda i Jolande na kraju je divan. wub I taman kad sam mislio da će biti nešto, ono otkriće na kraju mi je bilo baš šokantno. wow Prvo, kada sam video Emilija prerušenog u policajca, prvo što mi je proletelo je da je on takođe u policiji. Onda, ono obećanje da će ga spasiti i samo kraj. wow wow wow Bez "Fin" i bez ičega. wow Kao omiljene likove, sada na kraju, izdvajam iste koji su mi bili i dosad: Hulija, Sesar i Emilio. Šteta što su i Hulija i Sesar umrli, ali Emilija će biti u nastavku, tako da je to odlično.

Kao što rekoh, i dalje ne znam šta da mislim. Trebalo je ovaj kraj bar podeliti na još 2 epizode i detaljnije obraditi sve to na kraju. Ovako su gledali da što brže završe i da što više scena ostave nedovršene da bi se ljudi nadali drugoj sezoni. Razočaran sam jer sam očekivao neku zaokruženu priču, ali videćemo šta će druga sezona doneti. cesces Iskreno se nadam da će biti dobra da se ne razočaram u ovo jer sam dosad bio preterano oduševljen serijom. wow

Da prokomentarišem sad generalni utisak. Meni je serija bila prezanimljiva od početka. Prve 2-3 epizode mi nisu bile nešto, ali već nakon 4 je počela ozbiljno da mi se sviđa. Bukvalno mi nije bila dosadna ni u jednom trenutku, sve vreme je bila zanimljiva, a kako se primicala kraju, radnja je gradativno postajala sve napetija i napetija. Uživao sam gledajući je u svakom trenutku i od LRDS nisam bio nekom serijom oduševljen kao ovom. Kraj je to sve zabrljao jer sam očekivao nešto drugo, ali to zasad neću uzeti u obzir. Ocena: 5+/5

Glumci su ovde odradili fenomenalan posao. Iako nisam čuo ni za koga sem glavne trojke i Aleksandre de la Mora, svi su bili odlični. naklon Nije bilo ni jednog jedinog fejk glumca, koji ne zna da glumi, koji preglumljava, svi su bili dostojni i uživljeni u svoje uloge maksimalno. Najviše bih pohvalio Aleksandru de la Mora koja me je oduševila svojom ulogom Hulije jer sam mislio da će biti skroz bez veze pošto je u "La Patrona" i "Los Miserables" na mene ostavila utisak krajnje neiskusne glumice. Gledao sam njen intervju na fejsbuku i otkrio da je školovana glumica. Ovom ulogom je zaista pokidala, svakog trenutka je bila odlična i skroz joj je legla. wub Ludvika Paleta me je takođe prijatno iznenadila jer je ranije nisam nigde gledao, a da se sećam kako zapravo glumi. Mnogo je lepša sa crnom kosom. Braun je bio klasika, a ovi ostali su takođe bili super. Najviše pohvale imam za Injakija Godoja (mali Gato) koji je možda jedino dete u istoriji latino-američkih serija koje nije iritantno, kao i glumca koji je igrao Luča. Sve u svemu, za glumačku ekipu takođe 5+/5.

Scenografija je bila na veoma visokom nivou. Pravo osveženje za Telemundo, lokacije su bile prelepe. Sve je delovalo baš realistično i ni u jednom trenutku nisam imao utisak da su snimali i zatvarali se u studijima. 5+/5

Mnogo će mi nedostajati ova serija jer sam se baš vezao za nju. wow Nestrpljivo ću iščekivati drugu sezonu da vidim šta su to dalje smislili u nadi da će biti dostojna prva. Za ostale članova, ogromna PREPORUKA za ovu seriju. Iako je kraj nedovršen, biće vredna gledanja jer je zaista nešto izuzetno od trenutnih Telemundovih, a i generalno latino-američkih. Ko je voleo "La Reina del Sur", voleće i ovu. wub

Mnogo bih voleo da izađe DVD izdanje ove serije sa nekim specijalnim efektima, kao i da izdaju muziku koje apsolutno nigde nema, a odlična je. Ne znam kako je bilo sa "Senora Acero", da li su odmah izdali onaj disk sa pesmama ili tek kasnije?
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 3896
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by laki on 24.03.16 18:29

Biće i druge sezone?! cesces Otpada odmad za gledanje. :caos:

laki
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 4219

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 24.03.16 20:03

Nije još povrdjeno ali kapiram da hoće. Mada nije imala baš neku sjajnu gledanost. Al svakako serija je vredna gledanja. Ja imam još 10 epizoda da odgledam pa ću ostaviti komentar jer sam je iz ne znam kog razloga baš slabo komentarisao.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10457

Back to top Go down

Post by Stefy on 24.03.16 20:56

Sigurno hoće. Poslednja epizoda je baš zbrzana i onaj kraj samo pokazuje da će nastavka biti. Gledao sam sinoć na fejsbuk stranici intervju sa Aleksandrom de la Mora i svi su je pitali za drugu sezonu, a ona je bila u fazonu: "Tražite, na društvenoj mreži, vaše mišljenje se uvažava, i ja bih htela da bude, samo treba da se naruči" i bila je onako optimistična po tom pitanju, tako da će sigurno biti. Samo čekam zvaničnu potvrdu.

Vredna jeste, ali znam da si ti, Miloše, isto pričao za SA i ja sam hteo da je gledam, a onda sam video tvoje komentare za 2. sezonu i odustao. Zato se plašim da sa ovom serijom ne urade to isto. Nemam ništa protiv da druge sezone bude, ali da ima odličnu priču, produkciju, scenario i sve kao i prva, a ne da bude snimana samo da bi se nastavila priča i da bude narko cirkus sa pucnjavom, jurnjavom itd. Jednostavno ne želim da mi unište tako savršenu sliku koju sam o njoj stvorio. I da ne bude vaskrsenja likova, npr. da se ispostavi da je Hulija živa kao što su u ESDLC pola likova oživeli. Sesara i mogu nekako da provuku jer nismo zapravo videli da li je stvarno umro.

Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 24.03.16 21:36

SA je u prvoj sezoni bila odlična. Dobra priča, sa dubokim i kompleksnim likovima, mnogo iznenadjenja i preokreta. Druga sezona je bila užasna. Klasična narko priča, samo neka pucnjava iz epizode u epizodu. A kad se sve sabere i oduzme shvatiš da su celu drugu sezonu vrteli jedno te isto. U svakoj epizodi neki obračun izmedju Sarinog i Tecinog klana, na kraju su i završili sa njihovim obračunom gde su oboje umrli. Da su bili pametni tu bi i stavili konačno FIN.

Videćemo šta će ovde uraditi u drugoj sezoni, ako je uopšte bude. Ja lično ne vidim materijal za drugu sezonu. Mislim ovakve priče mogu da se razvlače u nedogled, ubace neku ppucanjavu i jurnjavu u svakoj epizodi, ali to više ne bi bilo to.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stefy on 25.03.16 1:38

Ja vidim u pogledu Sentaurove osvete Jolandi, Herardu i ekipi. Emilio je sad uz njega, verovatno da imaju pravi odnos oca i sina. Eventualno, da se ispostavi da Sesar nije mrtav, pa da i on sarađuje sa policijom. Ostao je Siruhanov kartel, Lola tu može da dobije neku bitniju ulogu, kartel je u propasti zbog Emiliovog razotkrivanja, ali mogu nekako da ga obnove. Mogla bi tu da se napravi neka dobra priča, naravno ne ovako kako sam ja napisao, ali ima materijala. I ako je bude, da se zaustave na te dve sezone i da zaključe, a ne da na kraju te potencijalne druge sezone Sentauro se opet izvuče, pa onda sve ispočetka ili Sentauro umre, Emilio preživi ili obratno u krajnjem slučaju.

Ja sam sve vreme očekivao da će Sentauro umreti u ovoj poslednjoj epizodi, ali očigledno su želeli ostaviti otvorene karte. Videćemo šta će na kraju ispasti.

Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 26.03.16 0:22

I upravo sam završio sa gledanjem. Meni se poslednja epizoda svidela. Prosto su poslednjom scenom ostavili prostor za drugu sezonu. Da ne postoji ta opcija verovatno bi Centauro umro i to bi bilo to. Ovako Jolanda i ekipa navodno imaju srećan kraj, uz mogućnsot da neće biti tako jer njega Emilio spašava. Uglavnom meni se svideo kraj, ide mi uz ovakvu priču. Previše bi bilo da se sve lepo završilo. Ja ne volim to u narko serijama.

Ni sam ne znam zašto ali nisam ovo komentarisao a manje više sam redovno pratio. Sada me mrzi da prepričavam neke dogadjaje. Stefy je opširno pisao o svemu pa da se ne ponavljam.

Serija je svakako vreda gledanja. Mada što se narko serija tiče meni je prva sezona SA i dalje broj 1. Al ova je takodje veoma dobra. Al eto SA mi je za nijansu bila zanimljivija i imala je više preokreta.

Produkcija, gluma... naklon naklon naklon Svaka čast telemundu. E ovo je prava superprodukcija a ne ona bruka i sramota od DDP. Scenografije odlične, lokacije odlične... Pohvala i za samu sliku i filtere. Stvarno je vizuelno sjajno izgledalo. naklon

Ludwika je bila odlična. Meni je ona uvek i bila dobra glumica ovde je to potvrdila.

Zurita isti kao i svuda, grozno izgleda ali zna da iznese ovakve likove.

Michel standardno korektan. Ja volim ovaj njegov stil glume. Nekako je poprilično ležaran i izgleda prirodno.

Alejandra i njena Julia su bile super. Mada je manje više mlatila jedno te isto tokom čitave serije. Sad se na kraju aktivirala i imala ba dobre momente. naklon

Vadhir je isto bio dobar. Dosta je napredovao u odnosu na GGA.

I na kraju Tania ostade do samog kraja. Izgleda da je Irene paralelno snimala ovo i EHDLS. Ne verujem da je mogla ranije da snimi svoje scene jer je učestvovala u bitnim scenama sada na kraju serije. nezna

Sve u svemu serija vredna pažnje. Od mene sve preporuke za gledanje. Sad dal će biti druge sezone ili neće nebitno je. Nije sad da mora da se gleda. Može se ovo lagano odgledati samo ova prva sezona jer ne slažem se da je previše toga ostalo otvoreno. Jeste otvoreno u pogledu da se Centauro može svetiti ako bude druge sezone. Ali ako zanemarimo tu poslednju scenu ostalo je lepo zaokruženo. Jasno je stavljeno do znanja da će Jolanda i Gerardo biti zajedno, isto Tania i Vicente. Neko je rekao sad na kraju i da je Bianchini dobro. Nevezano za poslednju scenu ne ide da ovakvu seriju završe nekom scenom gde su svi srećni i veseli. Tako da ko neće da gleda drugu sezonu ne mora. A pitanje je uopšte dal će je i biti jer kao što sam već rekao nisu imali neku veliku gledanost kao npr ESDLC, prva sezona SA... Izgleda da sad na leto posle ESDLS4 ide VT, pa će onda verovatno SA3... Tako da i ako bude druge sezne ništa pre 2017 verovatno tamo negde pred leto.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 26.03.16 0:46

Planirao sam da joj dam šansu još otkad sam čuo da seriju radi Lina Uribe jer mi je ona super scenaristkinja, kao i Mauricio Cruz koji je režiser serije (režirao razne RTI serije, uglavnom one sa "the šmekom" aw ).

Ja se nadam da druge sezone neće biti. Ne jer smatram da to neće valjati, već što će se dugo čekati na tu sezonu. A ako ja nešto najviše mrzim, to je da gledam neku seriju, pa da ostarim dok dođe nova sezona. Meni je i čekanje od par meseci horor, a kamoli na duže staze.

Što se kraja tiče, ja volim otvorene krajeve jer ostavljaju na razmišljanje šta i kako. A ne sve rečeno, nacrtano u tančina šta i kako. Zato mi je kraj Torre de Babel jedan od najboljih krajeva.

Posting Freak

Poruka : 6283

Back to top Go down

Post by Stefy on 26.03.16 12:56

I ja volim takve krajeve, ali mi je u ovoj seriji zasmetao zbog istorijata drugih Telemundovih narko serija kod kojih su krajevi ostali nedorečeni. Meni ne bi isto smetalo da 2. sezone uopšte ne bude, kao što je Miloš i rekao, možda je tako i najbolje. Jednostavno sam želeo da možda između ove scene sa Emiliom i Jolandinog poljupca bude bar još nešto sa drugim likovima, ali u suštini, da, 2. sezona ne mora uopšte ni da se snima. Meni bi kraj bio i realniji da je možda Herardo umro ili bar Bjankini, Tanija ili Visente.

Stefane, ja ti preporučujem da je gledaš bez obzira na to. Nema nekih ogromnih cliffhangera u smislu da će nešto ostati nerazjašnjeno nego je samo ostavljeno onako nedorečeno kao faktor iznenađenja. Ostali isto neka je odgledaju jer je baš vredna pažnje.

Sad se setih Vadhira koga si spomenuo i da, on je ovde bio odličan. Nisam gledao tog glumca ni u jednoj drugoj seriji, ali je ovde svoj lik odlično izneo i time i doprineo da mi bude jedan od omiljenih.

Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics