EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

A força do querer

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

View previous topic View next topic Go down

Re: A força do querer

Post by Sava on 21.10.17 16:49

Čitam da je većina zadovoljna krajem. Ništa neću pisati, neka to uradi Miloš ako hoće. Ja sam stao na polovini i nikako da nastavim, ali ova scena sa Ivanom me baš iznenadila. wow

Posting Freak

Poruka : 1970

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 21.10.17 18:29

Nisam još odgledao poslednju epizodu. Kad odgledam ostaviću duži komentar.

Pročitao sam kako se završilo. Ja sam manje više zadovoljan. Samo mi se ne svdija što su Bibi i Caio ostali zajedno. Prvo ona to nije zaslužila, drugo njih dvoje nisu bili uopšte zajedno tokom čitave serije.

Perez je obrnula igricu sa Ivaninom pričom. Dakle, Ivana je bila u vezi sa Claudiom kao žena ali to nije mogla da podnese. A sada kada je promenila pol na kraju su opet zajedno. Koliko je u početku razvlačila tu priču toliko je kasnije ubacila sve što je mogla. Ivan je bio srećan što je trudan, on je hteo da rodi njihovo dete, on je voleo Claudia... Ali prosto nije voleo sebe u telu žene i to mu nije dozvoljavalo da bude srećan. naklon

Mislim da ću večeras da odgledam finale pa ću da prokomentarišem lepo sve.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10871

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 22.10.17 2:49

Odgledao i posledju epizodu. Neću sad da prepričavam neke konkretne dogadjaje jer nema svrhe ali daću neki opšti utisak o seriji i likovima.

Sve mi se svidelo osim toga što su Bibi i Caio ostali zajedno. To mi je baš bezveze. Njih dvoje su se jednom poljubili 170 epizoda i sada na kraju zajedno. roll Više bih voleo da su ostali sami oboje.

Bibi je počela sjajno ali je onda 100 epizoda bila nevidjena glupača. Jeste sve to na neki način opravdano time što je volela Rubinha ali opet preterali su. Bukvalno je varao ispred nosa a ona ga stalno pravdala, svadjala se sa svima i letela iz problema u problem. Al Paes je bila sjajna. naklon naklon naklon Od sve tri ona je glumački zaista bila nadmoćna. Uglavnom sad se na kraju predala policiji, odslužila kaznu tokom koje je napisala svoju biografiji "Perigrosa: Fabiana Escobar". Imala je odličnih scena sad na kraju. Prvo kad je odjebala Rubinha, pa sa majkom, pa kad je prebila Carinu, pa sa Caiom u zatvoru... Ugllavnom mislim da je Paes od starta mala najteže i najkompleksnije scene. Stvarno je briljirla, tako se šaltala sa jedne emocije na drugu, bes, tuga, nemoć... naklon

Jeiza je završila sa Zecom, imaju blizance. Osvojila je i onaj MMA turnir. Ona je od prve do poslednje epizode ista, ostala je dosledna sebi i ni u jednom trenutku nije otišla u nekom bezveznom pravcu. Nakačila se na Rubinha i Bibi i nije se smirila dok ih nije sjebala. Super mi je što je uprkos tome što je bila na neki način u kontaktu sa njima i njihovim porodicama nije popustila i ostala dosledna tome da ih strpa u zatvor. Paolla je po mom skromnom mišljenju jedna od najlepših glavnih glumica. wub Mnogo vole par Jeiza-Zeca a meni njih dvoje nisu bili nešto. Nekako mi je Paolla previše dobra riba za ovog Pigossia. On mi nekako sav mutav naspram nje. Al dobro mora neki par biti zajedno na kraju. I najlogičnije je da njih dvoje ostanu. Ispada da bih ja hteo da sve ostanu same. smile2

Izdvojio bih scenu raskida Jeize i Caia. Odlična scena. To je nešto najbolje što je Perez mogla da napiše jer njih dvoje se nikada nisu ni voleli već su završili zajedno sticajem okolnosti. Ona ostavila Zecu, on razočaran Bibi i tako su se spandjali. I bilo bi besmisleno da je Jeiza sve napustila zbog njega i otišla iz zemlje. Baš mi je bila lepa ta njihova scena.

Ritinha je na kraju ostala sama. Postala je svetski poznata sirena i pliva u akvarijumima širom sveta. Svi su se izmirili. U dobrim odnosima je sa Zecom i Ruyem, mali Ruyzinho ima dve porodice, dva oca, vidja Joyce i Eugenia. Ali nije na kraju ni sa Zecom ni sa Ruyem. To mi se svidelo. Drago mi je što Ritinha na kraju nije kažnjena jer u suštinu ona nije bila loša i zla. Ako ništa drugo zaslužila je lep kraj zbog onog prebijanja Irene. naklon rofl  

Mnogi kritikuju ovog Fiuka ali meni je bio skroz ok. Za ovakav lik i ne treba više.

Zeca i Ruy su se izmirili na kraju i postali prijatelji i saradnici. Ovo davljenje na kraju i ponovni susret sa indijancem mi je nepotrebno kao i ono na početku. Ne znam uopšte što je Perez to ubacivala kada realno nema nikakve veze sa samom pričom. Priča je savremena, sa životnim likovima i ne vidim potrebu za tim gluostima tipa indijanac, narukvice i sl. To mi je skroz suvišno. Moglo je da prodje skroz bez tog momenta da su se njih dovjica davili kao klinci a onda u budućnosti borili za istu ženu.

Smrt Irene je sjajno uradjena.  Debora je pokidala u tim scenama. naklon Ali opet na kraju nije ispunila očekivanja. Zablistala je malo u onim epizodama kada je rastavila Joyce i Eugenia ali ipak je dosta bila po strani. I dalje ne znam ta bi Debori da se vrati sa ovakvom ulogom. nezna Ko zna šta joj je obećano.

Joyce mi je bila jedan od omiljenih likova. Neki su je pljuvali na internetu zbog njenog ponašanja prema Ivani. Meni je njena reakcija bila skroz razumljiva. Verjem da ni jednom roditelju ne bi bilo svejedno da mu dete dodje i kaže da želi da promeni pol. Candido je bila predivna. wub

Ivana. Sjajan lik. Jeste da njena priča dosta vremena nikako nije napredovala ali je kasnije Perez sve nadoknadila. Prezanimljiva je bila njena priča. Imala je toliko dobrih scena. Jedna od najboljih ona kada se suočila sa porodicom i besno govorila da ona nije lezbejka već trans, što se na kraju ispostavilo kao tačno, ona voli mukarce a ne žene. Kakve scene u poslednjoj epizodi. naklon

Ja sam stao na polovini i nikako da nastavim, ali ova scena sa Ivanom me baš iznenadila.

Znaš kakva je tek bila scena kada joj skidaju zavoje i kada sebe prvi put vidi bez grudi. naklon A Joyce i Eugenio stoje pored i gledaju svog sina koji je konačno srećan. naklon

Svidja mi se što su Ivan i Claudio na kraju ostali zajedno. Kao što sam već ranije objasnio. Ivana je bila zaljubljena u njega ali prosto nije mogla da bude srećna jer nije volela sebe. I sada nakon promene pola su ponovo zajedno. Kada su krenuli sa celom tom pričom oko promene pola nije mi palo ni na kraj pameti da će na kraju ostati zajedno.

Silvana mi je nakako bila i ostala razočareje. Lilia zaslužuje mnogo više. Celu seriju je mlatila jedno te isto. Kockanje, kockanje i samo kockanje. Sada je jedan od likova kome je dužna uzeo kao taoca njenu ćerku i hteo da je ubije. Nakon toga je rešila da konačno ode u bolnicu za odvikavanje od kocke.

Rubinho je na kraju mrtav. Ubio ga Sabia. Nije mi ga uopšte žao. Mada više bih voleo da ga je Bibi smakla onda kada je nišanila na njega. U početku su ga predstavljali kao pozitivca koji se uvukao u sve to zbog para a na kraju je ispao baš djubre.

I udade se na kraju i diva Edinalva za Abela. Žena je hodajući cirkus. Jedno vreme je skroz ukrala šou. Posle su je malo stavili po strani ali opet je znala da nasmeje. rofl

Ovo sa Cibele koja se udaje za samu sebe mi je baš glupost. facepalm Ok, kapiram da su hteli da prikažu da joj muškarac nije neophodan za sreću i slično ali opet je baš debilana. Mada generalno njen lik je odavno postao scenografija. Bilo je epizoda i epizoda kada se uopšte nije pojavljivala a u početku je bila sjajna. Mislim da je Perez mogla od tog lika mnogo više da izvuče.

I da ne dužim više. Za kraj mogu reći da je serija sjajna. Rekao bih da je ovo jedna od najboljih i najkompletnijih serija poslednjih godina. Zaista su zaslužili da budu veliki exito kakav su bili.

Čim su me naterali da po prvi put odgledam neku seriju na portugalskom znači da su bili dobri. Moja ocena 10/10.

Toliko od mene.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10871

Back to top Go down

Post by nanchika on 22.10.17 21:58

Hvala,Milose na ovome. Ja sam na 150.epizodi i slazem se od reci do reci sa tvojim vidjenjem likova i celokupne serije. naklon
nanchika
Member
Member

Poruka : 332

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics