EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Fatih Harbiye

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Fatih Harbiye

Post by lidiya on 03.08.16 9:51

FATIH HARBIYE
(PITANJE ČASTI)

Koliba Film, 2013-2014
Broj epizoda: 50

Turska dramska serija 'Pitanje časti' govori o životnoj priči mlade djevojke Neriman iz četvrti Fatih koja je razapeta između tradicije i suvremenosti.

Neriman (Neslihan Atagül) je mlada djevojka koja s ocem i tetkom živi u starom dijelu Istanbula, četvrti Fatih. Odgajana je konzervativno i tradicionalno. Ne izlazi bez odobrenja oca i tetke, ne nosi modernu odjeću i nikada se ne protivi volji starijih. Sve svoje snove pretače u slike i crteže koje stvara. Pored toga što predivno slika, vrijeme provodi sa svojom ljubavi iz djetinjstva Šinasijem (Yunus Emre Yildirimer). On je student tradicionalne turske glazbe. Ne zna ništa osim svoje struke i Neriman, kod koje ide čim mu završe predavanja. U tom učmalom životu Neriman žudi za nečim drukčijim. Želi upoznati drugu stranu Istanbula koju nikada nije vidjela.

Jednog dana, sasvim slučajno, naleti na sestričnu Pelin (Dilara Oztunc) koja živi modernim životom u bogatoj četvrti Istanbula. Pelin zna kako je Neriman odgojena, te da ne smije izlaziti. Kako bi je ponizila pozove ju na tulum. Neriman jako želi ići, ali zna da je otac nikada ne bi pustio, a Šinasi to ne bi odobrio. Neriman samo želi iskusiti nešto drukčije, jedna noć će joj biti dovoljna za cijeli život. Zna da nakon što se uda za Šinasija neće imati prilike upoznati moderan Istanbul. Zato odluči tajno otići na tulum, a uz pomoć prijateljice se pretvori u 'Pepeljugu'. Na tulumu Neriman privuče pozornost prisutnih prelijepim izgledom i svojom nevinošću. Madžit (Kadir Doğulu), bogati i naočiti mladić, je također očaran Neriman, međutim, njihov susret ispadne turbulentan.

U ovoj priči gledatelji imaju priliku upoznati mladu djevojku koja je rastrgana između modernog i tradicionalnog. Četvrt Fatih predstavlja tradicionalan način života, dok Harbiye predstavlja zapad i moderna shvaćanja.

Uloge:
Neslihan Atagül - Neriman
Kadir Doğulu - Macit
Yunus Emre Yıldırımer - Şinasi:
Dilara Öztunç - Pelin
Itır Esen - İnci
Uğur Demirpehlivan - Gülter
Okday Korunan - Faiz
Fırat Topkorur - Cihan
Seda Türkmen - Fahriye
Özhan Carda - Kerim
Mehmet Uslu - Selim
Süeda Çil - Zehra
Gökçe Akyıldız - Aslı
Sevinç Sırma - Nezahat
Pinar Dikici - Şahika
Başak Parlak - Rüya

lidiya
Senior member
Senior member

Poruka : 579

Back to top Go down

Re: Fatih Harbiye

Post by lidiya on 04.08.16 20:32

ne gledam baš otpočetka seriju,ali ovo što sam gledala još nisam vidjela pištolj u seriji. pa ako ima netko ko vjerno prati jel moguće da do 36. boluma nije bilo pištolja. shock

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by lidiya on 08.08.16 22:05

Ova Pelin je presmijesna. rofl Steta sto u Srbiji nemate ovu seriju,jedna od boljih turskih. Ja sam ju prekasno pocela gledat jer sam mislila da je bezveze...

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Stef on 08.08.16 22:38

Biće i ona, samo se ne zna kad.
Pisano je na forumu da će je biti i u ostalim zemljama regiona.
Tipujem da je Pink to uzeo, čisto sumnjam da je Prva.

Posting Freak

Poruka : 6748
Godina : 20

Back to top Go down

Post by lidiya on 19.08.16 11:36

ova Indži katastrofa glumi. Di su je samo našli facepalm

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by lidiya on 19.08.16 22:56

završilo sad

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 24.05.17 22:32

Serija je sklonjena sa programske seme Canal13 u Cileu zbog ocajne gledanosti, medjutim, nastavice da kace seriju sinhronizovanu na spanskom na svom sajtu. Inace umesto ove reprizirace brazilsku Siete mujeres.
Naravno fanovi serije su besni zato sto je na mestu njihove omiljene turske serije dosla serija koju je Canal13 reprizirao mali milion puta.

Sin Senos Si Hay Paraiso 2 61/?
-MILOS-
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3479

Back to top Go down

Post by lidiya on 15.08.17 20:22

kad kreće kod vas u Srbiji? jedna od rijetkih miroljubivih i normalnih serija i baš zato je posebna. Neki će ju smatrati dosadnom jer nije imala onaj standardni cirkus (otmice, nesreće, pokušaji ubojstva, oružane pljačke) kojim obiluju turske serije zadnjih godina.

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Stef on 15.08.17 20:35

Boga pitaj da l će uopšte i krenuti. Navodno je kupljena još prošlog leta, al ništa još uvek.

Meni je bila dosadna ne zato što nema nekog cirkusa nego zato što je klasična limunada koja ne može da me zadrži na duže staze. Likovi dosadni i neupečatljivi, priča viđena milion i jedan put.

Posting Freak

Poruka : 6748
Godina : 20

Back to top Go down

Post by lidiya on 15.08.17 20:53

Prica je klasicna. Ali glavni par je stvarno imao kemiju, nije ni cudo kad su i u stvarnosti zajedno. Mene je zapravo cijela ta jednostavnost privukla. Prica videna milijun put. Mozda je ali ne na takav nacin, sve su uvijek bile s tim cirkusom. I meni je u pocetku djelovala dosadno, i gledala sam jer nisam imala tad sto pametnije, ali s vremenom i likovi i radnja su mi se uvukli pod kozu. Bas sam se mogla sa svima njima poistovjetit i imati osjecaj kao da je stvaran zivot (bas zato jer nije bilo tog cirkusa).

Slazem se da je bilo dosadnih i neupecatljivih likova, al kad razmislis takvi su i vecina koja te okruzuju u RL.

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics