EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Samanyolu

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

View previous topic View next topic Go down

Re: Samanyolu

Post by Stef on 02.10.16 2:04

Ko zna, možda je Gamze Ozer namerno dala isto ime, upravo zbog toga što spominješ da u RL postoji mnogo ljudi sa istim imenom.

Kako god, namerno ili ne, fora je. smile2

AY meni ima dobre serije. Ne sve, ali je dobar deo OK.

Posting Freak

Poruka : 7128
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Maja on 05.10.16 23:17

Da, fora je i zbog realnosti sa istim imenima. Ima i likova sa istim imenom (setih se), realno je i u seriji.

Dešavanja pre toga svega:

Zulal izgubila bebu (Namikovu).
Nedžat izudarao Namika kada je saznao od Zulal istinu. Nedžat saznao za Nuket i bio je ljut na Nuket što je bila sa Namikom. A Namik ostavio Nuket, kao da je nije ni voleo, kao da nije postojala u njegovom životu.

Toliko o tome da neću gledati ni u utorak ni u sredu. mrgreen
Sad je šou. Melek (pisalo u večerašnjoj epizodi i prezime) se udala za profesora Alija. surprise  Namik pucao sebi u glavu, a zna se da mu je Zulal rekla svašta u bolnici (da je ne muči, ne zatvara u kuću).  stars  Dramska scena. Zulal je nekako u tom trenutku bilo žao Namika, pa plakala, onesvestila se. Ali nije kao Melek, Zulal zna kako je šta trebalo, ima jak karakter.

Ovo za Namika su realno odradili posle metka, u bolnici.

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 583

Back to top Go down

Post by Maja on 06.10.16 22:47

Arzu Kalkan je ustvari bila opasna. Nije štitila Belkis kako je ona mislila, već je rekla za snimke i prijavila je Belkis za ubistvo muža Fahrija. A na snimku se videlo kako ubija Fahrija, zaličilo mi kao u Grand hotelu, na te prave španske serije. Belkis završi u zatvoru. Koja šou zbrka kad je pokušala da izađe. A tek kad se gadila hrane, gospođa je ona, Belkis. naklon Namik će umreti, to će biti i to je sve jasno.

Maja
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Markovic on 07.10.16 4:41

Arzu je mudro postupila thumbup Sećam se Belkisinih scena u zatvoru, bilo je zaista šou... Uostalom, Belkis je zaista zaslužila takav kraj i bila zla, ali je bila moćna i zanimljiva i odigrala je odlično svoj lik. Naravno da će Namik umreti, nema šanse da preživi tako, ali njegov kraj bi mogao da bude drugačiji, recimo, da se pomiri sa Nuket, oženi njome, pobegne od svih i započne novi život.
Markovic
Member
Member

Poruka : 397
Godina : 22

Back to top Go down

Post by Maja on 11.10.16 1:24

Namik umro. Nuket je pokazala da joj je žao Namika, da je bila tužna.  thumbup  Završetak serije je klasičan. Belkis završi u zatvoru, posetila je Nuket i Belkis saznala za Namika. Halil popustio pred Melek na nagovor Evset. Zulal i Nedžat su pored svih prepreka ostali zajedno. Na kraju nije bilo poljupca, ja pomislih da će biti. wub Eda bila tužna zbog Nedžata. Holding ostao Nedžatu i Nuket.  naklon

Sve je ispričano u 29 epizoda. A da je imala 1 epizodu više, bilo bi suvišno, jer je sve rečeno. Razvlačenje vlada kod onih serija sa više sezona. Kod ove serije je jedna sezona dovoljna.

Maja
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Markovic on 13.10.16 4:54

Slažem se. I ja sam očekivao poljubac, a ništa od toga smile2 facepalm Svaka serija sa jednom sezonom bi bila dovoljna, a retko sa dve sezone, ali gledanost je čudo. Jedina vredna turska serija koja je imala najviše sezona je "Kad lišće pada" i nikada se neće ponoviti, jer većinom sve današnje propadaju tek u trećoj ili ponekad u drugoj sezoni.
Markovic
Member
Member

Back to top Go down

Post by Stef on 14.10.16 0:54

Najzad završio seriju. Stao sam pred kraj 28. boluma na Pinku, pa sam ujedno sad i tih par minuta odgledao i komplet poslednju.

U nedelju sam gledao na Pinku, a ostalih dana hvatao po par minuta, sad sam kompletirao.

Smor, smor, smor. yawn
Osim eci-peci-pec dela rofl rofl rofl Namikovog ludila i Belkisine dreke da je puste iz zatvora, NIŠTA! zzzzz Dobra mi je bila i ona scena kad nazdravlja sa akvarijumom. rofl rofl rofl

Koja glupača ona Nuket, dere se na služavku što joj nije rekla za majku. facepalm
Kako je brzo zaboravila da je zalepila Hatidže kad je okrivila Belkis. glare

A tek ovo što su glupo uradili nakon Namikove smrti.....
Prošlo 2 dana, a Zulal se kezi i cvrkuće sa pticama. bonk

Ne kažem da je trebalo da kmeči do zadnjeg dana svog života, ali je trebalo da prođe malo više vremena da se stabilizuje. Tipa nedelju, dve, mesec dana. A ne, sahranila muža i nakon 2 dana ona uživa u životu i cvrkuće sa pticama. facepalm

Čovek pred njenim očima pucao sebi u glavu. Pa da je i prolaznik, ne bi bilo svejedno.
A ona dan-dva dramila i ajd' sad ko da ništa nije ni bilo.

Poslednja scena isto blasfemija.
Ono 5-minutno recitovanje + polučasovno gledanje, užas.
A nije bilo ni poljupca. facepalm To se očekuje celu seriju, još otkad se Nedžat vratio.

Kako god, dobra serija. Poslednjih 10 epizoda je trebalo malo bolje uraditi.
Umesto da su gurali profesora i Melek u prvi plan, bolje je bilo da su razradili Belkisinu prošlost.
A ono suprotno, scenaristkinja je Belkis skroz ostavila po strani. bonk

Gluma solidna, muzika lepa, produkcija OK, režija dno.

Ocena za kraj - 7/10. :caos:

Posting Freak

Poruka : 7128
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Markovic on 14.10.16 4:43

Cenim tvoje mišljenje. Poslednja epizoda bi mogla da bude bolja, ali eto. Kakvih ima, nije loš. Slažem se da je mnogo preterano i glupo što su svi zaboravili na Namikovu smrt za dva dana i odjednom se pojavio potpuni osmeh svima od uva do uva, kao da se nije ništa desilo. Meni je takođe Belkis bila interesantnija od onog drugog para Melek i Ali. Koliko ja znam, došao je drugi scenarista, pa je ostavio nešto po strani. Uostalom, nervira me baš što u turskim serijama se retko ljube u usta roll

P.S. Čuo sam da su Kenan (Namik) i Hatidže (Belkis) bili u vezi u privatnom životu rofl
Markovic
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

View previous topic View next topic Back to top