EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Rauzán

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Rauzán

Post by Stef on 19.02.17 21:57

Meni je to treća omiljena Jimenezova. Odmah iza LVDB i PDG.

Draža za nijansu od Luzbela, a svetlosnim godinama od Paquite.
Cuervosi mi nisu legli, iako je priča sjajna. Prosto mi ne leže te RTI serije iz 80-ih.

Ne vidim ništa loše u tome što je Sebastian plakao za Alcidesom.
Alcides mu je bio brat u svakom slučaju, gore bi bilo da je samo a pa dobro, umro je, nema veze.

Isto se ne slažem za ovo oko bolesti. Nije trebalo sad 20 epizoda da se iščuđavaju.
Policija je počela da istražuje, svi su saznali da je preživeo, šta je više trebalo?

U to vreme su mladi ljudi umirali ko od šale. Raznorazne kuge, tuberkuloze i ostale neizlečive bolesti su harale u XIX veku. Zato se niko nije ni bavio time što je mlad čovek tako brzo otišao.

Koliko se ja sećam, Alcides je znao da je Sebastian bolovao od katalepsije.
I da je to sve iskoristio da bi ga živog sahranio, oženio se Soledad i sve mu uzeo.

Hercules, Asnoralda i Lais će u drugoj polovini serije biti mnogo više iskorišćeni. cool

Posting Freak

Poruka : 6747
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Srki22 on 19.02.17 23:24

Stef wrote:Cuervosi mi nisu legli, iako je priča sjajna. Prosto mi ne leže te RTI serije iz 80-ih.

Meni je u pocetku bilo malo teze da se naviknem na nju, plus jos ta uvodna etapa mi nije bila nesto mnogo ni interesantna (slicno kao kod Paquite), ali posle kad krenu da se pojavljuju negativci surprise drzala mi je paznju sve do kraja naklon Steta je zaobici tu seriju, remek delo RTI-a.

Ne vidim ništa loše u tome što je Sebastian plakao za Alcidesom. Alcides mu je bio brat u svakom slučaju, gore bi bilo da je samo a pa dobro, umro je, nema veze.
Da Alcidesa nisu ubili, on bi ubio Sebastijana. Ako se uzme u obzir i ostalo sto mu je uradio... hmm

Isto se ne slažem za ovo oko bolesti. Nije trebalo sad 20 epizoda da se iščuđavaju.
Policija je počela da istražuje, svi su saznali da je preživeo, šta je više trebalo?
U to vreme su mladi ljudi umirali ko od šale. Raznorazne kuge, tuberkuloze i ostale neizlečive bolesti su harale u XIX veku. Zato se niko nije ni bavio time što je mlad čovek tako brzo otišao.
Da, ali nije se desavalo svaki dan da zive ljude sahranjuju... jasno je meni da je to XIX vek i da se o toj bolesti nije mnogo ni znalo, ali ocekivao sam da ce se malo vise baviti tom tematikom, da se bar zapitaju kakva je to bolest i sl. mada razumem da je u pitanju telenovela i da je akcenat stavljen na dramu. OK, nije ni bitno na kraju krajeva smile2

Koliko se ja sećam, Alcides je znao da je Sebastian bolovao od katalepsije.
I da je to sve iskoristio da bi ga živog sahranio, oženio se Soledad i sve mu uzeo.

To mi je onda promaklo u gledanju. Sa tim naravno sve ima vise smisla.

Ne znam jel mi se cini, ili spomenuse u jednom momentu da se ceo taj grad zove "Rauzan"? Mislio sam da se naziv odnosi samo na Sebastijanovu vilu. smile2
Srki22
Junior member
Junior member

Poruka : 70

Back to top Go down

Post by Stef on 19.02.17 23:29

Ne znam, ne vuče me da gledam dalje. Serija jeste odlična, ali mi prosto ne leži.
Nema mi onaj šmek koji imaju RTI telenovele iz 90-ih, kao i one posle za Telemundo.

Tačno je da je Alcides hteo da ga ubije, da mu je svašta nešto radio. Al' jbg, brat mu je.

Nije grad Rauzan, nego vila. smile
Ne mogu da se setim kako se gradić zove, ali sigurno znam da je Rauzan vila.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 22.02.17 10:44

Ni ja se ne sećam imena tog gradića,sve mislim da je isto Rausan ali možda i grešim.
Čini mi se da je serija radjena po knjizi.
@Stef,koliko ti je epizoda ostalo do kraja?Jeste da se negde pred kraj dosta razvlači i malo je dosadnije ali preporučila bih da pogledaš do kraja,makar 4,5 poslednjih epizoda.Serija i nema previše epizoda.

~dragana~
Member
Member

Poruka : 473

Back to top Go down

Post by Stef on 22.02.17 11:24

Ne, ne, Rauzan sam odgledao celu. smile Meni jedna od najdražih telenovela.
Cuervose od Jimeneza iz 1984. sam počeo, odgledao 10 epizoda i prekinuo.

Da, serija je rađena po knjizi El Caballero de Rauzan iz 1887.
Original verziju Rauzan je RTI snimio 1978., ovo je prvi rimejk.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 22.02.17 14:57

Sad sam videla o čemu je reč,nekako sam preskočila da ste u stvari pomenuli drugu seriju pa sam pogrešno pomislila da je reč o ovoj pošto je tema Rausan.Tako mi i treba kad preskočih neki red.smile2
I meni je Rausan jedna od omiljenijih iako je malo razvučeno pred kraj.

~dragana~
Member
Member

Poruka : 473

Back to top Go down

Post by Stef on 22.02.17 15:02

Meni je bilo zabavno pred kraj, baš onako napeto kako Jimenez zna da napravi.
Cela serija mi je bila zanimljiva, bez dosadnih i bespotrebnih delova.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 23.02.17 21:37

Stef, ako slucajno vidis da kace epizode neke Jimenezove serije iz 80-tih ili sa pocetka 90-tih, javi mi, voleo bih sve da pogledam, a posebno "Zasto su ubili Beti..." smile2 Ja sam se nadao da ce okaciti nesto posle LC, ali nista od tog autora, trenutno... ostaje mi Madre Luna jos sad

Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 23.02.17 21:43

Važi, mislio sam i ja da je gledam. Deluje mi prejezivo, ali mi ne prija ambijent tih iz 80-ih. nezna

Ali zato En Cuerpo ajeno i Las Aguas mansas čekam ko ozeblo sunce.

Nego, da mi post ne bude žešći off... Dokle si stigao sa Rauzanom?
Sećam se da si Cuervose dosta brzo prešao. mrgreen

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 23.02.17 22:51

Oko 40-te epizode sam (Soledad se porodila) i zadovoljan sam, drzi mi paznju, skroz je opustajuca serija, bez nebuloza, patetike...

Svidja mi se kod njega sto u serije ubacuje paranormalne stvari; ovde je to katalepsija (izmisljena bolest, u stvari je to samo simptom nekih dusevnih bolesti) i izlazak duha iz tela privremeno, u LVDB blizanci sa svojim moćima kada se udruze, u ECA reinkarnacija, u YAAPG razgovori sa mrtvom babom, u Cuervosima ukleta kuca koja unistava svakog novog/zlog podstanara... i svuda ima te neke mracne, misteriozne likove, uglavnom psihopate, sadiste....zaista svaka cast coveku na svim idejama!

E da, zaboravio sam na PDG, nju moram da repriziram, davno sam je gledao...  tako da ima kvalitetnog materijala za mene, jos uvek... smile2
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics