EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pobre diabla

View previous topic View next topic Go down

Pobre diabla

Post by Stef on 02.02.16 22:45

POBRE DIABLA
(FIORELA)

América Producciones, 2000-2001
Broj epizoda: 180

Fiorela je siromašna peruanka italijanskog porekla. Njen otac, Lusijano Moreli je poreklom sa Sicilije, dok je majka Ćabuka Peruanka. Zbog nedostatka novca, Fiorela se zapošljava kao prodavačica kafe i grickalica na lokalnom hipodromu u Limi. Jednog popodneva, na stadionu, sreće Andresa Mehija Guzmana starijeg i nameće mu svoje proizvode. Usled nezgode, prosipa vrelu kafu na Andresa, ne prepoznajući ga kao vlasnika najčitanijeg lista u Peruu.

Andres ubrzo saznaje da je neizlečivo bolestan i da će ubrzo umreti, porodični lekar Oktavio mu saopštava da mu je ostalo još tri meseca života. Ne obazrući se mnogo na doktorevu dijagnozu, Andres se upušta u vezu za Fiorelom, ne rekavši joj da je bolestan. Osamnaestogodišnja prodavačica kafe, ubrzo postaje supruga Andresa, ne znajući da je on jedan od najbogatijih preduzetnika u zemlji. Venačanje se odvilo jedino uz prisustvo Ćabuke, Lusijana, i Mersedes, Fioreline najbolje drugarice. Bračni par odlazi na medeni mesec u Evropu.

Osetivši da mu se bliži kraj, Andres odlučuje da se vrati kući i otkrije supruzi ko je on. Na putu do kuće, Fiorela saznaje da je on vlasnik novinske kuće Amerika. Na ulazu u rezidenciju Mehija Guzman, Andres umire na stepeništu. Njegovu majku Robertu više je uznemirilo to što se Andres oženio sa osamnaestogodišnjom, siromašnom devojkom, nego što joj je sin preminuo...

Uloge:
Angie Cepeda - Fiorella Morelli Flores vda. de Mejía-Guzmán
Salvador del Solar - Andrés Mejía-Guzmán López
Vanessa Saba - Rebeca Montenegro
Teddy Guzmán - Caridad López
Camucha Negrete - Chabuca Flores de Morelli
Ricardo Fernández - Luciano Morelli
Hernán Romero - Diego Hernández-Marín
María Cristina Lozada - Roberta Sancho Dávila Vda. de Mejía-Guzmán
Arnaldo André - Andrés Mejía-Guzmán Sancho
Martha Figueroa - Patricia Mejía-Guzmán Sancho de Hernández-Marín
Katia Condos - Paula Mejía-Guzmán Sancho
Santiago Magill - Christian Mejía-Guzmán Sancho
Rossana Fernández Maldonado - Sandra Palacios
Gabriel Anselmi - José "Pichón" Guillen / "Pichon" Mejia-Guzman Moncayo
Angelita Velasquez - Mercedes "Meche" Farfán
Javier Valdés - César Barrios
Julián Legaspi - Luis Alberto Miller
Carlos Victoria - Oscar Sandoval
Gianfranco Brero - Dr. Octavio Tapia
Sergio Galliani - Garabán
María Angélica Vega - Bárbara Matos
Bruno Odar - Mario Paredes
José Luis Ruiz - Joaquín Vallejo
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6745
Godina : 20

Back to top Go down

Re: Pobre diabla

Post by Stef on 02.02.16 23:31

(44/180)

Šta znam, nisam razočaran, ali ni oduševljen.

Ne smeta mi što je radnja razvučena do besvesti, čak mi odgovara lagani tempo. smile2 Istina, dobar deo epizode preskočim zbog pojedinaca. roofl

Motam Paulu i onu dvojicu što se oko nje motaju. Dosadno, bespotrebno, glupo. Nakaradiše je sa onim piksla-đozlucima i đozluci-kanapima da stvarno izgleda ko retard. Preteča Josefine LQLVMR.

Onda motam debilnu Barbaru i onog nesposobnog sicarija koga je Barbara zajedno sa misterioznom osobom unajmila. Ne znam ko mi je gori od njih dvoje, ona ili on.

Ona se navodno sveti Fioreli. Zbog čega? Verujem da ni ona sama ne zna. Kao, hoće da osveti Andresovu smrt. Eeeej, hoće da osveti smrt čoveka koji je umro PRIRODNOM SMRĆU. naklon facepalm Znala je da boluje od neizlečive bolesti i da je neminovno da umre, i sad se sveti Fioreli. naklon Jedan od najdebilnijih likova IKAD napisan.

Taj plaćenik je najnesposobniji plaćeni ubica u bilo kom filmu/seriji ikad. Do sad je jedno milion puta pokušao da ubije Fiorelu. Rezultat - greškom ubijena Ofelia. naklon Doduše, zahvalan sam mu na tome, nervirala me je otkad je stigla u Limu da juri Andresa. puke

Onaj Miller, barrijevci isto nepotrebni i njih preskačem. Sreća što se retko pojavljuju. ziveli

Ostali su OK, mada mi Andres, Caridad i Roberta tu i tamo idu na nerve.

On je klasični idiot-protagonista. Razočara se u glavnu i kresne sa negativkom, voli da ćušne koji šamar glavnoj kad mu nešto ne odgovara, bespogovorno sluša mamicu..... Ima dobrih momenata, ali me uglavnom nervira.

Caridad nije toliko strašna, al' mi se kosa digne na glavi kad počne da melje "mi Andres" (misleći na matorog). Čovek je otkačio, navodno joj obećao brak i ona se tome nadala otkad se rodio Andres pa sve do njegove smrti. Mada smatram da i dalje misli da bi se njom oženio da nije bilo Fiorele. facepalm

Nije mi jasno što Andresu ne daje da bude sa Fiorelom i što je mrzi. Pa pobogu, nije ona kriva što se udala za njega. Umesto da kaže, eto, zajebao me, oženio se drugom, baš je bezobrazan, a neeee, ona o njemu priča ko o svecu, a o njoj ko da je najpokvarenija osoba na svetu. bonk

I Fiorela je još dobra prema njoj, pozdravila je preko TV-a, bila uz nju kad joj nije bilo dobro (dok se njen sinčić švrćkao sa Rebecom), a ona tako o njoj. Nezahvalna baba, nije ni čudo što je Andres takva budala.

Roberta je isto idiot. Jbt, kakav si ti to roditelj kad vidiš da ti ćerka ima nikakav brak, a ti joj braniš da se razvede? bonk Sve kontroliše ko neki komandant, ne sme reč da joj se kaže. A i ovi oko nje su budale kad sve to dozvoljavaju. Ista je ko one babe-komandanti iz indijskih serija. puke

Cesar i Patricia su mi skroz simpatični. Baš me zanima da l' on stvarno ima veze sa smrću žene i ćerke. mrgreen

Ovaj odnos tašta-zet je skroz preslikan iz GH. mrgreen Čak se i ovde zet zove Diego. rofl rofl rofl

Christian i Rebeca genijalni. Čak navijam za Christiana i Fiorelu, super su mi njih dvoje zajedno. blush

Rebeca aw aw aw Meni je Vanessa Saba baš zgodna ovde. *_* Skroz se uklapa u ovaj bitchy lik. naklon A i super glumi. jupi

Fiorela, srce moje aw aw aw Baš je blesava, kako je samo razvukla ove krpe po kući da raspodeli kuću. naklon rofl A tek ovaj cirkus što se pravila da je nepokretna rofl rofl rofl Sviđa mi se što joj je lik takav, a ne da cmizdri non-stop i da se Virhensiti moli 24/7.

Ubedljivo najveći hit ove serije su trio Luciano, Chabuca i Meche. naklon naklon naklon Čak sam hteo da ih u prvom postu stavim umesto Andresa i Fiorele, al' nigde ne nađoh sliku sa njih troje. cry

Chabuca je legenda i po. naklon Kad se setim onog cirkusa na primopredaji dužnosti kad se sva onako nafrakana i u svim bojama otimala sa reporterom za mikrofon rofl rofl rofl i verglala 500 na sat, pa je isključili iz programa. naklon rofl rofl rofl Ili kad je davila Fiorelu da dođe da gleda seriju sa njim i Lucianom, pa joj 500x ulazi u sobu. rofl

Luciano mi deluje ko da je pao s Marsa. rofl Stalno ćuti i tako blentavo gleda, ali kad progovori, odvali nešto da jedva živ ostane. rofl Najjače mi je bilo ono sa "mano siniestra" kad je rekao da oseća da im se takvo nešto približava. naklon rofl A tek Chabuca: "Mnogo gleda filmove." rofl

Meche wannabe reporterka je tek šou. naklon rofl rofl rofl Kad se samo pojavi, ja u komu padam. rofl rofl rofl

Muzika im je lepa, imaju fine instrumentale i puštaju lepe pesme.

Produkcijski je serija siromašna, mada meni ovakva atmosfera koja vlada u seriji prija. PD mi je daleko prijatnija i gledljivija i od Soledad i od Lusesite.

Gluma na jako visokom nivou, niko mi ne glumi loše. Svi su na visini zadatka.

Da budem iskren, očekivao sam više. Barem da glavni ne bude ovakva budala, jer su mi Andres i Fiorela u ono vreme bili super par. Sada više nisu. nene

Imaju super hemiju, to je istina. Ali džabe sve to kad je Andres budala.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 31.03.16 23:28

(85/180)

Bogami, ovo je već doooosta bolje i zanimljivije. Večiti problem Ximene Suarez, start dosadan, posle zabavno. smile2

Falabogu, Andres više nije idiot kao ranije. Sad su mi on i Fiorela postali baš simpatični. aw Al' jbg, razdvojiše se zbog one kasete sa Andresom i Rebecom. mrgreen

Baš mi je bila neočekivana scena kad Diego zatekne Patriciju i Cesara u kancelariji. wow Kad su se vrata otvarala, pomislio sam da ih je otkrio neko nebitan, al' ono jok.

E, Meche, Meche, za kakvim smorom ti plačeš. nene Neka joj lepo nađu nekog ludog kao i ona, da budu par decenije. aw A ne ovaj kilavi Pichon, neka mu je njegova podjednako kilava i dosadna Sandra. zzzzz

Jao, Chabuca nije normalna. naklon Kad je Roberti polomila ruku aplauz naklon , odjurila kući i zamotala se u zavoje wow da ispadne kako je Roberta sama sebi sredila ruku dok je nju bila. naklon rofl rofl rofl

A tek ono kad je išla u kupovinu, pa prvo zajebala taksistu, nagurala stvari u gepek i onda sve povadila jer se setila da hoće još da kupuje. rofl I onda je za njom krenuo teletabis. lol2 Pa je posle teletabis odjebao, smorio se da joj vucara kutiju, ona poče da šutira kutiju. rofl rofl rofl I na kraju, opet se vratila kod onog taksiste, ovaj je oterao u trilepe i ode. rofl

Što je kupila džukelu aw A tek Lucianove grimase kad je video kuče rofl

Luciano hladan kao led prema njoj jer Fiorelu neće da ostavi na miru. lol1 Htela i Fiorelu da uda za Pichona da bi ona i njena comadre Soledad postale prije (ili comsuegra, tako nešto, kad rekla Roberti, ova samo što se ne šlogira lol1 ). smile2

Ajde nek crkne više ova Caridad, na onu stvar mi se popela sa svojim umiranjem celu seriju što joj je sin sa Fiorelom. wall

Barbara i onaj njen nesposobnjaković puke puke puke Toliko su odvratno debilni i tupavi, ne mogu da ih smislim više. wall

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 08.04.16 3:54

Završio sa serijom i mogu reći da će mi jako nedostajati.

Nekih stvari iz premijernog gledanja se sećam, na primer svega ovoga sa Fiorelinom trudnoćom i porođajem. smile2 Baš se sećam da je majka prebacila dok se Fiorela porađala i reče: "Ma šta ima da gledaš kako se porađa." roofl

Baš sam se vezao za likove. Kako je serija dalje odmicala, postajala mi je sve draža. Drago mi je da sam se prevario u početnoj proceni da ću se razočarati. Na kraju je ispalo da sam se iznenadio što me serija nije razočarala. roofl

Da ne prepričavam sad sve, od likova su najviše uznapredovali Roberta i Christian. Šta od njega napraviše. naklon Od razmaženog zavodnika do ozbiljnog čoveka koji se vezao za jednu ženu. naklon Baš mi je bio super lik, ali ono sa Fiorelom kad je rekao Roberti da čeka njegovo dete da ne bi izgubila nasledstvo wow aplauz

Ali Roberta naklon naklon naklon Mene je nervirala sve do dijaloga sa Patricijom i Christianom, tad mi se promenilo mišljenje o njoj za 360 stepeni. Posle je počela da popušta i uviđa neke stvari i još mi je bila draža.

Taj dijalog je bio super. Priča ona sa ovo dvoje o Christianovoj vezi sa Normom i kaže Roberta da ne prihvata, ali da se ne protivi jer će svakako da se oženi.

I sad joj Patricia zamera što se stalno meša u njihove živote, a Roberta: "Zašto mi se niste usprotivili? Što ste dopustili da vam se mešam u živote? Zato što niste sposobni da budete samostalni i sami odlučujete." i reče Christianu da nema teorije da će da uzdržava Normu i dete.

A onda opet Patricia: "Ljubav daje posebnu energiju čoveku da stvara za svoju porodicu." I onda Roberta: "Ti si se baš našla pozvanom da pričaš o tome? Kakvu snagu ti je Barrios dao? Da se nisi možda razvela od Diega koji te i dalje ucenjuje decom?"

I onda na kraju: "Ja možda nisam donosila najbolje odluke u životu, ali sve što sam radila, smatrala sam da je najbolje za vas. Dok vi prstom mrdnuli niste da učinite nešto za svoje živote." naklon naklon naklon

Scena kad je zavalila šamarčinu Diegu uz poruku "Lopove!" wow aplauz I posle kad je zalepila drugog zeta uz poruku dok je tražio da ga plate "Evo ti plata!". naklon

Ono śto mi se posebno svidelo je da se Roberta, iako je na kraju shvatila neke stvari, nije ponašala kao neka senilna baba poput Gabrijele u PDG na kraju serije. Pružila je ruku pomirenja i Caridad i Andresu, ali uz umereno ponašanje. Nije skakala i kmečala što su joj oprostili. rofl

Andres i Fiorela su mi ipak jedan od omiljenih parova. blush On se dosta popravio kao lik, a ona je genijalna. Kako je podbadala Caridad da se pretvorila u Robertu jer ne da Andresu da bude sa njom naklon Ili kad malo-malo pa zalepi Rebecu rofl

Meche i Gaspar urnebes. aw rofl Baš su mi simpatični onako okrugli. aw

Paula je dobila zasluženu kaznu sa kamatom. Sama pala, sama se ubila. Greh je ostaviti onako dobrog i poštenog čoveka poput Marija (i to na oltaru!) zarad nekog probisveta kakav je Joaquin bio. Da sam na Marijevom mestu, više je ne bih pogledao u životu. nono

Da se ja pitam, Barbara se dalje od prvih par epizoda ne bi pojavljivala. Ili bi umrla od tuge za Andresom ili pobegla negde. Držati do pretposlednje epizode takvog lika koji nema ni 2% smisla je stvarno debilno. Sreća pa je krvavo platila (mislim na ono mučenje od strane ubice kad joj je pucao u šake) za svoj nedostatak logike, mozga i konstantno nerviranje gledalaca. ziveli

Svidelo mi se što su se brzo rešili ubice i Sandre. Njega jer je bio debil, nje jer je bila smor. Da su hteli i histerične baba Pichone da se reše, ali dobro. Ne može sve kako ja hoću. mrgreen

Luciano i Chabuca aw aw aw Jedni od najdražih likova i parova.

Definitivno mi je ovo najbolja serija Ximene Suarez. Ostale su ili dosadne, ili nothing special. PD mi je divna. Jeste da su prvih 40-50 epizoda slabe, ali je posle nastao haos. Tipično za Ximenu. smile2

Među peruanskim serijama, PD mi je najbolja. Daću šansu jednom i Milagros, vidim da je hvale.

Produkcija dobra za ono vreme, šteta što America ne radi telenovele. Nadam se da će dobro ispasti ovo što najavljuju za ovu godinu. njam

Muzika divna. Više na temi "Muzika iz telenovela".

Gluma odlična, niko mi nije bio loš. Svi su bili na visini zadatka. naklon

Ocena za kraj - 10/10 i TOP 7/10. aw :byebye:

Opraštam se od "Fiorele", stiže "Alisija". smile

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 08.04.16 4:26

Ja ću ovo nekada sigurno reprizirati. Skidam sad ove epizode što se kače u multimediji, pa kad sve bude okačeno verovatno ću maratonski da je odgledam.

Što se Milagros tiče i ona mi je ostala u lepom sećanju. Mada sam nju za razliku od Fiorele mnogo više pozaboravljao.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10711

Back to top Go down

Post by LucasScott on 08.04.16 8:31

Jel mozes da mi posaljes linkove za gledanje po pp? Hvala!
LucasScott
Junior member
Junior member

Poruka : 84

Back to top Go down

Post by Xsica on 09.04.16 13:48

dobila sam preporuke za ovu seriju ali počela je gledat i prvih 20 epki mi ovo dvoje nisu imali neku strava kemiju pa sam odustala, ali stalno si mislilm možda sam bila u krivu i trebala nastavit hmm

Junior member
Junior member

Poruka : 197

Back to top Go down

Post by Stef on 09.04.16 16:48

Nastavi. Prvih 40-50 epizoda su smor, kasnije kreće show. smile2

Meni je Andres u startu bio nepodnošljiva tipična budala, kasnije se popravio. Inače mi on i Angie imaju super hemiju.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics