EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Elif

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down

Elif

Post by Markovic on 21.12.15 2:56

Serija se emituje svakog dana u 19:10h na Pinku. Da li gleda neko tu seriju i kakvo mišljenje ima? Stigli smo do 191. epizode, a u Turskoj se emitovala večeras 242. epizoda, ali priča se da se završava sa oko 370 epizoda sledeće godine u junu, mada postoji šansa za treću sezonu ako ima solidnu gledanost. Ja ponekada gledam tu seriju sa porodicom, onako je i klasična sapunica. Ume da me nervira često i radnja je previše spora, a glumci nisu nešto posebni, mislim ne pripadaju u prvu ligu, pa nisu toliko poznati. Meni se najviše sviđaju kako glume Arzu, Selim, Zejnep i mala Tuče, dok je Elif očajna u glumi, mada je mnogo slatka, draga i ljupka. Zejnep Oren (Tuče) bi trebalo da glumi Elif, ali je zauzela Isabela Guvenilir zahvaljujući svom ocu koji joj je obezbedio ulogu novcem. Osim toga, ja sam previše dugo čekao i pitao se kad će se otkriti više čija je ćerka Elif, a napokon će se saznati u 235. epizodi.
Markovic
Member
Member

Poruka : 367
Godina : 21

Back to top Go down

Re: Elif

Post by Stef on 21.12.15 12:46

Meni je ta Elif grozna serija da groznije ne može biti. Zehra je mala maca za ono, barem ima manje epizoda ako ništa drugo.

Amaterska gluma, očaj režija, očaj gluma, očaj scenario, konstantno cmizdrenje i zapevanje gore nego Televisa.... Žali Bože još milion epizoda toga.

Čini mi se da II sezona ima bolju gledanost od I, tako da me ne bi čudilo da bude i III.

Posting Freak

Poruka : 5809
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Markovic on 24.12.15 0:36

Stefane, nemoj da preteruješ... Ima gorih. Kod nas i u Turskoj ima solidnu gledanost, pa nema zamerki osim što je Kenan zamenjen mada su novog Kenana ubrzo prihvatili. U pravu si za Zehru, ali epizode su trajale oko 2 sata, dok Elif jedva 55 minuta. Scenaristi su pomalo očajni, nažalost, ali dobro, to je prava klasična sapunica pa ne očekujemo ništa od ove serije. Neki glumci zaista dobro glume. Pratim često i razumem se dobro u to. Elif je najgora glumica u seriji i nije za glumu, vidi se. Niko joj ne zamera, jer je mala, slatka i simpatična, ali pre svega niko nema pravo šta da kaže kad je njen otac sve to sredio. Za malu Tuče ima nade, možda će imati napredak u glumi kad poraste i pripadati u prvu ligu, jer super glumi u seriji. Što se tiče Zehre, gledao sam od početka do kraja druge sezone, a ne planiram da gledam treću, jer nema svrhe, ukinuta je zbog male gledanosti i ne da mi se da gledam dalje. Zehra i Melek su 100 puta bežale, a Devran svaki put ih hvatao, pa se stalno vrtelo oko njih.

Le tre rose di Eva - 14/40+
Icerde - 15/19+
Anne - 10/12+
Olene kadar - 2/4+
Las amazanas - 20/62
Markovic
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 24.12.15 1:25

Meni tu niko ne glumi super. Ima onih koji glume za nijansu bolje od većine, ali je generalno gluma onaj nivo Preljubnika, znači dno.

Da ne bude da pričam u prazno, uhvatim seriju tu i tamo dok deda i baba gledaju, otprilike vidim šta se dešava i ko kako glumi.

Meni je serija grozna, SVE je očaj. I gluma, i scenario, i muzika, i produkcija, i režija. Ko da ja pokupim 50 ljudi, i ajde, snimaj. Scenario sklepan za 2 minuta - 50% trajanja epizode ode na kuknjave i zapevanja, 10% na neke nazovi spletke, a 40% na ovu decu što se igraju jedno te isto od početka serije. Serija jeste klasična sapunica, ali imaš i klasičnih sapunica/telenovela da imaju koliko-toliko pristojnu radnju i dobar scenario (Kassandra, El Privilegio de Amar, Pobre Diabla). Ova Elif nema ništa. Naravno, to je samo moje subjektivno mišljenje, nikog ja ne teram da misli isto ko i ja.

Zehra i Elif su podjednako grozne serije, ali Zehra ima jednu prednost - manji broj epizoda. Kad bi se tih 90 i kusur epizoda svelo u trajanje od 45 minuta, došlo bi se do neke cifre od max 250 epizoda. Elif polako stiže do te brojke, i gura dalje. Do kada, i do koje cifre, rejting će pokazati.

Ima gorih serija od Elif, a to su ove indijske što su išle i što idu kod nas. Među turskim, Elif je najgora. I opet naglašavam, moje subjektivno mišljenje. smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Markovic on 28.12.15 2:41

Naravno, svako ima pravo na mišljenje i poštujem. Ti i ja razmišljamo drugačije i to je to. Što se tiče Indijaca, ima i dobrih i loših glumaca, njihovi filmovi su odlični za mene, mada ima dobrih glumaca koji glume u lošoj seriji. Znači glumci nisu krivi, već režija i scenario. Npr. mala nevesta se snima skoro 8 godina, a nikako da se završi jer ima i dalje solidnu gledanost u Indiji. Svi rade na gledanosti bez obzira da li trenutno ima dobru ili lošu radnju. Serija je bila sjajno dobra na početku i bilo je smisla gledati, a sad nikako. No, dobro, ja nisam baš ljubitelj indijskih serija, ali se dobro razumem u to. U skoro svakoj državi ima kvalitetnih glumaca iz prve i druge lige. Glumci koji glume u Elif su iz druge lige, dok je npr. Beren Sat glumica iz najbolje i prve lige. Ona mi je jedna od omiljenih turskih glumica. Skoro sve njene serije su dobre za mene, znači da je prihvatila dobre projekte, ali njena nova serija mi se ne sviđa i pogrešila je što je prihvatila tu ulogu. Osim turskih, volim da gledam latinoameričke (posebno meksičke, ali ne sve, a sve serije od Maite Peroni su vrlo očajne dok se mnogima svidjaju, jer tu glumi Maite a ne gledaju kakvu radnju ima mada Maite nije baš dobra glumica za mene), ruske, grčke, italijanske itd. Pre svega, Turci umeju da glume prirodno i kvalitetno. Što se tiče domaćih serija, ne gledam ih, ali ne poričem da imamo dobre glumce.
Markovic
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 28.12.15 13:19

Indijski filmovi i serije su nebo i zemlja, imao sam priliku da pogledam par filmova. Gluma, radnja i produkcija u filmovima je neuporedivo bolja u serijama.

Beren je izvrsna glumica. Jedino mi nije bila ništa posebno u onoj Silinoj preteči, ali u AiM i Fatmagul je rasturila.

Za glumu u TR serijama se slažem, mada ima i nekih koji recituju svoj tekst i to se vidi. Bez emocija, bez da daju sve od sebe u svojim ulogama, a to je u Elif itekako izraženo.

Meni je jedina Maitina serija koju sam baš voleo bila Mi Pecado. Odličan scenario, režija, a i jedina serija gde je Maite odlično odglumila. Gluma je isto bila jako dobra, u Maitinim i Danielinim zajedničkim scenama se nije znalo koja je od njih dve bolja.

Godina proizvodnje i zemlja porekla serije mi nije uopšte bitna. Bitno je da je serija dobra.

Isto mi nije bitno koji glumac glumi u kojoj seriji. Recimo, onog Palmeiru ne mogu da smislim, ali mi je uprkos njemu Celebridade najdraža moderna brazilska. Istina, rotiraju mi se oči ako čujem da je glavni neki glumac/glumica koga/koju ne volim, ali zažmurim ako je priča dobra. Eliasa pre ECDLP nisam mogao da smislim, ali me je zato u toj seriji prijatno iznenadio.

Izvinjavam se što sam malo otišao u off. smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Markovic on 29.12.15 2:10

Stefane, prvi put se slažem sa tobom uglavnom sa svime što si napisao. smile

Gledao sam i ja "Ljubav na silu", ocena joj je 7,5 i mogla da prođe, mada je bila jedno vreme odugovlačena i nerviralo me je, ali su "Zabranjeno voće" i "Fatmagul" daleko iznad ove serije.

E, tačno, i meni se iskreno sviđala "Mi pecado", u kojoj jedino je uspela ta Maite, pošto su drugi scenaristi, producenti kao i režiseri. Producentkinja Natali je među najgorima. Pre svega, Danijela Kastro je perfektna glumica i uživao sam u svakoj njenoj ulozi. Pozdrav
Markovic
Member
Member

Back to top Go down

Post by Maja on 31.12.15 0:11

U pravu je StefanJ.Serija Elif je toliko postala losa,nerealno,da nemam reci.Pogledala sam jedan duzi period i prestala.Toliko su obesmilili,samo snimaju nek se snima,kvantitet,a gluma,dizajozi za babe i dede.Nema sta da se vidi,sem kuknjave,cmizdrenje i ponavljanje dijaloga,scena.

Maja
Member
Member

Poruka : 465

Back to top Go down

Post by latinofan17 on 11.01.16 0:40

Do koje je epizode stigla u srbiji?

latinofan17
Member
Member

Poruka : 247

Back to top Go down

Post by Stef on 11.01.16 0:49

Baš sam pre neki dan uhvatio na Pinku neke scene i uporedio ih sa originalnim epizodama.

U petak su počeli 203. bolum, znači da su onda danas bili na 204.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics