EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

A força do querer

Page 6 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: A força do querer

Post by Stef on 11.04.17 1:47

Pogledao i ja prvu... Šta znam, bolje od previje, al' opet me ne vuče da gledam dalje.

Prosto mi Globove serije na ovaj fazon ne prijaju. Sete Vidas mi nije prijala, Mulheres apaixonadas mi nije prijala, Belissima mi nije prijala, ovo mi ne prija... A sve ove serije ili nemaju dovoljno jaku centralnu priču ili je uopšte nema.

Da, zasad je exito. Čak bih rekao exitazo jer je tek prošla prva nedelja, a ono već iznad 30.
Mada dobro, i VC je bila iznad 30 pa je posle pala.

Ali ono, Perezica uvek počne slabo pa posle razbije, tako da ima potencijala za rast. smile2

Vidim da su Brazilci oduševljeni, al' me ne čudi jer oni svršavaju na sve Perezičino. rofl

Posting Freak

Poruka : 7141
Godina : 20

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 11.04.17 2:09

Gde si nasao epizode? Sava je trazio. Tamo gde sam ja gledao su obrisali.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 10944

Back to top Go down

Post by Stef on 11.04.17 2:10

Gledao sam na novelas brasilieras ru, tamo ima do 5. Oni obično malo kasne sa epizodama.

Slao sam ti u PM pre neki dan.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 11.04.17 2:16

Ja sam za taj drugi link i zaboravio. Onaj jedan sto si mi slao ne radi ni Savi ni meni.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 11.04.17 2:19

Hoće oni nekad da blokiraju te epizode na nekim serverima.
Ima 2-3 servera, nekad se desi da na svim blokiraju.

Za vreme ALDA su xyz puta blokirali neke epizode nakon samo par sati postavljanja.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 11.04.17 2:21

To malo smara. Nisam zna da je tako tesko naci brazilske serije. Letos kad ne budem kuci da svaki dan skidam epizode posle necu moci da nadjem.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 11.04.17 2:24

Pa i nije teško. Na novelas brasilieras ru imaš uglavnom sve novije brazilske, ne znam da l' im je ijedna epizoda blokirana.

Uredno postavljaju sve aktuelne serije (bilo da idu na Vivu, Globo ili Record, bilo da su nove ili reprize), sa njima barem nikad nema problema.

Jedino je problem što malo kasne sa epizodama, ali nije strašno, možda dan-dva.

Ne znam da l' postavljaju seriju na Mundolatino, vidi tamo ako ti nekad zaškripi.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sava on 12.04.17 1:14

Penju je na onaj ruski VKontakte: https://vk.com/feed?section=search&q=%23AForcaDoQuerer

Ako ne može da se gleda bez registracije, napravite account, ne treba email adresa, samo Username.

Baciću pogled.

Posting Freak

Poruka : 1995

Back to top Go down

Post by Sava on 18.04.17 18:24

Odgledah 10 epizoda. Meni se ovo svidelo. Ima malo likova i svi su nekako povezani. Nije se ništa posebno desilo, ali opet je sve lepo upakovano i smisleno.

Bibi i njena priča mi je odlična. Paes je odlična, a i mnogo mi se dopao Emilio Dantas kao njen suprug. Prvi put gledam ovog glumca i baš je dobar. Njihov odnos mi je takođe pun pogodak. Nisu napravili klasiku odmah na početku da je ona u nesrećnom braku. Super mi je ovo što se zajedno drže u nevoljama i što se očigledno vole. Ali biće pitanje da li je samo ljubav zaista dovoljna. Čak mi je i Lombardi dobar. On i Paes su bili par u Perezicinoj Indiji.

Oliveira je *_* nju očigledno gažaju da spoje sa Zecom.

Pa onda Joyce, Ivana i njihova porodica isto obećava. Pa Cibele i njen otac sa švalerkama i Ivanin brat koji će da je prevari. Ovaj treći Eurico do sad nije ni toliko došao do izražaja, ali i ta priča obećava sa Silvanom sin lana. 

Naslabiji su mi Ritinha i Zeca. Dobri su njih dvoje i imaju hemije, ali me zamaraju ove njihove svađice. Njih je malo teže razumeti jer govore naglaskom tog kraja gde žive, Região Norte, pa kad nešto zbrzaju, i ja moram da vratim kako bih razumeo. Čekam da se stvari stvarno zakomplikuju sa Ruyem.

Posting Freak

Poruka : 1995

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 21.04.17 5:31

Ja sam na 16. epizodi.

Meni se ovo baš svidja. Nema nekih prevelikih dešavanja ali zanimljivo mi je. Što je najvažnije ne uvode nove bespotrebne likove. Ima par nebitnjakovića tipa Jeizina majka, Zecina tetka, pa i njegov otac. Šta više on me najviše i nervira. Užasno čiča smara.

ma malo likova i svi su nekako povezani. Nije se ništa posebno desilo, ali opet je sve lepo upakovano i smisleno.

Upravo to. Naizgled nema neke centralne priče, što je istina. Ali su zato svi likovi na neki način povezani što je meni super. A ne kako brazilci obično znaju, imaju centralnu priču i još deset priča koje nemaju veze sa ovom glavnom. Bukvalno likovi se tokom čitave serije ni ne sretnu sa ovim glavnim.

Prve nedelje je bilo da kažemo podjednako prostora za sve priče ali posle su baš stavili Ritinhu u prvi plan. Šta više jedino njena priča i napreduje. Bibi i Jeiza od početka cupkaju u mestu. Čitao sam neku izjavu Perez gde je rekla da će svaka od njih tri u odredjenom delu biti u centru pažnje i tako u krug.

Oko Ritinhe je stalno neki haos. Prvo trudnoća, pa onda venčanje sa koga odlazi za Ruyem i to kad se već udala. I sad hoće da uvali Ruyu dete. Jedino mi je ona pucnjava bila malo suvišna.

Moram reći da su mi mnogo lepši par Ritinha i Ruy, nego Ritinha i Zeca. Jedva čekam da Ruyeva porodica sazna za Rithinu. To će biti haos. Već zamišljam Joyce. Sa jedne strane ćerka lezbejka, a sa druge Ritinha snajka. smile2
Zanima me u kom pravcu misle da vode tu njenu priču. Nisam očekivao ovu trudnoću i udaju za Zecu. Ko je uopšte planiran za njenog para Zeca ili Ruy? Uopšte mi ne deluje da je Ruy neko sa kime bi mogla da ostane na kraju. A Zecu spajaju sa Jeizom. Mada koliko sam čitao Jeiza će da se spandja i sa Caiom. To nisam očekivao.

Bibi i njena priča mi je odlična. Paes je odlična, a i mnogo mi se dopao Emilio Dantas kao njen suprug. Prvi put gledam ovog glumca i baš je dobar. Njihov odnos mi je takođe pun pogodak. Nisu napravili klasiku odmah na početku da je ona u nesrećnom braku. Super mi je ovo što se zajedno drže u nevoljama i što se očigledno vole. Ali biće pitanje da li je samo ljubav zaista dovoljna

I meni se to najviše svidelo. Ona njega voli. Nije se pokajala što je napustila Caia koji se sada vratio uspešan. Kad je izašao onaj sinopsis ja sam drugačije skapirao Bibi. Odlična mi je bila ona scena kada je Bibi otišla da se suprostavi Caiu. Podjebavao on nju ali nije mu ni ona ostala dužna. Pa onda ono plakanje na ulici. Paes je predivna. wub I ta njihova priča i ako trenutno stagnira ima potencijala.

Sa druge strane meni Jeizina priča nema potencijala zbog čega mi je baš žao jer poznato je da volim Paollu. Zbog nje sam ovo najviše i krenuo da gledam bez sinhronizacije. Eto iznenadilo me je to da će da se smuva sa Caiom. Al kapiram da će to biti neka kratka šema. Mada ono kako je Perezica krenula ni najmanje me ne bi iznenadilo da se Bibi spandja ponovo sa Caiom a da je on namerno prevari sa Jeizom, koja bi eto usput mogla ostati trudna. Pa se ne zna da li je dete Caiovo ili Zecino. Ok, prekidam, previše sam maštovit. rofl Zeca i Jeiza u paru me baš ne zanimaju. I sve ovo oko nje i policije, nekako mi je za sada ubačeno bez neke prevelike potrebe. Jedino ako planiraju da nju ubace u neku dublju priču, mafiju i sl.

Silvana počinje da me osvaja. smile2 Ona i služavka su tandem snova. Scena kad Eurico juri Silvanu po kući a ona beži u sobi i zaključava se, pa još u dogovoru sa služavkom iscenira pokušaj samoubistva tako što će da skoči sa terase. naklon rofl I sve to ispraćeno nekim piš instrumentalom.  smile2

Šta reći za Ivanu. Pun pogodak im je što nisu odmah na startu promenili pol. Super je što nam predstavljaju Ivanu pre svega toga, njenu borbu, nemoć... Odlična je bla scena kad je čula u klubu da je se Joyce stidi. Pa poljubac sa Claudiom. naklon Nadam se samo da će stavrno ići do kraja sa tom pričom.

Jedino još ne razumem koja je poenta Irene. Dosadna, nebitna.  Šta ona tu muti? Nadam se da u pozadini ima neki veći motiv od para.

Sve u svemu ja sam zadovoljan. Ni sada nije dosadno a i dalje mi deluje da je sve ovo samo uvod u pravi haos. Ovih 16 epizoda mi je baš proletelo. Malo s emučim sa portugalskim ali uspevam da pohvatam suštinu.

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 6 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics