EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

SRB: Novosti

Page 5 of 49 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 49  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: SRB: Novosti

Post by Stef on 26.02.16 18:53

To možda kad je reč o Televisi i Telemundu. Sa Globom je skroz drugačije, od tri trenutne telenovele dve su normalne. Telefeova Entre Canibales isto deluje kvalitetno.

Uostalom, i na Televisi i Telemundu se povremeno mogu naći kvalitetne serije (Yo no creo en los Hombres, El Color de la Pasion, La Querida del Centauro).

Telenovele se ne kupuju jer televizije očigledno smatraju da ne mogu privući masu. CI je kod nas dosta dobro prošla jer publika voli takve serije. Cirkusi + muerta de hambre = exito.

Da je Colungina serija u Mexicu bila hit, ne sumnjam da bi je neko kupio. Ovako teško. Baš televizije briga da l' je serija kvalitetna ili ne, bitno im je kako se kotira serija, i u matičnoj zemlji i u inostranstvu.

Televizije kupuju pravo na serije na 2 godine, i imaju pravo da 2x prikažu, i to je OK. E sad, problem je što se 10-ak telenovela bukvalno već 5 godina neprestano reprizira.

A nije da distributeri nemaju drugih telenovela na lageru sem ovih. Pravi primer je P&P koji drži na lageru čak 5 brazilskih telenovela, od toga 4 Globove. I umesto da iskoriste priliku da preko ove mreže lokalaca koju su sami napravili tutnu sve te telenovele što drže godinama, oni to čuvaju za mog dedu očigledno.

Dexin isto drži isto milion španskih prime-time serija koje očigledno nikad videti nećemo.

Sve bi drugačije bilo da nam je medijsko nebo uređeno kako spada i da postoji zdrava konkurencija. Dokle god pravila diktiraju Mitrović i Peconi uz Vučićevu saglasnost, dotle će televizije biti u rasulu.

Posting Freak

Poruka : 7144
Godina : 20

Back to top Go down

Post by dpdragan on 26.02.16 19:06

GLOBO izuzimam iz te priče. Njihove serije jako volim i već godinama gledam i pratim.
Ipak, moramo priznati da je svuda u svetu došlo do drastičnog pada gledanosti telenovela.
Imao sam prilike da pratim tv kanale mnogih okolnih zemalja i ,veruj mi, zadnjih godina su skoro na svim tim televizijama telenovele ili potpuno nestale ili su prebačene u neke jako loše termine.
Taj trend je u tim zemljama krenuo još i pre nego kod nas.
Ne gledam ni turske, ni indijske serije, ali izgleda da su one trenutno većini gledalaca zanimljivije od latino-telenovela. Da nije tako, ne bi ih većina komercijalnih televizija (i kod nas i u susedstvu) stavljala u prime-time.
Mada, i njihovo vreme polako prolazi. I indijske polako nestaju sa tv ili ih prebacuju u neke prepodnevne termine.
Šta češ, to je zakon tržišta.Živimo u kapitalizmu.
Ne verujem da bi ove brazilske serije koje sam gledao i koje gledam mogle da privuku i zainteresuju većinu onih koji su obožavali razne Male neveste,Sile, Dile,Madhubale i njima slične serije i zato verovatno nikada i neće dobijati termine koje imaju takve serije.

dpdragan
New member
New member

Poruka : 12

Back to top Go down

Post by dpdragan on 26.02.16 19:12

Ne bih sada o Mitroviću, Peconiju i njima sličnima.
Ali, veruj mi, da je neka latino-serija u nekoj zemlji poslednjih godina zabeležila ogromnu gledanost, oni bi to brzinom svetlosti pustili na svojim televizijama.
Seti se, tako je počelo sa telenovelama.
Prvo ih je bilo samo na RTS, pa kada su postale jako gledane, jedno vreme ih je bilo bukvalno na svakoj tv.
Onada se narod malo zasitio svega toga, pa se onda slična priča ponovila sa turskim i indijskim serijama, pa sa rijalitijima.
Nije to nikakva "zavera protiv telenovela".
Jednostavno, to su televizije koje jure rejtinge i prikazuju ono što je u tom trenutku jako gledano.
Kada nešto više ne bude imalo gledanost, to se odmah zamenjuje nečim drugim što je u tom trenutku gledanije i isplativije. To je tako bilo i tako će biti dokle god budu postojale komercijalne televizije.

dpdragan
New member
New member

Back to top Go down

Post by Phoebe on 26.02.16 19:49

Na TV Mag je počela brazilska telenovela "Opsenar" (O astro), radnim danima u 18:00 i 10:00

Phoebe
Senior member
Senior member

Poruka : 763
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Bayron on 26.02.16 19:58

kad je krenula, koja epizoda? hoću i ja da gledam. sad

Administrator

Poruka : 6952
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Phoebe on 26.02.16 20:03

@Bayron Danas je bila 3.epizoda, ja sam se iznenadila da prikazuju brazilsku telenovelu. Jutros slučajno prebacila pred kraj i videla ovog glavnog. Prvo sam pomislila da je ona serija Indija - ljubavna prica zbog njegove kape lol1

Senior member

Poruka : 763
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Bayron on 26.02.16 20:08

hvala, uživaj. a mi da se nadamo da će i na drugim lokalnim.

prokleta izlog strasti, kod mene ide već 3 godine. gaah

Administrator

Poruka : 6952
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Maja on 26.02.16 22:08

Nakon poznate Ukradene ljubavi,Boje strasti i takvih hitova iz tog vremena,sve je drugacije.Sad sve same reprize,ocigledno ce terati i dalje tako.Pocelo od Prve koja ne ulaze vise u latino serije do ove bezvezne Ultre za decu od 7 do 13 godina.Brazilske serije su bile popularne na RTS-u,ali i to je izbledelo.Taman posla da bude neka Globova na nekoj nasoj domacoj TV,lepo napisa StefanJ.Doslo je do zasicenja latino serijama,dal zbog slicnih rimejkova,slicnih kalup serija.Nije toliko ni bitno koliko da neko voli latino serije,takve serije.Sve dok su gledaocima zanimljivije turske serije,bice ovako.
Osvezenje je da TV Mag pusta i neku brazilsku.Samo napred. smile

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 583

Back to top Go down

Post by dpdragan on 26.02.16 22:38

Ljudi, nemojte da se sekirate zbog toga.
Skidajte serije sa interneta ili sa You Tube i baš vas briga šta puštaju domaće tv. Ja sam od njih davno digao ruke. I dok su puštali telenovele sve je bilo jako haotično. Menjali su im termine, neke su ukidali, sekli su i skraćivali epizode, reklame su ubijale.
Ko dobro razume španski, moći će vrlo lako da prati i brazilske serije koje su na portugalskom.
Govorim iz svog ličnog iskustva.

dpdragan
New member
New member

Back to top Go down

Post by Kaua on 26.02.16 23:44

Zadnje je vreme došlo kad neke tamo lokalne tv premijerno prikazuju brazilske telenovele, a nacionalne tv se izgubile u političkoj propagandi i beskorisnim ''rijalitijima''. lolsign

Senior member

Poruka : 748

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 5 of 49 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 49  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics