EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Isabel

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down

Isabel

Post by Maja on 12.08.16 14:15

ISABEL
(KRALJICA IZABELA)

Produkcija: Diagonal (2012-2014), Španija

Broj epizoda: 39

Priča o jednoj od najbitnijih kraljica i najmoćnijih žena u svetskoj istoriji.
Kraljica Kastilje i Leona, a sa mužem Fernandom II i vladarka Aragonije, Valensije, Napulja i Majorke.
Ujedinila je zemlju, čime je zaopčela španska dominacija svetom. Izborila se za presto, za pravo da sama izabere supruga, izborila se i sa svim dvorskim i diplomatskim spletkama. Tokom njene vladavina otkrivena je i Amerika. Bila je jedinstvena kraljica.

Uloge:

Michelle Jenner (Isabel I de Castilla),
Rodolfo Sancho (Fernando de Aragón),
Pablo Derqui (Enrique IV),
Bárbara Lennie (Juana de Avis),
Clara Sanchís (Isabel de Portugal),
Víctor Elías (Alfonso de Castilla),
Pedro Casablanc (Alfonso Carrillo de Acuna),
Ginés García Millán (Juan Pacheco),
Ramón Madaula (Gonzalo Chacón),
Sergio Peris-Mencheta (Gonzalo Fernández de Córdoba),
Pere Ponce (Gutierre de Cárdenas),
William Miller (Beltrán de la Cueva),
Ainhoa Santamaría (Beatriz de Bobadilla),
Jordi Banacolocha (Juan II de Aragón)

Maja
Senior member
Senior member

Poruka : 530

Back to top Go down

Re: Isabel

Post by kristinkv86 on 12.08.16 16:58

Gledam i ovo, mada sam danas slabo pratila 4. epizodu, nesto na preskoke, pa sam u cudu zasto je Alfonso umro, al' povezacu vec. Moram da priznam da je ova serija fantasticno uradjena, i da mi se jako svidja nacin na koji Misel Hener iznosi lik kraljice Isabel, koja je istovremeno i ranjiva i drcna, ne da na sebe, sve po potrebi. A na dvoru u Segovoji (dvoru Isabelinog brata Enrikea IV), ludnica, zavera protiv kralja i njegova nedoraslost tom polozaju, plus price o tome da je njegov majordom Beltran de la Kueva i njegov ljubavnik (sto nije nemoguce, znamo da oni nisu bili bas sveci, koji su ziveli u celibatu, to se zna i kroz istoriju), ali mi je potpuna debilana sirenje glasina da Enrikeova i Huanina cerka nije njegovo dete, nego Beltranovo, kad vidimo da je njena majka htela da spava sa njim, a da je ovaj to odbio, jer slusa samo kralja. Bas mi je zao Isabeline majke, i toga sto je odvojena od svoje dece, a glavnu ulogu u tome sto je Alfonso proglasen za kralja Kastilje ima i onaj zaverenik, Paceko, tako da je vrlo moguce da je on kriv sto je ovaj umro. Uglavnom, vezano za sledecu epizodu, vidimo da se Isabel zaljubljuje u njegovog prvo spijuna, a potom i prijatelja, Gonsala, ali da, ipak, nece moci da sledi svoje srce, jer joj je, posle bratove smrti, sudbina namenila ulogu kraljice. Inace, serija pocinje u trenutku kada Enrike IV umire, i kada Isabel postaje kraljica.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3339

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 12.08.16 19:40

Dopada mi se kako je uradjena ova serija,malo me podseća na Tjudorove.Čitala sam nešto o tim kastiljanskim kraljevima,za sada se dosta drže istorijskih činjenica.Naravno da će nešto i dodati,izmisliti ili pretpostaviti da bi serija bila što zanimljivija.Što se Enrikea IV tiče,on je sa prvom ženom bio 13 godina u braku da bi se utvrdilo da brak nikad nije konzumiran.Zvali su ga Enrike Nemoćni,tako je ostalo zapisano.Moguće je da mu je Beltran bio ljubavnik.Moguće je i da Huana nije bila Enrikeova već Beltranova ćerka,Enrikeu je trebalo dete kao bi osigurao poziciju na vlasti a kako zbog impotencije to nije mogao da ostvari moguće je da je Beltran uradio to na njegov zahtev.Možda će u narednim epizodama nešto nagovestiti.U svakom slučaju dopada mi se serija,nastaviću da je pratim.

~dragana~
Member
Member

Poruka : 440

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 12.08.16 19:43

Tacno, u pravu si, dopada mi se tvoj komentar, nekako je kompletniji od mog, a nije mi to palo na pamet.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 25.08.16 17:55

Baš je glupo što ne nastavljaju sa emitovanjem narednih sezona.Ovo je tek uvod u njenu vladavinu.Nadam se da će ipak u dogledno vreme nastaviti.

~dragana~
Member
Member

Back to top Go down

Post by Maja on 17.10.16 23:55

Ne znam što otvorih ovu temu. Zgrozila sam se kad sam pogledala seriju. Čudna je serija i izveštačena. Ne shvatam što su one žene primitivno izgledale kad su bile pored muškaraca. Izabel je plakala zbog toga, ali nije sprečila. Mogli su da odrade delikatno. Jedino su prikazali Izabel i Ferdinanda tako. Još i čudna istorijska imena i pomeša se ko je ko. I ima još jedna Izabel, valjda Izabelina ćerka. A ona Izabelina majka je bila bolesna, luda. Svašta se dešavalo. Grand hotel je okej obrađena serija, jedna je takva serija.

Maja
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Maja on 22.10.16 18:14

Molim administratora da obriše ovu temu. Neću da stoji da sam otvorila temu o nenormalnoj seriji. Zaista sam se zgrozila kakva je serija. puke

Maja
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 23.10.16 10:24

A zašto je nenormalna,šta je to toliko nenormalno u njoj?Serija ko serija,prati istorijsku nit i zbog čega bi sad trebalo da se briše?Imaj u vidu da se radnja dešava u drugoj polovini 15-og veka u zemlji pod jakim uticajem katoličke crkve.Ima ovde gomila serija koje imaju teme a nisam ih gledala ili mi se ne dopadaju pa ne tražim da se brišu teme o njima niti sam videla da neko drugi to traži.

~dragana~
Member
Member

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 16.06.17 17:33

Od sledećeg petka Rts2 počinje da prikazuje ovu seriju od prve sezone,ovog puta bi trebalo da puste sve sezone.

~dragana~
Member
Member

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 16.06.17 17:44

Ima cela na netu, bez prevoda, pa cu je odgledati kad mi bude u planu, ne verujem da cu je sada pratiti, jer su mi prioritet neke druge serije, jedino ako neko odavde bude snimao.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics