EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Gecenin kraliçesi

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Gecenin kraliçesi

Post by Pahuljica77 on 30.01.16 16:56

Mislim da se Turcima smucila sto nije jadna i napacena i sto nije umrla od tuge kad je ostavljena trudna.

U zemlji u kojoj je licemjerni zapusteni Erkan obozavan  facepalm  , prosto je cast biti omrazen.

Mada ona nije omrazena. Samo je izgleda sjela na volej nepismenim novinarima tamo, pa je razvlace jos oho-ho prije pocetka serije. A ne mogu joj pera odbiti. plez

Prvi put je gledam (nisam gledala Sulju i Hurem).
Nadam se da scenarij nece zavisiti od gledanosti.
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 104
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Stef on 30.01.16 22:22

@Pahuljica77 wrote:Mislim da se Turcima smucila sto nije jadna i napacena i sto nije umrla od tuge kad je ostavljena trudna.

Ko, Selin ili Meryem? smile2

Što se Erkana tiče, meni je on kao glumac odličan, mada je kiksnuo u Dili. U KVP je rasturio kao Ali. Može on van serije da bude šta hoće, meni je bitno ono što vidim na ekranu.

Da izgleda zapušteno, izgleda. Ali je bitno (po mom mišljenju) da zna da glumi za razliku od većine nacifranih manekena. raspa

Šta znam, za novinare je moguće. Ali su zahvaljujući agresivnom Meryeminom PR i Staru po novinama i na TV-u seriju najavljivali kao "povratak Meryem Uzerli" i "3 godine čežnje za Meryem Uzerli su konačno gotove".

Gde je tu Murat Yıldırım koji je imao nekoliko hit serija iza sebe (ne računajući flop Suskunlar)? Gde je tu Ugur Polat koji je vrhunski glumac?

Ja sam malo bacio pogled na seriju, Meryem izgleda ko da je ispala iz Sulje. Bukvalno ista, čak ni turski nije poboljšala. rofl Daleko od toga da je loša glumica, ali mi je ista kao i u Sulji.

Što se scenarija tiče, mislim da ovde jedino mogu da ubrzaju radnju još više ako bude i dalje padala gledanost. Dobiće 13 epizoda kao i sve Star serije, tako da radnja mora da bude priključena na turbo. rofl

EDIT: Novi haber! Aysun Erdoğan preuzima kormilo nad pisanjem scenarija od sledeće, 4. epizode. Btw, ona je jedan od scenarista koji su radili drugi deo KYG. Ertan Kurtulan (Poyraz Karayel) i ovaj drugi napuštaju pisanje serije.

Mislim da se Pahuljici ovo ni najmanje neće svideti. roofl

Posting Freak

Poruka : 6068
Godina : 19

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 30.01.16 23:14

Vidim vec krenule promene da se spase serija, a sto se Pahuljici nece svideti, taj scenarista iz KYG napravio cirkus u toj seriji/unistio je(2.deo sto si pomenuo)?

Serija mi deluje OK, nista posebno doduse, videcu da bacim pogled na pilot na Movtexu.

jovanmilic97
Senior member
Senior member

Poruka : 883

Back to top Go down

Post by Stef on 31.01.16 1:04

Pahuljica je na temi KYG spominjala da joj se serija svidela do određenog dela, dok nisu počeli da prave trešariju od serije. Kako je serija oko 20 i nekog boluma promenila scenariste, izvukao sam zaključak da je dolazak novih scenarista (Aysun Erdoğan i ovo dvoje sa njom) po njenom mišljenju uništilo seriju.

Ja sam nešto bacao pogled na neke epizode dok je išla u TR, ali nisam gledao redovno. Čekam je na Pinku/OBN-u/Novoj/gdevećadanijemovtex. roofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 04.02.16 3:55

StefanJ wrote:
@Pahuljica77 wrote:Mislim da se Turcima smucila sto nije jadna i napacena i sto nije umrla od tuge kad je ostavljena trudna.

Ko, Selin ili Meryem? smile2

Što se Erkana tiče, meni je on kao glumac odličan, mada je kiksnuo u Dili. U KVP je rasturio kao Ali. Može on van serije da bude šta hoće, meni je bitno ono što vidim na ekranu.

Da izgleda zapušteno, izgleda. Ali je bitno (po mom mišljenju) da zna da glumi za razliku od većine nacifranih manekena. raspa

Meyra, glumica, valjda im zao sto nije crkla od plakanja ili sramote sto je, zamisli cuda, trudna, a neudata.   facepalm

Erkana sam imala priliku upoznati u prvoj epizodi Dile i osjetila sam susramlje i zbog njega i zbog glavne glumice, tj. zbog njihove glume, ako se to glumom moglo nazvati. Bolje od onog bih i ja mogla i to da se i ne trudim.
Naziv Dila me privukao, termin januar me privukao, cak i mjesto radnje i divni konj, a onda sam se duboko razocarala tom prvom epizodom. Nadalje sam gledala samo par minuta pred kraj, jer sam zapravo pratila neku seriju sto je isla iza Dile.

Sem te njegove glume (slavnog Kapetana Alija kojeg svi hvale i vjerujem da je zaista dobro odglumljen, preskocih) u Dili, neke njegove izjave su mi dodatno isle na zivce. Prema njemu imam duboku averziju, koja prevazilazi njega kao glumca. Tako nesto je u meni jos uspio izazvati Miki Rurk. Imam utisak da su obojica uzasni, zadrti i agresvni. mrgreen

Meryem u GK ima uzasnu kosu. Ja sam operisana od frizura i od venice tih zenskih lickanja, a njena kosa cak i meni upada u oci.
Posto nisam ni Sulejmana gledala, ne znam kakva je bila kao Hurem, meni licno kao Selin nije losa.

Nadam se da sledeca epizoda donosi neko zahuktavanje, jer ovako mi je sve nekako - i svasta i nista.
Pogotovo me nervira cendravi Kartal.
Ima zenu i zvoca Selin da se ne udaje. Covjece, "cukni vo drvo, cukni tri pati" - ako ikako moze glavom i iz zaleta. plez

Aziz mi je kao lik zanimljiv.
Volim njegove mudre misli. Zanimljiv negativac.  
Pogotovo mi se svidja sto on, za razliku od Kartala, zna sta hoce i sta nece.

Ocekivala sam da ce ona zlobna Azizova seka da se naglavi sa onim slikama. Bas sam mislila, sad kad poleti, kad joj slike dadnu krila, a Aziz stane na Selininu stranu i tako je i bilo.
A Selin je lijepo bacila bombu i za Merta i predbracni ugovor. Gustala sam.

Zapravo mi se svidja sto su se svi oni navikli poigravati tudjim zivotima i navikli su da im to ide kao podmazano, a sad se svaki put nasade, a Selin se zapravo poigra njihovim zivotima.
Voljela bih da ih, kad eksplodira, sviju razbuca, ukljucujuci Kartala.

Svi pretpostavljaju da je big bos kojeg za sad imamo prilike upoznati samo kroz telefonske pozive Selinin otac. Meni je to bezvezno rjesenje.
Ispada da u svakoj seriji ko god kod njih zavrsi u moru, ima da negdje ispliva i zapocne novi zivot, pa ce se kasnije vratiti ziv i zdrav kad bude zgodno.
Ali hajde to, nekako mi nije logicno da zivi mrtvac ne iskoristi tu svoju poziciju i dobro poznavanje Aziza pa ga ubije, vlastitim rukama, a u mrtvace nikad niko ne sumnja da su pocinili tekuce zlocine.  rofl
Jos mi je manje prihvatljivo da otac posalje kcer u ruke Azizu, a zna na sta je sve spreman.
Takodje mi ne drzi vodu da jedan tradicionalni turski babo, makar i zeljan osvete, koketira sa seksualnoscu vlastite cerke, pa smisli plan da ona zavede dvostruko starijeg ciku od sebe, inace teskog zlotvora, da mu se vrzma ispred nosa i slicno.

Ja se ipak nadam da je postojao neki cevtrti prijatelj, neko ko je prezivio, zna Kartalovog pokojnog oca, Selininog pokojnog oca, a i Aziza kao zlu paru.

Lik Kartala mi je najslabija karika. Vec mi je iritantno cmizdrav i neodlucan, a tek su 4 epizode iza nas.
A vala, nije mi ni jasan.
Utrtario se prije 4 godine. Kao, plasio se za Selinin zivot.
Hajde, mogao ju je otjerati zbog silnog straha, ali nije morao vrijedjati i onako je poniziti s novcem. Vala, krv ce da propisa dok mu to malo zabopravim, tj. smjestim sa strane.
Medjutim, ako mu je Aziz predstavljao toliku opasnost prije 4  godine, kad bi ganjao Selin zbog cerke, otkud mu onda sad ideja da bjezi sa Selin?
Sad bi babo bio dvostruko ludji, jer bi sem cerke svetio i svoje zgazeno srce. A da se stara lola upalila malo je reci, planuo je kao suho sijeno.
Prije 4 godine njih dvoje bi rizikovali samo svoje zivote, da je Kartal imao muda i uzeo svoj zivot u svoje ruke. A nije. Sad je u igri i zivot jednog djeteta koje jos ni 4 svjecice sa torte nije gasilo.
Dakle, sad je sve gore, babo ludji, vise pokretnih meta, a sad Kartal malo-malo pa bi se zaletio, pa bi rekao Azizu istinu, pa na kraju ipak ne bi. Vise me te njegove - reci cu, reci cu, evo samo sto nisam - djecije igre nerviraju. A rekoh, tek je 4 epizoda.
Nadam se da ce Kartal ili dobiti skrbnika ili ce poceti donositi odluke, pa makar i pogresne, ali da su njegove i da se mrdne s mrtve tacke.

Njegova luda zena Esra mi je fenomenalna. Iako zivi u nekom svom svijetu i ako je manijak koji je stisnuo obruc oko Kartala i ne pusta, ipak mi se vise svidja njena energicnost od njegove bezvoljnosti. Ona bar nesto poduzima za ono sto zeli u zivotu, on place i misli valjda naplakati jezero, a u jezeru ce se stvoriti zlatna ribica, on ce zlatnu ribicu uhvatiti i ona ce mu ispuniti zelju. plez

StefanJ wrote:
EDIT: Novi haber! Aysun Erdoğan preuzima kormilo nad pisanjem scenarija od sledeće, 4. epizode. Btw, ona je jedan od scenarista koji su radili drugi deo KYG. Ertan Kurtulan (Poyraz Karayel) i ovaj drugi napuštaju pisanje serije.

Mislim da se Pahuljici ovo ni najmanje neće svideti. roofl
O ne, nece mi se ni najmanje svidjeti.
Dakle, odmah da krenem jaukati. Pa ta osoba je unistila onako dobar potencijal KYG.
Napravila je od serije cirkus, zesci tres i nesto sto nema bas puno veze s mozgom i logikom. cry
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 04.02.16 4:30

I na sve to, 4 epizode prošle, a rejting samo 4%. roofl Da l' će sledeća epizoda da pregura 5-icu, videćemo. popcorn

Za Meryem se slažem, i ta teorija pije vodu. Turci su zatucani ko Mehikanosi, i oni ne podnose takve žene. Kad se samo setim što su zamrzli Susanu Gonzalez jer je izjavila da ne zna ko je otac njenog deteta rofl rofl rofl

Erkan je u Dili stvarno bio užas. Ko da je bio nezainteresovan. Mada je meni ona njegova nazovi gluma tamo bila piš živi. roofl Ali je zato sa Alijem rasturio.

Meryem u GK ima skroz neki bzvz friz, barem na početku. Ono zamahivanje kose ko da slamu umesto kose ima rofl rofl rofl Nije loša kao Selin, čak štaviše, solidna je. Ali je bukvalno kao da je ispala iz Sulje, sve isto. Sem slame, naravno. roofl

Bacim pogled malo na seriju tu i tamo, i u bukvalno svakoj sceni na koju naletim, ovaj Kartal plače. Ali bukvalno. rofl Preteraše sve mere.

Aziz deluje kao zabavan lik, Ugur Polat je genijalan. Meni je u SON-u kao Kudret bio super.

Btw, priča se da će Reha Ozcan (onaj matori zli direktor doma iz Suskunlara, zaboravih kako se zove roofl valjda Sait, Saim, nešto tako) da glumi Selinkinog oca.

@Pahuljica77 wrote:Nadam se da sledeca epizoda donosi neko zahuktavanje, jer ovako mi je sve nekako - i svasta i nista.

Mislim da je to svašta i ništa najviše zbog promene scenarista. Brate mili, za ove 4 epizode 4x izmenjaše scenariste. bonk Verujem da bi bilo drugačije da su lepo Kurtulana unajmili da im radi celu seriju.

Čitam neke komentare, verovatno će Aysun od Esre da napravi isto ono sa Defne u KYG - cirkus villanu. roofl I tek sad će da bude i svašta i ništa. look

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 05.02.16 0:44

StefanJ wrote:
Čitam neke komentare, verovatno će Aysun od Esre da napravi isto ono sa Defne u KYG - cirkus villanu. roofl I tek sad će da bude i svašta i ništa. look
A vala Defne je bila cudo nad cudima. Njoj je sve polazilo za rukom i svako zlo prolazilo. A najbolje mi je kako joj bivsi muzic, znajuci da mu je pokusala ubiti dijete, ipak vjeruje vise nego svojoj velikoj ljubavi Elif, cak toliko da je spreman rizikovati njihove zivote, opet, ni ne posumnjavsi i ni na trenutak ne uzevsi u obzir rijeci svoje voljene zenice Elif. Jer Defne je to, divna mila draga sizofrenicarka i ubica. facepalm
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Maja on 05.02.16 23:57

U pocetku mi se svidelo kako 03 produkcija rezira radnju.Kartal je upoznao Selin u Francuskoj i poceli da se zabavljaju.Onaj Kartalov prijatelj Emre hoce da odvoji Kartala od Selin,da se Kartal odvikne od te ljubavi.Kasnije,vec razrada.Aziz se brine zbog Merta,ne veruje mu,jer misli da ce propasti firma.Aziz upoznaje Selin,a Mert se zacudio sto je tako njegov otac postupio.Esra je nekako cudna,jos hoce da cestita ocu na tome.Od druge epizode,vec pocinje cirkus. mrgreen
Dobar pocetak,nastavljam da gledam,jer mi se dopala radnja.

Maja
Member
Member

Poruka : 498

Back to top Go down

Post by Maja on 09.02.16 13:41

Odgledala sam drugu epizodu.Svasta se izdesavalo.Selin i Kartal imaju sina Osmana,a to se saznalo nakon 4 godine jos u prvoj epizodi.Aziz je pozvao Selin u goste da poseti njegovu porodicu i Selin je zakljucila da Aziz ima dobru porodicu.Huma je htela da sazna nesto vise o Selininoj proslosti.Kasnije se desio obrt.Aziz je odveo Selin da vidi kompaniju.Mert je trebao da obavi sve u vezi posla,ugovora,a Aziz nije bio prisutan.Mert se ljutio na oca,besneo je.Nije znao da je Aziz bio sa Selin.Aziz je dosao u kompaniju,medjutim nisu uspeli da potpisu ugovor,pa su smilili novi plan.Namamili su Selin da ide u klub,kako bi zavrsili taj vazan posao.Kartal je upozoravao Selin da ne ide.Selin i Kartal su otisli i nakon nekog vremena,Kartal je rekao Selin da vidi Azizovo pravo lice.Selin je otkrila kakav je Aziz.Vratila se Kartalu,molila ga za oprostaj i dalje su zajedno.Selin je nagovorio Emre da se vrati Kartalu,da je on ceka.Esra se nada velikoj ljubavi,da je Kartal neizmerno voli i da nece da ode.Medjutim,otisao je i ostavio pismo.Kasnije,jos jedan obrt.Sreli se Selin i Aziz.On je obecao da ce se popraviti i pobrinuti o Selininom sinu.
Gledam dalje,3.epizodu.Zahuktava se prica.Postalo je uzbudljivo.

Maja
Member
Member

Poruka : 498

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 12.02.16 21:46

ako ovo uopste bude na kraju istina, prvi cu se obradovati mrgreen bolje 26. epizoda gde imaju sta da nam pokazu nego 50 i kusur gde se debilisu do iznemoglosti.

-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3315

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics