EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

SRB: Novosti

Page 37 of 45 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 41 ... 45  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: SRB: Novosti

Post by Stef on 07.02.17 16:29

Terra nostra i O Clone su ti najzapamćenije Globove.
Te serije iz 90-ih/sa početka 2000-tih se najviše pamte.

Da su Telemundove prve išle, ostale bi i one zapamćene.

Tako je sad sa turskim, prvih se svi sećaju, ostale se zaborave posle par dana.
Valjda jer je toliko serija išlo da ne mogu sve da se popamte. lol1

A i nešto što je dotad bilo neviđeno ostane duže upamćeno nego sve ovo kasnije.
Verovatno jer ove kasnije budu sve na isti kalup.

Par puta se u mojoj familiji pokrenula diskusija o starim serijama, ljudi se dosta sećaju TN i O Clone, serija sa Trećeg kanala, Televise na Pinku i serija sa Košave (Rauzan, Amantes). Nije ništa drugačija situacija i kod nekih poznanika koji gledaju telenovele otkad su se kod nas pojavile.

Koja Telemundova se i danas pamti sem PDG? Evo, ja ne znam nijednu drugu.

Naravno da će klinci da pamte serije koje su išle pre 6-7 godina upravo jer su im te bile prve. Ove stare i ne znaju, ostali su zaboravili, ili čak nisu ni čuli za te serije.

Poslednja za koju mogu da kažem da je stvarno ostala zapamćena je CCEA.
I to najviše zbog onog porođaja u farmericama. rofl

Zbog čega preterujem? Zato što su mi jako draga produkcija?
Zato što volim neke njihove serije?

OK, slobodno možeš da pogledaš te serije koje ja volim pa tek onda da kažeš da li sam nerealan po pitanju tih serija. Al' jbg, najlakše je pljuckati bez osnova. cool

Globo je najjača (čitaj: najskuplja, da ne budem pogrešno shvaćen) telenovela produkcija i u to nema sumnje.

To što su najjači, ne mora da znači da imaju samo dobre serije, imaju i loše.
Čak bih rekao više loših nego dobrih, ali je tako i sa svim ostalim telenovela produkcijama.

I meni će uvek biti draži od Televise (koju isto volim mada u poslednje vreme i nemaju neke serije) i Telemunda. Serije su mi prijatnije, njihovi cirkusi su mi zabavniji, bolja gluma, bolja produkcija, solidne priče, lepa muzika, šta će mi više? Plus portugalski koji mi je divan jezik. aw

Telemundo sam nekad voleo, sad ne mogu da ga smislim, valjda jer je toliko preizvikan. Ništa im ne pomaže to što su umislili da su im prekvalitetne serije, a ustvari su težak krš. rofl

Rekao sam da neću da nastavljam, ali ne mogu da ostavljam stvari nedovršene. mrgreen

Rekao sam i Milošu, reći ću i tebi. Ako ti smetaju moji postovi, ti ih preskoči.
Ja ne idem za tobom na forumu i ne prozivam te, očekujem da ti to isto uradiš. :caos:

Posting Freak

Poruka : 6578
Godina : 20

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 07.02.17 17:15

Za mene Brazilci i Argentinci imaju najkvalitetniju produkciju.Dobro,imaju i oni manje kvalitetnih serija ali u svakom žitu ima kukolja,zar ne?
Pre neki dan rekoh da je bolje da su odmah pustili na Pink2 a ne da se glupiraju s prvom epizodom na Pinku pa odmah da prebace.Šta uopšte očekuju da dobiju u tom terminu i sa jednom epizodom?Što ne puste neku tursku seriju u tom terminu pa da vide koliku gledanost će da ima?
Naravno da bi Globove serije bile gledane kad bi im se dala šansa i dobar ili makar pristojan termin a ukidanje i prebacivanje na Pink2 nakon prve epizode svakako nije pružanje šanse.
Globove serije jesu bile popularne u Srbiji.Ove koje su prethodni članovi koji su pisali naveli kao i Brazilski akvarel(kod nas je išao pod nazivom "Vetrovi strasti") i Por Amor takodje su dobro prošle.Zemlja nade i Kralj stočara isto.
Ne znam zašto se prepucavate oko toga koja je produkcija bolja.Kamo sreće da na jednom kanalu ide jedna Globova,na drugom Televisina,na trećem Telemundova,na četvrtom španska itd.pa da se ljudi zainteresuju ponovo za ovakve serije a deca vide da postoji i druga produkcija sem turske sa kojom ih bombarduju.Da,postoji internet ali ne mora da nam televizije imaju nekvalitetan i nemaštovit program.

~dragana~
Member
Member

Poruka : 458

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 07.02.17 17:19

Bar da ima neki večernji (noćni) termin pa da se gleda, ovako je besmisleno.

I ne zna se ko je nerealniji u ovim svadjama. Te cifre zemalja u koje Globo prodaje su presmešne. Prodata serija u 130 zemalja, exito nigde. Prodala je i Anahi DH u 40 zemalja pre premijere pa šta ima od toga. rofl I pričam o novijim serijama jer vidim da se Stef uhvatio za tri serije od pre 15-20 godina i ne odustaje. I ne znam koji je to argument uspeha da su imali tri exita u poslednjih 20 godina. Meni je to blam. rofl Precenjena Avenida je svuda osim u nekim latino zemljama fracasirala. I nije da ne volim Globo. Šta više produkcijski im niko ne može prići ali daleko od toga da su im sad sve serije vrh vrhova. I kod njih ima dobrih i smeća, kao i svuda.

Poslednja za koju mogu da kažem da je stvarno ostala zapamćena je CCEA.
I to najviše zbog onog porođaja u farmericama.

Ne lupaj. Serija je bila boom pre svega zbog para Levyrroni (inače ne znam koji je globom par napravio takav boom) a onda i zbog samog Levya za kojim su žene poludele. CCEA je bila exito u mnooooogo zemalja, što ove Globove nisu. I nije sad da branim CCEA. Za mene je to smeće koje nisam ni odgledao, odustao sam posle neke 30-40 epizode. Ali prosto činjenica je da je serija poslednji veliki svetski boom. Boom u svakom smislu te reči. Prodavala se nenormalno i što je još važnije u većini zemalja gde se prodala bila je exito. To je najveći problem Globa. Proda serije po tamo nekim nebitnim Afričkim zemljama za koje niko nije čuo i onda se hvali ciframa.

I Stef smorio si više sa tim prekskakanjem psotova. Daj neki drugi argument. Ovo je forum, mesto gde treba da se vodi diskusija. AKo želiš da pišeš referate na koje ne treba da ti se odgovara otvori blog pa postuj. smile2 To što si ti psotao zaludjen Globom je tvoj problem. Čim mu neko dirne Globo kao da mu je pobio sve živo.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10610

Back to top Go down

Post by FanSte on 07.02.17 17:28

Ja mogu da se kladim da bi danas svaka Globova smoruša frakasirala kod nas. Čak i ta najprodavanija Avenida, koja je imala elemenata za prezanimljiv cirkus, a quality Globo ( puke ) napravi lek za dubok san od nje.

Jedino ona iz 80-ih Vale (nešto?) verujem da bi možda pokidala, ali opet teško uz fudbal na Areni sport koji bi joj bio konkurencija. rofl

Posting Freak

Poruka : 1735
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 07.02.17 17:54

Ma ne samo Globova, nego i Telemundo i Televisa. Prosto su turci zavladali. Pa i u latinskoj americi su zavladali a ne ovde kod nas.

Jedino ona iz 80-ih Vale (nešto?) verujem da bi možda pokidala, ali opet teško uz fudbal na Areni sport koji bi joj bio konkurencija.

naklon naklon naklon

Ma Stef i njegova opsesija Globom postaju hit. Klasičan priimer: Jao danas je ALDA skočila gledanost na 29. Vrh, super. Valjda krene na bolje. Auuuu jbg sutra je fudbal. gde baš sutra. A sreda i petak su po pravilu loši dani za Globo. Znači ništa od dobre gledansoti ove nedelje. I tako 6 meseci. rofl

Od mene toliko. Ne bih više gubio vreme.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10610

Back to top Go down

Post by Stef on 07.02.17 18:01

Avenida jeste bila boom u L. Americi. Isto tako u Evropi nije uspela.
Za druge kontinente ne mogu da tvrdim.

I ja sam se uhvatio za te 3 serije kao najprodavanije, što i jesu.
To što su prodali najviše te serije, ne znači da su se druge prodale u 5 zemalja.

Globo je svoje serije prodavao od 1973. Manecove Laços, Baila Comigo i Por Amor su se prodavale u 60-70 zemalja. I u velikom broju zemalja bile exito, BC je u Francuskoj bila najveći exito ikad.

Bragine Dancin' Days, Insensato Coração (mada ona nije bila exito nigde) i Vale tudo su se prodavale u rasponu od 50 do 70 zemalja.

Onda Roque Santeiro i A Proxima Vitima isto u 40-50 zemalja.

Da ne razvlačim dalje o serijama, poenta je da su imali uspešnih serija i ranije i da su ih prodavali u velikom broju zemalja.

Ali je isto tako Televisa najbolje prolazila na međunarodnom nivou od svih telenovela produkcija.

Danas niko nije uspešan od njih. Ni Globo, ni Televisa, ni Telemundo. Turci su ih pojeli.

Naravno da su za uspeh CCEA zaslužni Maite i Levy.
Ali je scena sa farmericama uprkos tome što je debilana postala epic.

Jedno je diskusija, jedno prozivka.
I to bez ikakvog osnova.

Prozvan sam kako sam rekao da bi bilo koja Globova uspela, što nije tačno.
Stefy reče da mu smeta to što preterujem za Globo i šta već, zato sam mu i ono rekao.

Ti ideš za mnom i ko papagaj me prozivaš da sam nerealan. Svaki tvoj drugi post je prozivanje nekog da je nerealan. rofl Prozivaš me za tri serije koje kao stalno spominjem, a ne postoji tema na forumu u kojoj nisi spomenuo omiljenu glumicu i njenu telenovelu fracasadu bilo da ima veze sa temom ili ne.

Je l' idem za tobom i prozivam te? Ne, niti mi tvoji postovi smetaju.
Zašto onda ideš za mnom i prozivaš me za nešto śto i sam radiš?

I što se mene tiče, ne mora niko da gleda Globo, niti da voli njihove serije.

Angel je rekao da mu se ne sviđaju Globove. I to je njegovo pravo i ja to poštujem. Ni u jednom momentu ga nisam popljuvao i prozvao.

FanSte i Stefy nisu ni 2 Globove odgledali i sad pričaju kako su im sve serije smor.

FanSte na osnovu one bedne Avenide tvrdi da su im sve serije smor. OK, gledaj još neke pa daj zaključak.

I ne, nisam opsednut Globom. To što mi se neke njihove serije sviđaju, ne znači da su im sve super. Imaju i loše serije.

Interesantno mi je kako diskutuješ o gledanosti u Brazilu, a i sam kažeš da ne pratiš gledanost kod njih, kao ni samu seriju.

I zato o tome ne mogu da diskutujem sa tobom jer kao i ova dva Stefana raspolažeš poluinformacijama. :caos:

Posting Freak

Back to top Go down

Post by FanSte on 07.02.17 18:09

Stef wrote:FanSte na osnovu one bedne Avenide tvrdi da su im sve serije smor. OK, gledaj još neke pa daj zaključak.

Avenida celu odgledao, O Clone 5 epizoda, A vida da gente 1 epizodu, Cordel 1 epizodu, Imperio 1 epizodu. Sve su na taj Globov smarački šablon, nema mnogo šta da se bakćem više s njima da bih otkrivao višedimenzionalnost njihovih remek-dela.

S druge strane (primera radi) Italijanima dam šansu i kupe me iz cuga. aw

Posting Freak

Poruka : 1735
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Stef on 07.02.17 18:11

O Clone i AVDG su jako dobre. Ne wow, ali jako dobre da.

Ali ove druge tri su tragedija.

I mislim da je dosta spamanja, od mene izvinjenje za off.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sasha on 07.02.17 23:30

Ako hoćemo realno, danas kod nas nijedna serija ne može da ima EXITo, kakav je nekad bio... 4-5 nacionalnih  televizija, interneta nije bilo (ili ga je manji broj imao), i gledaš ono što ti ponude...

Svi smo navikli na bahatost naših televizija, tako da unapred znamo da bilo šta što počne da će vrlo brzo biti ukinuto. Jedino mislim da kada bi RTS pustio neku (GLOBOVU, TELEVISINU, pa čak i TELEMUNDOVU) seriju, imao bi gledanost, jer bi svi znali da će oni ispoštovati svoje gledaoce, i ne bi seckali epizode npr. termin 21h RTS 2

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1883

Back to top Go down

Post by Bayron on 08.02.17 7:49

stef se malo zaneo u preterivanju.

netačno je da je pdg imala 10%, a da ne nabrajam sad I ostale. a gledanost pre 2003. uopšte nije merodavna i uporediva s onom nakon. istraživanja su rađena drugačije.

o prodaji, uspehu i pamćenju ne bih, apsurdno je.
Bayron
Administrator
Administrator

Poruka : 6951
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 37 of 45 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 41 ... 45  Next

View previous topic View next topic Back to top