EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Istanbullu gelin

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Istanbullu gelin

Post by Nikola94 on 02.01.18 18:31

Nova je očito odabrala ovu seriju jer žele nešto laganije nakon Kara Sevde. Vjerujem će im se isplatiti, ali isto tako mislim da da neće biti boom. Zasićenje turskim serijama je već primjetno.
Nikola94
Junior member
Junior member

Poruka : 131

Back to top Go down

Post by Bzau-Bzz on 02.01.18 19:01

@Stef wrote:Ja ne gledam serije od juče pa da mi je samo OHB dobra a sve ostale loše.
I veruj mi da me savršeno zabole to što "za svi vas ima ljepše serije od OHB".
Nikad se nisam prilagođavao tuđem ukusu, pa neću ni sad.

Serije gledam više od 15 godina, i gledao sam toliko dobrih meksičkih, brazilskih, kolumbijskih, turskih, domaćih, španskih, britanskih itd serija, nije OHB jedina serija vredna spomena.

Ali mi jeste omiljena, jeste najkompletnija.
Što opet ne mora da znači da je najkvalitetnija serija ikad napisana.

Da se fokusiram na turske, pored OHB, voleo sam OBGZK, Son, Ezela, Lišće, Analar ve Anneler i Kayip. Ima još turskih koje bih gledao i koje bi mi verovatno bile dobre, al to sigurno nisu dosadna, tipična, ljigava turska sranja.

Al dobro, nastavite i dalje da se nervirate što neko nema isti ukus kao i vi, ne obožava sve moguće turske serije i što mu dosadne serije na koje svršavate nisu wow. :caos:

Po meni OHB nije bio neki bummm
Gledao sam kad sam stigao i nije mi bilo nesto posebno
Ali ne kazem nisto za tvoji ukus ali samo ti mislis da je OHB najbolja, najlepsa i sve NAJ
Ali drugi misle da ima i druge serije koi su bolji od OHB
Ali to je tvoj izbor cool

Bzau-Bzz
Junior member
Junior member

Poruka : 120

Back to top Go down

Post by Stef on 02.01.18 19:05

Pa šta sa tim što drugi ne misle isto što i ja? Jesam ja negde napisao da neko mora da se složi sa mojim stavom? Ako se složi, super, ako ne opet super.

Al ako se već ne slaže, daj neku konstruktivnu kritiku a ne svi drugi se ne slažu sa tobom ili ko ovo nemoj da kenjaš, pobogu nismo u vrtiću.

Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 7416
Godina : 20

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 02.01.18 19:25

Evo odgledah poslednji promo za seriju sto je bio. Ovo ko da je neka letnja serijica izvisila rofl rofl

EDIT: Da dodam i 30 Fragmani, koji je na istu limunadica fora. Molim da mi se objasni sta je ovde interesantno.

jovanmilic97
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1089

Back to top Go down

Post by lidiya on 02.01.18 19:40

Interesantno je zbog dobre glume, dobro razradenih likova, uvjerljive price, osjecaj kao da gledas stvaran zivot.

Sto je tebi uopce zanimljivo - otmice,bolnice, zatvori, ubojstva?? Upravo to ima svaka turska serija, i ova je bas odmak od tih gluposti. Meni frendica gleda seriju i nonstop je hvali.
Zasto ne, da konacno vise odmorimo od ovih debilnih serija zadnjih godina.(popis je dug od ovog smora Kara sevde, debilne Paramaparce do nasilnog Karagula). Iskreno jedva cekam ovu seriju di nema debilnog cirkusa, pistolja i gluposti. Mene je upravo to zasitilo od turskih serija, na svaku tu scenu sam pocela okretat oci. Kom je vise zanimljivo kad netko nekog otme ili zavrsi u bolnici?? Booring. Vrijeme je i za jednu normalnu seriju s normalnom i realnom radnjom...

lidiya
Senior member
Senior member

Poruka : 687

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 02.01.18 20:02

@lidiya wrote:Interesantno je zbog dobre glume, dobro razradenih likova, uvjerljive price, osjecaj kao da gledas stvaran zivot.

Sto je tebi uopce zanimljivo - otmice,bolnice, zatvori, ubojstva?? Upravo to ima svaka turska serija, i ova je bas odmak od tih gluposti. Meni frendica gleda seriju i nonstop je hvali.
Zasto ne,  da konacno vise odmorimo od ovih debilnih serija zadnjih godina.(popis je dug od ovog smora Kara sevde, debilne Paramaparce do nasilnog Karagula). Iskreno jedva cekam ovu seriju di nema debilnog cirkusa, pistolja i gluposti. Mene je upravo to zasitilo od turskih serija, na svaku tu scenu sam pocela okretat oci. Kom je vise zanimljivo kad netko nekog otme ili zavrsi u bolnici?? Booring. Vrijeme je i za jednu normalnu seriju s normalnom i realnom radnjom...

Meni je Yaprak Dokumu realna serija. Zaboravljas da je Istanbulska nevesta imala cirkus sa onom bivsom i malim dok nisu to zatvorili i presli...na sta? Ovo mi previse lici kao da se nista ne desava. OK sam sa dramedy konceptom ali se ovo staro prodaje kao drama, zar ne?

I obicaji i zatvori su se i meni smucili. Ne brini se. Razlog zbog kog ne gledam nijednu turkish na domacim televizijama...dok ne dodje FHVK

jovanmilic97
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1089

Back to top Go down

Post by Stef on 02.01.18 20:12

Meni je Yaprak Dokumu realna serija.

Upravo. Realna, ali je imala barem nekakav cilj, scenaristi su hteli da pokažu serijom propast porodice koja se raspala kao opalo lišće.

Ali ove wannabe realne limunadice tipa Istanbulska mlada, Fatih Harbiye i slične koje i nemaju nekog cilja i čiji scenario se piše od epizode do epizode reda radi, vodu mogu da nose Lišću.

Ovo je u suštini modernizovani Asmali Konak, samo što je ovo dosadnije i od nje.

Najave čak i nisu loše, onako porodična, praznična atmosfera. Al gledati to 3h je zamorno.
Ovo je ipak serija, ne dokumentarni film o životu članova jedne turske porodice.

Stef
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by lidiya on 03.01.18 15:05

[quote="Stef"]

Ovo je ipak serija, ne dokumentarni film o životu članova jedne turske porodice.

pa piše da je snimljena po istinitom događaju.
https://novatv.dnevnik.hr/clanak/zanimljivosti/istanbulska-nevjesta-nova-turska-uspjesnica-snimljena-prema-istinitom-dogadjaju---501240.html

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Stef on 03.01.18 15:25

Da, ali ne znači da je sve u seriji apsolutno tačno i preslikano iz realnosti.
Čitao sam negde da su neke zaplete bukvalno prekopirali iz Asmali Konak.
Što opet potvrđuje ovo moje da nije dokumentarni film.

Mada ono, po toj logici su i Sila i Elif i Anne i Zehra i tako te serije snimljene po istinitom događaju. rofl

Na kraju krajeva, sve i da jeste pokušaj dokumentarnog filma, onda su omašili fudbal jer dokumentarni filmovi ne traju 3h i nemaju 50+ delova. rofl

Stef
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by lidiya on 11.01.18 21:32

Pa ova serija je super. wow Ovo ce i u Srbiji dobro proci. :s Sultanija Esma je exito, pa takvih baba nema bas u turskim serijama ili ako ima nisu tako mocne. Predobar je lik, malo me podsjeca na onu babu iz Male nevjeste. rofl ne treba tu zatvorq,bolnica i pistolja, Esma je sama po sebi cirkus. naklon Jasno mi je ko drzi seriju i zasto je u Turskoj dobro gledana. Ima tu jos dobrih likova ali baba je zakon. smile2 to je ono sto fali vecini turskih serija,sto imaju dosadne likove. Npr ova Kara sevda pa ne zna se koji je lik dosadniji od kojeg.

lidiya
Senior member
Senior member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics