EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La dama velata

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

La dama velata

Post by helenna27 on 27.01.16 18:57

LA DAMA VELATA

Produkcija: Rai Fiction, Lux Vide, 2015.
Broj epizoda: 12                   

Klara Grandi, rođena u aristokratskoj porodici, biva odbačena od svog oca
nakon što je njena majka umrla na porođaju. Don Vitorio je šalje na selo,
a Klara izrasta u buntovnu devojku. Nakon što sazna da se zbližila sa mladićem
koji ne pripada visokom društvu, don Vitorio odlučuje da Klaru uda za grofa Guida Fosa. Nakon niza događaja, Klara biva primorana da iscenira svoju smrt kako bi saznala ko je zapravo Guido i da li je njegova ljubav bila iskrena.

Uloge:                             

Miriam Leone
Lino Guanciale
Andrea Bosca
Jaime Olias
Luciano Virgilio
Lucrezia Lante della Rovere
Emma Orlandini
Úrsula Corberó

Najava

helenna27
Senior member
Senior member

Poruka : 782
Godina : 26

Back to top Go down

Re: La dama velata

Post by Sasha on 27.01.16 19:50

Kad bese ovo pocinje? (ili je pocelo)
I da li bi mogao neko da snima i postavi u multimediji, jer ovo bih def gledao ..

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1877

Back to top Go down

Post by Stef on 27.01.16 19:55

Počinje 12. februara, umesto JR na HRT-u. smile

I meni deluje zanimljivo, a i daleko bolje od davljeničke PYP i debilnog Imperija.

Posting Freak

Poruka : 6262
Godina : 20

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 27.01.16 23:39

Prica mi je vrlo zanimljiva, onako lepa, sapunasta, a i glavna glumica mi je prelepa. smile Volim italijanske serije, tako da cu i ovu sigurno gledati. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3341

Back to top Go down

Post by helenna27 on 28.01.16 22:35

Bacila sam pogled na prvu epizodu letos, dok je serija isla na Telecincu,
i stvarno mi se dopalo kako je sve uradjeno, vidi se da je dosta ulozeno,
negde sam procitala deset miliona evra u koprodukciji Italijana i Spanaca.
Priroda, kostimi, muzika, nakit, prava poslastica za ljubitelje kostimiranih serija smile2

Pogledala sam prve dve epizode, dopada mi se sto radnja ide brzo, osim glavnih likova, i sporedni su mi zanimljivi. Sto se tice glavnih, dobro je sto su oboje caknuti na svoj nacin, on nije tipican junak, niti je ona tipicna junakinja, nasli su se taman wub
Miriam Leone je prelepa, toliko neobicne lepote, ovi kostimi joj divno stoje naklon
Takodje mi se dopada i izbor za Guida, glumac to odlicno radi..

Sama prica ima svega, romanse, humora, misterije, jako fino upakovano da drzi paznju. Bas zato sto je Guido netipican junak, sumnje o njemu se uvek podgrevaju kada krene neki Klarin monolog o tome sta se desilo..

Njih dvoje imaju hemije, svaka njihova scena je odlicna naklon wub

I bilo mi je simpaticno kad pomenu Rusiju i Srbiju. Guido:"Mogao bi da me posalje u Rusiju. Ili jos gore, u Srbiju. Znas li kako se oblace zene u Srbiji?" rofl

Uglavnom, sve preporuke za ovu seriju, odavno mi se nesto nije ovoliko dopalo, a da je kostimirana serija u pitanju.

helenna27
Senior member
Senior member

Poruka : 782
Godina : 26

Back to top Go down

Post by Eiza on 25.02.16 16:09

Gleda netko?

Ovo je sjaaajno! naklon naklon naklon
Ova glavna ženska je jedna od najljepših žena na svijetu!

Žao mi je što su se u sadašnjost prebacili evo tek danas, u 9. od ukupno 12 epizoda, jer me jako zanima ta etapa osvete. Možda bi bolje bilo da su ravnomjerno raspodijelili epizode: 6 upoznavanje sa svime onime što je prethodilo početnom događaju, 6 epizoda sljedećih otkrivanje tko je to učinio i osveta.

Ali opet s druge strane, nju štiti samo veo da joj se ne vidi lice, pa je malo teško povjerovati da bi tu foru mogao netko pušiti na duže staze, pa je onda s te strane možda i bolje što sadašnjost traje samo 2 epizode. Nisu to televisine peladite, koje se okupaju i više ih ni rođena majka ne prepoznaje.

Stvarno, odavno već nisam pogledala nešto bolje, Ranka odavno već nije ovako pogodila u srijedu kao s Damom pod velom. Koja šteta da nakon nečeg poput ovoga dolazi neka mamarićada poput MIVAC. facepalm

Eiza
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1069

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 25.02.16 17:04

Ja gledam, takodje bih dodala da je serija sjajna, sa izuzetnom pricom i sjajnim glumcima. smile Mirjam Leone je zaista prelepa zena, koja po meni poseduje izuzetnu, aristokratsku lepotu, koja nema veze sa ambijentom i epohom u kome se radnja serije desava, sa njenim kostimima ili sminkom, ona je, prosto, takva sama od sebe, u najobicnijoj odeci i bez imalo sminke. Devojka, jednostavno, ima stila.
Glavni, grof Gvido Fosa (Lino Guanciale), po meni je takav frajer, kakav skoro nije vidjen, a i lik mu je odlicno napisan (inace, gledam ga u "Velikoj obitelji", gde glumi lik Rudjera Benedetija Valentinija, muza Nikolete Rengoni, al' je tamo puno sporedniji). Steta.
Dobra mi je i ova Adelaide, znam je od ranije, ona je takva negativka, da kao iz "Televisinih" telenovela da je izasla, ali je odlicna. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3341

Back to top Go down

Post by Sasha on 25.02.16 17:21

Slazem se da je odlicna serija. Ja tek treba da pogledam 9epizodu, a ovo za sad je mogu reci savrseno smile , niko nije savrsen, svi imaju mane, nema onih glupih nesporazuma kao kod Telesere i sl.
Glavna je stvarno lepotica wub
Nazalost nemamo mnogo prilika da gledamo italijanske serije, ali ono sto sam od njih video je odlicno, pogotovo ovo kad snimaju zajedno sa drugim televizskim kucama, ova saradnja je vise nego odlicna...
Da li postoje jos koje takve saradnje, osim ove i one sa Argentincima (serija sto je bila na Studio B, zaboravih kako se zove)?

Sasha
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1877

Back to top Go down

Post by Pahuljica77 on 03.03.16 2:54

Serija me privukla.  wub

Glavna glumica je rasna ljepotica, a glavni glumac mi je vise sarmer i smeker, nego sto bih rekla da je ljepotan.
Ali zajedno - nenad*ebiv su spoj. Iskre frcaju na sve strane.

Progutala sam cijelu seriju u jednoj noci.
Imam zamjerki na ponasanje od Guida  mrgreen  , ali sve u svemu - zadovoljna sam serijom.
Imala je i Klara svojih kiksova sa onim zujanom, ali Guido je pretjerao.

Pahuljica77
Junior member
Junior member

Poruka : 104
Godina : 39

Back to top Go down

Post by Stef on 29.04.16 1:55

Odgledao i ja. Danas sam odgledao celu seriju, što se kaže - u jednom dahu. zubo

Stvarno su Guido i Clara premoćan par. naklon Meni su se oboje svideli, nisu baš neki sveci. mrgreen

Da sad ne bih razvlačio previše, reći ću da sam sa svime zadovoljan. Više mi se svidela i od Terra ribelle i Vendette. Ja bolju seriju iz Italije od ove ne videh. aplauz

Gluma jako dobra, mada nisam previše oduševljen. Iako bomba aw glavna mi je tanka sa glumom. nezna Glavni loše plače. roofl

Muzika super, kostimi i režija isto. thumbsup

Ocena za kraj neka bude desetka. ziveli

Posting Freak

Poruka : 6262
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top