EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Entre caníbales

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Entre caníbales

Post by DarkAngel on 21.05.15 3:00

ENTRE CANÍBALES

TELEFE, 2015

Priča počinje u 1995-ој godini kada mlada Ariana iz Neuquena odlučuje zajedno sa prijateljicom da se preseli u pokrajinu Buenos Airesa, tačnije u Ingeniero Márquez, malo mesto koje već godinama unazad je pod vlasti porodice Valmora.

Ubrzo, Arianin zivot će propasti nakon što ona i njena prijateljica budu silovane od strane grupe momaka, djece moćnih ljudi. Ljudi sa dovoljno resursa kako bi to silovanje prošlo nekažnjeno. Zahvaljujući Martin, mladog sveštenika koji počinje svoju versku karijeru, Arijana uspeva da spasi svoj život, ali njena prijateljica ne doživljava istu sudbinu.

Nakon što će otkriti da je trudna, ne podnosi ideju o odgajanje dete kao stalni podsetnik na užas koji je proživjela. Duboko uznemirena, odlučuje da se vrati u rodno selo ostavljajući svog sina na brigu oca Martina, koji obećava da nikada neće otkriti njenu tajnu.

Ali 20 godina kasnije, moć je ponovo umješana u životu Ariane. Diego, Arianin sin koji nikada nije odgajala, od svog skromnog položaja kao novinar za rubrike iz svoje susedstvo, odlučuje da istraži veze između kruga porodice Valmora i sumnjiv biznis koje vode u Ingeniero Márquez. Zbog toga, pretrpuje atentat od strane Ariel 'Patita' Martinez, Valmorina desna ruka i jedini agresor koji je Ariana mogla prepoznati.

Nakon toga, otac Martin odluči da prekine svojе obećanje ćutanja i uključuje Arianu ponovo u životu svoga sina. Od tog trenutka, njen plan osvete ne može biti zaustavljen.

Ariana vraća se u Ingeniero Márquez sa namjerom da uništi živote onih ljudi koji su uništili njen i život njenog sina. Pa tako na danu objavljanje precjedničke kandidature Rafaela Valmore, Ariana involviraće se u krugu njegovih najbližih saradnika: njegov glavni pomoćnik Eugenio Simonian; sekretar vlade, Julio Castro; njegova supruga, Susana Valmora; njegov prijatelj, biznismen Lucio Arenal Lemos; Luciova nestabilna žena, Tereza Lemos Arenal.

Izmežu ostalih Valmorinih suradnika, Ariana upoznaje i službenika Agustina Larralde, čovek koji poseduje snažne političke ambicije i jedini u koga će pronaći poverenje.

Uloge:
Natalia Oreiro - Ariana Mendoza
Benjamín Vicuña - Agustín "El Pibe" Larralde
Joaquín Furriel - Rafael Valmora
Eduardo Blanco - Eugenio Simonian
Natalia Lobo - Teresa Lemos Arenal
Verónica Pelaccini - Susana Valmora
Mario Alarcón - Francisco Lessin
Alberto Ajaka - Ariel "Patita" Martínez
Gerardo Chendo - Julio "Julito" Castro
Marcelo Melingo - Lucio Lemos Arenal
Danny Pardo - Padre Martín
Liliana Cuomo - Diana "Pelusa" Fresca
Gabriel Gallichio - Diego
Julián Rubino - Ramiro
Giselle Motta - Lucía Simonian
Santiago Ramundo - Matías Lemos Arenal
Candela Redin - Sabrina
Guillermo Arengo - Miguel "El perro" Ovejero
DarkAngel
Member
Member

Poruka : 271
Godina : 22

Back to top Go down

Re: Entre caníbales

Post by DarkAngel on 21.05.15 3:10

DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 28.05.15 0:38

Izvanredna prva epizoda naklon naklon Dijalozi, radnja, režija... Campanella je uradio sjajan posao, pravi filmski triler.

Rafael Valmora od ono što se videlo biće i te kako dobar lik. aplauz  Ciničan, beskrupulozan, pokazuje pravo lice onih prljavih i korumpiranih političara. Argentinci ga već počeli uspoređivati sa nekim njinih političara. lol1  Dobar je Joaquin i kao pozitivac, ali u negativne uloge je sjajan, savršeno mu je legao lik.

Agustin takođe ima dobar lik. Idealist, transparentan i iskren ko smatra da jedino preko politike može postići tih ideala čak i kad je u okruženju sa ljudima koji su totalna suprotnost njemu. Jako dobra interpretacija Benjamina, fine i jednostavne prve njegove scene sa Nataliom.

Još u prvoj Arianinoj sceni ispred ogledala vidi se da je doživela teške traume. Još je rano da se priča o nje, videćemo kako će se razvijati njen lik. Natalia je sasvim korektna, usput komentarima Argentinaca koji je vole jedino u komičnih uloga. roll

Zadnjih 15 minuta naklon naklon naklon Tu je Natalia bila zaista odlična.

Nisam znao da Alberto Ajaka ima specijanu ulogu ovde, mislio sam da je u stalnoj postavi. Šteta jer je jako dobar glumac.

Jedino me zabrinuje gledanost, jako je nestabilna. Počela je sa 14, nastavila sa 12, u ponedeljak (bio neki državni praznik) dotakla je samo 7.5, juče 11 (IBOPE) ili 11.9 prema SIFEMA. Nadam se da neće pasti opet ispod 10 (mada da bi bila uspešna, traži se najmanje 13% za termin u 23 časova). Ali dok ne rade promene u scenario, svejedno mi je. smile2

Bacam se na drugoj epizodi. popcorn
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by Matko on 29.05.15 23:41

Moj dojam:

- prvih 10 minuta izvrsno, napeto
- jedan dugi dio upoznavanja likova i priče kroz njihovu interakciju etc. koji je zamoran, ali treba se predstaviti gledateljima zvizd
- zadnjih 10 minuta opet izvrsno

Sve u svemu dobro, ali do pred kraj epizode ništa šokantno, niti neočekivano. Kraj već bolje.

Natalia očekivano dobra, žena nikad ne iznevjeri. smile

Joaquin/Rafael - znam da Argentinci puno pričaju ali ovo je previše. Nek ohladi malo, dobijem glavobolju. Melje ko navijen. facepalm

Uvodna špica prikladna za seriju, sviđa mi se. A meni je Ceratijeva muzika izvrsna, skužio sam da koriste i instrumental njegove "Crimen".

Nastavit ću ovotjedne epizode, zanima me u kojem smjeru ide.

Senior member

Poruka : 766
Godina : 26

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 30.05.15 3:21

Treća epizoda bila je prilično zanimljiva sa upoznavanje prošlošću bivšeg sudije koga glumi Mario Alarcon. Snažna je njegova priča. Jasno je da on potiče Arianu čitavo vreme na osvetu, ali zašto je njemu to toliko bitno? cesces Pa i čitav njihov odnos je pomalo bizaran. mellow

Četvrta epizoda uglavnom fokusirala se na odnosa Agustina i Ariane/Angeles sve do samog kraja epizode sa razgovora između Ariane i Terese surprise
Spoiler:
Postoi snimak gde Valmora i ostali priznaju da su ih silovale. wow To sada već daje novu mogućnost Ariani da sprovede pravdu uz pomoć pravnih sredstava. mrgreen
Očito je Teresa bila pijana dok je to nju ispričala, u suprotnom bilo bi zaista neuverljivo da to ispriča osobi koju jedva poznaje. zvizd

Inače Teresa i Susana su likove koji imaju najveći potencijal. I onako nema previše ženskih likova, mogle bi da budu dobro iskorištene. smile

Mlađi likovi takođe nisu loši. Jedino ovaj Teresin sin mogao bi da živcira dalje. Ariana očito se previše ne interesuje za svoga sina, bar zasad. zbun

@Matko wrote:Uvodna špica prikladna za seriju, sviđa mi se. A meni je Ceratijeva muzika izvrsna, skužio sam da koriste i instrumental njegove "Crimen".
Uvodna špica je odlična. Koriste Ceratievu muziku u njegovu čast, on je preminuo pre pola godine. A "Crimen" sećam se da su je koristili i u Montecrista.

Izgleda da je Joaquin Furriel slomio leđa, pa sada jedno vreme moraće manje da snima i to jedino u sedećoj poziciji. Uostalom Valmora i sada jedino sedi u svom kabinetu i daje naređenja. zubo
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 24.06.15 1:31

Kasnim jedno 6 epizoda, probaću da nadoknadim ovih dana.

@DarkAngel wrote:To sada već daje novu mogućnost Ariani da sprovede pravdu uz pomoć pravnih sredstava. mrgreen
Ništa od toga jer se vidi da su toliko pijani, što ne bi imalo nikakvu težinu pred suda.

Inače 12-ta epizoda naklon naklon naklon Sve što su gradili u prošlih epizoda bukvalno eksplodiralo je u ovoj.

Kada pratim dansku seriju Borgen retko mogu da nađem neku paralelu između skandinavsko i naše društvo, ali dok gledam ovo imam osećaj kao da gledam naše društveno-političko stanje. smile2

Još u prošlih epizodi sa Martinovo privođenje, nepotrebno zadržavanje i iznosenje pre istražnog sudca u zandji 24-ti čas (uz to i upotrebe policiske brutalnosti), kao i ubeđivanje za određenje merku pritvor od 30 dana bez nijedan pravno-relevantni osnov... Sve to pokazuje da naše društvo i ono u Južnoj Americi je skoro pa identično. smile2

Gradska administracija i one face koje tamo rade potpuno liči na našoj administraciji koji se zapošljavaju preko partiske spiskove. smile2 Ovaj Gerardo Chendo mi je isti kao u Casi Angeles i Alma Pirata, uvek neki mrdnuti lik. roofl

Lessin naklon Još od samog starta epizode moja reakcija je bila WTF, šta radi ovaj ludak?! Njegovo skačenje zakon U jednom trenutko čak sam i pomislio da se zaista okrenuo protiv Ariane. Onda ona fora sa vino bila mu je malo rizična, zar je toliko bio ubeđen da Еl Perro i njegova ekipa ne bi primetili. huh

Protesti naklon naklon naklon Zadnjih 20tak minuta kada je došlo do eskalacije, stajao sam čitavo vreme na noge. Kada ljudima nekada dođe preko glave od čitavo stanje u koje se nalaze, tada jedino rešenje je neposredno rušiti sistem čak i na ovaj način. Perrov kraj naklon A bio je na dobrim putem da otkrije istinu oko Ariane. Mada uspeli su Lessin i Ariana u namjeri. Ali paradoks kada na kraju epizode Valmora postane heroj dana. wow E to su sigurno najmanje očekivali oboje.

Jadne Susana i Teresa, nisu ni najmanje svesni da njihova buduća fondacija biće paravan za finansiranje Valmorine izborne kampanje. zubo

Svaki put se najžim kada se pojavljuje Daniela u Arianinoj glavi, ta glumica me potseća toliko na Carolinu Fal (neponovljiva Martina iz Resistire wub ).

Nažalost zbog prelošu gledanost skratili su seriju na 60 umesto 120 epizoda. Šteta, ali bolje to nego li da kompletno menjaju priču kako bi pridobile publiku. Sada mi je jedino žao što nećemo moći videti detaljniji razvoj likova pre, za vreme i nakon izborne kampanje, ovako mislim da nemaju dovoljno prostora.

Sa svih socijalnih elemenata ova serija bi mogla da potiče debate kao što su to pre radile Montecristo i Vidas Robadas (ova druga je imala toliko snažan impakt što je čak uticala i na njihovo zakonodavstvo). Ali očito Argentinci više ne vole toliko ozbiljne drame. roll Ili jednostavno ne mogu gledati Nataliu u dramske uloge, isto kao i u El Deseo.
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by Matko on 25.06.15 1:54

@DarkAngel wrote:Nažalost zbog prelošu gledanost skratili su seriju na 60 umesto 120 epizoda. Šteta, ali bolje to nego li da kompletno menjaju priču kako bi pridobile publiku. Sada mi je jedino žao što nećemo moći videti detaljniji razvoj likova pre, za vreme i nakon izborne kampanje, ovako mislim da nemaju dovoljno prostora.

Gledam sad malo vijesti, oni su tu odluku donijeli već nakon 16 emitiranih epizoda. zbun Nije li to malo rano? Ne znam... Pozitivno što nije odluka u zadnji čas, valjda neće zbrzati stvari.

Kratiti za pola je baš jako, jako drastično.

Inače, nastavit ću dalje, imam svega prvih par epizoda pogledano i privuklo me je. Sa slobodnim vremenom sam nigdje pa doslovno ništa ne pratim.

Senior member

Poruka : 766
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Franko on 25.06.15 15:52

Skinuo sam sve epizode dosad, al nisam još krenuo gledat. Šta nije isprva ovo i trebala bit kratka telenovela? Pa su onda ipak odlučili da će bit 120 nastavaka? I sad zbog slabe gledanosti povukli odluku? sad

A lei do amor - 146/161
Alma gemea - 120/227
Amar despues de amar - 15/60
La fan - 35/120
Rock Story - 115/185
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 1921
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Eiza on 26.06.15 21:29

Jako su im veliki troškovi snimanja(prvi projekt u 4K rezoluciji), a nakon prvih mjesec dana jedva imaju 9% prosječne gledanosti. Mada neću lagati da me ne iznenađuje da već nakon mjesec dana odlučuju prepoloviti seriju. Stvarno prebrzo, ali opet podržavam odluku, ne vrijedi forsirati. Ipak je jedan profesionalac poput Campanelle na čelu svega toga. 0 Mejía, 0 Mintz.

Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by DarkAngel on 04.07.15 4:10

@Eiza wrote:Jako su im veliki troškovi snimanja(prvi projekt u 4K rezoluciji), a nakon prvih mjesec dana jedva imaju 9% prosječne gledanosti. Mada neću lagati da me ne iznenađuje da već nakon mjesec dana odlučuju prepoloviti seriju. Stvarno prebrzo, ali opet podržavam odluku, ne vrijedi forsirati. Ipak je jedan profesionalac poput Campanelle na čelu svega toga. 0 Mejía, 0 Mintz.

Tačno tako, ali ipak da je Telefeu zaista bilo stalo do serije i da bi zaista hteli dati šansu za malo veću gledanost, stavili bi je u terminu od 22 ili 22:30, ali oni šutnuli je 15 minuta pre ponoći.

On topic: 20-ta epizoda serije imala je bombastični zavaršetak  shocked naklon naklon  , a kažu da je zadnja 24-ta još bolja.

Prvo da se vratim kada je Rafael tražio PR agent za izbornu kampanju pa su dolazili svakakvi ljudi sa smešnih ideja (a debela sekretarica pala je od smeha kad je sve to slušala rofl ). I kada neki Čileanac dođe koji je usput i kao radio na Obaminoj kampanji u 2008-me ( lolsign ) ta epizoda (14-ta mislim bila) imala je baš genijalan kraj kada je onako veličanstveno prezentirao slogan: Ahora - Valmora mrgreen

Castrov san i njegovo ponašanje kao Valmoru i kada je rekao ono njegovo: Vos pensás que yo llegue acá por pelotudo no? roofl (što Valmora inače izgovara skoro pa u svakoj epizodi ninja )

Sviđaju mi se Ariana-Lessin dijaloge. Koriste dobre sintagme, makar što Arianin lik trenutno nije ništo posebno, ali zato Lessinov je izvrsan. zakon Potpuno razumem to što nije spremna upuštiti se u ozbiljniji odnos sa Agustinom, scena sa nje i Daniele bila je baš divno urađena.  Dok ova savetnica iz opozicije (uostalom i Agustinova jebačica  zvizd ) ide mi baš na živce. roll  Da, i moguća kandidatkinja za gradonačelnica Marqueza iz opozicije. thumbdown

Kako bi se sabotirala gradnja u rudniku za koju je nadčežna Lusiova firma, on I Castro angažovali su njine ljude da aktivirao bombu, ali neočekivano to je preraslo u atentat jer jedan od radnika bio je tamo to vreme.

Tako Ariana, Diego, savjetnica, čak i udovica Irene odma su posumnjali I uspeli su iz toga napraviti političku bombu koja je eksplodirala u 20-toj epizodi, a prezentirala ih je ko ako ne savetnica iz opozicije (to joj je bio super poteg btw). Čitava istina za eksplozije u rudniku, video dokaze za potkupljenja, Teresina i Susanina fondacija... sve je to išlo u udarnom terminu najgledanije političke emisije. shocked A prije u istoj emisii Valmora je imao brilijantni nastup. Nisam očekivao da će tako sve to brzo eksplodirati. Sada pitanje je kako će se uopšte Valmora izvući iz svega ovoga.

Navodno u 24-oj
Spoiler:
Valmora baca "bombu" protiv Lusia wow

Izvrsno mi je kako scenaristi kockice koje gradu uzastopno kroz epizode upotrebljivaju ih kad dođe pravo vreme i to na najbolji mogući način. baklja5
DarkAngel
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top