EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Rauzán

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Rauzán

Post by Stef on 23.02.17 22:53

Paranormalne stvari su zaštitni znak njegovih telenovela. smile2

Ne znam kako je u LAM, ali u PDG je Ruth sanjala ono šta će se desiti.

A u ML nije bilo ničeg, ako se dobro sećam, kao ni u Luzbelu.

Posting Freak

Poruka : 6594
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Srki22 on 23.02.17 23:15

Da, u Luzbelu nije nista bilo toliko izrazeno, mozda jedino onaj crni macak ispred kuce ("Luzbel" kako ga Paulina zove smile2) i onaj krst kojeg je sluzavka sklonila u podrum, kada su se navodno pocele desavati nevolje u porodici...

Mada to iako jesu paranormalnosti ipak nisu bas 100% SF, ima tu bar nekog dodira sa stvarnosti, ima svoj smisao...barem ja to vidim tako... sve u svemu ocekujem da i meni Rauzan bude medju prve 3, znam da haos tek sledi smile2
Srki22
Junior member
Junior member

Poruka : 67

Back to top Go down

Post by Stef on 23.02.17 23:57

Meni je Rauzan u prve 3 Jimenezove. Ne prve 3 omiljene telenovele generalno. smile2
Generalno je TOP7/10.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 07.03.17 3:08

68/100

Serija drzi paznju i dalje, ima dobrih delova koji su napeti, prozeti paranormalnim pojavama, tako da mogu reci da je Jimenez skroz u svom stilu i ovde.

Ovo je jedina serija gde je proslo 60 epizoda otkako se glavni likovi nisu susreli i razgovarali...po tome me malo podseca na Lolu/Bellu Calamidades, gde su takodje ljubavne scene izmedju glavnog para bile retke...ali to mi je OK.

Kao i druge njegove serije, ni ova ne moze da prodje bez komicnih likova, ovde je to bracni par Sorilja, koji je genijalan, posebno Elena!

Pojavio se Saul de Malba i njegova misteriozna vila u sumi (konacno), taj covek mi lici na teskog psihopatu i sadistu, ali videcemo jos... genijalno pojavljivanje,u svakom slucaju.

Sebastian, Soledad, Lais i Eva su mi super likovi, ostali su malo smorili. Moram priznati da je moj utisak o seriji, iako dosta pozitivan (i sjajan u odnosu na serije drugih autora i produkcijskih kuca) slabiji u odnosu na njegove ostale serije koje sam gledao. Ima tako nekih skroz nebitnih/suvisnih/cirkuzantnih  zapleta, kao npr. ono pretvaranje Ester da je poludela kako bi nagovorila Soledad da ide s njom kuci...pa onda veza Boris-Iris, nista posebno, sve se vrti oko njegovog bezanja od policije i njenom kukanju za njim, na kraju on umire na glup nacin,sto je steta jer je njegov lik ima odlicnu pricu...onda veza Hafid-Iris, pateticno, nije mi jasno cemu toliko obozavanje i tepanje ("Iris, mi carita de angel"...). Asnoralda i Herkulis su smorili,nista se ne desava s njima vec duze vreme... kao ni sa Enrikom...
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 07.03.17 7:47

Meni nijedan lik nije bio suvišan, niti naporan. Slažem se da se pojedini likovi nisu istakli u nekim delovima, ali daleko od toga da su bili dosadni.

Ester je htela da Soledad krene sa njom po svaku cenu.
To što se pretvarala da je poludela je bio poslednji adut.

Veza Boris-Iris odličan zaplet, jer je Jimenez time dao smisla Borisovoj osveti.

Ne znam kako je to Boris trebalo da umre.
Bolje i tako nego da su ubacivali kojekakve debilane.

Hafid je takav prema Iris jer ga je odgajala ako se dobro sećam. Treba uzeti u obzir da je XIX vek i da je tad način govora i izražavanje poštovanja bilo sasvim drugačije.

Asnoralda, Hercules i Enrico će tek dobiti na značaju u narednim epizodama.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 21.03.17 3:19

88/100

Etapa sa Saulom je bila odlicna, jedna od najboljih u telenovelama. Iako je to meni kao detetu bilo jos jezivije i interesantnije, i sada kad gledam mogu da kazem da je fino odradjeno, bez ijedne zamerke, ukljucujuci i samo vesanje Saula (nisam ocekivao da ce tako verno da prikazu kako se davi smile2).

Posle sledi jos veci haos. U jednom momentu me je podsetilo na Cuervose, a vidim konstantno provlaci i motiv iz En cuerpo ajeno, cak je promenio i glas Sebastijanu kada je deda usao u njegovo telo. smile2 Osvaldo izgleda zastrasujuce u tim scenama.

Dopada mi se preokret sa ubistvom Lais (sto mu je spasila zivot, iako je pristala da ga otruju), ali opet mi smetaju nelogicnosti (nevezano za paranormalne pojave, to mi je cool), tipa da je dokaz da je Sebastian pucao u nju to sto Asnoralda i Herkules tako tvrde, a on bezi, umesto da negira sve to...kontam ja da oni njemu nece verovati da im isprica sve sto mu se desilo, ali mogao je jednostavno da kaze da je nije on ubio i da bude njegova rec protiv njihove (ili misli da jeste pucao?)... i jel to Herkules video kako dedin duh napusta telo...malo je to konfuzno.

Super je ova poslednja etapa, videcu kako ce zavrsiti...u svakom slucaju druga polovina serije mi je neuporedivo bolja. Mala Euhenija je preslatka i dopada mi se njen odnos sa roditeljima, iako jos uvek ne zna istinu. Eva mi je i dalje odlican lik, iako se nista posebno ne desava sa njom. I sta bi sa Enrikovom smrcu, za to kao nemaju dokaze ko je ubio (a Eva zna), a za Lais imaju...

Sve pohvale i za Elenu, ono njeno jahanje u sumi dok su trazili Soledad, kao i pokusaj ozivljavanja Sebastijana zadnjicom, su maestralni! smile2
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 21.03.17 7:52

Kako Sebastian može da kaže kad je njegovo telo bilo zaposednuto prilikom ubistva?

On nije bio svestan šta se desilo, nije bio prisutan.

Njegovo telo je bilo oruđe i zato ne može sa sigurnošću da kaže.
Spalili bi ga na lomači da je počeo da priča o duhovima i zaposedanjem tela.

Eva zna da je Enrico ubijen. Ali nema nijedan dokaz ko je ubica.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 21.03.17 9:01

Nema ni policija nijedan dokaz da je Sebastian ubio Lais, pa ga traze kao najveceg kriminalca - najvise povoda im je dao upravo on, bezanjem... shvaticu to upravo tako, da on nema pojma sta se desilo, da misli da je deda pucao iz njegovog tela, i zato bezi...

U svakom slucaju, zadovoljan sam serijom, i glumcima, autor nije podbacio sa svojim remek delom ni ovog puta!
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 21.03.17 11:29

Kako nemaju dokaz ako su Asnoralda i Hercules posvedočili da je on krivac?

Osmislili su dobru priču koju niko nije mogao da pobije, to im je išlo na ruku.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Srki22 on 21.03.17 18:46

Ne znam, mozda trazim dlaku u jajetu, ali navikao sam da u njegovim serijama sve bude bez greske smile2

Mnogo ce mi nedostajati kad se zavrsi...a nijednu staru jos nisu popeli na YT sad
Srki22
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics