EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

O hayat benim

Page 70 of 73 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71, 72, 73  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: O hayat benim

Post by Stef on 02.05.17 22:30

Kad malo bolje razmislim, kraj je savršen! Baš tako je i trebalo da se završi.

Dosta upečatljivo, gledaocima je ostavljeno da daju svoje viđenje šta se desilo dalje.

Svako od njih je platio za sve što je uradio. Apsolutno svako.

Moje viđenje kraja bi bilo da su Ateš i Bahar ostali zajedno, Efsun i Ganimet čuvaju tetku i Efsunino dete, Hulija u ludnici, Mehmet Emir i Figen se venčali i to je to. Arda i Zeynep umrli.

Ateš i Bahar su uz Efsun, posećuju se, viđaju dete, kao i Asim koji je deda.

Ja bih voleo da su onu poslednju scenu iz III sezone stavili ovde, to bi bilo premoćno.

Stvarno ne mogu da prežalim što Can nije ostao ova 3 boluma. Ovi scenaristi su uradili dobar posao (smem da potpišem da bi i on ovako otprilike završio), ali bi finalna scena bila još jača.

U svakom slučaju, fantastična i neponovljiva serija. aw aw aw Konačan i ogroman komentar na celu seriju ostavljam kad odgledam sve sa prevodom, od 108. do kraja.

Last edited by Stef on 02.05.17 22:33; edited 1 time in total

Posting Freak

Poruka : 6164
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 02.05.17 22:31

Da, pogođen u srce i ne bi izdržao do dolaska hitne cry

Efsun je imala nesretan kraj, ali opet će joj to dijete koje nosi sigurno dati snagu da nastavi dalje sa svojim životom nakon svih tragedija.
Nikola94
New member
New member

Poruka : 48

Back to top Go down

Post by Stef on 02.05.17 22:54

Upravo. To dete je njen novi početak, njen oslonac.
Ovaj kraj me podseća na Nasleđe, tako je i Đulu imala dete koje joj je bilo oslonac.

I ona je kao i Efsun želela moć, bogatstvo, na kraju je ostala bez ičega.
I jednoj, i drugoj je samo dete ostalo.

Sve što je dosad radila je imalo trulu osnovu.
Ne trulu osnovu u smislu da je zaplet nebuloza ili debilana, nego u smislu da je ona lagala i krala.
To je kao kad gradiš kuću, imaš truo temelj, u jednom momentu će kuća da se uruši.

Tako je i ovde, stalno je pravila i upadala u neka sranja, ali se jesu vešto izvlačili.
Džabe, u jednom trenutku je prosto moralo sve da se sruši.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Barbie on 03.05.17 0:42

Dostaaaaaaaaaa
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1163

Back to top Go down

Post by Stef on 03.05.17 0:44

rofl rofl rofl

Jbg, Barbie, ja kad pitam ovde na temi da l' da se sve piše u spoilere, ti ništa ne odgovaraš. smile2

Inače, Oya i Ceren su večeras gledale zajedno finale. aw

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Lazar on 03.05.17 11:15

@Stef wrote:Konačan i ogroman komentar na celu seriju ostavljam kad odgledam sve sa prevodom, od 108. do kraja.
Taman je i meni toliko ostao pa ćemo zajedno komentarisati. smile2

Kako bih voleo da nas iznenade i ubace 5. sezonu od 10-ak epizoda šta se desilo posle ili bar jednu epizodu, kao ono što je bilo sa serijom "La madrastra".

Senior member

Poruka : 812

Back to top Go down

Post by Stef on 03.05.17 11:24

Čisto sumnjam da će do toga doći. Ništa nije nemoguće, ali su male šanse.

Jedino ako zbog velike prodaje u inostranstvu ne dosnime nešto. mrgreen

Pade mi nešto na pamet, prvih par scena su komotno mogli na kraj da stave. I mogu da stave za inter. prodaju. smile2

Posting Freak

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 05.05.17 14:08

Finale mi je bilo okej, mnogo zbrzano kao sto sam ocekivao.

Stef, secas da sam ti rekao da nema happy enda za Efsun? Stiglo ju je sve kad tad, ali sam samo hteo hepi end sa pocetka epke, mogli su tu da zavrse i bio bih super sa tim.

Ona scena kad razgovaraju u vili koga da spasu, twist kad se otkrilo da su bili corci, twist da je Efsun trudna. Au. Sjajno.

Scena kad Zeynep dodje u vilu.  naklon
Pa onda Hulija nakon toga  naklon
Malo mi Ceren bila bezveze, nekako sam ocekivao dublju reakciju od toga sto je imala. Nije bilo na nivou njene glume IMO. Ali kad je pocela da se priseca svih stvari u zivotu.  ziveli

Sve oko Kenana, isto. Kako se sve okrece da su ga obicni banditi koknuli. Perfektan kraj.

Ates i Bahar.  mrgreen Preslatki su mi. 

Previse zbrzano, jer su mogli 1 scenu da ubace Yil Sonra? Ne verujem da bi bilo tesko. Ovako sve nedoreceno, generaln ne volim open ending serije tamo gde nema potrebe.

OHB  :aplauz:Nadam se da ce cela ekipa da nadje novu seriju u ovoj sezoni.

jovanmilic97
Senior member
Senior member

Poruka : 889

Back to top Go down

Post by Stef on 05.05.17 14:46

Zbrzano jeste bilo, ali bolje i to nego da su posle 2 sata davili sa nekim glupostima. Ovako je do samog kraja bilo neizvesno.

Zavisi kako gledaš. Osim toga što je prema viđenom Arda završio karijeru, Efsun je dobila šansu za novi početak sa svojim detetom. Da sve počne od nule. Tako da to baš i ne bih nazvao tragičnim krajem.

Na kraju krajeva, kraj je otvoren. Svako može da stvori u glavi kraj kakav njemu odgovara.

Promakla nam je 1 rečenica, kada je Arda pričao sa Orhanom u policijskim kolima o zamki za Kenana - "Videćeš, Efsun, šta ću da ti uradim". mrgreen

Što bi možda bila neka naznaka da je Arda uspeo da isfolira smrt. Na kraju krajeva, i on je kao i Efsun odmah pao, i odmah zatvorio oči. Ništa opraštanje, ništa volim te, ništa čuvaj nam dete. Tako je i Efsun uradila pa je ispalo da je zamka. smile2

Ceren mi je u toj sceni bila sjajna. Ahu jeste bila jača od nje, ali je i ona super donela emocije.

Meni se kraj sviđa iz tog razloga što je bolje da su ovako završili nego dali konačan kraj pošto se nekome ne bi svidelo da se Efsun i Arda ponovo izvuku, a nekome bi se ne bi svideo njihov tragičan kraj.

Ovako su ostavili gledaocima da odluče koji kraj im se više sviđa. winky

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Maja on 07.06.17 23:19

Ispostavilo se da je Nuran Baharina ćerka, a u 100-toj epizodi da se porodila Efsun. Efsun je onda predala Bahar dete. Pogledah epizodu, sve sam pomešala. U 100-toj se porodila Bahar i predala je Efsun dete na čuvanje.
Muge je Hulijina ćerka. Izgleda da hoće Hulija svima da se sveti.
Danas sam uhvatila kako ide, bilo je 25 minuta, ako bude po malo, tako će do jeseni otprilike. Čuvaju onu Gullerin savasi, nema novog na vidiku ovog leta, valjda je to cepkanje računica.

Hoću da prokomentarišem, sve sam pomešala u vezi serije od početka, ne shvatam ni za likove, ni te  porodice, dešavanja, babe ko je ko. Polovično, a nisam gledala dalje epizode da shvatim priču. Ako je pogrešno, urednici znaju.

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 523

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 70 of 73 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71, 72, 73  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics