EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Kayıp

View previous topic View next topic Go down

Kayıp

Post by Stef on 18.01.16 1:34

KAYIP

D Productions, 2013-2014
Broj epizoda: 18

Svi imaju neku tajnu, ali svaka tajna ima svoju cenu!

Kemal Ozdemir živi sa ženom Lejlom i imaju dvoje dece, Kerema i Jasemin. Imaju život na kome bi mnogi pozavideli - suvlasnici su velikog Šarman holdinga i žive lagodno.

Jedne večeri, kada Kemal i Lejla odu na dobrotvornu zabavu, dvojica policajaca odvode Kerema. Dok roditelji pokušavaju da saznaju razloge zbog koga im je dete odvedeno, Lejla dobija poruku u kojoj piše da će dete biti ubijeno ukoliko odu u policiju.

Bez mogućnosti da se obrate policiji, Kemal i Lejla uz pomoć porodičnog advokata angažuju bivšeg policajca, Mehmeta Katrandžija. Kada Mehmet upozna sve članove porodice, shvatiće da je slučaj daleko ozbiljniji i komplikovaniji nego što se čini. Po njegovom mišljenju, svi bliski porodici su osumnjičeni, osim Lejle, koja strahovito pati zbog sinovog nestanka.

Keremov misteriozni nestanak će dovesti do haosa u odnosima između članova porodice Ozdemir i Šarman, što će kulminirati otkrivanjem najmračnijih tajni svakog člana porodice.

Uloge:
Mete Horozoğlu - Mehmet Katrancı
Aslı Enver - Özlem Albayrak
Kaan Taşaner - Kemal Özdemir
Dolunay Soysert - Leyla Şarman Özdemir
İlker Kaleli - Faik "Falko" Şaşmaz
Kürşat Alnıaçık - Murat Şarman
Menderes Samancılar - Hasan Deliorman
Ferit Kaya - Bekir Çimen
Erhan Can Kartal - Kerem Özdemir
Yunus Emre Terzioğlu - Fahri Şaşmaz
Eşref Seyitoğlu - Bilal Toklu
Yıldıray Şahinler - Metin Sönmez
Berk Erçer - Mahir Eray
Zeynep Kankonde - Elmas Toklu
Zeynep Altıner - Yasemin Özdemir
Nalan Yavuz - Cemile Katrancı
Gizem Akman - İnci Katrancı
Banu Fotocan - Gülriz Kurtuluş
Nilperi Şahinkaya - Defne Şarman/Sedef
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6744
Godina : 20

Back to top Go down

Re: Kayıp

Post by Stef on 18.01.16 2:07

(3/18)

Za sad sam zadovoljan, videćemo za dalje.

Već sam u 1. bolumu pretpostavio šta se desilo sa Defne i ko je ubio. roofl Nadam se da neće povezati Keremov nestanak sa Defninim ubicom, očekujem da bude neko sasvim deseti. popcorn

Meni su zasad svi sumnjivi osim Elmaz i Lejle. Kemal i Murat najviše.

Nije mi jasno koja je svrha onog Bilala, ali uopšte. Koga on posmatra i za koga radi? Kako zna ko je oteo Kerema? Mnogo se potresao otmičar kad ga je Bilal ucenjivao i tražio mu pola novca od otkupa. lol1

Mehmet je dobar lik, ali se nekad glupo ponaša. U svakoj epizodi mu se nešto desi. rofl U 2. bolumu je bio zatvoren u podrumu gde je Kerem držan, sad ga je onesvestio Defnin ubica kad je gledao snimak na kome je ona ubijena. facepalm rofl Naravno, nije ni stigao do ključnog momenta.

Ali ovaj cirkus u 2. bolumu ja stvarno skoro nisam video. Prvo Mehmet ide sam u potragu za detetom. Aha, baš će 1 čovek da ide sam na otmičare. Onda Mehmet siđe u onaj podrum i matori Hasan ga opali po glavi i onesvesti se.

Hasan kaže onom tupavom Falkovom bratu da ubije Mehmeta, on se zavetovao da neće da ubija nakon što je izašao sa robije, onda Falkov brat ne može da ubije čoveka. I sad Hasan dođe na ideju da ostave Mehmeta da umre. Aha, baš će da ostane u podrumu.

I sad Stiven Sigal Mehmet počne da trži način za izlaz. Pored prozorčeta kroz koji bi se možda provukao, on bira težu soluciju i na razne načine pokušava da izađe kroz otvor na plafonu koji vodi u glavni deo kuće. naklon Lomi WC šolju, jedva namesti one kutije sa flašama i sve stavi da se popne na to. rofl rofl rofl

Ali ne lezi vraže, na vrata su stavili fotelju. rofl Ma šta je to za Mehmeta, razbi on i vrata, gurnu fotelju ko od šale i op, eto ga gore.

Krimosi su na sve mislili i zatvorili vrata, na prozore udarili rešetke, a Mehmet razmišlja li razmišlja. I doseti se! Uzme kuhinjski plin, na njega stavi ogromnu gasnu bocu da se zagreje i eksplodira. naklon rofl rofl rofl Naravno, on pobeže u podrum da se spasi.

Sigale i Čak Norise, sramite se! nono

Počinjem da mislim da Kemal hoće dete namerno da skloni jer je saznao nešto. Mislim, ko bi normalan otišao u policiju kad otmičar preti da će ubiti dete, a on ode u policiju da kaže sve. facepalm

Ozlem ima potencijala, sad me zanima ko joj je onaj brat sa slike i šta mu se desilo. Bila bi fora da je Falko. popcorn Ili je moguće da je njen brat umro Kemalovom krivicom, možda je zato Kemalu rekla "Sve sam zbog tebe izgubila." nezna

Falko je isto interesantan lik, mada me zanima što se sveti Kemalu. Nadam se da nije u pitanju to da je voleo Lejlu, pa mu je Kemal uzeo ili tako nešto. zzzzz Mada, znajući Elif Usman, rekao bih da jeste. rofl

Gluma, režija naklon naklon naklon Svi su super, ima dosta poznatih glumaca. Ovaj što glumi Murata mi je odnekud poznat, ali ne znam odakle. cesces Sve mi se čini da glumi u Kara Sevda. hmm Zeynep Günay Tan naklon naklon naklon Režira super ko i u KVP.

Muzika mi je kritična. Ima dobrih instrumentala, ali ima i nekih što me nerviraju zbog zapevanja. facepalm Ide normalno instrumental i oni ubace zapevanje. bonk Mada i ne čudi me, Gökhan Kırdar je i u Yabancı Damat imao jezivu muziku. Što moj deda kaže, ko da teraju mečke. rofl

Sve u svemu, za sada je dobro. Valjda neće razočarati.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 18.01.16 3:35

Seriju sam odgledala i stvarno nije losa. smile

Ima par nedostataka, ali u odnosu na standardne turske serije, ova je par klasa iznad. smile

Vjerovatno i zbog broja epizoda, malo ih je, pa nisu imali kad izmisljati bijesne gliste.

StefanJ wrote: Ovaj što glumi Murata mi je odnekud poznat, ali ne znam odakle. cesces Sve mi se čini da glumi u Kara Sevda. hmm
Jeste, glumi oca od glavne junakinje (Nihan) u Kara Sevdi.
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 106
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Stef on 25.01.16 1:07

(7/18)

Mene je 5. bolum skroz negativno iznenadio, samo su nizali neke gluposti. bonk Elif Usman jedan-dva boluma napiše super da se oduševiš, a onda usledi jedan da glava zaboli koliko je debilno.

Prvo ono sa Mehmetom koga su 2x sredili negativci. Prvo ga ona zamlata Bekir onesvesti, a onda ga Falko upuca na kraju epizode. naklon Nesposobnijeg policajca ja u serijama ne videh. Al' dobro, verovatno je i popio otkaz iz policije zbog svoje nesposobnosti. roofl

Onda imamo onu besmislenu situaciju sa Ozlem. Ona dođe do mesta gde se Mehmet zaustavio i tu stane jer je videla njegov kaiš rofl rofl rofl a onda počinje čavrljanje sa Mehmetom zavezanim za drvo. naklon Pa ga oslobodi, a onda njih dvoje odu da jedu dok traje ceo onaj haos sa detetom. facepalm I onda se oni kikoću, cvrkuću ko da je sve OK. stars Mislim, sve same gluposti.

Ono, razumem da neko ima i privatan život, ali mi je totalna nebuloza da neko sad bude zavezan jer je jurio za doktorom i tražio gde je dete sakriveno i onda ode na klopu sa potencijalnim intelektualnim autorom otmice. bonk I sam je rekao da je možda neko iz kuće umešan.

OK, imaju jaku hemiju, ali mi je skroz bio debilan takav razvoj situacije. Ovi ga zavežu i umesto da nešto pokuša, seti se, nešto, on ode da jede i cvrkuće.

Ovo što je kasnije između njih usledilo i njena pomoć istrazi mi je skroz OK i na mestu u ovim epizodama.

Ko što na početku posta rekoh, sad su na red došla 2 super boluma. Samo se nadam da naredni neće biti blasfemija ko 2. i 5. roofl

Bogami, nisam očekivao onakav razvoj situacije sa doktorom. Mislio sam da će da rikne, al' nije.

Taman sam pomislio za Kemalovog oca da je on šef operacije, sve bi se super uklopilo, al' očigledno nije. zubo

Isto me je iznenadilo da Mehmetova majka i sestra nisu ubijene, već uspavljene. Falko ima sad i Mehmeta i Kemala u šaci. naklon popcorn

Ono oko Bilala me je baš iznenadilo i super je napravljeno. I onda sam se hvatao za glavu da nakon takvog zapleta Elif Usman ubaci one gluposti sa ručkićima i vezivanjima/ranjavanjima. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 09.02.16 2:02

Završih sa serijom. Mogu reći da sam prijatno iznenađen razvojem dešavanja i razotkrivanjem misterije.

Nakon onog 7. boluma iz prošlog posta bilo je možda bolum-dva OK. Posle toga par boluma bzvz. Onda ono razvlačenje sa malim i tupavim Mehmetom koga su OPET ranili bolje da ne komentarišem.

Doduše, nakon toga se serija dosta poboljšala. Polako su počeli da privode kraju, otkrio se autor otmice, pozadina svega, i to mi se jako svidelo.

I kraj mi je super. I drago mi je da je Indži živa. aw

Falko naklon Jedan od najboljih negativaca ikad. Šta im je sve radio, kakvi su zapleti bili sa njim naklon

Iskreno, očekivao sam (do onog momenta kad se autor otmice otkrio) da će biti nekog klasičnog happy enda, svi srećni, zadovoljni, ali tako nije bilo. I to mi se svidelo.

Isto ko u Nasleđu, srećan kraj, ali netipičan. Jedan od razloga zašto cenim Elif Usman kao scenaristkinju. naklon Bajkoviti završeci su dosadili i Bogu i narodu.

Mehmetov monolog na kraju odličan. Poslednja scena takođe.

Kako on reče u monologu, "život se ipak nastavlja". A ne ko krajevi kod Ece-Melek, večna patnja i depresija do poslednje sekunde serije. roll

Ono sve što sam smatrao kao nebuloze se na kraju iskristalisalo kao smisleno. roofl Osim naravno nesposobnosti policije i tupavog/wannabe Superman Mehmeta. Ali dobro, ništa nije savršeno.

Muzika nit' smrdi, nit' miriše. Instrumentali slabi. Bilo je par dobrih, ali daleko od nečeg savršenog. Ali dobro, sve mi je bilo jasno kad sam video na špici ime Gökhana Kırdara.

Ona njegova pesma što je išla u sceni kad je Falko upao kod Ozlem i Mehmeta da ih ubije dok su spavali je divna. aw Baš ide uz Falkov lik.

Btw, jedan instrumental mts koristi za reklame. rofl

Režija odlična. ZGT sjajna kao i uvek, ali su se i Deniz Koloş i Baran Özçaylan pokazali kao dostojna zamena za nju.

Bilo mi je hit kad su se Gulriz i Erdal venčavali, a iza njih jedan venac od Deniz Koloş, drugi od Barana Özçaylana i žene mu koji čestitaju svadbu mladencima. naklon rofl rofl rofl

Gluma takođe na visokom nivou. Niko mi ovde nije bio loš, čak ni deca.

Ocena za kraj - 9/10 :caos:

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 24.02.16 2:06

Bas mi je drago da ti se serija svidjela.

Meni su do kraja ostale nebulozne neke scene, kao odlazak po lovu, koju zapale. Zasto bi pobogu iko isao po sicu koju planira zapaliti i tako se mozda razotkrio?

Vidovita Zorka dio mi nije sjeo, iako znam da policija koristi usluge vidovnjaka.
Ali mamica nije bila vidovita prije, a ni poslije, vec bas tad usnila vidoviti sanak...pih...

Ali serija mi je mnogo bolja nego masa onog sto turska produkcija nudi. Radnja je zanimljiva, gledljiva, dinamicna i traje smislen broj epizoda.
Ne zelim ostariti uz seriju koju sam zapocela gledati u mladosti. Dvije sezone je maksimum po meni za turske serije, sve ostalo je pretjerivanje nad pretjerivanjem.
Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 106
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Stef on 24.02.16 15:16

Meni to i nije bilo toliko nebulozno. Falko je time hteo da pokaže da ga boli ćoše za lovu i da hoće intikam. cool

Isto i Vidovita Kleopatra deo. Kontam da je Elif Usman htela da pokaže da je Lejla bila jako vezana za svoje dete, kao i svaka majka, pa otud i taj san.

Ovo za trajanje serija se apsolutno slažem. Mada je u nekim slučajevima i 2 sezone mnogo, naročito u poslednje vreme kad epizode traju po 2,5h. facepalm

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics
» Kayıp