EMDT forum
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Ti ti ti

View previous topic View next topic Go down

Ti ti ti

Post by Stef on 05.08.17 2:26

TI TI TI

Rede Globo, 2010. - 2011.
Autor: Maria Adelaide Amaral
Režija: Jorge Fernando
Broj epizoda: 209 (n), 145 (i)

Ariklenes Martins i Andre Spina su rivali još od ranog detinjstva. Živeli su u istom kvartu i borili se oko svega - igračaka, drugova i devojaka.

Godinama kasnije, Andre Spina, poznatiji kao Žak Lekler, postao je modni kreator i vlasnik je ateljea u kome oblači i kreira odeću za lokalnu elitu. Najveći deo svog uspeha bazira na svojoj neodoljivoj moći zavođenja koju prikriva afektiranjem kao da je gej, da ne navuče na vrat ljubomorne muževe svojih klijentkinja.

Svoju karijeru je počeo sa krojačicom Martom, komšinicom iz kvarta, koja je sašila njegove prve kreacije i predložila mu da se fokusira na kreiranje haljina za zabave. Ostavio je kad je upoznao Ana Mariju, ćerku bogatog trgovca na veliko koji je mogao da finansira njegov prvi atelje.

Sa Anom Marijom ima četvoro dece - Pedra, Luiz Felipea, Mariju Beatriz i Valkiriju. Vremenom je postao udovac, živi dobro sa decom i tetkom Žulijom koja ga je odgajala kao sina. Budući da je Andreov san da kreira odeću za poznate ličnosti, upoznaje Žaklin i iskorištava je da doradi njegove kreacije i uvede ga u svet poznatih.

Žaklin, elegantna žena prefinjenog ukusa, živi u ogromnom apartmanu u elitnom naselju. U propalom je braku sa Brenom, sa kojim ima ćerku Taisu, koja je sušta suprotnost majke. Žaklinini i Žakovi putevi su se ukrstili kada je na predlog Taisine prijateljice u njeno ime Žaklin kupila haljinu u Žakovom ateljeu. Kao i svaka druga klijentkinja, nije uspela da odoli njegovom šarmu i postala mu je ljubavnica.

Sa druge strane, Ariklenes je dobio na lutriji mnogo novca. Oženio se Suzanom, sa kojom ima sina Lutija. Budući da nije znao da upravlja novcem koji je dobio jer je ulagao u nesigurne poslove, izgubio je sve. Ubrzo se i razveo od Suzane jer su shvatili da su totalno različiti.

Suzana se posvetila studiranju, a nakon toga je dospela do mesta generalnog direktora časopisa ''Moda Brasil''. Budući da se osećala obaveznom da finansira bivšeg supruga, da ne bi naštetila studijama svog sina, koji je odlučio da živi sa ocem. Razuman, Luti je osetio da je ocu više potreban nego majci i počeo je da radi kao konobar da bi pomogao ocu.

Dok čeka da ga sreća ponovo zadesi, Ari smišlja razne projekte od kojih, po njegovom mišljenju, bar jedan mora da uspe, uz pomoć vernog prijatelja Šika, koji je smotaniji i od njega. Sve dok jednog dana u gradskom metrou nije sreo pogubljenu staricu koja je sa sobom nosila mnogo lutaka kojima je krojila odela.

Jednu od lutaka je Ariju predstavila kao Viktora Valentina - najlepšeg i najhrabrijeg princa u Španiji. Videvši da je dobio priliku da povrati izgubljen novac, nije gubio vremena, već je staricu smestio u psihijatrijsku kliniku, nabavio krojački pribor i uzeo starici lutke, stalno joj donoseći nove da bi kreirala nova odela.

Budući da mu je sin dizajner, zamolio ga je da sve to prenese na papir da bi se kasnije to moglo krojiti. Potom je te crteže odneo krojačicama Marti i Nikole koje postaju njegove saveznice u planu da uspe da prevari sve da je španski dizajner, a pošto je Marta u mladosti ostavljena od strane Andrea, pristaje da mu pomaže kao svojevrsna osveta za to što je Andre iskoristio.

Dezire, Nikoleina ćerka, takođe je deo zavere. Transformisali su je u manekenku koja je na modnoj reviji časopisa ''Moda Brazil'', u Šikovoj pratnji prošetala kreaciju Viktora Valentima. Zvanice su ostale zapanjene kreacijom pa se u medijima naširoko govorilo o misterioznom kreatoru.

Ari, obučen u kostim toreadora, uspešno zavodi klijentkinje i tako hrani mit o slavnom kreatoru. Nakon nekog vremena, Žaklin prelazi na njegovu stranu jer je prozrela Žaka i želi da mu se osveti, međutim se i sa njim rasilazi i sama postaje kreatorka.  

Najzanimljivije od svega je što je igrom sudbine pogubljena starica zapravo Žakova majka Sesilija, koja ga je ostavila na čuvanje sestri Žuliji i pobegla sa novim momkom. Ostavljena, počela je da je izjeda krivica i krivila je sebe do te mere da je ubrzo i skrenula, čak je i svoje ime zaboravila.

Pored toga, Arijev sin Luti i Žakova ćerka Valkirija nakon brojnih rasprava i prepucavanja započinju vezu, što će već postojeću zbrku dodatno pojačati...

Uloge:
Murilo Benício - Ariclenes ''Ari'' Martins / Victor Valentim
Alexandre Borges - André Spina / Jacques Leclair
Cláudia Raia - Jaqueline ''Jaque'' Maldonado / Irmã Desgosto
Christiane Torloni - Rebeca Bianchi
Marco Ricca - Higino ''Gino'' Oliveira
Malu Mader - Suzana Martins
Ísis Valverde - Marcela de Andrade
Caio Castro - Edgar Sampaio
Sophie Charlotte - Stéfany Olive
Marco Pigossi - Pedro Luís Spina
Juliana Alves - Clotilde
Giulia Gam - Bruna Soares Sampaio
Humberto Carrão - Luís Otávio ''Luti'' Martins
Tato Gabus Mendes - Breno Rodrigues
Leopoldo Pacheco - Gustavo Sampaio
André Arteche - Júlio ''Julinho'' Santana
Rodrigo Lopéz - Francisco ''Chico'' da Silva
Maria Célia Camargo - Dona Mocinha Maragoli
Rafael Cardoso - Jorgito Bianchi
Luís Gustavo - Mário Cury / Mário Fofoca
Mauro Mendonça - Giancarlo Villa
Dira Paes - Marta Moura
Elizângela - Daguijane ''Nicole'' Oliveira
Regina Braga - Cecília Spina
Nicette Bruno - Júlia Spina
Guilhermina Guinle - Luísa Salgado
Mayana Neiva - Desirée Oliveira
Guilherme Winter - Renato Villa
Stef
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 6747
Godina : 20

Back to top Go down

Re: Ti ti ti

Post by Stef on 05.08.17 2:55

(46/209)

Mene ovo raspametilo, oduševljen sam! wow
Ovoliki cirkus, ovoliko haosa u nekoj Globovoj mislim da dosad video nisam.
Samo se nadam da će tako ostati do kraja.

Ne znam koja mi je priča jača, da l ovo oko Victora Valentima, da l Edgarova i Marcelina priča, da l ovaj haos oko firme, ili ono što Stefanija ucenjuje dona Mocinhu... Opšta tarapana! naklon naklon naklon

Mislim da se skoro nisam smejao kao kod ovog urnebesa sa Fofocom, Arijem i Chicom prerušenim u sve i svašta i na kraju kad je Žaklina počela da juri za njima onako sva šuntava, pa izvrištao sam! lol2

I još kad je stigla kod Žaka pa je on napljuvao pa se ona sa sve štiklama u ruci onako raščupana i razdrljena pokupila iz kuće naklon i još posle kres Clotilde i Žaka look

Clotilde aw opasnica prava. cool Jedva čekam da pusti kandže. juhu

Edgar i Marcela aw aw aw razbijaju!!! Prvo poljubac na krovu pa ovo:

aw aw aw naklon naklon naklon

Scene kad su gledali Osmarov snimak kako glumi kod obolele dece, pa kad su svi otišli da ih obilaze, pa još kad je ono Edgar došao... naklon naklon naklon Sve vrišti od emocija, MAA como sempre razbije u emotivnim scenama.

Samo mi se ne sviđa što očigledno pokušavaju da guraju Julinha onom doktoru.
To mi miriše na smor. zzzzz

Ova nadjebavanja oko firme su mi genijalna. Sad nisam živ da vidim šta je Breno smislio sa onim što su ga uhvatili, kako li će da se izvuče? popcorn

Jorgito mi je postao skroz simpa otkako su ga uključili u celu tu priču oko firme. smile2
I Thaisa mi je sad super otkako je postala pirigeći. roofl A tek ovaj nesrećni Lipe look

Stefanija mi je genijalna što sad ucenjuje dona Mocinhu pa ova pizdi. roofl
Ali je ova priča na relaciji Desiree-Armandinho-Stefany ubila da ne može više. bonk
Dobro, njih dve su mi drage, al mi ovaj tunjavi šeta po živcima neverovatno. wall

Ona priča oko Valkirije, Lutija i Gabi je od starta zamorna, ne znam koji će im to pištolj.
Luisa i Camila mi strašno idu na živce da ne mogu da ih gledam. puke
Ova prva iritira sama kao pojava, a ova druga je ona njanjava glupača koje ne podnosim.

U suštini, prezadovoljan nastavljam dalje, mada ću sad napraviti kratku pauzu.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Franko on 05.08.17 19:24

Uživaj, Čičiči je bila izvrsna telenovela. wub wub Castra ne volim baš, iako su on i Isis ovdje imali kemije na bacanje. wub

La fiscal de hierro - 40/80
Las estrellas - 85/150
Mi marido tiene familia - 84/100
Tempo de amar - 12/150
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2149
Godina : 29

Back to top Go down

Post by Stef on 05.08.17 19:25

I ja ga ne podnosim, al mi je sa Isis u paru super. smile2 A ima i dobar lik pa se lakše svari. zubo

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 10.10.17 23:59

(107/209)

Stvarno ne znam šta da kažem, serija ostavlja bez teksta. naklon naklon naklon
Samo ovih 100 i kusur epizoda je sravnilo komplet karijere Carneira, Walcyra i Aguinalda.
A da ne govorim za Televisine i Telešundove scenariste.

Priča je toliko dobro iskonstruisana, zapleti su pregenijalni. Dosad su vešto izbegavali klišee, mada su sad pali u zamku sa ovom udajom Marcele za Renata (iako još uvek nije došlo do toga, ali sigurno hoće jer ima još 100 epizoda do kraja lol1 ), ali je i to urađeno na drugačiji način nego što se obično viđa po serijama.

Paralelne priče takođe sjajne. Svaka čast kako su sve priče isprepletane, iako ima bar 70 likova.
I od tih 70 daj Bože da je 10 nezanimljivo, kod nekih drugih scenarista je obrnuto.

Sve pršti od emocija. Sjajni dijalozi, situacije u nekim slučajevima nimalo jednostavne, likovi su ljudi od krvi i mesa, sa svim svojim vrlinama i manama. Kao što već rekoh, serija je pravi (i za sada jedini) ekvivalent moje OHB. aw

Rasturaju sa cirkusom. U ovih 100 i nešto epizoda se desilo više nego u najvećim cirkusima. lol1

Crni Murilo roofl neverovatan je. naklon Definitivno njegova najjača uloga. smile2

Žaklina Maldonado - naklon do poda. aplauz Najžešći lik svih vremena tik uz moju Efsun. aw
Se não estivessem os corações apertados, que seria com musica popular? roofl Budala. look

Pa kad je sa sekirom demolirala Žakovu kancelariju lol2
Al uvek se odvalim kad Suzanu nazove fera radical. rofl

Dona Mocinha roofl zaključala histeričnu Stefaniju u riznicu rofl al kad joj reče htela si zlato, eto provodi sve vreme ovog sveta sa njim kad si ga toliko htela. naklon

Svi parovi su mi super, mada moram priznati da navijam za Arija i Martu, baš su mi simpa. smile2

Samo nisam upratio u čemu je sad (po 101. put) problem sa Jorgitom i Desiree, nije valjda da ćurka opet nešto mulja sa onim slepcem? ninja Btw, oni su mi isto super aw samo da se ona ne vrati onom konju. azdaja On je zaslužio da mu se Stefanija vazdan dere i histeriše.

Taissa mi je super. smile2 Al baš mi je nekako draga, jadna se muči da nađe ljubav, a niko je ne uzima za ozbiljno. aw Samo me nervirala u onoj fazi kad je smeštala Desiree. azdaja

Breno je hit. roofl Kako je napravio haos u onoj bolnici naklon rofl

Mabi i Lipe su show. Još sad u Martinoj kući naklon

Valkirija me sad ne nervira, al mi je sa Lutijem dosadna.

Pedro završio kao konobar hihi jedva čekam skandale kad mu se sve ucveljene sirotice izređaju da ga ponižavaju. naklon
Misterija oko Cecilijinog života isto odlična. Sad je pitanje kako je došlo do onog požara. popcorn

Edgar i Marcela top2 parova svih vremena. Sjajni likovi, sjajna priča, sjajna hemija. aw
Samo šteta što je Castro ovoliko loš sad scene kad plače su kriminal teški. ninja

Bruna aw tako drag lik, a tako težak život. Nadam se da će se pomiriti sa Julinhom. thumbup
Btw, ona scena kad je složila slagalicu nakon što je saznala da je Osmar gej naklon naklon naklon

Giancarlo surprise nisam očekivao da će njegov lik biti ovako značajan i ovoliki spletkaroš. surprise
Ona scena sa Brunom kad ga je pitala da l se plaši Božje pravde: Eu temo sim. Mas me da satisfacção saber que você não e Deus. rofl rofl rofl
Sad se vraćam na TD pa nastavljam ovo kad nadoknadim zaostatke. popcorn

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Stef on 18.10.17 1:42

(146/209)

I dalje su super. naklon
Mada moram priznati da je malo falilo spletki, ali ništa strašno, ubrzo se i to vratilo. smile2

Zaboravih da kažem, Clotilde naklon kakva zmija i spletkarošica wub
Kako im je Žaklina sjebala onaj plan da upropaste Valentimovu reviju roofl
Al najjača mi je bila ona scena kad je Žak nešto zvao Clotilde, a ona čita Makijavelija. rofl

Pojavila se Divina Magda wub samo čekam da Porfirio iskoči odnekud. roofl
Sad joj je Žak predložio saradnju sa Venturini Designers, baš me zanima ko će da kupi ime. popcorn

Ari se sve više udaljava od Suzane i približava Marti. aw Baš navijam za njih. thumbup
Al kako su zajebali Help i one novinare naklon

Crna Help, koje zlo roofl baš uživam kad je sjebe neko. hihi

Edgar i Marcela se razišli sad al ova nesrećna Amanda roofl kad Gustavo i Bruna nisu doživeli srčku onomad kad im je ušla u kuću look

Pomirili se Julinho i Bruna. aw

Žaklina ne staje. naklon Nakon ove časna sestra epizode rofl sad se udružila sa Thalesom da povrati nasledstvo koje mu je baba uzela. aplauz Jedva čekam babinu reakciju kad čuje ko će da joj bude snajka. look

Super su mi tandem ona i Massa, nadam se da će završiti zajedno. thumbup
Taman bi bila fora pošto su bili originalni Beto i Tancinha. smile2

Breno sad zaista bolestan, obožavam smisao za karmu kod MAA. naklon
I kako se prodobrio, svi u šoku. roofl

Tačno sam znao da Magali ima nekakve veze sa dona Mocinhom. smile2
Al pola nisam skapirao tu priču, samo da je ukrala Rebeci neke pare. nezna
I da su Armandinho i Magali unuci (reče Magali netos do Orlando Bianchi?) Orlanda Bianchija.

Dobro mi je ovo sad oko Pedra i Gaby, s jedne strane izgleda ona hoće njemu da se sveti, s druge strane Clotilde planira da joj smesti nekoga da ispadne da joj je ljubavnik. popcorn

Božićna i novogodišnja epizoda naklon naklon naklon predivne! aw aw aw
Bolje nisam gledao. aplauz

Stefany uživa, a svi misle da je skrenula i da je na lečenju, pa je Desiree provalila. rofl
Jedva čekam nastavak. popcorn

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top