EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

En tierras salvajes

Page 25 of 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

View previous topic View next topic Go down

Re: En tierras salvajes

Post by kristinkv86 on 05.11.17 15:48

Gleda li neko ovo? smile Pretpostavljam niko, osim mene. smile I konacno se, u 68. epizodi, koju sam gledala juce, desio taj cuveni poljubac izmedju Amparo i Artura, posle ravno 67 epizoda cekanja. smile wub thumbup naklon ziveli aplauz Doduse, poceli su oni da se zblizavaju kad je Amparo poslozila kockice u glavi, tamo negde od 59. epizode, kad je Arturo imao infrakt i onesvestio se na njene oci, ali, kao i uvek, Anibal je morao da zezne stvar, a ona da potrci da ga zastiti i da mu pomogne, sto je, jasno, njena majcinska duznost. Jedino dobro u svemu je sto Anibal nije ubica, nije ubio Karolinu, ali je, ipak, Amadorov saucesnik, i podmetnuo je Arturu da mu potpise papire, uz pomoc kojih ga je pokrao, i naravno da je to uradio iza ledja Amparo. Lepo mu je rekla da ostavi oca na miru, i da ne radi to. diablo
Medjutim, istrazujuci, Arturo otkrije da je Amparo lagala policiju, da bi zastitila Anibala (a zbog svega sto je on uradio, Arturo napusti kucu, i hoce da se razvede od Amparo, sto mi se nije svidelo, ali je potrebna drama oko njih dvoje, sad na kraju, zato sto su, realno, najjaca karika u telenoveli, kako glumacki, tako i pricom njihovih likova), sto je Arturo otkrio, i prebacio joj zucno zbog toga, hteo da ode u policiju da ga prijavi, ali je doziveo mozdani udar. Sto mi se, opet, nije dopalo, al' mi se dopalo to sto je Amparo to iskoristila da bi brinula o njemu, i obustavila proces razvoda, kraljica. naklon Naravno, Arturo, usled mozdanog udara, ima amneziju, pa se ne seca sta mu je prethodilo.
Njihove zajednicke scene, pogotovo sad otkako su bliski, su mi izuzetno emotivne i lepo snimljene. Dopada mi se to sto kroz njih vidimo da se ta dva lika i dalje vole, cak i kada se svadjaju i vade dusu jedno drugom, i onda su bliski, ujedinjeni i drze se zajedno. A ja se, u jednom trenutku, tako uplasih da ce da ih razdvoje, da ucine da on umre, a nju da naprave zlobnom, a ona sve jeste, al' zlobna nikako nije, i sve sam se hvatala za glavu, i govorila tipa zar je moguce da imaju ovakav par u ekipi, a da hoce da ih razdvoje nekoliko epizoda pred kraj. To bi im bila glupost veka.
Ostali likovi su mi toliko bitni, da nisu vredni ni da ih komentarisem, ali i dalje obozavam Amparine duele sa Isabel, pogotovo kad joj rece nesto tipa: Despues de que vi tu manera de querer, prefiero que no quieras a mi marido". naklon Pregenijalno. smile
Jos da se Arturo seti svega, pa da vidimo sta ce tu biti, i da li ce ih ostaviti zajedno, mada sam ja devedeset devet posto sigurna da ce tako da bude, i mislim da ne treba da crtam da sam presrecna zbog toga, zato sto se oni vole, i to je zaista iskreno. Jeste ona njega izmucila za sve pare, povredjena njegovom prevarom, ali se oni i dalje vole, i posle toliko godina braka i svega u njemu, sto, po mom misljenju, daje izuzetnu dimenziju njihovim likovima.
Romo i Evora kao par su napravili odron, opet po mom skromnom misljenju, i ne samo mom, jer sam nabasala na mnoge ljude koji ushiceno pricaju kako samo zbog njih gledaju telenovelu, cisto sumnjam da se iko vise i seca Isabel i Danijela, na primer. Hvala Mehiji sto ih je spojio 22 godine posto su zavrsili snimanje telenovele "Si Dios me quita la vida", gde su takodje bili par. Misljenja sam da su bili toliko sjajni, da treba sacekati da prodje malo vremena, i pothitno ih upariti ponovo, zato sto hemija kojom oni isijavaju kad se samo pogledaju, fali i mnogo mladjim parovima. Fatasticni su mi, bre. naklon
A kad se samo setim da, pre nego sto je serija pocela, uopste nisam znala karakterizaciju njihovih likova, a Jenna je ovde napisala kako ce Sesar da glumi svestenika. Ja pomislih, o ne, nece biti par sa Romo, a tako sam zelela da ih vidim zajedno. Kad, javlja se stari, dobri Stefan, koji mi rece: Ej, pa oni glume supruznike". To se cekalo, pomislih ja.
Kad sam pocela da gledam telenovelu, nisam ni pomisljala da ce serija, kao i njihovi likovi, da izadju na ovo na sta su izasli. Serijom nisam zadovoljna u potpunosti (mada mi se, na kraju, i svidela), ali Amparo i Arturom kao parom, stostruko sam zadovoljna, i smatram da ne samo da su ispunili ocekivanja, nego su ih dobrano prevazisli. Jos samo da ih ostave zajedno, i ja srecna i mirna kao bubica. Jos jednom cu reci da me Danijela nikad, nicim, pa ni ovom svojom ulogom, nije razocarala, prosto je nemoguce da se to dogodi, i kao sto Milos kaze da bukvalno vise nece da gleda telenovele u kojima ona glumi, tako ja sad kazem da cu tek nastaviti to da cinim. Meni je Danijela uvek sjajna.
Mehije sto se tice, bude li je imao u ekipi opet, eto mene na gledanje. A toliko sam ga napljuvala, prva ja.
Bice sad jurnjave, da spasu Urijela i Isabel, koju Padilja otima, i ide promo gde govore da ce jedan od brace umreti, a po mom misljenju, to ce biti ili Anibal, ili Serhio, jos nisam nacisto sa tim. Sve u svemu, vrlo sam zadovoljna telenovelom, jedva cekam da vidim tu poslednju epizodu, ali sam, istovremeno, i nostalgicna, jer mi je zao sto se zavrsava, ne zelim to. sad

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3446

Back to top Go down

Post by Ángel on 05.11.17 16:26

Ja gledam, poslednje 2 epizode su bile predosadne.
Ovo što su uradili sa Evorinim likom je... facepalm

Jedva čekam poslednju i fin. Nadam se će se Mejia posle ovog malo duže odmoriti i dozvati pameti.

Moderator

Poruka : 8348

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 05.11.17 16:52

Mejia i pamet su se pozdravili pre 10 godina. Amazonke su eto prosto ne znam pod uticajem kojih faktora bile korektna serija.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10871

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 05.11.17 17:53

Jaoj, Angele, vece sam ribanje ocekivala od tebe, dobro sam prosla. smile
Znas kako, ja smatram da su sa Arturovim likom napravili to sto jesu, zato da bi on i Amparo ostali zajedno. Jer da nisu to uradili, on bi otisao u policiju i  prijavio Anibala, a ona bi mu to do kraja zivota zamerala, i razveli bi se. Ovako nece tako biti, al' ne mogu nista da potpisem dok ne vidim.
Ma, zapravo, nista me drugo ne zanima ovde, samo hocu da likovi koje volim na kraju ostanu zajedno, to je jedino sto me interesuje. Rekoh,zbog njih dvoje i gledam telenovelu, ali, opet ne mogu na premotavanje, jer moram da znam kakvi su njihovi odnosi sa drugim likovima, kako ih oni vide, kako se ponasaju prema njima, i tako dalje, zato sam sve i gledala.
E, da, samo da ne zaboravim da kazem kako mi je bas drago sto ce Alba ostati sa Blasom, koji je napustio svestenstvo.

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Ángel on 05.11.17 21:45

Ja mislim da će Anibala ubiti i da će on biti taj brat koji će umreti, tako da toga oko Artura, policije i svega ne bi ni bilo. smile2

Moderator

Back to top Go down

Post by Ángel on 06.11.17 10:28

I konačno, omiljeni momenat, kada se on teatralno potpiše na kraju. naklon rofl

Moderator

Back to top Go down

Post by kristinkv86 on 06.11.17 18:08

Odgledano. smile I ode Serhio. Ja ne verujem koliko me je njegova smrt pogodila, vise nego sto sam mislila da ce, mada je uvek bio tako dobar i drag. On je stvarno voleo Isabel, i zaista nije mogao da voli ni jednu drugu zenu, ni Teresu, ni Itsel, mada je pokusao. sad Plakala sam kao kisna godina, kao da je umro ne znam ko, sto znaci da sam uspela da ih dozivim, i da na mene prenesu ono sto treba, kao da mi je ovo prva telenovela, kao da ih nisam odgledala vec prilicno. Logicno mi je bilo da ce zeleti da spase Isabel, i negde sam i pretpostavljala da ce on biti taj koji ce da umre, ali mi je zaista zao, jer je Amparo sa njim, kao sa najmladjim sinom, imala zaista poseban odnos; sa ovom dvojicom starijih se i svadjala, i ljutila se na njih, i samarala ih, sa Serhijem nikad, ili retko. I kad bi se on ljutio na nju i sasecao je u necemu za sta je smatrao da gresi, ona se trudila da mu to objasni, i da ga nema protiv sebe, a hit su mi scene gde se on izdere na nju, i onda kaze nesto kao izvini, mama, i dosao je da poljubi mamu i da joj kaze da je voli, i ode na posao. Pa i sad kad je stradao, njoj je pozlilo. Pomislim ja, pa kad joj Arturo bude rekao da je stradao, zena ce da svisne. Ali, kako ona divno place, uopste mi nije iritantna, ona i Arturo su tako lepo plakali zajedno. cry Pa scena na sahrani, gde optuzuje Isabel za to. Kapirala sam da joj sigurno nece reci nesto tipa ma, nema veze sto mi je sin zbog tebe stradao, dodji da te zagrlim i poljubim. Pa onaj monolog pre toga, ono sine, odrastao si na ovoj divljoj zemlji, koja je videla tvoje prve korake,a sada  odlazis u ovu divlju zemlju, ali ostajes u svojoj majci, koja ce te se secati do svog poslednjeg daha. cry Pa na kraju kaze gracias siempre, siempre gracias. Inace, to je Danijelina recenica, kojom se uvek zahvaljuje kada prima neko vazno priznanje, i mislim da je divno sto su je sada pripisali Amparo. Odmah sam prepoznala to, pa moram da kazem. A ona kad place, sto u ulogama, sto ovako, u zivotu, ja se pogubim k'o kuce u liftu. sad
Standardno su Amador i Iker u zatvoru. Alehandra se probudila, sto mi je bas drago, i to onda kada su hteli bas da je iskljuce sa aparata, ali sam bila skokirana kako je udarila u glavu.
Anibal se predao posle razgovora sa Arturom, sto je takodje sjajno, jer se konacno poneo kao pravi Otero. Isabelina drugarica advokatica ga brani, a rekla bih i da joj se on dopada. Karlosa mi, vala, nije nimalo zao, skot je zavrsio onako kako je i zasluzio.
Amparo je otisla u grad da Isabel zamoli za oprostaj, zbog toga sto je bila takva prema njoj, i sto joj nista od onog pozitivnog sto je uradila, nije priznavala, pa je i tu Romo blistala za sve pare. Amparo je to uradila, posto je videla da Danijel nije srecan za bez Isabel. Inace, dobili su dete, a Amparo ga je na vencanju drzala. Divno joj stoji beba, sva sam se raznezila. wub Mada mi je bila malo zapostavljena u poslednjim scenama, sto je i jedino sto mi se u poslednjoj epizodi nije dopalo. Rekoh vec, svidjaju mi se mnogo njene kosulje svetlih boja, crno-bele, a samo crne - nikako. Na kraju je bila u zalosti, pa i razumem zasto su je tako obukli, ali, cemu to i pre toga, to i dalje ne shvatam, osim da naglasi tamu i tezinu Amparinog karaktera.
Kako god bilo, moji ljubimci na kraju ostadose zajedno, za sta sam sve vreme i navijala, pa sam presecna, jer sam znala od prvog dana da se vole, cak i kada nije izgledalo da je tako, cak i kada to nismo imali prilike da to vidimo. Oni su se uvek drzali zajedno, vise od 60 epizoda, i sad, na kraju, da ih razdvoje? Ne, ne moze, nikako, bre. Od pocetka pratim njihovu pricu, i znamo svi kad je to puklo i zasto, da se ne ponavljam. Oduvek sam smatrala da zena moze da se tako zucno svadja samo sa nekim do koga joj je mnogo stalo, tako kao ona sa njim. Da joj nije bilo stalo, rekla bi mu odavno nesto tipa ma, idi gde hoces i sa kim hoces, bas me briga. Ovako, ne, prevario si me, i ima da mi platis za to. A nisi imao pravo da uradis to sto si uradio, zato sto te volim, a  slomio si me nacisto i ne dam ti nista, ali, ni da se bezbolno izvuces. Led oko njenog srca je poceo da se otapa kada je prvi put videla da stvarno moze da ga izgubi, jer mu je zdravlje ugrozeno, pa je onda resila da povuce rucnu.
Mnogo je lepa njihova poslednja scena, gde Arturo, izmedju ostalih stvari, kaze da je u njegovim secanjima jedina zena koju je voleo- Amparo. Jedino me zbunjuje jedna fotka, koja se pojavila na Danijelinoj fb fan stranici, gde se oni ljube za doruckom, a ja se ne secam da sam to u epizoodi videla, pa moram da prekontrolisem to.
Sve u svemu, nisam totalno nezadovoljna serijom, ali, kao sto se iz mojih postova ovde moze videti, da Danijela i Sesar, kao Amparo i Arturo, nisu glumili ovde- ja je ne bih ni gledala.
Takodje, Amparo mi je bila jako lep lik. Svidelo mi se to sto nije totalna villana, nije cak ni villana (mada sam se, pogotovo kako se blizio kraj, pobojala da su scenaristi na teskim drogama i da ce od nje napraviti nekakvu zlobnu ludacu, i kontala da necu to od nje, ne u ovoj telenoveli ni u ovoj ulozi, jer od pocetka znam da zena nije zla, gledajte samo scene kada se Arturo razboleo,scene sa Rehinom, onda kad je Danijel nestao, kada je Anibal bio u neprilici, tako se definitivno ne ponasa zla zena, videh to u telenovelama, a jos bolje u zivotu), nego je vise zena koja je ogorcena i nesrecna zbog muzevljevog neverstva, slaba na najstarijeg sina, dok za srednjim ne trci, jer zna da je jak i da sve moze da podnese), i to mi se svidelo, pogotovo sto je takve likove Danijela vec igrala. Imala je svojih gresaka, od kojih je njaozbiljnija ta sto se pprepustila ogorcenosti i dozvolila da joj muzevljeva prevara upropasti zivot, ceo njihov zivot, a moglo je drugacije. Mada, i sama Danijela je rekla da Amparo nije od zena koje u takvim situacijama traze razvod, ona se samo borila da sacuva svoju porodicu, po svaku cenu, i sve u cemu je pogresila platila je gubitkom najmladjeg sina, i to najmladjeg, sa kojim je, kao sto vec rekoh, izgradila poseban odnos. Ima jedna mnogo lepa scena, gde ona kaze Alehandri, pred njeno vencanje, nesto kao: Haz de tu marido tu mejor amigo y el mejor amante. No hagas de tu matrimonio una lucha del poder y de egos, a ver quien puede mas, y enamoralo cada dia, porque el amor se trabaja o se acaba". naklon  Predobra scena. Ona to tako iz licnog iskustva, znajuci u cemu je pogresila, i presrecna sam sto se na kraju popravila. ziveli thumbup naklon ziveli smile2 smile wub Takodje, vezano za Danijelu, ja sam prezadovoljna kako je ona docarala sve sto jedan ovakav lik nosi sa sobom, i njome kao glumicom, sto vec nekoliko puta rekoh, a sada ponavljam. Toliko mi je prijala, da samo sto se ova zavrsila, a ja vec hocu da je gledam u sledecoj telenoveli jer, da me neko pita da li sam, za ovih 69 epizoda, uspela da je se nagledam, moj odgovor bi bio- ne, nikako, nisam, sve imam utisak da samo sto sam pocela da je gledam, bre, a ono se zavrsi. rofl  Ali sam, istovremeno, i svesna toga da bi, sa moje strane, prema mnogim njenim talentima bilo sebicno da je hocu samo u telenovelama, ima ona jos toliko toga da uradi i pruzi (da znam da ne moze, ne bih to ni ocekivala od nje, ali, znam da moze, kakvi i koliki su njeni dometi i kvaliteti u svakom pogledu), tako da bih je zamolila da ih, bar do druge polovine naredne godine ostavi po strani, i da publiku u svojoj zemlji obraduje jednom dobrom koncertnom turnejom(Latinsku Ameriku i ostatak sveta ne usudjujem se ni da pozelim mada mislim da bi to bilo, kako to ona ume da kaze, ovaj...mnogo lepo), posto ju je Bog dao i majka rodila i za to, a nas iz inostranstva jednim dobrim diskom, uzelela sam se totalno njenog glasa i novih pesama, fali mi bas tu. smile A pozorisna scena, a? Samo da ima dobar tekst, i zablistace momentalno, sa cim god, kao pre deset godina, sa "Viktor Viktorijom". Kazem, ima ona sta da radi, i ono sto mi se kod nje svidja je to sto se ona ne bavi samo jednom stvari, pa da kazem, e, od nje mogu da ocekujem to, i gotovo. Ne, tek je krenula. I tako... oprostite mi na mojoj uzivljenosti u ovu temu, mislim da je na mestu. smile

kristinkv86
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 06.11.17 22:07

Izvrteo i ja finale. Loše kao i sama serija.

Kakva je ono sekta na kraju?

Koji bi drugi brat završio mrtav nego mučeni Serhio.

Falilo mi je na kraju Mehijino čuveno Gracias. rofl

Uglavnom serija ispod svih očekivanja. Manje više Mehijina produkcija, glumci... Sama priča je zakazala.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10871

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 25 of 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics