EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pasión y poder

Page 61 of 61 Previous  1 ... 32 ... 59, 60, 61

View previous topic View next topic Go down

Re: Pasión y poder

Post by kristinkv86 on 09.04.16 22:30

Danas, kad je Franko udario Marintiju, ja uopste nisam ni pomislila da ce ona da udari glavom pri padu i da umre, ali mi je Franko kao lik do srzi ogavan, od pocetka. Lepo rekoh da nije za Gabrijelu i, eto, valjda ce ona ostati sa Agustinom na kraju.
I meni je glupo sto su ubili Danijelu, moram da priznam da to zaista nisam ocekivala, i da mi ju je nekako bas bilo zao. Ona, jednostavno, nije bila dovoljno snazna da se odupre svemu losem sto se oko nje desavalo, jer je u svojoj porodici imala odgoj da je zatrpana luksuzom, ali ne i ljubavlju. I kod Erika isti slucaj, samo me on neuporedivo vise nervira. Ocekivano je bilo da ce Rehina i David ostati zajedno. Dalje, ne znam sta ostali misle o tome, al, smatram da je u scenama Danijeline smrti Marlene Favela (Nina), jednostavno-pokidala. Jednostavno, uspela je da me ubedi da kao majka pati za cerkom koja je, na neki nacin, bila njena slika i prilika u razmisljanju i ponasanju, da ne kazem povrsnosti, a vrlo zanimljivo mi je bilo i to da sada o njoj najvise brine cerka koju je ceo zivot omalovazavala (Rehina).
Mnogo me zanima sta ce biti i sa glavnom cetvorkom. Imam vec neke ideje, ali bih se od predvidjanja i komentara uzdrzala. Prokomentarisacu to kada se desi, tj. kada u ponedeljak odgledam.
Takodje, znam da je u pocetku bilo zamisljeno da Arturo bude pozitivac, a Eladio najokrutniji moguci negativac- onaj koji tuce i siluje svoju zenu tokom dvadeset godina braka (i ona mu, pritom, ne moze nista), vara, laze i podmece, pa i ubija, sto bi tako i ostalo da Eladija Gomesa Lunu ne glumi- Fernando Kolunga, u to sam oduvek verovala. Njega je publika koja prati tu seriju kao takvog pocela da mrzi, pa i po drustvenim mrezama, mislim da njega stvarno niko ne bi mogao da zamisli kao Eladija kakvog je 1988. odigrao Enrike Roca u originalnoj verziji serije- pa je produkcija morala da obrne plocu, a Fernando se, kao takav, ne bi ni snasao, koliko god da ga ja volim, i meni Eladio sada ispade pozitivniji od svih, a u pocetku su nam ga prodali kao nemilosrdnog negativca, i mislim da su tu napravili veliku papazjaniju,tj. gresku, takvu da se ne zna ni ko pije ni ko placa, jer je lik u pocetku odvratan, takvog smo ga upoznali, a onda od jednom shvatimo da je takav zato sto je frustriran jer ga voljena zena ne voli i jer je ljubomoran kao besan pas, a ona prenebregne sva maltretiranja i shvati da ga voli. I ona njemu moze da oprosti cinjencu da ju je maltretirao dvadeset godina, a ne moze cinjenicu da ima dete sa drugom zenom, koje je doneo u njihovu kucu da ga odgaja, sta je tu strasnije, mislim da je jasno svima. Ovo je u stvarnom zivotu potpuno nerealno, da ne ispadne kako meni vecito fali smisao za realnost.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3229

Back to top Go down

Post by Božić29.10.'99 on 10.04.16 20:56

Ne znam,ne gledam je.U Mexicu veliki fracaso,dok je u SAD-u solidno prosla.Kad bi pocela kod nas(u sta sumnjam),gledao bih,uprkos brojnim negativnim komentarima koji se ovde mogu procitati.Ali,bolje ista nego nista...

Božić29.10.'99
Member
Member

Poruka : 483

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 11.04.16 5:18

Finale je bilo skroz u njihovom stilu. PREDOSADNO. zzzzz zzzzz zzzzz Editovanje ne bih komentarisao. Likovi su prosto leteli.

Jedino vredno pomena je Arturova smrt.

Uglavnom dva sata su po običaju maltili praznu slamu. I poslednjih pola sata se sve rešilo. Uglavnom Franco je hteo da ubije Juliu kako bi se osvetio Eladiu. To kako su se on i ona stvorili u Eldiovoj kući je pitanje. Uglavnom ispred kuće su bili Eladio i Arturo. Iz kuće je izašao Franco koji je vodio Juliu sa pištoljem uperenim u nju. Arturo se borio sa njim. Jedan metak dobio da bi spasio Juliu, drugi da bi spasio Eladia. Susy je bila dobra u toj sceni. naklon Ali Colunga i Salinas... facepalm Samo je falilo da se poljube. rofl

Nina je ostala sama. Otvorila je fondaciju za narkomane. Njena poslednja scena je bila na otvaranju fondacije gde je bio i Eladio koji joj govori da mogu da računaju na njega jer je obećao Arturu na samrti da će se brinuti o njegovoj porodici.

Julia odlučuje da ode daleko kako bi shvatila šta želi od života. Dobra je bila ona scena kada se pozdravljala sa Eladiom. Tu je najbolje opisala samu sebe: "Bila sam promašaj od ćerke, promašaj od žene, ali sam zato bila dobra majka." To bi ukratko bila ona.

Regina i David su završili zajedno. Spojili su dve kompaniji čiji su oni direktori.

Gabriela i Agustin su zajedno, usvojili su dečaka.

Franco i Erick su u zatvoru. Ericku je Ashmur odsekao prste. Franco se kreše sa nekim likom da ga ne bi mučili.

I na kraju Julia šeta San Franciskom, na plaži se sreće sa Eladiom. On je ponovo prosi, ljube se i kraj. Ne smeta mi toliko što je završila sa njim. Ja sam navijao da ostane sama, ali ako već mora sa nekim od njih dvojice bolje Eladio nego Arturo. Zanimljiva je ispala ta njihova priča. Posle onakvog početka, eto njih na kraju zajedno. Jednostavno oboje su grešili ali su na kraju dali sebi drugu šansu. Al je velika greška što se nije odlučila za Eladia pre Arturove smrti. Ovako je ispalo daj šta daš. Celu seriju je zbunjena i sad kad jednog više nema nema oko čega da se dvoumi. rofl

Da prokomentarišem malo celokupnu seriju. Ukratko razočarenje veka. Castro i Ximena podhitno treba da se dozovu pameti jer od onakvog tandema pretvaraju se u jedan pd najgorih. Ja ne verujem šta je Ximena ovde uradila. Mislio sam da od LM ne može gore ali eto brzo me je demantovala. Žena je 135 epizoda presipala iz šupljeg u prazno.

Najveća greška je to što nije bilo negativaca. Eladio i Nina nisu uradili ništa, ali bukvalno ništa.

Što se glumaca tiče, niko se nije preterano dobro pokazao.

Susy mi je bila najbolja, ali ovo sigurno nije njeno najbolje izdanje. Bila mi je nekako čudna. Nikada do sada nije bila ovakva. Imam utisak da su od starta odlučili da na taj način odigra lik jer od prve scene je takva. Ne znam kako da opišem njenu glumu, večito je bila nervozna, kao na iglama, pogubljena, njeni pokreti, face koje je pravila... Ali mi se takva svidela. Nekako mi je bila smešna. I takva kakva je bila opet je bila bolja od svih ostalih. Julia je manje više bila dobar lik. Stalno je nešto jurila, žurila, pravdala se, objašnjavala i uvek izvuče deblji kraj. Inače baš je lepo izgledala. Stvarno što je starija to bolje izgleda. Što bi se reklo žena u svakom smislu te reči. Lepa, visoka, ima držanje. wub Al nastavlja tradiciju promašaja sa glavnim ulogama. Al što je još čudnije nastavlja sa istim. Posle svakog njenog promašaja kreću priče neće joj niko više dati protagonico, kad ona dodje do još jednog i to u udarnom terminu. Ja nju stvarno volim ali više volim da je gledam kao villanu. Glavne uloge su previše jednostavne i dosadne za nju jer je žena odlična glumica.

Marlene je bila lepa i to bi bilo to. Nikada lošija villana. Nina prosto nije ni bila villana. A imala je sve da razvali sa ulogom.

Salinas ispod proseka. Može on mnogo bolje. Ali realno ne može mu se preterano ni zameriti jer su mu negde na polovini sjebali lik. Krenuli su da prave negativca od njega, pa nisu to uradili i na kraju je lik ispao skroz bezveze.

Colunga po običaju očaj živi. Nije vredan komentara.

Michelle opet nije dala sve od sebe. Znači koliko mi je bila draga toliko me sad nervira. Znači ne mogu da verujem da neko može ovoliko da se ne trudi i da se ovoliko prenemaže. Devojka prosto vrišti za villanom. Ona bi verovatno neku villagonsitu, al kako sumnjam da će to ikada dobiti neka joj daju villanu jer dobrice ne mogu da se glume ovako kako ih ona glumi. Ali eto mnogo je lepa. wub

Minor je po glumi stvarno Colungin sin. Znači dečko je isfeminiziran da nema dalje. Glas, pokreti... Oseaaaa espero que nunca jamas tiene un protagonico. Oseaaaaa. Oseaaaaa. Oseaaaaaaa. rofl rofl rofl

Irina mi je bila skroz ok. Kako joj je ovo prva ozbiljnija uloga sasvim korektno je iznela svoj lik.

Altair stanndardno korketna. Eto nešto malo drugačije od nje. Mada realno gledano odglumila je lik na isti način kao sve prethodne villane.

I tako. Kao što sam rekao niko se preterano nije izdvojio.

Sve u svemu od mene jedna velika nula. Eto jedino što je valjalo je bila entrada.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10083

Back to top Go down

Post by Lala29! on 11.04.16 12:40

Nisu krivi glumci, već režija i nedorečena radnja. Možda je izbor mlađih glumaca mogao da bude bolji, ali, po meni, svi su izvukli maksimum iz svojih likova čije su priče loše razvijene. Za mene serija počinje od neke tridesete epizode, tačnije od trenutka kada su odlučili da ne kopiraju u potpunosti originalnu priču (zaista ne mogu da verujem da nemaju ideja da pišu nove serije, već moraju da se ponavljaju, a svuda oko nas se desava neka „sapunica“ ). I mogla je serija da bude odlicna, bez obzira sto su obrnuli tok radnje, ali su je upropastili glupim zapletima i raspletima. Po meni, trebalo je detaljnije da ispricaju ljubavnu pricu izmedju Hulija i Eladija, da prikazu tu njegovu nezniju stranu, kako je osvaja detaljima, da mi koji gledamo osetimo razlog te snazne ljubavi Hulije prema Eladiju, a reziser i scenarista nisu uspeli ni da u tih nekoliko epizoda iskoriste ociglednu hemiju izmedju Susane i Fernanda (nadam se da cu ih gledati u jos nekoj seriji zajedno) koja postoji dok glume ljubavnike. A i kasnije, kada se Hulija „lomila“ oko Artura i Eladija, sve su mogli mnogo bolje i interesantnije. Ti detalji vaze i za ostale likove i veze izmedju njih koje ne zelim da komentarisem. Svidelo mi se to sto nema klasicnih negativaca, i sto su likovi sivi, jer u sustini svi smo pomalo gresni i ponekad donosimo pogresne odluke, ali se ubrzo videlo da ne znaju kako da naprave epizodu zanimljivom i da su u ovoj seriji postupci pojedinih likova nelogiicni, kao i njihov nacin razmiljanja. Najveci primer toga su, po meni, David i Rehina, jedna sestra, onda druga sestra, pa raskidamo zbog tatice, pa opet prva sestra, pa se mirimo zbog mamice itd. Svaka epizoda je bila 45 minuta ničega, pa se ispostavilo da ne umeju da razviju pricu ako nemaju lika koji ubija i sveti se na sve strane. Ako im je toliko falio takav negativac, a Arturo i Eladio nisu bili ti koji ce imati tu ulogu, mogli su da ubace nekog petog lika, poslodavca (pokusali su nesto sa Asmorom, ali ubacivanjem njega u pricu nije imalo taj cilj), koji bi na kraju naterao Artura i Eladia da se ujedine. Istovremeno, mogla je to da bude i Karidad (njen lik je totalno nebitan na kraju ispao) sa Frankom i to kao likusa koja je oduvek bila zaljubljena u Eladia i u njegov novac, a i mogao je Eladio o Franku da se brine van kuce u kojoj su ziveli David i Hulija (to bi bio logicniji razlog njegove mrznje i ljubomore, kao i zelje za parama), i da ga posle zaposli kod sebe,jer mi nikako ne ulazi u glavu da ga je tek tako doveo u kucu i Hulija ga tek tako prihvatila kao sina, ali ga opet nije vaspitavala kao sina, jer da jeste bio bi bolji covek i Franko bi nju voleo bar malo. Pokusali su nesto sa Frankom kao negativcem, ali ona scena kada Franko preti pistoljem Huliji u Eladiovoj kuci je toliko nelogicna i nepromisljena (Kako su se Hulija i Franko zajedno pojavili u Eladiovoj kuci?) da je sve unistila i pokazala da ne znaju kako da naprave rasplet. Ako su i hteli takvu scenu, to je trebalo mnogo bolje da se isprica. U toj sceni strada i Arturo. Zasto? Ispada da je to, po scenaristi jedino resenje da se Hulija i Eladio pomire ( ocigledno kada nema ideja za izlaz, uvek preostaje smrt), kao sto je i Danijelina smrt bila da se David i Rehina pomire. Necu komentarisati samu scenu umiranja Artura na Eladiovim rukama. Ocekivala sam da ce biti Eladio ranjen, i da ce Hulija konacno na glas priznati koliko ga voli, ili da ce Arturo biti ranjen, a da ce ga Nina negovati i on shvatiti da je sve bila samo njegova opsesija Hulijom. Svidja mi se kraj i scena na plazi, ali do tog trenutka falilo je jos nesto, ostalo je nedoreceno. No, sve u svemu finale je bilo ocajno, a to je trebalo i za ocekivati jer su sve epizode nagovestavale to. Ponavljam, serija je mogla da bude odlicna, ali neumece i nedostatak ideja su je upropastili. Nadam se da ce prestati da iznova rade serije koje su odgledane, i da nece otkupljicavti scenarije iz turskih i drugih evropski serija, jer ima dovoljno dobrih prica da se snimaju nove, samo treba da pronadju ljude koji umeju da rade svoj posao.

Lala29!
Newbie
Newbie

Poruka : 1

Back to top Go down

Post by latinofan17 on 11.04.16 13:09

Arturova smrt me je podsetila na "La que no podia amar" kad su ubili Gustava.

latinofan17
Member
Member

Poruka : 252

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 11.04.16 14:27

Upravo odgledala i ja. Moram da priznam da sam ocekivala da ce Hulija i Eladio na kraju ostati zajedno. Tacno sam znala da ce biti one pucacine sa Frankom, samo nisam znala tacno hoce li da stradaju Eladio ili Arturo (a obojicu sam ih imala u opticaju za to), mozda i da Hulija i Nina ostanu same na kraju, kako Milos rece, ali sam i ovakvim krajem dosta zadovoljna. Ne najzadovoljnija, mnogo je tu praznog hoda i nelogicnosti bilo, ali sam zadovoljna.
Pogotovo cinjenicom da su doskocili Franku, u kome sam, iako je Danilo Karera odlicno izneo taj lik, od samog pocetka videla nesto prljavo,necasno, ruzno, zlobno i dvolicno. Ali, opet ni njemu nije pruzena ljubav koja mu je bila potrebna, pa nije ni cudo sto mu je materijalna dobit na kraju postala najvaznija, a kada mu je i to izmaklo, pokazao je svu svoju surovost.
Vec rekoh da mi je veoma drago sto je Gabrijela ostala sa Agustinom. Scene maltretiranja Erika i Franka u zatvoru po meni su bile brutalne, medju najodvratnijim stvarima koje sam, otkad pratim telenovele, videla, tako da sam se, jednog momenta, zapitala sta li mi je ovo trebalo.
Susi je sjajna, zaista, mnogo mi se svidelo kako je iznela svoj lik, a na kraju sam zavolela i Ninu, i jako dirljiva mi je bila njena scena oprostaja sa Arturom u mrtvacnici. Drago mi je i da su i Rehina i David ostali zajedno, a na kraju, koliko vidim, najsrecniji ispadose Klara i Hustino. Lepo je sto se Erik pomirio sa svima, bar na kraju, a i sto je Nina prihvatila Migela. Otvaranje fondacije joj je odlican potez.
Sve u svemu, moze to mnogo bolje, i uprkos tome sto sam je celu odgledala, i svidjala mi se, moram da priznam da mi ova telenovela nimalo nece nedostajati, jer mi je, cak i ovoj poslednjoj epizodi, ostavila dosta gorcine, i neceg sto ne umem da objasnim, nekakvu setu i surovost, sto meni bas i nije za telenovelu u 21.00, ali, bitno je da se sve, vise manje, ok privelo kraju.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Ángel on 11.04.16 18:11

Toliko su bili dosadni da ne mogu ni da ostavljam komentar na poslednju epizodu. Žali bože vremena koje sam potrošio i vrteći epizodu u 4-5 minuta.

@Miloš92 wrote:Sve u svemu od mene jedna velika nula. Eto jedino što je valjalo je bila entrada.
Potpis na ovo. I Franco koji je bio jedan od boljih mladih negativaca. On je od 1. epizode imao svoj cilj koji je razrađivao i gurao sve do poslednje epizode kad su ga sje*ali.

Last edited by Ángel on 11.04.16 22:27; edited 1 time in total

Moderator

Poruka : 7944

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 11.04.16 18:27

Ma sj* je on sam sebe svojim (ne) delima. Jedino mi je misterija kako se odjednom stvori u Eladijevoj kuci i ote Huliju.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by machy26 on 11.04.16 18:35

Ma dečko loše glumi. stars
machy26
Member
Member

Poruka : 366