EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Luzbel está de visita

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Luzbel está de visita

Post by Stef on 30.07.16 2:10

Završio seriju. cry

Ne postoji reč koja bi mogla da dovoljno opiše ovu seriju.
Ovo pršti od kvaliteta u svakom smislu. naklon naklon naklon

Velika je šteta što Jimenez ništa ne piše.
Takve hitove i kvalitetne serije je dao Kolumbiji, a RTI se pravi blesav.

Isto je velika šteta što ovakvo nešto nije prošlo u inostranstvu, a ni u Kolumbiji se nije proslavila. Primera radi, ona debilna La Venganza je bila gledanija od nje. puke

Velika šteta #3 je što serije nema u kompletu, dosta scena je izbačeno.
Ajd' kvalitet slike i da se oprosti, al' ovo je nedopustivo.
Pa oni su poizbacivali bitne stvari, kao na primer Wilfredovu smrt i sav haos oko toga.
Za Cristiana i Asdrubala i njihovih 50% poizbačenih scena i da ne pričam. facepalm

Valjda se RTI, Telemundo, neko treći, seti da izbaci sve ove RTI serije na YT kako Bog zapoveda.

No, da se vratim na radnju.

Da ne prepričavam sve pojedinačno, reći ću samo da je Adrianova misterija sjajna.
Prosto neočekivano da je on ustvari pop. naklon Ajd' što nije Fabiov sin je i moglo da se nasluti.

Adrian je definitivno najbolji muški lik ikad! naklon naklon naklon
Sve ih je pojeo za doručak. cool

Znači, ja sam se zajebao sa onim oko Begoñe i Adriana.
Ne znaju se iz srednje škole, nego sa nekog krštenja gde je Adrian bio pop.

Izgleda da Lucijini roditelji nisu ubijeni jer očigledno niko nije prouzrokovao nesreću.
Paulina je ubila Adrianovu majku i Wilfreda, njih ne.

Nije mi na kraju jasno da l' su Bernardo i Elsa ostali zajedno. Nadam se da jesu. aw

Poslednja scena naklon naklon naklon

Da ne dužim dalje, reći ću samo da nemam zamerki i da je sve sjajno.
Jedino su mi Heidi Corpus i Oscar Corbella očaj, pogotovo on, ko da ga iz Elif doveli. facepalm
Martone je glumatao, al' je bio piš sa svojim razvlačenjem reči. rofl Pretencioneeeeeeeees lol1

Ocena za kraj - čista 10-ka i TOP 3/3 telenovela. aw
Jedino su mi PDG i LVDB '96 draže od Luzbel.

Posting Freak

Poruka : 5837
Godina : 19

Back to top Go down

Post by Srki22 on 14.11.16 16:00

Drago mi da postoji još neko ko je pratio ovo i ko voli serije ovog tipa. Mislio sam da niko ne zna za seriju jer nije popularna, niti je bila smile2 Ja sam slučajno video da postoji, nakon sto sam odgledao Alisiju i Pakitu i rekoh ne može ni ova da omane, s obzirom na to da je radio isti autor... sad tek vidim da se kače cele epizode na nekom YT kanalu, ja sam gledao skraćenu verziju i OK je, najbitnije scene su ipak prikazane, ali vidi se da fale neke scene, naročito u poslednjoj etapi. Tek čitajući komentare na YT sam skontao šta se na kraju desilo sa ostalim likovima i šta je Begonja tražila ispred kuće Frankovih kad su Fabija odveli facepalm

Da li je neko gledao "Los cuervos" ? Na YT ima oko 80 epki, fali još 30-tak, nznm da li će kačiti do kraja...deluje mi kao vrh serija.
Srki22
Junior member
Junior member

Poruka : 53

Back to top Go down

Post by Stef on 14.11.16 16:24

Ja sam šokiran da je još neko sem mene gledao. roofl
Divna serija. aw

Da, kače se epizode, ali formirane od one skraćene verzije.
Nema nigde komplet izdanja. cry

Imam u planu Los Cuervos.
Biće sve postavljene na YT, samo ide sporije jer se reprizira na Canal Uno nedeljom po 2 epizode.
Ima još 20-ak epizoda do kraja, ukupno ih ima 105, a zasad je 83 postavljeno. smile

Uglavnom, dosta tih Jimenezovih iz 80-ih i 90-ih me zanima.
Meni je on najbolji autor. naklon
Trenutno gledam njegovu Paquitu.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 15.11.16 1:44

Slažem se da je najbolji autor, a i većina glumaca iz njegovih serija je dobra. Ranije nisam obraćao pažnju ko je autor, ali sada vidim čije su najkvalitetnije serije, po mom mišljenju. Ja sam gledao LVDB (96), YAAPG, Luzbel, PDG, a od rimejkova Amantes del desierto, Bella Calamidades i En otra piel (valjda su to kopije njegovih serija). Madre Luna nažalost nisam pratio, razmišljao sam da krenem, ali ipak ću ovu staru, deluje mi zanimljivije smile2

Stvarno ne znam koji mi je od tih originala najbolji, svaki je dobar na svoj način, ne mogu da ih poredim...Nekako su baš za opuštanje, pred spavanje smile2 iako nema puno dinamike (neko bi rekao dosadne), mene baš vuče da gledam svaku sledeću epku, svaki lik ima svoju priču, nema dosadnih i patetičnih likova, niti serijskih ubica - tipičnih negativaca.  

Što se Luzbela tiče, žao mi je što je retko ko gledao, koga god sam pitao-nije, a neće niko da gleda ni kad preporučim...svi su u fazonu ovih novih serija, sa novim glumcima...ali nebitno, bitno je da serija rastura smile2 Interesantno kako su ovde ujedinjeni glumci iz LVDB i YAAPG smile2

Najbolja mi je definitivno Maria Helena (nakon Alisije i ovog postala mi je skoro omiljena glumica), žena je fenomenalno iznela ulogu. Iako je navodno trebala da bude neprivlačna tokom većeg dela serije, meni je bila lepa i tad. A kad je počela da se menja... najbolji deo serije, posebno kad je spavala sa Adrianom - šok shock  smile2  i onaj deo kad je ošamarila Fabija, Paulinu, kad se pozdravila sa Adrianom... nemam komentar, stvarno sjajno urađeno. Voleo bih da se smuvala sa Adrianom, ali onda bi serija izgubila smisao, ne bi on više bio misterija, a i pojavio se Bernardo, logično - da bi bio s njom, iako nismo sigurni na kraju da li su zajedno... Ostaje pitanje da li se ona drži za ruku sa Adrianom na kraju entrade i na promo slici ? Da li nju izvlači iz vode ? ili svakog člana porodice ?

Naravno, tu je i Walter Diaz, jedan od najboljih likova u serijama. Nisam očekivao baš da je pop, mislio sam da se bavi nekim humanitarnim radom, ili da je bolestan od nečeg pa je došao u posetu pred kraj života, da donira organe i sl.  rofl  smile2
Takođe nisam očekivao da nije sin od Fabija, mada počeo sam da sumnjam pred kraj kad je rekao Karen da i on voli nju, bilo mi je malo bzvz da se u nekoj seriji zaljube brat i sestra,a da pritom neko od njih zna za srodstvo rofl rofl  a i bilo bi glupo da Karen nosi to na savesti, stalno, mada nije mi jasno kako je saznala (zbog izbacenih scena sad ). Nisam ni zamišljao njega i Karen kao par, iako se vole, nekako mi više idu on i Elsa smile2
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 15.11.16 2:08

Nisi gledao Rauzan?
To je isto fantazija. naklon

I ja sam gledao sve te njegove originale od 1996., tj. LVDB na ovamo. I rimejkove koje je on radio (Rauzan, PDG, ECDD, LVDB '06), kao i BC i ADD koje su radili drugi autori.

Planiram Los Cuervos, a molim Boga da se pojave na netu i La Abuela, El Angel de Piedra, Por que mataron a Betty, El segundo Enemigo, En Cuerpo ajeno i Las Aguas mansas, sve od Jimeneza.

Madre Luna meni nije legla. Previše usporena.
Njegove serije ne obiluju preteranom dinamikom, ali je ima.
U ML je ima samo prvih 20-30 epizoda. zzzzz

@Srki22 wrote:Nekako su baš za opuštanje, pred spavanje smile2 iako nema puno dinamike (neko bi rekao dosadne), mene baš vuče da gledam svaku sledeću epku, svaki lik ima svoju priču, nema dosadnih i patetičnih likova, niti serijskih ubica - tipičnih negativaca.

Upravo mi je zato omiljeni autor, pogotovo zbog podvučenog dela.
Ne zovu ga Kolumbijci za džabe ocem misterije i suspensa u kolumbijskim telenovelama.
Kolumbijski Hičkok. cool

Maria Helena je divna. Ta žena je i dan danas prelepa, prosto zrači. aw
U svakoj seriji i svakoj ulozi odlična.

Mislim da je poenta špice da je Adrian taj koji će porodicu izvući iz pakla.
Da je on taj koji je došao u njihove živote da im donese mir.
I to se savršeno uklapa u kraj serije i misteriju ko je zapravo Adrian Espino.

Ja sam navijao za Bernarda i Elsu. Još od LVDB sam želeo da ih spoje u nekoj seriji jer imaju jaku hemiju. Kako tamo nije bilo moguće jer je Amador bio negativac, ovde je došlo sve ko kec na desetku. smile2

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 15.11.16 13:54

@Stef wrote:Nisi gledao Rauzan?
To je isto fantazija. naklon

I ja sam gledao sve te njegove originale od 1996., tj. LVDB na ovamo. I rimejkove koje je on radio (Rauzan, PDG, ECDD, LVDB '06), kao i BC i ADD koje su radili drugi autori.

Gledao sam Rauzan na TV-u, ali bio sam mali, pa se sećam samo "kroz maglu". Hteo sam da repriziram posle Pakite, ali ne mogu da nađem nigde epizode na španskom. Znaš li ti odakle da ih skinem ?
Znam da je serija sjajna, gledali su čak i oni koji ne prate telenovele. Rimejk mi je OK, ali ništa specijalno, a i mislim da ne prati radnju originala u potpunosti.
Sećam se da mi je najbolji deo bio kada se pojavio neki lik i zatvorio Soledad u lavirint wow

Baš dosta rade rimejkove na njegove serije, što je i razumljivo, ali neke imaju čak dve kopije, a neke nijednu smile2 Čitao sam da je telemundo hteo da snima rimejk od Luzbela, koji bi se zvao "El Bastardo" roll ali ništa od toga... mada, moram priznati da ni rimejkovi nisu uopšte loši, npr. Bella - iako nznm original, meni je ova serija bila odlična, uprkos što je mnogi ne vole. En otra piel - imala je dosadnih scena (kao i svaka serija), ali par glavnih likova su bili OK, posebno glavna. Nažalost, ECDD nisam gledao, kao ni LVDB (2006). PDG - suvišno je bilo šta komentarisati. ADD - jedna od prvih serija koje sam gledao i posle reprizirao, ostala mi je u lepom sećanju, posebno delovi u zatvori i u pustinji.

Planiram Los Cuervos, a molim Boga da se pojave na netu i La Abuela, El Angel de Piedra, Por que mataron a Betty, El segundo Enemigo, En Cuerpo ajeno i Las Aguas mansas, sve od Jimeneza.

Madre Luna meni nije legla. Previše usporena.
Njegove serije ne obiluju preteranom dinamikom, ali je ima.
U ML je ima samo prvih 20-30 epizoda. zzzzz

Znači da ne gledam ML smile ako ništa drugo, bar ima dobru uvodnu pesmu smile2 Mada pre bih gledao i nju nego neke nove serije i rimejkove.

Valjda će se pojaviti sve te serije. Ja sam počeo Los Cuervos, pa ako i ti budeš gledao kasnije, javi se, pa možemo komentarisati.

Ja sam navijao za Bernarda i Elsu. Još od LVDB sam želeo da ih spoje u nekoj seriji jer imaju jaku hemiju. Kako tamo nije bilo moguće jer je Amador bio negativac, ovde je došlo sve ko kec na desetku. smile2

Da, njih dvoje su dobar par, šteta što nije prikazano da li su ostali zajedno, ali nije mi se svidelo kad je rekla da bi se vratila Fabiju, jer se pokajao. Iako nije ubica, odvratnijeg lika ne pamtim da sam gledao u nekoj seriji. Ja ne znam koji bi muškarac pored supruge kao što je Elsa tražio okolo ljubavnice koje joj nisu ni do kolena, naročito ona iz kafane. Ona je show bila rofl

Neko u komentarima je napisao za poslednju scenu: Alisija, vampir Brinjon i Amador zajedno cool
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 15.11.16 14:19

Joj, ima serije, ali je snimak krš.
Fale neke epizode, a pojedine traju po 15-20 minuta. stars
Ta verzija ima 97 epizoda.

To sa lavirintom je bilo super. naklon

La Traicion mi je bila OK, ali pri premijernom gledanju.
Sad mi je bezvezna, pogotovo u poređenju sa Rauzanom.
Dosta je drugačija, ali je najgore što su od nje napravili cirkus.

Bellu sam i ja voleo. Lepa, fina, opuštajuća serijica.
Ništa wow, ali gledljivo.

Meni je EOP bila bzvz.
ECDD je bila mnogo bolja, a tek mislim da je original fantazija.
Video sam neke scene iz originala, prejezivo. naklon

PDG mi je najdraža telenovela. Neka je pred kraj postala cirkus, neka je komercijala, ali je volim.
Ni sa jednom telenovelom se nisam tako saživeo sa likovima kao u PDG. aw
Jedino LVDB, ali mi je PDG ipak za mrvicu draža.

ADD je meni jedno od najvećih razočaranja ikad, uz Rubi i Piel de Otoño.
Te 3 serije sam baš voleo kao mali, sad su mi predosadne.
ADD je recimo imala divnu prvu etapu, ali posle one eksplozije rudnika užas.

ML je dosadna, ali je i takva bolja od mnogih serija. Barem nije debilana.
Probaj, možda ti se i svidi. Ne mora da znači da se tebi neće svideti. smile2

Važi, mada mislim da ću Cuervos tek za par meseci kad završim sa Paquitom.

To se ni meni nije dopalo kad je rekla za Fabija.

I ja sam ga prezirao. Fernando, Malcolm i Carmela iz PDG, Fabio u LVDB i on su mi negativci koje sam najviše mrzeo. To je isto odlika koju volim kod Jimenezovih serija, napiše negativce da ih prosto mrziš. Odlično napisani likovi, ali ih mrziš i navijaš za glavne. smile2

Jedino sam promenio mišljenje o Amadoru u LVDB, njega sam do pred kraj serije mrzeo, posle mi je postao drag. smile2

Joj, da, ona Magally Santos ili kako se već zove.
Mene je ona živcirala, na početku se petljala i sa Adrianom.

Jao, vampir Brinion. Njegovu i Haydeinu smrt u LVDB ne mogu da prežalim. cry

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics