EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Vale tudo

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down

Re: Vale tudo

Post by Miloš92 on 16.02.17 21:21

Pa kako? Zar "Vale todo"? rofl rofl rofl

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 9984

Back to top Go down

Post by Stef on 16.02.17 21:22

Tudo, ne todo. Todo ti je onaj Telemundov rimejk iz 2001./2002., kad već.

A jbg, svakom se desi da ima velika očekivanja od neke serije pa se posle razočara.

Posting Freak

Poruka : 5648
Godina : 19

Back to top Go down

Post by nanchika on 16.02.17 21:44

A meni je,npr,baš legla. Jest da su najjače epizode u prvoj polovini,ali je sasvim solidna u globalu.
Možda si imao previsoka očekivanja smile2
nanchika
Member
Member

Poruka : 313

Back to top Go down

Post by Stef on 16.02.17 21:47

Sigurno je to. Pošto je serija hvaljena kako je nešto wow i neviđeno, očekivao sam genijalniju i zabavniju seriju od Celebridade, ali to dobio nisam.

Daleko od toga da je serija debilna, loša, štaveć, ali je meni lično daleko od savršenstva kakvim je predstavljaju.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef Yesterday at 10:41

Završio seriju. Poslednjih 40 epizoda je bilo dosta zabavnije, mada je i tu bilo dosta za motanje pošto je bilo poprilično ispraznih i nebitnih scena.

Odete, Ivan i Raquel, William i Helena, Marco Aurelio, Leila i Celina su bili jedini vredni pomena u poslednjih 40 epizoda, mada su neki zapleti i oko njih bili dosadni.

Cesar i Odete su udavili koliko su bili dosadni, Ivan i Raquel sa Helenom u trouglu isto udaviše, Marco Aurelio i Leila bili nameštaj dobar deo serije, Celina isto.

Ova Fatima mi je valjda jedna od najgorih villana u istoriji.
Navijao sam da robija u zatvoru iako nije ubila Odete kolika je glupača.
Ali mi je njen i Cesarov kraj simpatičan. roofl

Malo mi je glupo ispalo ovo oko Odeteinog ubistva, tj. razlog zašto je ubijena.
Ova Leila je ispala ćurka što je pucala, šta, treba da ubije prvog ko naiđe jer je ljubomorna? stars
Iako sam znao da je ona ubica, moglo se lako pretpostaviti da je ili ona ili Marco Aurelio.

Njihov kraj je isto fora, pogotovo Marco Aurelio koji šalje bananu Brazilu naklon rofl rofl rofl a još jača je sledeća scena kako Poliana jede bananu. lol1

Sad kapiram što Brazilci kažu da je glavna poruka serije da pošteni ne trijumfuju u Brazilu, za razliku od ODDM koja je slala drugačiju poruku. Svi negativci (sem one sitne boranije) su se izvukli, a Ivan je dobio godinu dana zatvora zbog mita.

Stvarno je šteta što je u seriji sve bilo super, ali je falila dinamika, jačina, radnja.

Muzika, gluma, režija, dijalozi, emocije, društvena kritika gde je Braga mestre (poput našeg Siniše Pavića, zato su im serije uvek aktuelne), sve je na vrhunskom nivou.

Glavni problem su sporedni likovi koji su davili do te mere da bih najradije razbio televizor kad se pojave. Mnogi su bili tu eto da prokomentarišu trenutna dešavanja u seriji i ubace koju poskočicu.

Serija je prvih 80 epizoda bila fantastična. Posle su počeli da dave, dešavanja tek na kašičicu.
Mnogo su se vrteli u krug. Ovakvu seriju je trebalo dosta bolje iskoristiti.

Utisak bi bio mnogo bolji da je imala 150 epizoda, 200 im je čak i sa ovoliko kratkom minutažom po epizodi (35 minuta prosek neto trajanja epizode) previše. I naravno, da su likove mnogo bolje osmislili i povezali sa glavnom pričom.

Opet dajem primer Celebridade, tamo su skoro svi imali svrhu i bili na neki način povezani sa centralnom pričom. Ovde toga nije bilo.

Negativci su bili poprilično slabi, što je čudno jer Braga ima genijalne negativce.
Odete je bila najbolja, ostali kilavi i nikakvi. Mada je i ona znala da smara.

U principu, razočaran sam serijom. Ne jer je loša, nego jer nije ispunila moja očekivanja koja su očigledno bila prevelika. Po mom mišljenju, serija je precenjena. Avenida Brasil 90-ih.

Ocena za kraj - 6/10, možda bi bila i gora ocena da se nisu pri kraju aktivirali.

Bacam se na A Proxima Vitima. cool

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics