EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Venganza

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down

Re: Venganza

Post by Stefy on 30.05.17 14:17

Postavi sliku, jer samo ja gledam seriju ovde, a trenutno mi je na pauzi do kraja juna. cry Stao sam na 45. epizodi.

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 4004
Godina : 20

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Shone89 on 30.05.17 16:42

@Stefy wrote:Postavi sliku, jer samo ja gledam seriju ovde, a trenutno mi je na pauzi do kraja juna. cry Stao sam na 45. epizodi.

Ne mogu da nađem sliku nego kad dođeš do 52 ep na min 17:42 se pojavljuje on kad ga zove danijel da radi u njegu firmu zbog Martina jer on bio sa njim mislim. smile
Shone89
Senior member
Senior member

Poruka : 616
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Stefy on 23.09.17 23:24

53/124

Konačno sam nastavio sa ovom serijom. cool Meni je ovo fenomenalno, sada su baš interesantne epizode. 2. sezona Revenge je u toku, ali mi je ovde nekako mnogo interesantnija nego u originalnoj verziji. Sećam se da su tamo stavljali akcenat na Ejdenovu sestru i politiku, a ovde je organizacija koja preti Pjedraitama zapravo kartel, pa mi je sve to mnogo realnije. naklon Konačno su se opet smuvali Sesar i Emilija, i ovde su mi njih dvoje najlepši par kao i u originalu, šteta što će se ta ljubavna priča tragično završiti. cry Iznenađen sam ovim eksplicitnim scenama sa Martinom i njegovim momcima, mislio sam da su ovi iz Kolumbije tradicionalniji od Televise, a kad ono, ovde sve prikazuju i snimaju bez problema. rofl Martin mi je definitivno ovde najdraži lik, smešniji mi je od Nolana iz Revenge, svaka scena se njim je cirkus. rofl Marija Elena je isto odlična, a tek će biti dobrih scena sa njom. naklon Kako mi se svidela scena kad se suprostavila sa Klaudijom. naklon Zanima me kako će ovde da izgleda scena kada Emilija i Viktorija kolektivno proteraju Klaudiju iz grada. Jedva čekam da pređu na 3. sezonu jer tada ima najviše cirkusa. naklon Dosadni su mi ovi sporedni likovi, isto kao u Revenge. Mislio sam da će izbaciti odavde ovu priču sa Adrijanom i onom braćom koja hoće da ga prevare, to me je i u Revenge strašno nerviralo i smaralo. zvizd

Jedino što mi se ovde ne sviđa je montaža. Epizode su tako nakaradno montirane, prelazi se sa scene na scenu bez ikakvog reda. Nema ni cortinilla, ni bilo čega, kraj epizode nekad bude usred dijaloga. Baš su to loše odradili i krajnje neprofesionalno, a produkcija, gluma i sve ostalo je na veoma visokom nivou. naklon

Završila se pre 10-ak dana u Kolumbiji nakon 124 epizode, mada od 82. su krenule 20-ominutne jer nije imala dobru gledanost, pa su je smanjili na pola termina. Ne znam da li su i samu seriju kratili, ali ne verujem jer kad se sve sabere i oduzme, ima 100 regularnih epizoda, a toliko je i pisalo da ima od samog početka. Video sam slučajno da je i u ovoj verziji David živ, tako da verujem da će do samog kraja, kao i dosad, ostati apsolutno verni originalu. Meni to ne smeta i očekivao sam, mada sam se nadao da će možda ovde izmeniti kraj jer mi se ni u originalu nije svideo. Sve u svemu, mnogo se radujem nadolazećim epizodama i kako će to sve izgledati ovde. aplauz

We lived among the people.
I think you say, convenience store.
We lived above it.
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 01.10.17 0:13

64/124

Marija Elena Doering ne treba nikad više da prihvata uloge dobrica! cool Žena ovde kida kao villana, sad je mnogo bolja nego na početku jer se još više uživela u lik, a i kako serija odmiče, Viktorija postaje sve surovija. wub Kad je uporedim ovde i u Telemundovim serijama kao one dobrice fine, ovde kida! wub  Jedino mi se ne dopada što, ili je gledala original, pa se trudi, ili su joj scenaristi rekli da to radi, previše liči na Viktoriju iz originala. Bukvalno pogledi, gestikulacija, baš se trudi da bude kao Madlen Stou iz originala. Munjoz se isto mnooogo poboljšala, baš je ušla u lik i sada ga mnogo bolje iznosi. Nije više tako bezlična i dosadna nego baš ima onaj stav kakav Emilija i treba da bude. Scena kada Amanda umre i kada posle toga dolazi u kuću i plače je baš dobro iznela (3. scena gore). wow Iznenadio sam se tu. Ramon sad dolazi u prvi plan sa svojom kampanjom i taj deo serije je mnogo zanimljiv. Sad će Adrijan malo da smara jer ne zna šta se desilo na imanju.

Eto, bar jednu izmenu koju su napravili je Amandina smrt, verovatno zbog područja gde su snimali. Tamo je umrla na brodu koji je eksplodirao usred mora, ovde je to bilo zabačeno imanje negde na selu. Bilo mi je interesantno kako su to odradili. Mada, koliko im je dobra produkcija i gluma, toliko su im ljudi zaduženi za vizuelne efekte loši. glare Oni efekti su stvarno baš providni, a kad se setim one scene kad Amanda pada sa stepenica u kući Pjedraita, isto je bilo horor za gledati. rofl

Kroz celu seriju su ubacili brdo poznatih kolumbijskih glumaca u gostujućim ulogama, a i neke manje poznate koje uglavnom znam iz Telemundo-RTI serija. Kristina Lilej igra Rosauru, ima klip gora kad Viktorija ubije njen lik. Koliko je ta žena propala, kad je u kadru sa Doering, ova druga izgleda 10 puta bolje od nje, a približnih su godina. U jednom trenutku se pojavio i Didijer van der Hov i još dosta njih kojih se ne sećam više.

Izgleda da je RCN ipak kratio seriju jer u 64. epizodi kad Danijel i Ramon pričaju, Ramon mu prebacuje što se u baru potukao sa nekim, a posle kad Sesara imenuje za člana upravnog odbora firme, kaže da pored toga što je kadar za posao, pomaže u tučama u baru. Nemoguće je da ta scena nije snimljena, a da ima toliko referenci na nju, a izvrteo sam Revenge i ima jedna takva scena, tako da su je sigurno izbacili. besan Ko zna šta su još i šta će, kreteni. Ne znam zašto sve serije emituju tako haotično i bez ikakvog reda. facepalm

Ko je voleo Revenge, neka baci pogled na ovo jer će mu se isto svideti, ja sad ne znam šta mi je draže. smile2

rofl
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 03.10.17 7:35

80/124

Idioti sa RCN-а su kratili ovo sigurno, par epizoda su baš nabacane i zbrzane. besan Imam utisak kao da gledam skraćenu verziju, stvarno ne mogu da verujem da su takve budale i da to rade sa serijom koja ide premijerno i koja im je jedna od boljih produkcija. Baš se vidi preskakanje scena i da nešto fali, tek od venčanja na ovamo mi opet sve deluje koherentno. Nadam se da će se emitovati još negde u Južnoj Americi, pa budu kompletne epizode. cry

Ne znam više šta da kažem, a da izrazim svoje oduševljenje ovom serijom. wub naklon Meni je ovo tako zabavno da mi se desi da gledam po 4-5 epizoda odjednom, što inače retko s kojom serijom radim. thumbup Tako me je Munjoz ovde iznenadila da počinjem sve više da je gotivim, definitivno je mnogo bolja nego na početku. Doering je glavna isto kao što je Madlin bila u originalu. wub Pojavila se i Monika (Margo) sa onim časopisom, ali deo kad se Adrijan i ona muvaju i kad istražuje Ramona je skroz iseckan i vide se samo naznake toga. Očekujem da uskoro dođe njen otac, baš me interesuje kako će ovde biti snimljena scena njegove smrti. cool

Epizode pred kraj 2. sezone su bile dobre, kao i finale. Jedva sam čekao da umre Serhio jer je i ovde dosadan kao i u originalu. Ona eksplozija je bila baš dobro odrađena, a scena kad Emilija kaže Adrijanu da je Amanda je kao i u originalu bila bez veze skroz. zvizd Mada, to je i nebitno, koliko god verzija da snime, nikad neće publiku naterati da vole Emiliju i Adrijana kao par jer meni nikad nisu i neće. Ta priča da se vole i da su zaljubljeni otkako imaju 10 g. je stvarno preglupa. yuck I ovde mi Emilija ima najveću hemiju sa Sesarom.

U 72. epizodi kreće 3. sezona Revenge, a već u 80. stižu na pola kada je famozno venčanje. Epizode 73-78 su seckane, a i ovo kasnije sigurno, ali u onih par je to baš uočljivo, čisto sumnjam da je to tako snimano. facepalm Venčanje je ovde bilo super odrađeno. Svidela mi se scena pre venčanja kada Emilija, Sesar i Martin prolaze kroz plan i uporedno se prikazuju scene šta bi po njihovom planu trebalo da se desi, a onda nakon toga kada venčanje zaista bude, desi se skroz suprotno. Ne sećam se da je toga bilo u Revenge. Jedva sam čekao da se vrati Lina i mnogo su mi se svideli okršaji između Emilije i nje. Ali scena koju sam najviše iščekivao je ona na venčanju kada se Viktorija suoči sa Emilijom jer sazna sve o njenoj prevari (prva scena gore). naklon Doering i Munjoz su mi tu briljirale, cinični osmesi i onaj dijalog je bio fenomenalan. naklon

Maritn i Felipe su mi ovde mnogo lepši i zanimljiviji par nego Nolan i Patrik u originalu koji su mi bili baš bez veze. Mada je ovde i taj njihov odnos skroz zbrzan jer su izbacivali scene, a onaj Martinov saradnik s kojim je bio u šemi, Herman, je samo nestao iz serije, isto sigurno jer nema scena njegovog odlaska, a znam da u Revenge ima toga sigurno. Može da se prati ovako i ko nije gledao Revenge, možda i ne primeti, ali meni stvarno smeta. wall

Danijel je i ovde očaj. yuck  Glumac je kopija onog iz Revenge, sve tako bezlično, papučarski, face skroz bezvezne. facepalm To mi je jedan od najgore napisanih likova iz serija ikada.

Nastavljam sad dalje, mada sve dalje od venčanja do kraja su u Revenge bile nebuloze i cirkusi. Mada, s obzirom da ima još 20 epizoda do kraja, onda su sigurno 4. sezonu sveli na minimum, pa možda ovde nema svih onih debilana kojih je bilo u originalu. Možda ovde ovaj grozni deo nadalje bude podnošljiviji. Najviše me zanima Davidov povratak, scena kada Viktorija sazna da je Emilija Amanda i njihov okršaj na kraju. Baš me zanima da li i ovde ima onaj cirkuzantski Viktorijin beg iz ludnice sa kišobranom. rofl

Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 14.10.17 14:09

Odgledao sam sve. cry 4. sezona kreće od 110. epizoda i poprilično su ovo pred kraj izmenili, i to na mnogo bolje. wow Bukvalno se u tih 15-ak poslednjih (od 20 min) epizoda ne dešava ništa, ali tako je bila cela 4. sezona Revenge sa gomilom nebuloza i dolaskom debilnih likova. Ovde nisu ubacili nijednog lika više sem što se David vratio. Emilija nije zatvorila Viktoriju u ludnicu, pa nije bilo onog retardiranog bega kao u originalnoj verziji. Izvukli su iz te 4. sezone samo ono najbitnije vezano za glavne likove i iskoristili da zaokruže priču i mnogo je bolje odrađeno.

Kraj: Adrijan (Džek) i Amanda su srećni zajedno. David i Viktorija ostaju živi, za razliku od originala. David živi srećno sa Amandom, a Viktorija je završila na psihijatrijskoj klinici gde je čuva doktorka koja je uništila Amandi detinjstvo i na kraju dolazi i njena majka koju mrzi. Danijel i Monika (u originalu Margo) su srećni i ona čeka njegovo dete, Gabrijela (Šarlot) se vratila sa rehabilitacije i sada je dobro. Ramona (Konrada) ne ubija David, već plaćenik koga unajmljuje Viktorija u istoj situaciji: beži iz zatvora, a zatim ga on presreće i ubija.

Meni su se svidele poslednje scene, mada je sve bilo poprilično zbrzano. Nisam imao utisak da su ovo sekli, ali ne znam više. Nekako su ove ostale likove sem glavnih usput ostavili i odjednom su prestali da se pojavljuju. To mi se ne sviđa tokom cele serije, jedino je ona prva sezona koja je razvučena na 40 epizoda detaljno obradila sve. Sve u svemu, bile su super scene konačnog obračuna Viktorije i Amande. Ovde mi se mnogo više svidela nego u originalu, Doering i Munjoz su bile super. naklon Isto tako su i lepe scene susreta Amande i njenog oca, ali su bile prekratke zbog minutaže verovatno. Sviđa mi se što je Danijel ovde ostao živ i srećan jer je i on, kao i Gabrijela, bio žrtva svojih roditelja. Ovde nije bilo celog onog cirkusa gde Margo traži krivce za njegovu smrt, pa je besna na sve i svakog.

Scena kada Viktorija ubija Sesara je dokaz da Doering ne treba da bude nikad više dobrica. naklon Kako je žena pokidala u toj sceni. naklon Scene nakon toga su sve identične kao u Revenge. Scena na groblju je izmenjena i ovde nije noću nego danju i nema onoga kad Emili udari Viktoriju lopatom, pa je zatvori u ludnicu. Odmah nakon toga se David pojavljuje u Viktorijinoj kući.

Visentea su mogli komotno da izbace iz cele priče, ali su i njega ostavili. Njegova smrt ovde je još jedan pokazatelj loših vizuelnih efekata u seriji. lol1 No, bolji je od prethodnih nekih scena.

Generalni utisak oko ove serije mi je i više nego pozitivan. Nisam mogao da je gledam odjednom nego od marta seckam, ali sam uživao i mnogo mi se svidela. naklon Samo je ta prva sezona baš razvučena i ima delova gde su statični, ali posle toga je do kraja interesantno. aplauz Značajnijih izmena nema sem ovih na kraju, pre toga je bukvalno sve preslikano. Nakon ove serije sam mnogo zgotivio Munjoz i Doering, baš su mi postale drage i možda budem gledao nešto sa njih dve. naklon Pokidale su u zajedničkim scenama. Doering je od samog početka dobra, i vremenom još bolja, a Munjoz tek negde posle 20-ak epizoda postaje dobra, na početku je mlaka. Glumac koji igra Martina je isto odličan i Martin mi je mnogo draži i interesantniji od Nolana. aw Glumac uopšte nije gledao da iskopira Nolana iz originala nego je svojim stilom izrazio taj lik i meni se ovde mnogo više sviđa. Havijer Gomez je isto bio super kao Ramon. Generalno, svi glumci ovde su na visokom nivou i nema preglumljavanja ili prenemaganja. Produkcija je isto odlična. naklon Kuće koje su iznajmili na tim brdima oko Bogote imaju prelepe poglede i stvarno sve deluje kao u Revenge. Jedino su vizuelni efekti poptilično loši. ranting Ocena: 5+/5

Ne mogu baš da procenim da li je RCN seckao ovo ili ne, ali u epizodama koje sam naveo u prethodnim komentarima, jesu. Sad, da li je snimano tako zaista, ne verujem, ali nadam se da se bude emitovala negde, pa da uporedimo.

Staviću scene iz poslednjih epizoda ovih dana. cool

Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down