EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Despertar contigo

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Despertar contigo

Post by Ángel on 11.08.16 16:12

Pa poštujem. Gde sam ja napisao nešto loše o vama koji ovo gledate i kojima se ovo sviđa?! stars

Moderator

Poruka : 8151

Back to top Go down

Post by Božić29.10.'99 on 11.08.16 16:13

Pa upravo je u tome stvar,sto je kavalitet telenovela mnogo drugaciji u odnosu na pre 20 godina.Pre su se proizvodile kvalitetnije,originalne i sa dobro napisanim likovima.Danas je to dosta slabije,prave se neke nebuloze samo da bi se popunjavali termini,a uvek se i nadje neki "izrod"koji valja(1 telenovela godisnje a da ima veze s mozgom)I zato mislim da bas i nije moguce dati procenu,jer nas uvek nesto iznenadi.A ovde je problem to sto igra izvikani Arenas,i producent koji snima gluposti na m2,tolike da je svaka fracaso.Ovo mozda jeste jeftino,glupo i svasta jos,ali zasad je korektno,za dalje ne siguram.U MIVAC je 90% telenovele proslo kroz obroke,i sedenje za stolom???Jos jedan primer,Mehija koji od LEV nije napravio nista ne vredno gledanja,vec pomena sad dodje i snimi nesto pristojno i "kao" kvalitetno sto su LA.Poenta u ovom mom "romanu"je da ne treba donositi na samom startu zakljucke,i da je nemoguce proceniti nesto lose,a ne pogledati bar polovinu.I uvek nas moze nesto iznenaditi,kao sto dadoh primer... smile

Božić29.10.'99
Senior member
Senior member

Poruka : 569

Back to top Go down

Post by Stef on 11.08.16 16:38

Pa i pre 20 godina je bilo debilana na izvoz.
Televisa iz 90-ih je pravi primer za to. rofl

I tad (konkretno Televisa) je bilo dosta rimejkova iz 60-ih i 70-ih.
CS 1993 i La Mentira su neke od telenovela.

Ja sam od Pedra Damiana gledao par telenovela i nijedna mi nije legla kako spada.
Pa čak ni Amor Gitano koju svi hvale.
U ovo ne želim ni da zavirim.

Televisa komedije meni nikad nisu legle.
Fobiju vučem od imbecilne LFMB, šta god uhvatim od tih drugih komedija, meni je sve to na foru LFMB. Veštački, usiljeno, debilno.

Poenta mog posta je da i danas postoje originalne i kvalitetne telenovele.
Nije veličanstvena Televisa centar univerzuma.

Pogledajte samo Globo, za ovih 50 godina postojanja sa 500+ telenovela, oni imaju možda 10 rimejkova.

Kad gledate njihove komedije, nemate osećaj blama, niti vam se mozak oduzima.
Korektne su, zabavne i smešne serije.

Meni je dovoljno da vidim prvih nekoliko epizoda određene serije da dam zaključak da l' je to nešto vredno gledanja ili ne, ili da l' mi se sviđa ili ne.
Znači, sad za neko smeće tipa Gata koje od prve scene bazdiše na smeće ne može da se zaključi da je smeće dok se ne odgleda polovina serije? rofl

Ako je priča od starta loša, debilna, besmislena, ona će i do kraja biti takva.
Na lošu priču je nemoguće odraditi dobru seriju.
Na dobru priču je moguće odraditi lošu seriju.

Prijateljski savet, pokušajte da gledate i nešto van Televise.

Posting Freak

Poruka : 6517
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Božić29.10.'99 on 11.08.16 16:44

Ni ne kazem da je Televisa centar sveta,ali konkretno se odnosilo na njihove serije.Za Gatu si donekle u pravu.Imala je pocetak kao i sve serije,tipa CI.I nije mi nista nagovestavalo da ce to biti djubre kakvo svet nije video,ali eto.

Božić29.10.'99
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Stef on 11.08.16 16:47

Ne počinju sve serije tako.
Nije svaka serija stil muerta de hambre.

Postoje klasične telenovele sa normalnom radnjom i dobrim početkom.
Eto od Televise na primer El Privilegio de amar.
Klasika, al' kvalitetno i smisleno.

Nataline tvorevine u 90% slučajeva ni na početku ne liče ni na šta. rofl

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Božić29.10.'99 on 11.08.16 16:48

Pa ne bukvalno sve serije,vec tog tipa ~muerta de hambre

Božić29.10.'99
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 11.08.16 17:53

Uh, bre, usijalo se sve, ne znam odakle da pocnem. Ne, Angele, nisi rekao apsolutno nista lose o nama kojima se ovo svidja i koji ovo pratimo. smile Stefane, evo konkretno ja, naravno da ne gledam samo "Televisine" telenovele, sta vise, mislim da mi je ovo posle bas dugo vremena prvi put da gledam dve telenovele koje su istog dana krenule u Meksiku (radi se o "Vino el amor" i ovoj, "Despertar contigo"), koje su me zagolicale, a da pre toga ni minut od njihovih trejlera nisam videla, pa su mi se dopale, a falila mi je neka ovakva komedija, meksicke mi nikad nisu smetale, sto ne znaci da ne bih razumela ostale produkcije. smile Ima uticaja i to da znam jezik, pa mogu opusteno da odem na "Dailymotion", i da nadjem epizodu bilo koje aktuelne telenovele koja me zanima, sto dosad nije bilo slucaj, jer sam se i bukvalno mucila pokusavajuci,a ne uspevajuci, da odgledam puno toga, i to nije bilo gledanje, nego muka, a kad nesto pocne da secka, izgubim zelju da gledam bilo sta, a nikad nisam krila da sam "Televisi", ma kakva bila, bas naklonjena. smile Plus, jezik znam lepo, i bas sam se zazelela meksickih telenovela, kojih nema nigde vise i pocinju da mi nedostaju. smile Pratim brazilske (sta moze da se nadje sa prevodom, pa tako zavrsavam "Avenidu Brasil" ovih dana), i italijansku "Toskanu" (takodje sa prevodom), tako da su kod mene zastupljene i druge produkcije. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3386

Back to top Go down

Post by Stef on 11.08.16 17:58

Ma znam, Kris, al' iskreno Avenida i nije neka serija.
Od Globa ima bar jedno 20 boljih od nje.

Znam ja da gledaš i drugo van Televise, al' eto, rekoh u množini jer ima pojedinaca koji kukaju za Televisom, i to za svakakve debilane (ne mislim konkretno na tebe).
Niste ti i Božić jedini koji ste malo više naklonjeniji Televisi. smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 11.08.16 18:28

Jaoj, znam i ja da ima i boljih od "Avenide", al' ona je od retkih sa prevodom, a meni on treba (tako ovde, na forumu, poceh i zavrsih sa "Viver a vida", "Amazonijom", "Escravom Isaurom" (1980), i "A favoritom" + "Celebridade" na yt, i gorepomentutom(takodje,pored "Passione","Paraiso","A vida da gente",jedina sa prevodom je jos "Rede Recordova" "Escrava Isaura"), al' 'ajd da ne ofujem vise, sramota me. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3386

Back to top Go down

Post by Nathan on 15.08.16 14:31

Meni je prva epizoda bila dosta bolja od prve epizode Vino el amor. Baš je radnja dinamična i uvijek se nešto događa, tajne koje se skrivaju i već se vidi da će biti dobar zaplet (iako radi Pedro Damian).

El Velden je takva slatkica da je to nevjerojatno :cerek:. Samo da ne razvuku, da dođu do nekih 100 epki po putu i ne produljuju kako misle pa će biti sigurno ok telenovelica.

Senior member

Poruka : 733

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics