EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Desejo proibido

View previous topic View next topic Go down

Desejo proibido

Post by Stef on 09.08.15 23:31

DESEJO PROIBIDO

Rede Globo, 2007-2008
Broj epizoda: 154
(nacionalna verzija); 105 (internacionalna verzija)

Priča počinje 1913. godine, u fiktivnom gradiću Pasaperto, u saveznoj državi Minas Žerais, kada supruga pukovnika Franciska "Šika" Fernandesa jedne noći izgubi dete pred porođaj. Taj događaj je jako potresao, pa je narednih dana otišla u pećinu gde se moli svojoj "Svetici u kamenu" da joj pruži priliku da dobije dete. Na izlasku iz pećine je na obali reke videla tek rođenu devojčicu u koritu i odlučila da je zadrži i da joj ime Laura, koje je želela da dâ ćerki koju nije uspela da rodi.

Radnja se premešta u tridesete godine XX veka. Laura je izrasla u prelepu devojku, i pohađa školu za devojke. Verena je za Enrikea Fernandesa, Šikovog sina koga je dobio u braku sa prvom ženom, Isabel.

Isabel je nedavno nakon Enrikeovog rođenja preminula, pa je brigu o njemu preuzela Kandida Novaes de Toledo, Isabelina majka. Kandida se nije slagala sa ponovnom Šikovom ženidbom, jer nije mogla da podnese da mesto njene ćerke zauzme ćerka obične Indijanke. Pod bakinom kontrolom, Enrike je izrastao u pohlepnog i nadmenog čoveka, spremnog na sve da ostvari svoje ciljeve.

Kada je završila sa školom, po Lauru dolazi Enrike da je vodi u Pasaperto. U vozu koji ide za Pasaperto se susreće sa Migelom, kumčetom sveštenika Inasija Guveje, koji je paroh crkve u Pasapertu. Taj susret će promeniti njihove živote iz korena.

Iako se isprva nisu slagali, Migel i Laura se postepeno zaljubljuju jedno u drugo, iako ne bi smeli. Ono što Migela sprečava da bude sa Laurom, jeste njegov "poziv" da bude sveštenik. On to prećutkuje Lauri.

Pored njih, zabranjenu romansu će doživeti i Šikova žena Ana sa doktorom Eskobarom, koji je leči. Utehu u njegovom naručju će potražiti jer joj suprug ne da dâ diše, a pritom je i agresivan.

Pored ovih priča, serija prati dešavanja i ostalih likova gradića Pasaperta, poput gradonačelnika Virijata i njegove porodice - žene Magnolije, koja u kući drži uzde, kao i ćerke Florinde i Eulalije. Florinda sanja o udaji, ali Virijato ne želi da čuje za to jer je tradicija u porodici Paljares da se prvo uda najstarija ćerka, što bi u ovom slučaju bila Eulalija, koja na udaju ni ne pomišlja.

Pored njih, vredi spomenuti i familiju šefa policije Tražana, koji je ostao udovac sa tri ćerke, Marijom Augustom, Giljerminom i Teresom. Nakon što je osetio da je u kući potrebna ženska ruka, i žena koja će njegovim ćerkama biti kao majka, odlučuje da angažuje gospođu Madalenu kao guvernantu, ne sluteći da bi kasnije moglo biti nešto više od poslovnog odnosa.

U policijskoj stanici, Tražanova desna ruka je vojnik Brazil, sa kojim često upada u razne neprilike, dajući seriji notu komedije.

Serija se dodatno zahuktava kada Ana nestaje, nakon što ona i Eskobar planiraju da odu iz Pasaperta, kao i to da Laura na dan svog venčanja saznaje za Migelovu tajnu.

Hoće li se Migel i Laura, kao i Eskobar i Ana, uspeti da izbore za ono do čega im je najviše stalo?

Uloge:
Fernanda Vasconcellos - Laura Dias
Murilo Rosa - Miguel
Letícia Sabatella - Ana de Castro
Daniel de Oliveira - Henrique Jordão
Alexandre Borges - Dr. Escobar
José de Abreu - Francisco "Chico" Fernandes
Marcos Caruso - Padre Inácio Gouveia
Cláudio Marzo - Lázaro Simões
Camila Rodrigues - Guilhermina "Mina" Mendonça
Pedro Paulo Rangel - Galileu Botiquário
Emílio Orciollo Neto - Argemiro Borges Patápio
Fernanda Paes Leme - Teresa Mendonça
Grazi Massafera - Florinda Cardoso Palhares
Rodrigo Lombardi - Ciro Feijó
Letícia Birkheuer - Raquel
Nívea Maria - Magnólia Cardoso Palhares
Júlia Lemmertz - Belinda Botiquário
Cássio Gabus Mendes - Delegado Trajano Mendonça
Deborah Evelyn - Madalena Borges Mendonça
Lima Duarte - Prefeito Viriato Palhares
Eva Wilma - Cândida Novaes de Toledo
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6600
Godina : 20

Back to top Go down

Re: Desejo proibido

Post by Stef on 09.08.15 23:49

(32/114)

Meni je ovo jako dobro, prethodne epizode su bile naklon

Elem, Laura još pre 10-ak epizoda vidi Miguela kako na stanici čeka ženu sa dva deteta, potom se pozdravlja sa njima i grli decu. I Laura skapira da je ta "tajna" zapravo da je Miguel oženjen. wow A ustvari je ta žena zapravo rođaka popa Inacija. rofl

Onda se odluči da se uda za Henriquea, pa "kud puklo, da puklo".

Pa se par dana pred venčanje padre Inacio razboli, Miguelu palo na pamet da je malarija (to mi nešto nije bilo najjasnije cesces ), pop je imao visoku temperaturu i nije smeo da mrdne iz kreveta.

I da, bila je i rođaka kod popa da ga leči, jer je čula šta se izdogađalo, a Laura popizdela jer je mislila da je Miguel doveo da "bude sa ženom". rofl

I sad, kako pop nije smeo da mrdne iz kreveta, ko je bio prinuđen da drži ceremoniju? Miguel. wow naklon

Onda dolazi epska scena, Henrique i Laura ulaze u crkvu, Miguel se okreće, Laura sve skapira, beži iz crkve i viče da ne može da se uda! wow jupi

Ovi svi naravno ukapiraju o čemu je tu reč, Henrique juri za njom, a potom i Miguel. Stigne je i tera je da se vrate, međutim, kako su bili na ivici brda, Laura se oklizne i umalo ne upadne. Henrique je podigne, al' šta se sad dešava? Henrique se oklizne, padne u reku na dupe i ostane nepokretan. naklon wow rofl

Pa naklon

Ostali likovi su dobri, jako su interesantni. Jedino me nerviraju Florinda i Ciro Feijo, i to samo jer ne mogu da svarim Lombardija i Grazi, preočajni su. puke

Nadam se da će ubrzo naći Anu, meni su ona i Escobar aw aw aw

Chico je grozan. puke Ja sam prvo bio u šoku kad je serija počela kako Jose de Abreu igra pozitivca. rofl Onda sam shvatio da sam se zajebao, jer je ustvari negativac. rofl Ja ne znam da l' je taj čovek u životu odigrao pozitivca. mrgreen I da, meni je hit kako izgovara Candidino ime - "dona Kanda". rofl

Ko Adma u PDM, umesto Feliks, ona Felikis. rofl

Zaboravih da napomenem Viriata, meni je on genijalan, i to najviše zbog Lime Duartea, legendaran glumac. naklon

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Franko on 13.08.15 0:02

Meni je DP bila draga. Polagana, lijepa, s dobrim protagonistima i negativcima, možda malčice usporena, al ja bih rekao skoro pa i najbolja novela W. Negrao.

Meni je ovo valjda bila najbolja Lombardijeva uloga, inače mi je očajan svugdje. rofl Grazi mi je bila simpa tu, to joj je bila tek druga uloga, mislim.

Daniel de Oliveira mi je bio dosta iritantan, ne toliko i lik, koliko njegova gluma. Mislim da je radio karikaturu od lika iako lik nije bio napisan kao karikatura.

La fiscal de hierro - 30/80
Las estrellas - 75/150
Mi marido tiene familia - 54/100
Novo mundo - 152/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2110
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Stef on 13.08.15 0:32

I meni je dobra. Nekad stvarno bude sporije nego inače, ali mi generalno prija.

Lombardi ima OK lik, ali džabe to kad ne mogu ni na slici da ga vidim.

Grazi je pre DP glumila u PDV, tamo su je direkt iz BBB preselili. rofl Njen lik ovde mi je ništa posebno.

Za Daniela de Oliveiru se slažem. Ne znam, meni je on i u Passione bio iritantan, ne toliko lik, koliko gluma.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 28.09.15 22:11

(82/114)

Baš je dosadno, NIŠTA se ne dešava.

Otkako su pronašli Anu, tako je zamorno.

Kako je grozan ovaj Henrique, kad se kezi, likuje, pravi debilne face i izgovara debilne rečenice Lauri tipa "Ima da poništim zahtev za razvod, pa ćeš da mi se vratiš i da spavaš sa mnom". facepalm Imbecil, ne shvata da ga ona ne jebe ni 2%. rofl Daniel de Oliveira je O-ČA-JAN. povraca

Jbt, niko ovom Henriqueu ništa ne može, on mu dođe ko Bog i batina u Passapertu. facepalm

Očekujem da se Laura i on ne razvedu sad, sigurno će Candida da sredi stvar na suđenju. glare

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 29.10.15 21:49

Ja se sebi divim kako sam izdržao do kraja. ninja Hvala Bogu i svim svecima, gotovo je.

Kakvo razočaranje sve ovo oko Henriqueovog ubistva..... Moglo je to mnogo bolje da se upakuje, umesto da je ubijen neposredno nakon onoga što se desilo u štali kad je Miguel video Henriquea i Lauru kako se navodno krešu, oni ga ubiju nekim otrovom za vreme ceremonije. facepalm Trebalo je to interesnatnije i napetije odraditi, a ne da se tome posvećuje 5-10 minuta epizode, a ostatak sve nešto bzvz i nebitno.

Koji moj su ubacivali one glumce iz Holivuda? facepalm Ej, ubacuju to par epizoda pred kraj kao da su na sredini novele. naklon Ja nijednog momenta nisam osetio tu atmosferu i napetost koja bi trebala da vlada u finalnim epizodama, kulminaciju i konačan rasplet. Oni su se bukvalno do poslednje epizode ponašali kao da nije kraj.

I onda iz vedra neba na kraju pretposlednje epizode ubace ono sa petardom kao da bi se osetilo kao da je finale. rofl A to za bombu neću ni da spominjem, ko da je bačena petarda, a ne bomba. I još su oni bili udaljeni od ulaza, tako da je mnogo glupo ispalo. Od te petarde je Candida poginula, a Miguel je umro, pa oživeo. bonk

I ubica je na kraju ispao Diogo. Očekivano, sve mi je bilo jasno kad je počeo da se šepuri kako je on novi prefeito. Boluje od toga da bude neko i nešto, eno u zatvoru već počeo da naređuje zatvorenicima, prefeito ne voli da pije 'ladnu kafu. rofl

Sve u svemu, novela je imala potencijala, ali šta vredi kad Walther Negrao očigledno ne zna da to iskoristi. Od njegovih novela me nijedna više ne zanima, jedino bih bacio pogled na Araguaiu ako jednog lepog dana počne kod nas. rofl

Gluma je bila jako dobra, produkcija isto, a muzika mi se nije nešto previše dopala. Bilo je dobrih pesama, ali ništa posebno.

Ocena za kraj - 5/10

Od sutra Anjo mau, valjda MAA neće razočarati. A i volim takav tip serije sa 516 familija međusobno povezanih i raznoraznim spletkama. jupi A i glavna je villagonista, tako da je to još jedan plus. smile2

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top